PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میزان مصرف پهنای باند در شبکه های مجازی

RezaFH
May 1st, 2011, 06:58
سلام

موردی هست که گاهی بین ما و کاربران ما مشکل پیش میاره و اون هم میزان مصرف پهنای باند سرورهای مجازی هست.
برای درک بهتر موضوع یک اسکرین شات از مصرف پهنای باند یک سرور مجازی اینجا میذارم :

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=2354&stc=1&d=1304216236

قانون سایت ما به این شرح هست :

پهناي باند مصرفي هر سرور مجازي در انتهاي ماه ميلادي محاسبه شده و در صورت وجود مازاد مصرف براي کاربر فاکتور خواهد شد.

حالا این قانون هست و دلایلی برای نوشتنش داریم که فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه...

مشکلی که هست، بعضی از کاربران (کاربران که چه عرض کنم برخی ازفروشندگان هم جزوشون هستن) از طرز مصرف پهنای باند در سرورهای مجازی که به عنوان شبکه مجازی استفاده میکنند اطلاع ندارند.

برای اطلاع عرض میکنم که وقتی ما به یک شبکه مجازی کانکت میشیم و اقدام به وب گردی یا دانلود میکنیم، فایل یک مگابایتی که ما دانلود میکنیم تا برسه به دست ما یک بار روی سرور دانلود میشه و یک بار هم از سرور روی کامپیوتر ما دانلود میشه (یا به اصطلاح بهتر ما از سرور واسط خودموت دانلودش میکنیم)
پس نتیجتا میزان مصرف دو برابر خواهد بود و پهنای باند ورودی و خروجی تقریبا برابر خواهد بود(در حالی که ما فقط به اندازه نصف پهنای باند مصرف شده استفاده داشته ایم)

ممنون میشم نظر دوستان رو در این مورد بدونم (تایید یا تکذیب این مورد و یا توضیحات دیگه)

موفق باشید :)

HugeServer
May 1st, 2011, 07:18
با سلام.

خیر.موردی ندارد.
به هر حال حجم دیتا انتقال یافته محاسبه میشود.
شما میتوانید به روش 95 percentile پهنای باند رو محاسبه کنید.

موفق باشید.

AmirHosein
May 1st, 2011, 08:37
رضا جان چند تا سوال برای من پیش اومد:
1- به طور مثال یعنی من یک فایل 200 مگابایتی دارم دانلود میکنم با کانکشن ویــــــــــ پیــــ ان در اصل داره 400 مگابایت از پهنای باند اکانت ام رو مصرف میکنم؟ {چون خیلی برام عجیبه پرسیدم }
2- این قانونی که گزاشتید:

پهناي باند مصرفي هر سرور مجازي در انتهاي ماه ميلادي محاسبه شده و در صورت وجود مازاد مصرف براي کاربر فاکتور خواهد شد.

منظورتون پهنای باند اضافه هست یا نه به طور مثال من از شما خرید دارم پهنای باندم 100گیگ هست اگر 100گیگ رو کامل مصرف کنم شامل قانون میشم یا نه {نمیدونم منظور رو رسوندم یا نه}
3- خیلی ممنون از سایت خوبتون :D
ممنون میشم جوابم رو بدی:x

RezaFH
May 1st, 2011, 14:09
1- به طور مثال یعنی من یک فایل 200 مگابایتی دارم دانلود میکنم با کانکشن ویــــــــــ پیــــ ان در اصل داره 400 مگابایت از پهنای باند اکانت ام رو مصرف میکنم؟ {چون خیلی برام عجیبه پرسیدم }
منظورتون پهنای باند اضافه هست یا نه به طور مثال من از شما خرید دارم پهنای باندم 100گیگ هست اگر 100گیگ رو کامل مصرف کنم شامل قانون میشم یا نه {نمیدونم منظور رو رسوندم یا نه}

سلام

1- منظور بنده پهنای باند سرور بود؛ در مورد اکانت و.پ.ن خیر تا جایی که میدونم همون 200 مگابایت کسر میشه.
2- اگر مصرف مازاد داشته باشن اطلاع داده میشه ( اگر مصرف اضافی هم تا حدودی باشه که بتونیم چشم پوشی کنیم موردی نداره (مثلا برای زیر 200-300 گیگابایت پهنای باند اضافی)

ممنون که نظر دادید :)

s.w.a.t
May 1st, 2011, 14:24
باید خدمتون عرض کنم که هرچی در گراف نرم افزار مبنی بر مصرف پنهای باند نشون داده میشود درست است.
پ.ن: خدا کمر سازنده های این esxi بزنه که این امکان رو نذاشتن که بشه پهنای باند مصرفی کاربر رو تعیین کرد! که دیگه این گونه مشکلات پیش نیاد
موفق باشید

HugeServer
May 1st, 2011, 14:35

200mb inbound
+
200mb outband

ابتدا روی سرور ارسال میشود و سرور اطلاعات را به client ارسال میکند.

RezaFH
May 1st, 2011, 14:45
200mb inbound
+
200mb outband

ابتدا روی سرور ارسال میشود و سرور اطلاعات را به client ارسال میکند.

