PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لغو قرار داد

tmfar
May 4th, 2011, 21:47
سلام دوستان یه نظر و مشورتی رو می خواستم با شما بکنم

یه قراردادی بسته شده بین یک نفر و یک شرکت دولتی ، حالا اون یک نفر نتونسته در مدت زمانی که در قرارداد تعیین شده کار رو تحویل بده و درخواست وقت داده ولی قبول نکردن می خواد قرارداد رو لغو کنه این چطوریه شرایطش ؟ میتونه قرارداد رو لغو کنه ؟

- قرارداد در دفاتر ثبت ، به ثبت نرسیده و فقط بین طرفین به امضاء رسیده

maroofi
May 4th, 2011, 22:10
بعید میدونم بین شخص و سازمان دولتی همچین چیزی بسته بشه مگر ه عنوان نیروی خدماتی .
به هرحال باید در خود قرارداد قبل از انعقاد این مورد رو ذکرمیکردید .
و معمولا با توجه به روند پروژه خسارت از طرف پیمانکار ( جنابعالی ) ویا کارفرما اخذ میشود. بستگی به کسی داره که میخواد قرارداد رو لغو کنه .

خیلی خودمونی عرض کنم ( باتوجه به وضعیت آنرمال ایران )
اگر از سمت پیمانکار باشه ضمانتها رو اخذ میکنند ( چک سفته و..) اگر از طرف سازمان باشه ( ورقه رو بگیر دستت بدو تا به پولت برسی :دی ). این روند کلی ماجرا هست.

tmfar
May 5th, 2011, 00:13
از طرف پیمانکار می خواد انجام بشه در قرارداد هم هیچ چیزی نوشته نشده که مثلاً در صورتی که قرارداد لغو بشه اینقدر خسارات باید داده بشه و ...

و با توجه به این موارد واینکه قرارداد در دفاتر اسناد رسمی به ثبت نرسیده میشه کارفرما شکایت بکنه ؟ و اگه بکنه نهایتاً به کجا میرسه ؟

---------- Post added May 5th, 2011 at 12:13 AM ---------- Previous post was May 4th, 2011 at 10:54 PM ----------

ممنون میشم اگه دوستان دیگه ای که در این امر وارد هستن نظر بدن

maroofi
May 5th, 2011, 00:32
من یک ساعت دیسی شدم :دی

عرض شود که در این موارد ممکن هست از شما شکایت کنند( بسته به طول مدت زمانی که از قرارداد سپری شده و اینکه حجم و میزان کار وهمچنین مبلغ قرارداد چقدر وده)
البته با توجه به نکته ای که عرض شد( اینجا ایرانه :) ) شما میتونین با چرب کردن سبیل مسئول مربوطه قضیه رو ماله کشی کنین و کار دیگه بیخ پیدا نمیکنه.
ولی اگر هم بیخ پیدا کرد فدای سرتون.
دادگاهی میشید و کارشناس میاد و نظر میده و معمولا بین 10 تا 30 درصد مبلغ به عنوان جریمه اخذ میشه.
البت هبرای شرکتهای که خصوصی هستند ( نه افراد حقیقی ) ممکن هست به این علت دیگه از شرکت در مناقصات دولتی و همچنین قرادادهای دولتی محروم شوند.
+ جریمه ای که عرض کردم

و تنها راه چاره هم این هست که با مسئول مربطه صحبت کنین تا سریعا یک نفر جایگزین شما پیدا کنند وگرنه دیگه کار بیخ پیدا کنه شما هستین و دادگاه و مسئول محترم :)
موفق باشی

---------- Post added at 12:32 AM ---------- Previous post was at 12:30 AM ----------

یادم رفت : ادم وقتی قرارداد میزنه برای همچین مشکلاتی قرارداد میزنه . شما باید همیشه به این قراردادها تبصره و بند ماده اضافه کنی که اگرهمچین مواردی پیش اومد با رجوع به قرارداد و خوندن ماده ای که توافق شده مشکل رو رفع رجوع کنید. همه ماها این مشکلات رو داشتیم .
موفق باشی

tmfar
May 5th, 2011, 00:32
خوب اون شخص حقیقی هست یعنی پیمانکار حقیقیه و اینکه یه امضاء ساده بوده و مهر و ... هم نداره پیمانکار میگم حقیقیه

Woshka
May 5th, 2011, 11:35
به نظرم با یک وکیل مشورت کنید بهتر باشه
همه چیز به قراردادتون مربوط میشه
توی قرارداد حرفی از جریمه های دیرکرد زده شده یا نه؟

tmfar
May 5th, 2011, 12:30
نه حرفی از جریمه و دیر کرد نشده

Woshka
May 5th, 2011, 12:42
پس با استناد به ذکر نشدن دیرکرد می تونید از خودتون دفاع کنید

ولی با یک وکیل حتما مشورت کنید

maroofi
May 5th, 2011, 18:33
همین جوری هم نیست ( همیشه در این مواقع خودتون رو به جای طرف بزارید ببینید چه راهکارهایی قانونی پیش رو دارید) مثلا :
من اگر کارفرما بودم مستقیم میرفتم و کارشناس میگرفتم. و داد گاه و شکایت و خلاصه ده برابر سود میکردم :)
کاریه م نداره سیبیل کارشناس رو چرب میکردی فرض مثال 100 تومن خشارت زده بودی توی پرونده کارشناسی مینویسه 400 تومن ضرر .
مملکت بخور بخوره عزیز :)

tmfar
May 7th, 2011, 14:44
من از یه وکیلی پرسیدم گفت توی قانون 100 در 12 هست ، یعنی 12 درصد در سال هست به شرطی که در قرارداد قید نشده باشه شرایط ضرر و زیان