PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربیات شخصی در مورد دیتا سنتر giga-international آلمان

root
July 26th, 2009, 05:43
با سلام و درود خدمت کلیه دوستان
در مورد دیتا سنتر گیگا آلمان می خواستم شفاف سازی کنم
قسط من تخریب نیست فقط تجربیاتم رو دارم بیان می کنم شاید بعضی ها خوششون نیاد
مهم برای من اینه پول دوستان و ایرانیا هدر نره حتی برای تست این دیتا سنتر
سرور رو سفارش دادیم سرور 69.99 یوریشو چند روز پیش سرور رو به موقع تحویل دادند
سخت افزار هم با قرار داد یکسان بود
اما توجه کنید این دیتا سنتر تو سایت خودش نوشته تو زمان پیک بار دیتا سرعتتون افت می کنه و به 10 mbps می رسه
در حالی که سروری که ازش گرفتیم معمولا بر روی 15 تا 30 کیلو بایت بر ثانیه دانلود می کرد (یعنی کمتر از سرور centos خونه من ! )
کلا فقط کارت شبکه 100 هست ترافیک بالاترینی که دیدم به 90 کیلو بایت رسید
همه دوستان می دونن این دیتا سنتر همه مانورش بر روی پهنای باندی نامحدودی است که ندارد!
و در واقع با پایین آوردن آپ لینک در حد کیلو بایت حتی در ماه شاید 500 گیگا بایت هم پهنای باند اختصاص نمی دهد
برای اثبات گفته های خودم یک فایل را wget و اسکرین شات گرفتم این فایل بر روی سرور دیگر ما داری کارت شبکه 1gbps است و در بدترین حالت 10 مگا بایت بر ثانیه رسیو می دهد.
موفق و پیروز باشید:->

Kambiz
July 26th, 2009, 07:10
خوب شد یک نفر اومد واقعیت های گیگا رو بگه

ShahServer
July 26th, 2009, 07:21
سرور ما با پرت 1000 با سرعت 55mg/s دانلود میکنه.
اگه خواستی بهم پیغام بده تا برات سرور با قیمت خیلی مناسب تهیه کنم. حتی از قیمت های گیگا هم ازون تر

hamekareh
July 26th, 2009, 08:28
اما توجه کنید این دیتا سنتر تو سایت خودش نوشته تو زمان پیک بار دیتا سرعتتون افت می کنه و به 10 mbps می رسه
در حالی که سروری که ازش گرفتیم معمولا بر روی 15 تا 30 کیلو بایت بر ثانیه دانلود می کرد (یعنی کمتر از سرور centos خونه من ! )
همه دوستان می دونن این دیتا سنتر همه مانورش بر روی پهنای باندی نامحدودی است که ندارد!
و در واقع با پایین آوردن آپ لینک در حد کیلو بایت حتی در ماه شاید 500 گیگا بایت هم پهنای باند اختصاص نمی دهد
برای اثبات گفته های خودم یک فایل را wget و اسکرین شات گرفتم این فایل بر روی سرور دیگر ما داری کارت شبکه 1gbps است و در بدترین حالت 10 مگا بایت بر ثانیه رسیو می دهد.

سلام دوست گرامی .
من قصد توهین به شما و به هیچ کس رو ندارم . :-ss

ولی من به شما میگم که من در آلمان هستم .. اولا که خودم ساختمان دیتا سنتر رو از نزدیک دیدم .
دوما با مسئولان دیتاسنتر همیشه در تماس هستم ..

اولا به شما بگم که . من سرعت خونه خودم برا اینترنت حدود 32000 هست .. میتونین تحقیق کنین . من به شخصه فایل رو در بدترین شرایط اینترنت ( که اصلا رخ نمیده ) با 2mb/s دانلود میکنم .
و همیشه با سرورم در بدترین شرایت با 10 یا 12 ( در بدترین شرایط ... تست کردم که میگم ) دانلود میکنه.

این پست شما برای من جالب بود و خوندمش و تعجب هم کردم .. که مگه میشه .. :114:
به همین دلیل فایل شما را بر روی کامپیوتر خودم دانلود کردم .. دیدم که سرعت دانلود بله به 400 تا 450 رسید .. ( توجه داشته باشید که من در بدترین شرایط با 2 مگ دانلود میکنم) ...

پس از این آزمایش من فهمیدم که شما کمی در مورد سرعت آپلود سرور خودتون که برای فایل مبدا بود در اشتباه هستید .. دقت داشته باشید که آپلود ...

گیگا سنتر هیچ مشکلی نداره ؛ از نظر شبکه و آپ تایم شبکه . من این رو تجربه دارم و میگم .
هرکس که دوست داره میتونه از هر جایی که عشقش میکشه سرور بگیره ما که بخیل نیستیم :109:

و در آخر هم . ببخشید اگر احیانا با تندی o:-) یا با بدی به کسی صحبت کردم .
قربان شما همه کاره :53:

amirizadi
July 26th, 2009, 10:14
سلام
چنین چیزی غیر ممکنه
مگه سرور شما به اینترنت ایران وصله که چنین سرعتی داره
البته شایدم سرور شما ایراد داره یه تماسی با پشتیبانی بگیرید
همین الان که این ÷ست را دیدم سرعت را چک کردم واقعا عالی بود
100% یه مشکلی هست - با پشتیبانی تماس بگیرید

Arashdn
July 26th, 2009, 11:46
من دونفر از دوستام که از گیگا اومدن رو ایکس ال هاست اینا رو میگفتن ولی من باورم نمیشد
الان میبینم که دارن درست میگن

hamekareh
July 26th, 2009, 12:53
من دونفر از دوستام که از گیگا اومدن رو ایکس ال هاست اینا رو میگفتن ولی من باورم نمیشد
الان میبینم که دارن درست میگن

سلام .. من شما که تو ایران هستی رو نمیدونم ..
ولی برا من مشکلی نداره .. همه چی ردیف هست .. اگر هم احیانا احیانا خدایی نکرده زبونم لال گوش شیطون کر ... :-p مشکلی برام این دیتا سنتر دریت کنه .. با آژان میرم در شرکشونو تخته میکنم :دی

من تو ایرانو نمی دونم و لی به من هم خوب سرویس دادن هم خوب پشتیبانی ....:105:

amirizadi
July 26th, 2009, 13:18
اینجا هم مشکلی نیست عزیز
من نمیدونم چرا اینقدر این آقای a-750 با این دیتا سنتر مشکل دارن
با اینکه سایت خودشونم رو همین دیتا سنتر هست :d

rayannet
July 26th, 2009, 14:33
جالب بود !!
اما شما یکبار هم با دیتاسنتر صجبت کردید که مشکل از چی هست ؟
میتونم ip شما بودنم چی هست ؟ ip سرورتون ! شاید تونستم کمکتون کنم

Mozafary
July 26th, 2009, 15:43
سلام
شما فقط در دانلود از این سایت مشکل دارید یا تمام سایتها؟ممکنه اتصال بین دیتاسنتر شما و دیتاسنتری که اون سایت در اون هست قوی نباشه.
یا اینکه مقدار سرعت دانلود سرور مقصد محدود باشه.
ایا این تست رو باجاهای دیگر و معتبر مانند میرورهای kernel.org یا freebsd.org و غیر. انجام دادید؟

باید بگم که شما در این تجربه تنها نیستید:
http://www.freewebspace.net/forums/showthread.php?t=2205289&page=2
:)

root
July 26th, 2009, 16:19
دوستان منو می شناسند کوچیک همه هستم
بالای 13 تا Xeon داریم تو دیتا سنتر های آمریکا این سرور فقط فقط برای تست گرفته شد
من دیتا سنتر های مختلف رو تست می کنم بنا به دلایلی همچون DNS SERVER , Backup server و...
جناب آقای مظفری عزیز دستور دادن Mirror معروف wget کنم انجام وظیفه شد
Centos DVD از mirror بسیار قدرتمند kernel.org که تو سنتر های دیگر 11 مگا بایت بر ثانیه دانلود می کند.
همین الان wget شد و اسکرین شات پیوست شد.
بعضیها می فرمایند شما ایران هستید ما اینجا در الان با سرعت نور دانلود می کنیم
Wget سرور چه ارتباطی به ایران دارد ؟
تو تاپیک اولم نوشتم ممکنه بعضی ها خوششون نیاد
ضمنا IP ُرور هم تو شات اولی مشخص است root@ip
ما هیچ خصومت شخصی با هیچ کسی نداریم فقط دوست نداریم پول ایرانی ها به جیب *** های همچون گیگا برود
موفق و پیروز باشید

Sajad
July 26th, 2009, 16:21
من زياد ديدم سرورهايي كه رو اين ديتاسنتر هستن و اين مشكل رو دارن.
حالا از چي هست و كجا هست ديگه نميدونم.
سرعت دانلود: 30Kb و بالاترين چيزي هم كه ديدم 700kb

rayannet
July 26th, 2009, 16:31
بالای 13 تا xeon داریم تو دیتا سنتر های آمریکا این سرور فقط فقط برای تست گرفته شد
من دیتا سنتر های مختلف رو تست می کنم بنا به دلایلی همچون dns server , backup server و...
جناب آقای مظفری عزیز دستور دادن mirror معروف wget کنم انجام وظیفه شد
centos dvd از mirror بسیار قدرتمند kernel.org که تو سنتر های دیگر 11 مگا بایت بر ثانیه دانلود می کند.
wget سرور چه ارتباطی به ایران دارد ؟
ضمنا ip ُرور هم تو شات اولی مشخص است root@ip
ما هیچ خصومت شخصی با هیچ کسی نداریم فقط دوست نداریم پول ایرانی ها به جیب *** های همچون گیگا برود
موفق و پیروز باشید

شما برید با همون امریکا کار کنید . به امید روزی که تاپیک زده شود و نوشته شود تمامی دیتاسنتر های امریکا سرور های ایرانی را بستند !!! وقتی اون تاپیک زده شد مییاید اینجا میگید کاش از گیگا یا ... گرفته بودیم !!!! البته اون زمان , زمان زیادی نیست با کمی صبر این حرف من اثبات میشود
چرا همینجور شما تهمت به گیگا میزنید که *** است ؟ احتمالا دوست عزیز شما سرور مجازی گرفته اید تا سرور اختصاصی !
چرا اکثر افراد انجمن سرور گیگا دارند ؟ میتونید یک نظر سنجی بزارید که افراد در انچمن بیشتر از کدام دیتا سنتر دارن استفاده میکنن !!!
چرا افراد زیادی از ایرانی داره با این دیتا سنتر کار میکنه ؟ چون هر کس کار کرده ضرر نکرده !!!!
ممنون میشوم به سوالات بنده جواب دهید
منتظریم

Nikan
July 26th, 2009, 17:19
شما برید با همون امریکا کار کنید . به امید روزی که تاپیک زده شود و نوشته شود تمامی دیتاسنتر های امریکا سرور های ایرانی را بستند !!! وقتی اون تاپیک زده شد مییاید اینجا میگید کاش از گیگا یا ... گرفته بودیم !!!! البته اون زمان , زمان زیادی نیست با کمی صبر این حرف من اثبات میشود
چرا همینجور شما تهمت به گیگا میزنید که *** است ؟ احتمالا دوست عزیز شما سرور مجازی گرفته اید تا سرور اختصاصی !
چرا اکثر افراد انجمن سرور گیگا دارند ؟ میتونید یک نظر سنجی بزارید که افراد در انچمن بیشتر از کدام دیتا سنتر دارن استفاده میکنن !!!
چرا افراد زیادی از ایرانی داره با این دیتا سنتر کار میکنه ؟ چون هر کس کار کرده ضرر نکرده !!!!
منتظریم

سلام

به نظر من این جمله شما منطقی نیست . من فکر می کنم بهتر است که شما که با این دیتا سنتر کار می کنید و به آنها نزدیک هستید به این دوست کمک کنید تا اشکال زودتر حل شود.

root
July 26th, 2009, 17:27
سرور اختصاصی 69 یورویی را گرفتیم
واقعا باعث تعجب و شرم است که ایرانیان را گذاشته اید و فاشیست های آلمانی را بر ایرانی ها ترجیح داده اید
اسکرین شات ایمیل های خرید ، فاکتور و تایید پرداخت اسکرین شاتش پیوست شد
هدف شفاف سازی است نه تخریب که شما جبهه می گیرید علیه من
ما داریم بحث فنی می کنیم و برای گفته ها مدرک ارائه می دهیم شعار داریم نمی دهیم
حتی نگفتم از چه دیتا سنتری سرور دارم که مبادا نگویند تبلیغ شده
چرا از واقعیت فرار می کنید ؟

Kambiz
July 26th, 2009, 17:42
منتظریم

مثل اینکه هممون ایرانی هستیم و نباید راضی به ضرر کردن کسی باشیم
لطفا ملایم تر برخورد کنید

Nikan
July 26th, 2009, 18:05

سلام

آیا شما از این دیتا سنتر درخواست کرده اید که برای شما گراف میزان مصرف را ارسال کنند ؟

با تشکر

root
July 26th, 2009, 18:28
فعلا داریم بحث می کنیم باهاشون سر نتورک
جوابی که می دن میگن پهنای باند Shared هست ما گفتیم درست که Shared است اما یک گارانتی مینیمم باید داشته باشید
که قبول نکردند

Nikan
July 26th, 2009, 19:27
فعلا داریم بحث می کنیم باهاشون سر نتورک
جوابی که می دن میگن پهنای باند shared هست ما گفتیم درست که shared است اما یک گارانتی مینیمم باید داشته باشید
که قبول نکردند

یعنی در مورد میزان پهنای باند اعلامی شما تایید کرده اند که درست است و اشکالی نیست ؟؟

root
July 26th, 2009, 20:06
بله متاسفانه;;)

rayannet
July 26th, 2009, 20:12
سلام

به نظر من این جمله شما منطقی نیست . من فکر می کنم بهتر است که شما که با این دیتا سنتر کار می کنید و به آنها نزدیک هستید به این دوست کمک کنید تا اشکال زودتر حل شود.

ما هم هدفمان کمک به این دوست است اما متاسفانه ما درخواست ip کردیم به ما ip ندادند تا با دیتاستتر صحبت کنیم !

rayannet
July 26th, 2009, 20:16
مثل اینکه هممون ایرانی هستیم و نباید راضی به ضرر کردن کسی باشیم
لطفا ملایم تر برخورد کنید

بنده تند صحبت میکنم چون وقتی یک دیتاسنتر کارش درست هست چرا میخوان خرابش کنن !!!!
این اقا اصلا معلوم نیست سرور مجازی گرفته یا اختصاصی !!!
Ip که نمیده چک کنیم !!!
جواب سوال بنده هم ندادید فقط حرف بنده رد کردید
چرا جواب سوال من ندادید ؟
منتظر جواب دوباره هستیم

Amir
July 26th, 2009, 20:35
بنده تند صحبت میکنم چون وقتی یک دیتاسنتر کارش درست هست چرا میخوان خرابش کنن !!!!
این اقا اصلا معلوم نیست سرور مجازی گرفته یا اختصاصی !!!
Ip که نمیده چک کنیم !!!
جواب سوال بنده هم ندادید فقط حرف بنده رد کردید
چرا جواب سوال من ندادید ؟
منتظر جواب دوباره هستیم

برای گرفتن جواب به پست های قبلی رجوع کنید
http://webhostingtalk.ir/showpost.php?p=21075&postcount=11

ضمنا IP ُرور هم تو شات اولی مشخص است root@ip
http://webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=156&d=1248570687

http://webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=156&d=1248570687

WebRang
July 26th, 2009, 20:40
من باورم نمیشه ....
تا الان چندین سرور از گیگا گرفتم ...
هیچ وقت مشکل بر نخوردم....
بگین کارت شبکه سرورتون رو یه چک بکنن!

alieskan
July 26th, 2009, 20:54
سلام
شما فقط در دانلود از این سایت مشکل دارید یا تمام سایتها؟ممکنه اتصال بین دیتاسنتر شما و دیتاسنتری که اون سایت در اون هست قوی نباشه.
یا اینکه مقدار سرعت دانلود سرور مقصد محدود باشه.
ایا این تست رو باجاهای دیگر و معتبر مانند میرورهای kernel.org یا freebsd.org و غیر. انجام دادید؟

باید بگم که شما در این تجربه تنها نیستید:
http://www.freewebspace.net/forums/showthread.php?t=2205289&page=2
:)

من همه سرور یکی از دوستان رو مدیریت کردم مشکل شبکه خیلی آشکار بود.

IFACO.Net
July 26th, 2009, 22:34
علت مشکل شما به احتمال 99 درصد به سخت افزار سرورتون مربوط میشه ...!

hamekareh
July 26th, 2009, 22:41
سلام دوست من .

شما اینجا گفتین " بعضیها می فرمایند شما ایران هستید ما اینجا در الان با سرعت نور دانلود می کنیم " من همچین چیزی نگفتم که من از سرورم با سرعت نور دانلود میکنم . اگر یکم با دقت میخوندی .. گفتم که من خودم رو کامپیوتر خودم با سرعت 2 دانلود میکنم ولی لینکی که شما داده بودی رو با 500 یا 400 دانلود کردم ...

در ضمن من گفتم که دیتا سنتر را از نزدیک دیده ام و با مسئولانش رو در رو صحبت کرده ام . من میتونم مشکل شما رو حل کنم . اگر خواستی میتونم باهاشون صحبت کنم .

قربان شما :113:

بالای 13 تا xeon داریم تو دیتا سنتر های آمریکا این سرور فقط فقط برای تست گرفته شد
من دیتا سنتر های مختلف رو تست می کنم بنا به دلایلی همچون dns server , backup server و...
جناب آقای مظفری عزیز دستور دادن mirror معروف wget کنم انجام وظیفه شد
centos dvd از mirror بسیار قدرتمند kernel.org که تو سنتر های دیگر 11 مگا بایت بر ثانیه دانلود می کند.
wget سرور چه ارتباطی به ایران دارد ؟
ضمنا ip ُرور هم تو شات اولی مشخص است root@ip
موفق و پیروز باشید

hamekareh
July 26th, 2009, 22:45
یکی از دوستان فرموذند که دوستان عزیز میخواهند دیتا سنتر گیگا رو با حرف هایشان خراب کنن .
ولی فک نکنم که گیگا فقت تو ایران مشتری داشته باشه :71:

root
July 26th, 2009, 23:23
قرار نیست چیزی رو خراب کنیم با هیچکس هم بد نیستیم
نکنه خیال میکنید اسکرین شات هم با فتوشاپ است ؟
فقط هدف ما یک چیز است آن هم اثبات کیفیت بسیار پایین گیگا
هر حرفی زدیم اسکرین شات گذاشتیم
که میرور kernel گذاشتیم تا اثبات بشه
شاید سرور شما خوب باشه
اما سرور ما هم اینطوریه
کلا باید همه سرور ها یک کیفیت داشته باشد

rayannet
July 26th, 2009, 23:28
نکنه خیال میکنید اسکرین شات هم با فتوشاپ است ؟

شاید ....

WebRang
July 27th, 2009, 01:27
"root" عزیز شما میفرمایید که 30 کیلوبایت دانلود میکنه ...
در حالی که سرعت دانلود به موقعیت جغرافیایی سرور مبدا و توان آن هم(مشخصات سخت افزاری) 100% مربوط میشه ....

خیلی از بچه های همین فروم از این دیتاسنتر سرویس میگیرن... چرا هیچ کدامشون ناراضی نیستن؟
نه من نون و آبم از گیگا میاد نه بچه های دیگه ... قصد همه هم کمک هست ...
شما لطف کن یه لینک دیگه بزن واسه دانلود.. و ان لینک رو هم بده به بچه های دیگه ... همه تست کنن
اگر مشکل از سرور شما بود تنها ، خوب برید به دیتاسنتر بگین و کارت شبکه یا ... چک کنن!
اگر اینطوری باشه،،، 100% مشکل سخت افزاری هست و باید به صورت رایگان درست کنن!

این بهترین روش هستش....
موفق باشید

Nikan
July 27th, 2009, 07:52
یه جستجو‌ی کوچیک توی اینترنت نشون میده این مشکل رو خیلی از کسانی که از giga-int خدمات میگیرن داشتن.که پاسخ مشابه به همشون همون موضوع پهنای باند اشتراکی بوده!
اگر تمام افراد تجربیاتشون رو قرار بدن خیلی خوب هست.
ایشون تجربه‌ی بد داشته و قرار داده،نیاز نیست که دیگر دوستان جبهه گیری کنند،شما هم تجربه‌ی خوبی که داشتی رو قرار بده،مثله ایشون با چند عکس و کمی توضیحات

سلام

من فکر می کنم این بهترین راه است.

Nikan
July 27th, 2009, 07:54
یه جستجو‌ی کوچیک توی اینترنت نشون میده این مشکل رو خیلی از کسانی که از giga-int خدمات میگیرن داشتن.که پاسخ مشابه به همشون همون موضوع پهنای باند اشتراکی بوده!
ایشون تجربه‌ی بد داشته و قرار داده،نیاز نیست که دیگر دوستان جبهه گیری کنند،شما هم تجربه‌ی خوبی که داشتی رو قرار بده،مثله ایشون با چند عکس و کمی توضیحات

سلام

به نظر من هم این بهترین روش است

ShahServer
July 27th, 2009, 08:04
من تاحالا تجربه در زمینه گیگا نداشتم ولی چیزی که من از دوستان در مورد این دیتاسنتر شنیدم زیاد کیفیت نداره ولی بازم میگم قصد تخریب ندارم. به شخصه دیتاسنترهای امریکا رو ترجیح میدم. .ولی این که شما گفتی با سرعت 30kb دانلود داره یکم عجیبه هیچ چیز که نباشه اونجا دیتاسنتر هست با دیالاپ که کانکت نیست که حتما باهاشون صحبت کن احتمال 90% سخت افزاری هست.

root
July 27th, 2009, 09:47
من هم همینو می گم آقای مظفری عزیز
هر رک با هر رک uplink ش فرق می کنه و چون shared هستش ممکنه مثلا یکی از سرور های همسایه من رپیدشیر باشه (محض خنده بود) !!! :d
که این بلا سر من اومده
اما اینها چیزی به گیگا اضافه نمیکنه
مثل این می مونه یک دونه سرور ما با یک مشخصات 20 تا سایت سبک باشه بگن آقا این فلان شرکت عجب سرعت و کیفیتی داره
اما هاست های که داریم می فروشیم رو یک سرور باشد که 800 تا توش سایت چپوندیم!
قضیه اینه
ضمنا گیگا میگه اشتراکی است و مشکلی نیست
راجع به سخت افزار هم فک کنم core 2duo به 3 گیگا بایت رم بتونه wget رو انجام بده <):)

Mozafary
July 27th, 2009, 12:02
یه جستجو‌ی کوچیک توی اینترنت نشون میده این مشکل رو خیلی از کسانی که از Giga-int خدمات میگیرن داشتن.که پاسخ مشابه به همشون همون موضوع پهنای باند اشتراکی بوده!

__OMID__
July 27th, 2009, 12:08
اگر با یک اسکریپت راپید لیچ هم که روی سرور های گیگا نصب هست یک فایل لیچ کنید میبینید با سرعت بین 8000 تا 14000 کیلوبایت در ثانیه فایل میاد رو سرور اینکه این دوستمون میگه با 30 کیلوبایت حتما یک مشکلی هست @-)

hamekareh
July 27th, 2009, 12:19

سلام دوست عزیز .
من موضع گیری نکردم .. همین الان هم از میروری که آقا با اون سرعت دان کرده بود دان کردم اینم عکس.
این سرعت همیشه اینجوری و از این کمتر نمیشه . و اینکه از این بیشتر هم میشه ..

__OMID__
July 27th, 2009, 12:24
در این مورد نظر من این هست که در صورتی که مشکل اتصال به شبکه در سروری که سرعت کم داره وجود نداشته بشاه (اعم از مشکل سخت افزاری و نرم افزاری)،احتمال داره اون سرور در بخشی از دیتاستنر واقع شده با توجه به همسایگانش این مشکل پیش اومده!
بطور مثال حالتی رو در نظر بگیرید که این سرور در یک سوییچ با چند سرور دیگه که بصورت مداوم از حداکثر پهنای باند موجود استفاده میکنند،اینکار بصورت مستقیم برروی سرعت دسترسی سرور مورد نظر تاثیر خواهد داشت.
این فقط یه نظر هست که میتونه با روشن شدن تجهیزات مورد استفاده در دیتاسنتر رد یا تایید بشه :)

این مشکل هم ممکنه باشه

منم تو کافی نتم برای انتقال فایل ها از کلاینت ها به سرور یه همچین مشکلی رو داشتم :d

Mozafary
July 27th, 2009, 14:13
در این مورد نظر من این هست که در صورتی که مشکل اتصال به شبکه در سروری که سرعت کم داره وجود نداشته بشاه (اعم از مشکل سخت افزاری و نرم افزاری)،احتمال داره اون سرور در بخشی از دیتاستنر واقع شده با توجه به همسایگانش این مشکل پیش اومده!
بطور مثال حالتی رو در نظر بگیرید که این سرور در یک سوییچ با چند سرور دیگه که بصورت مداوم از حداکثر پهنای باند موجود استفاده میکنند،اینکار بصورت مستقیم برروی سرعت دسترسی سرور مورد نظر تاثیر خواهد داشت.
این فقط یه نظر هست که میتونه با روشن شدن تجهیزات مورد استفاده در دیتاسنتر رد یا تایید بشه :)

novinvps.com
July 27th, 2009, 21:51
اگه مشکل شما اینه که سرعتتون خیلی کمه حتی به 10 کیلو هم میرسه...
به مگ نمیرسه...
من این مشکل رو با گیگا داشتم
بهشون بگید
کارت شبکتونو عوض کنند.

1Mizban
July 28th, 2009, 04:00
مشکلات Down شدن دیتا سنتر هم اضافه کنید
الان اومدم دیدم هیچ کدوم از سایت هامون بالا نمی آد ، هر کی هم سرور داره از گیگا سایتش بالا نمی آد ، سایت خودشون هم بالا نمی آد
حالا از کی Down شده نمیدونم خدا کنه فقط زودتر رفع بشه

IFACO.Net
July 28th, 2009, 05:15
الان اومدم دیدم هیچ کدوم از سایت هامون بالا نمی آد ، هر کی هم سرور داره از گیگا سایتش بالا نمی آد ، سایت خودشون هم بالا نمی آد

چند ساعت Down داشتید ؟ :39:

Mozafary
July 28th, 2009, 05:23
دوستان بحث رو منحرف نکنید!موضوع downtime سرورهای شما زیاد مرتبط به این بحث نیست.

IFACO.Net
July 28th, 2009, 05:44
دوستان بحث رو منحرف نکنید!موضوع downtime سرورهای شما زیاد مرتبط به این بحث نیست.

دوستمون گفتند که همه سرورهای گیگا قطع بوده و همینطور سایت خود گیگا هم قطع بوده !

نتیجه اینکه یعنی کل نتورک یا اینترنت گیگا قطع بوده !؟!

WebRang
July 28th, 2009, 06:28
مطمیننی؟:d
پس هاست تراکر + هایپر اسپین به من دروغ میگه؟!
خوشبختانه تا الان قطعی نداشته .... (چند ماهه);;)

1Mizban
July 28th, 2009, 06:33
موضوع تجربیات از گیگا هستش ، منم دارم تجربیاتم رو میگم

hyperspin.com
userver (www.1mizban.com) HTTP (Port 80)
UP at Jul 28 2009 08:12 AM (GMT +3:30)
Was down for: 02hr 00min

myserveralerts.com
1mizban.com (1mizban.com) HTTP (Port 80)
UP at Jul 28 2009 08:11 AM (GMT +3:30)
Was down for: 02hr 00min

فقط پورت 80 مونیتور میشه
فقط سایت من نبود
همه دوستانی که از اونجا سرور دارند رو چک کردم
خود گیگا هم بالا نیمود
دفعه اولشون نیست

WebRang
July 28th, 2009, 06:37
موضوع تجربیات از گیگا هستش ، منم دارم تجربیاتم رو میگم

hyperspin.com
userver (www.1mizban.com (http://www.1mizban.com)) http (port 80)
up at jul 28 2009 08:12 am (gmt +3:30)
was down for: 02hr 00min

myserveralerts.com
1mizban.com (1mizban.com) http (port 80)
up at jul 28 2009 08:11 am (gmt +3:30)
was down for: 02hr 00min

فقط پورت 80 مونیتور میشه
فقط سایت من نبود
همه دوستانی که از اونجا سرور دارند رو چک کردم
خود گیگا هم بالا نیمود
دفعه اولشون نیست
هایپر اسپین + هاست تراکر + سرویس آپتایم + ..... همه این ها دارن سرور های من که بجز یکیش آلمان هست ، چک میکنن!
چطور دان نشون نداده؟
شما مانیتورینگتو گذاشتی رو دامنه ، مطمننی مشکل از تغیرر دی ان اس یا .. دامنه نبود؟؟؟؟
:104: من خیلی وقته ازگیگا دان تایم ندیدم :d

1Mizban
July 28th, 2009, 06:50
آره مطمئنم
2 تا دامنه هم با هم مانیتور میشده
تغیر دی ان اس هم نوبده
4 تا سایت رو هم همزمان با هم چک کردم که از گیگا سرویس میگرفتند همه دان بودند

WebRang
July 28th, 2009, 06:54
آره مطمئنم
2 تا دامنه هم با هم مانیتور میشده
تغیر دی ان اس هم نوبده
4 تا سایت رو هم همزمان با هم چک کردم که از گیگا سرویس میگرفتند همه دان بودند
من قطعی رو متوجه نشدم!
بازم میگم که شاید اشتباه کرده باشید .......
موفق باشید

Nikan
July 28th, 2009, 12:55

سلام

آیا از بین دوستان کسی این اشکال را به خود دیتا سنتر اعلام کرده است

rayannet
July 28th, 2009, 13:31
سلام

آیا از بین دوستان کسی این اشکال را به خود دیتا سنتر اعلام کرده است

ایمیل زدیم هنور جوابی دریافت نکردیم !
اما بله سرور ها Down شده بودند البته من در ان لحظه پشت سیستم نبودم تا 6 صبح که بیدار بودم سرور ها Up بودند تا خوابیدم ساعت 7 صبح down شده بودند !

hamekareh
July 28th, 2009, 13:45
دوستان گرامی . سلام . شما اگر به میل های گیگا توجه میکردین متوجه میشدین .
البته ....

Dear ladies and gentlemen,

We would like to inform you that on Tuesday, the 28th of July 2009, between 04:00 and 06:00 GMT+1, there will be an emergency maintenance for a central router of our carrier. During the last maintenance on the 16th of July another serious malfunction has been detected. Thus, the exchange of the router chassis has become necessary. This may lead to an offtime of your server during the mentioned period.

We kindly ask for your understanding in this matter.

Of course, this only affects the Internet connection to your server, the server itself will stay powered on, it will run continuously and NO data will be lost. There\'s no action required from your side.

Should you have any questions, please don\'t hesitate to contact our support department.

Best Regards,
Giga-International Technical Department

IFACO.Net
July 28th, 2009, 14:40
گیگا چند بار در سال تعمییرات و جابجایی سرور داره ؟! :39: :39: ;;)

hamekareh
July 28th, 2009, 14:44
گیگا چند بار در سال تعمییرات و جابجایی سرور داره ؟! :39: :39: ;;)

نمیدونم . مگه قبلا هم تغییر داده بودن ؟

IFACO.Net
July 28th, 2009, 14:52
چند ماه پیش هم مکان دیتاسنترشون رو برده بودن به مونیخ و سرور ها تعطیل شده بودند ...

hamekareh
July 28th, 2009, 15:23
چند ماه پیش هم مکان دیتاسنترشون رو برده بودن به مونیخ و سرور ها تعطیل شده بودند ...

من ایمیل زدم ببینم قضیه از چه قراره ..

WebRang
July 28th, 2009, 17:01
دوستان گرامی . سلام . شما اگر به میل های گیگا توجه میکردین متوجه میشدین .
البته ....

dear ladies and gentlemen,

we would like to inform you that on tuesday, the 28th of july 2009, between 04:00 and 06:00 gmt+1, there will be an emergency maintenance for a central router of our carrier. During the last maintenance on the 16th of july another serious malfunction has been detected. Thus, the exchange of the router chassis has become necessary. This may lead to an offtime of your server during the mentioned period.

We kindly ask for your understanding in this matter.

Of course, this only affects the internet connection to your server, the server itself will stay powered on, it will run continuously and no data will be lost. There\'s no action required from your side.

Should you have any questions, please don\'t hesitate to contact our support department.

Best regards,
giga-international technical department

درسته ...
باید چک میکردیم ....
اما نمیدونم چطور ......:77:

hamekareh
July 28th, 2009, 17:03
من ایمیل زدم ببینم قضیه از چه قراره ..

با سلام خدمت دوستان.

طی ایمیلی که من به گیگا زده بودم ؛ آنها جواب را در یک صفحه کامل دادند :x
مدیریت گیگا سنتر گفت > این داون تایم امروز صبح به دلیل خرابی یکی از روتر ها در دیتاسنتر بوده است و از چند روز پیش آن را زیر نظر داشتند و دیدند اگر که همینجوری ولش کنند باعث داونتایم های زیادی میشد . که به همین دلیل امروز صبح به مدت دو ساعت از شبکه قطع بود ..

hamekareh
July 28th, 2009, 17:06
درسته ...
باید چک میکردیم ....
اما نمیدونم چطور ......:77:

چیو چطور چک میکردی ؟

این ایمیل رو حدود 5 روزه که برا من فرستاده بودن .. .:)

WebRang
July 28th, 2009, 17:57
چیو چطور چک میکردی ؟

این ایمیل رو حدود 5 روزه که برا من فرستاده بودن .. .:)
درسته ..
ایمیل زده بودند...
اما من چک نکردم
و فکرنمیکردم که امروز 1 ساعت و نیم دان تایم داشتیم!

hamekareh
July 28th, 2009, 18:18
درسته ..
ایمیل زده بودند...
اما من چک نکردم
و فکرنمیکردم که امروز 1 ساعت و نیم دان تایم داشتیم!

اگه از هاست ترکر استفاده میکنی .. داون تایم نداشتی :71:
ولی اگه از هایپر استفاده میکنی ، حدود 1 ساعت و 45 دقیقه همه دان تایم داشتن .

UP at Jul 28 2009 05:04 AM (EU/Western)
Was down for: 01hr 54min

Kambiz
July 28th, 2009, 20:47
حالا چرا گیگا اینقدر مافنگی هی خراب میشه
اینترنت ایران نیست که 2 ساعت عادی
تو دیتا سنتر 2 دقیقه هم خیلی مهمه

Sajad
July 28th, 2009, 21:11
حالا چرا گیگا اینقدر مافنگی هی خراب میشه
اینترنت ایران نیست که 2 ساعت عادی
تو دیتا سنتر 2 دقیقه هم خیلی مهمه

اينترنت ايران اوضاعش بهتر از اين هست كه... (:|

Kambiz
July 28th, 2009, 23:16

:113:

WebRang
July 29th, 2009, 10:28
نت گیگا رو با نت ایران یکی میکنی؟/:)
شما دیتاسنترتون مریخ هست؟:-*

یعنی واقعا" 1 ساعت دان تایم اون هم از قبل گفتن .... خیلی مشکل سازه! :76:

Sajad
July 29th, 2009, 10:47
نت گیگا رو با نت ایران یکی میکنی؟/:)
وقتي سرعتش در حد كيلوبايت هست و در سال چندين بار قطع ميشه ميشه مقايسه كرد ديگه !

شما دیتاسنترتون مریخ هست؟:-*
نه همين دور و براس. ولي اين مسائل گيگا رو نداره.

یعنی واقعا" 1 ساعت دان تایم اون هم از قبل گفتن .... خیلی مشکل سازه! :76:
بيشتر از اوني كه فكرشو بكنيم مشكل سازه ! مگه ما آپتايم سرور رو خودمون چقد كنترل ميتونيم بكنيم كه ديگه قطعي شبكه ديتاسنتر هم بذاريم روش؟

Nikan
July 29th, 2009, 10:58
سلام

من فکر می کنم یک مقدار از بحث اصلی این تاپیک دور شدیم. آیا موضوع کند بودن سرور این دوست حل شد ؟

Kambiz
July 29th, 2009, 11:05
وقتي سرعتش در حد كيلوبايت هست و در سال چندين بار قطع ميشه ميشه مقايسه كرد ديگه !

نه همين دور و براس. ولي اين مسائل گيگا رو نداره.

بيشتر از اوني كه فكرشو بكنيم مشكل سازه ! مگه ما آپتايم سرور رو خودمون چقد كنترل ميتونيم بكنيم كه ديگه قطعي شبكه ديتاسنتر هم بذاريم روش؟

منم تایید میکنم
خودایش اینو راست می گه دیگه انتقاد پذیر باشین ( با تمامه گیگایی ها بودم )

Arashdn
July 29th, 2009, 11:39
یکی از دوستام اکانت پولی هاست ترکر داره
آپتاین دیتاسنتر ها رو زیر نظر داره
اینا نتایج 28 جولایه
آی وب - ایکس ال هاست - لیزوب -- دان تایم نداشتن
گیگا اینترنشنال : نزدیک دو ساعت (زمان دقیق خواستید ازش دوباره بپرسم وبگم)
سایت جناب نوین سرور : نزدیک 3 ساعت .....
ورلداستریم : 26 ثانیه

saeed25
September 19th, 2010, 23:02
یکی از دوستام اکانت پولی هاست ترکر داره
آپتاین دیتاسنتر ها رو زیر نظر داره
اینا نتایج 28 جولایه
آی وب - ایکس ال هاست - لیزوب -- دان تایم نداشتن
گیگا اینترنشنال : نزدیک دو ساعت (زمان دقیق خواستید ازش دوباره بپرسم وبگم)
سایت جناب نوین سرور : نزدیک 3 ساعت .....
ورلداستریم : 26 ثانیه

دروود بر شما
اگر برایتان میسر است زمان دقیق پایین بودن مرکز های داده را که مربوط به همین امسال باشند را نیز بفرمایید.
با سپاس

turboo
September 24th, 2011, 15:07
با عرض پوزش ، الان وضعیت گیگا در چه حالی هست ؟ الان ما با سرور 6core این دیتاسنتر می تونیم با همون 100M/S اش حدودا 15-20 TB پهنا مصرف کنیم ؟ دیدم این ساله رو بررسی می کردید و من هم به تازگی می خواستم از این دیتاسنتر خرید کنم . متشکر

sdsp
October 10th, 2011, 19:52
من که از لحاظه مالی با این شرکت مشکل دارم ، یکی‌ از ضعیفترین شرکت‌هایی که توی عمرم دیدم .
من که راضی‌ نیستم ، چه از لحاظه پشتیبانی‌ و چه از لحاظه مالی ، از لحاظه کارایی‌ کار من رو را انداخت که خیلی‌ جاهای دیگه هم میتونست را بندازه .

CityKala.net
October 10th, 2011, 22:18
یک سوال دیتاسنتر هتزنر آلمان خوبه آیا ؟
ما یک سرور داریم پورتش رو زده 1000 مگابیت اگر میخواید ببینید یوزرم همون سایتمه حالا نمیدونم والا خوبه آیا
تجربیاتتونو بگید

turboo
October 10th, 2011, 22:24
ببینید من خودم هم انتخاب بعد گیگا ، هتزنر بود که با گفته دوستان پشیمون شدم ، 1 - هزینه هاش بالا هست (کلا هزینه هایی مثل Flexi و چند تا چیز دیگه + شبکه VM ) و زده پهنای باند نامحدود اما نامحدود نیست ، شنیدم سخت گیر هستند و ... (در حد گفته های دوستان بود ) اما خودم از ویلیا گرفتم و خداروشکر راضی هستم . از همه مهمترش سرور های SUPERMICRO ش هست و هزینه های پایینش و نداشتن Flaxi و شبکه VM و مهمترینش تو سرور های SUPERMICRO همیشه KVM در دسترس دارید . این هم نظر بنده .

CityKala.net
October 10th, 2011, 22:33
والا هتزنر آلمانم بد نیست درسته هزینه هاش خیلی بالاس ولی آپتایمش و همیشه در دسترسه دو ماه سرورو دارم یک بار نشد سایت بالا نیاد همیشه بدون مشکل بالا اومده و مشکلی نداشته
یک سروره 1 ترابایته هتزنر سالیانه 1 میلیون خرج بر میداره ولی آپتایمش عالیه مشکلی نداشته تا حالا

NovinServer
October 23rd, 2011, 23:37
دوستان عزیز ، خدمت شما عرض شود من حدود دو سال است در دیتاسنتر گیگا سرور کلوکشن کردم و حدود چهار سال است روی این دیتاسنتر هستیم !
این دیتاسنتر از لحاظ سرعت و اپتایم حرف نداره ! حتی خیلی از چیزهایی که برخی دیتاسنتر ها به شدت روی انها حساس هستند این دیتاسنتر حساس نیست مانند اسکریپت نال !
اما یک نکته فوق الاده مهم : این دیتاسنتر از لحاظ امنیت پیکر بندی شبکه در سطح دیتاسنتر های پکیده است ! به حدی که مشتری شما هر ایپی که دلش بخواهد سرقت می کنه و استفاده می کنه و یا اگر شما سیستم عامل را روی DHCP نصب کنید معلوم نیست چند تا سرور دان شود !
این تازه مشکل دیتاسنتر هست ولی اگر کسی خواسته یا ناخواسته اقدام به چینین کاری بکنه تا 150 یورو جریمه میشه !
اگر یکی از مشتریان با برنامه اقدام به IP Grabbing بکنه نصف دیتاسنتر می خوابه !
این یعنی فاجعه ! یکی از قربانیان این موضوع خود بنده بودم ! که به یکی از مشتریان سرور اختصاصی دادم و این کار را کرد و بعد هم فرار کرد و بنده مجبور شدم 310000 تومان جریمه بدهم !
در ضمن سرعت پورت ها بهتر شده است و لیمت موجود بر روی پورت به 3 مگابایت ( 30 مگابیت ) افزایش یافته است .