البته اطلاع دقیق ندارم
ولی تا جایی که میدونم در نرم افزار اکانتینگ اگر پهنای باند محدود شود، پهنای باندی که به کاربر میرسه محاسبه میشه (بازم دقیق نمیدونم و تست نکردم ولی باید اینطور باشه)

AmirHosein
May 1st, 2011, 17:18
البته اطلاع دقیق ندارم
ولی تا جایی که میدونم در نرم افزار اکانتینگ اگر پهنای باند محدود شود، پهنای باندی که به کاربر میرسه محاسبه میشه (بازم دقیق نمیدونم و تست نکردم ولی باید اینطور باشه)
خیلی ممنون رضا جان سوالم رو صبحی از بابک پرسیدم کامل بهم توضیح داد سوالام بیشتر بود همش رو ازش پرسیدم بگفت که 100 کیلوبایت همزمان روی سرور بارگیری میشه بعد مستقیم کاربر دانلود میکنه یعنی در واقع دو بار دانلود نیست یک بار آپلود یک بار دانلود خیلی خیلی ممنون رضا جان :x

lvlehrad
May 2nd, 2011, 05:44
باید خدمتون عرض کنم که هرچی در گراف نرم افزار مبنی بر مصرف پنهای باند نشون داده میشود درست است.
پ.ن: خدا کمر سازنده های این esxi بزنه که این امکان رو نذاشتن که بشه پهنای باند مصرفی کاربر رو تعیین کرد! که دیگه این گونه مشکلات پیش نیاد
موفق باشید
البته شما در یاهو به من چیز دیگه ای گفتید و باعث شدید منم اشتباه کنم .... اینطور که دوستان میگن وقتی آفر داده میشه 400 گیگ پهنای باند باید 200گیگ مصرف بشه در میکروتیک ... ولی شما گفتید وقتی افر میدید 250 به اندازه همون 250 گیگ میشه مصرف کرد (بر اساس اماره میکروتیک)

MagicVps.Com
May 2nd, 2011, 05:59
بستگی به این داره که فروشنده بخواد چطور ی حساب کنه بعضیها این باند را محاسبه نمیکنند
البته باز بسته به دیتا سنتر هم داره چون بعضی از دیتا سنترها این باند فری میدن بعضیشون هم این باند محاسبه میکنند به عنوان پهنای باند باند مصرفی

مثلا دیتا سنتر هتزنر مجموع این باند و اوت باند با هم محسابه میکند

sales data
May 2nd, 2011, 08:33
متاسفانه بنده هم با این مشکل برخورد داشتیم و راه حلی نیافتیم !

lvlehrad
May 2nd, 2011, 09:09
بستگی به این داره که فروشنده بخواد چطور ی حساب کنه بعضیها این باند را محاسبه نمیکنند
البته باز بسته به دیتا سنتر هم داره چون بعضی از دیتا سنترها این باند فری میدن بعضیشون هم این باند محاسبه میکنند به عنوان پهنای باند باند مصرفی

مثلا دیتا سنتر هتزنر مجموع این باند و اوت باند با هم محسابه میکند
خوب با این حساب فروشنده ها نباید قبل از فروش این مطلب رو عنوان کنن ؟چون ظاهرا بین فروشنده ها اختلاف نظر هست و هرکسی یه روشی داره

RezaFH
May 2nd, 2011, 10:27
البته اکثر دیتاسنتر ها هم ورودی رو محاسبه میکنند و هم خروجی رو.
مثل دیتاسنترهای XLhost.com و Netelligent.ca که ما ازشون سرور داریم.
دیتاسنترهایی که من میدونم فقط OutBound رو محاسبته میکنند SingleHop.com و OVH.com هست. (که در این گونه استفاده با توجه به مساوی بودن Inbound و OutBound خیلی مناسب تر هستند)

---------- Post added at 10:27 AM ---------- Previous post was at 10:25 AM ----------

خوب با این حساب فروشنده ها نباید قبل از فروش این مطلب رو عنوان کنن ؟چون ظاهرا بین فروشنده ها اختلاف نظر هست و هرکسی یه روشی داره

اصول کار بر این هست که کجموع ورودی و خروجی محاسبه شود.
حالا اگر کسی فقط خروجی رو محاسبه کرد (بر اساس پهنای باندی که از دیتاسنتر میگیره) این به خودش مربوطه.

موفق باشید

lvlehrad
May 2nd, 2011, 11:14
جالبیش این هست که سه نفر من رو راهنمایی اشتباه کردن که 3تاشون هم تو همین انجمن هستند ! یکی حرفشو عوض کرده و 2تای دیگه خبری ازشون نیست :d

AmirHosein
May 2nd, 2011, 11:57
متاسفانه بنده هم با این مشکل برخورد داشتیم و راه حلی نیافتیم !

پینوشت: تبریک میگم 103 پست برید حالا آفر هاتون رو بدید :))

tar.gz
May 2nd, 2011, 14:47
البته دقیق نمیشه گفت که 200مگ این هست و 200 هم اوت. ببینید خود ویp ان مود کامپرشن داره که اطلاعات خروجی رو فشرده میکنه . یا برای هاست ما مود gzip داریم که باز اطلاعات ارسالی رو خیلی زیاد (تا چند برابر) فشرده میکنه. بستگی به نوع مصرف داره
اما در کل بله به صورت default درست هست که هم in+out باهم محاسبه بشن (مگر اینکه سرویس دهنده ذکر کنه که به صورت خاصی محاسبه میکنه)
پ.ن: این آقا رضای ما بعضی مواقع به موارد پایه ای ولی مفید دقت میکنن ;) موفق باشید

MagicVps.Com
May 3rd, 2011, 00:21

در کل چیزی که عرف هست و همه تغریبا بر اون اساس میگن مجموع ورودی و خورجی یا همون این باند و اوت باند هست
حالا اگر کسی از جایی سرویس گرفته و اون دیتا سنتر وردی را فری حساب کرده دلیل نیست که باید بقیه هم باید وردی را حساب نکنند

در کل پهنای باند مصرفی روی سرور از مجموع وردی و خروجی محاسبه میشود
غیر از این دیگه به توافقی که بین فورشنده و خریدار هست برمیگرده که شاید این نکته را برای فروش بیشتر و یا یک مزیت به خریدار گفته باشن وگرنه همون مجموع ورودی وخروجی ملاک و عرف بازار هست