PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از خودپرداز بانک صادرات میشه رمز 2وم رو ساخت ؟

Sir.DarKNesS
May 1st, 2011, 10:53
سلام
بانک صادرات otp میده اما شنیدم از خودپرداز بانک صاردرات میشه رمز اینترنت بانکتو دریافت کنی ?

میشه از این طریق دریافت کرد رمز اینترنت بانکو ؟ من صادرات دارم !

بانک صادرات
■ کارت خود را در پایانه خودپرداز بانک صادرات قرار دهید.
■ رمز کارت خود را وارد نموده و کلید ورود را فشار دهید.
■ سپس دکمه مقابل گزینه عملیات رمز را فشار دهید.
■ گزینه مقابل تخصیص یا تغییر رمز دوم کارت را انتخاب کنید.
■ رمز دوم کارت مورد نظرخود را حداقل در ۵ و حداکثر در ۱۲ رقم وارد نمایید و مجدداً طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نموده و کلید ورود را فشار دهید.
■ پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز دوم کارت شما فعال شده و باید به خاطر بسپارید.
توجه داشته باشید در کارت‌های بانک صادرات
■ پارامتر cvv2 (عدد چهار رقمی) و تاریخ انقضا بر روی کارت شما حک شده است.

- بانک سامان

■ کارت بانک سامان خود را در پایانه خودپرداز بانک سامان قرار دهید.
■ رمز کارت خود را وارد نموده و کلید تایید را فشار دهید.
■ سپس دکمه مقابل گزینه تغییر رمز را فشار دهید.
■ گزینه تغییر رمز اینترنتی کارت را انتخاب کنید.
■ یک رمز چهار رقمی وارد نمایید و مجدداً طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نمایید.
■ پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز اینترنتی شما فعال شده که باید به خاطر بسپارید و کد سه رقمی کارت cvv2 به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده و تحویل می‌گردد.
توجه داشته باشید در کارت‌های بانک سامان
■ cvv2 این کد عدد سه رقمی حک شده بر روی کارت می‌باشد.
■ تاریخ انقضاء کارت نیز بر روی کارت شما حک شده است.

m3hdi
May 1st, 2011, 11:00
میتونید رمز دوم رو از خودپرداز فعال کنید (برای خرید اینترنتی)
اما برای اینترنت بانک (شامل مشاهده تراکنش ها ، سانتا و ...) نیاز به otp دارید با هزینه 20 هزار تومان

موفق باشید

HyperServer
May 1st, 2011, 11:03
دوستان چرا برای چنین امکاناتی هزینه میکنید....
خیلی از بانک ها مثل ملت به بهترین شکل و بدون هزینه این امکانات رو در اختیار میزارن!

sibs
May 1st, 2011, 11:05
برای بانک ملی هم باید 20 تومان هزینه کرد تا رمز بده ؟

m3hdi
May 1st, 2011, 11:10
بله بانک ملی هم به otp نیاز داره و هزینش 20 هزار تومانه
ولی بانک پارسیان و یا سامان یک رمز ثابت برای اینترنت بانک میدن
ولی خوب دوستان otp باعث امنیت بیشتر میشه و همین طور از طریق سانتا می تونید به تمامی حساب ها در ساعات مشخص وجه بدون کارمزد انتقال بدید

Sir.DarKNesS
May 1st, 2011, 11:16
میتونید رمز دوم رو از خودپرداز فعال کنید (برای خرید اینترنتی)
اما برای اینترنت بانک (شامل مشاهده تراکنش ها ، سانتا و ...) نیاز به otp دارید با هزینه 20 هزار تومان

موفق باشید

منظور از خرید اینترنتی چیه یعنی میتونم به حساب یکی دیگه پول بزنم با دریافت این رمز

یکم بشتر توضیح بدید ممنون

sibs
May 1st, 2011, 11:19
فکر کنم شما اون دستگاه رمزیاب رو می فرمایید که 20 هزار تومان هزینه داره و مال سبا ست .

فکر کنم برای دریافت صورتحساب اینترنتی یک جا داره ثبت نام می کنیم و بعد یه شماره مشتری به ما میده و اون شماره مشتری رو میدیم بانک و یه رمز صورتحساب اینترنتی میگیریم و اینجوری میشه نگاه کرد .

