PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یوزر و پسورد دیتابیس در xampp چیه؟

teztop
April 28th, 2011, 00:53
سلام
من قبلا از easyphp استفاده می کردم
الان می خوام از xampp استفاده کنم. اما به پایگاه وصل نمی شه و ارور می ده. یوزر دیتابیس رو root و پسورد رو خالی گذاشتم. اما این خطا رو داده.

Fatal error: Call to undefined function db_connect() in D:\xampp\htdocs\news1\inc\function.php on line 658

---
April 28th, 2011, 01:07
یوزرنیم روت و پسورد ندارد

teztop
April 28th, 2011, 01:34
پس این خطا که می ده چیه ؟

---
April 28th, 2011, 01:43
خط 658 فایل مورد نظر اشکال داره چک کنید

teztop
April 28th, 2011, 02:06
این چیزای ابتدایی رو خودم می دونم دوست من. این خطا می گه که کلاس db_connect خطا داره. اما این خطا توی easyphp نیست. خودم حدس می زنم کلاس mysqli رو پیدا نمی کنه. اما نمی دونم چرا چون extension=php_mysql.dll
extension=php_mysqli.dll
جفتشون فعال هستن و ورژن XAMPP هم 1.7.0 که php 5.2 روش نصبه.

sales data
April 28th, 2011, 07:11
یوزر و نیم دیتا بیس که ساختی تست کن . معمولا یوزر روت ام میتونه باشه

Rezash
April 28th, 2011, 12:51
تابع db_connect يك تابع پيش فرض در php نيست.بدون وجود سورس نميشه نظر قطعي داد.
ممكنه تابع بعد از نصب برنامه در فايل config ايجاد ميشه يا شرايطي در تعريفش دخيل هستند.
يوزر و پسورد db در اين خطا نقشي ندارند (مگر در شراطي كه بالا اشاره كردم) اما در كل يوزر معمولا root و پسورد mysql يا خالي هست.البته در صورتي كه هنگام نصب تغييري نديد.

boors
April 28th, 2011, 13:18
User: root
Password: هیچی
ِDatabase Name: از طریق ادرس http://localhost/phpmyadmin میسازی

آپاچی و mySQL رو هم فعال کن!

---------- Post added at 01:18 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

دقت کن اگه اسکریپت نال شده استفاده میکنی بعد از ساختن دیتابیس باید فایل SQL رو ایمپورت (Import) کنی