---------- Post added at 11:19 AM ---------- Previous post was at 11:17 AM ----------

منظور از خرید اینترنتی چیه یعنی میتونم به حساب یکی دیگه پول بزنم با دریافت این رمز

ببنیدی میرین بانک از طریق خودپرداز یک رمز دوم تهیه میکنید که هشت رقمی باید باشه و خودت می نویسی چی باشه . بعد اون میشه رمز دوم شما . بعد با اون رمز دوم میتونید خرید اینترنتی داشته باشید و از کارت خودتون به یک کارت دیگه پول واریز کنید . نمی تونید به شماره حساب پول بریزید فقط شماره کارت .

m3hdi
May 1st, 2011, 11:26

خرید اینترنتی ، یعنی سایت های که به درگاه بانک ها متصل میشن و قابلیت پرداخت با کارت های عضو شبکه شتاب رو دارند. سایت های فروش کارت شارژ و تمامی سایت هایی نظیر اینها ...
به حساب شخص دیگری نیمتونید پول بریزید بر خلاف بانک سامان و پارسیان و .. که با رمز دوم هم میشه خرید کرد و هم انتقال کارت به کارت

فکر کنم شما اون دستگاه رمزیاب رو می فرمایید که 20 هزار تومان هزینه داره و مال سبا ست .

فکر کنم برای دریافت صورتحساب اینترنتی یک جا داره ثبت نام می کنیم و بعد یه شماره مشتری به ما میده و اون شماره مشتری رو میدیم بانک و یه رمز صورتحساب اینترنتی میگیریم و اینجوری میشه نگاه کرد .

بله اسم اون دستگاه otp یا همون دستگاه رمز یابه
در بانکهای صادرات و ملی برای مشاهده تراکنش ها همچنین انتقال وجه نیاز به این دستگاه دارید که از سایتش ثبت نام میکنید و بعد از یک هفته تا ده روز به شبعه ای که در هنگام ثبت نام انتخاب کردید مراجعه میکنید و دستگاه رو تحویل میگیرید
رمز اینترنتی (رمزی به جز رمز دوم) که بانک بهتون میده برای بانک صادرات و ملی امکان نداره ، بلکه بانکهای خصوصی مثل سامان یا پارسیان این رمز رو میدن و می تونید همیشه برای مشاهده تراکنش ها و انتقال وجه ازش استفاده کنید
همچنین با استفاده از همون دستگاه otp که برای بانک ملی و صادرات هست قادر نیستید به کارت دیگری وجه انتقال بدید (کارت به کارت) ولی می تونید از طریق سانتا به هر شماره حسابی در ساعات مشخص و روزهای اداری وجه بدون کارمزد انتقال بدید

Sir.DarKNesS
May 1st, 2011, 11:31

---------- post added at 11:19 am ---------- previous post was at 11:17 am ----------

ببنیدی میرین بانک از طریق خودپرداز یک رمز دوم تهیه میکنید که هشت رقمی باید باشه و خودت می نویسی چی باشه . بعد اون میشه رمز دوم شما . بعد با اون رمز دوم میتونید خرید اینترنتی داشته باشید و از کارت خودتون به یک کارت دیگه پول واریز کنید . نمی تونید به شماره حساب پول بریزید فقط شماره کارت .

اها گرفتم میشه به هر کارتی پول زد

فقط اگه میشه فرقشو با otp کامل بگید ممنون

یعنی نمیشه تو ساعات غیر اداری پول واریز کرد ؟

---------- Post added at 10:29 AM ---------- Previous post was at 10:28 AM ----------

یا نگاه کرد کی به حسابت پول واریز کرده ؟

---------- Post added at 10:31 AM ---------- Previous post was at 10:29 AM ----------

من گیج شدم یکی میگه میشه یکی میگه نیمیشه 8-}

sibs
May 1st, 2011, 11:32
اها گرفتم میشه به هر کارتی پول زد

فقط اگه میشه فرقشو با otp کامل بگید ممنون

یعنی نمیشه تو ساعات غیر اداری پول واریز کرد ؟

---------- Post added at 10:29 AM ---------- Previous post was at 10:28 AM ----------

یا نگاه کرد کی به حسابت پول واریز کرده ؟

خب دستگاه otp امکانات خیلی زیادی داره . میتونید با اون دستگاه به حساب یکی پول بریزید . قبوض رو پرداخت کنید . شماره چکها و همچنین کارهای روی چک رو به بانک اعلام کنید. تراکنش های مالی رو ببینید و خیلی کارهای دیگه .

ولی با این رمز دوم تنها میتونید خرید اینترنتی بکنید و به شماره کارت یکی دیگه پول بریزید . اینکه فقط می تونید موجودی حسابتون رو ببینید .

با رمز دوم نمی تونی بفهمی کی با چه شماره تراکنشی به حساب پول واریز کرده . فقط موجودی رو نشون میده

Sir.DarKNesS
May 1st, 2011, 11:45
ممنون از همگی جوابمو گرفتم :67: