PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور یک یونیت برای دوستانی که علاقمند هستند

Hostpolis
April 26th, 2011, 08:54
سلام دوستان عزیز

اخیرا تصمیم گرفتیم آخرین سرور از هر سری رو عکس بگیریم و داخل سایت قرار بدیم. اینطوری هم اطلاع رسانی و شاید آموزش انجام بشه هم در عین حال اهداف و مزیت های تجاری ما حفظ میشن.

2336

عکس بالا مربوط به سرور یک یونیت با پردازنده Intel Q8400 هست. این سرور با ۳۵۰ وات ورودی محیط خیلی خوبی به عنوان سرور اختصاصی هست. روی این سرور ما ۴ گیگ رم قرار دادیم رم این سرور از نوع DDR2 با باس اسپید 667 هست. علت این نوع تنظیم محدودیت های پردازنده و مادربورد هست. دوستانی که علاقه مند هستند و سرور میبندند شاید خوب باشه که از تجربه ما استفاده کنند. این نوع سرور با رم ECC Registered با رم ۶۶۷ خیلی استیبل تر هست تا با باس ۸۰۰ و در واقع اصلا توی تست به پست بالاتر نمیره. این شاید صرفه جویی در هزینه به حساب بیاد.

نکته جالب دیگه اینکه این نوع CPU با کیس های دو یونیت بیشتر استفاده میشه چون heatsink بزرگی داره. ما با HeatSink Dynatron که خیلی قوی تر از اینتل هست و همزمان چیپست مادربورد رو هم خنک میکنه هم در جا صرفه جویی کردیم و هم وضعیت سرور رو بهبود دادیم که البته با صرف هزینه ۳ برابر معادل ۶۰ دلار برای HeatSink بود.

نکته دیگر اینکه با بوردهای سری F سوپر مایکرو امکان KVM over IP از طریق بورد بوجود میاد و دیگه نیازی به صرف ۴ تا ۵ هزار دلار هزینه برای یک KVM over IP نیست. اما از طرفی به جای سوییچ ۲۴ پورت باید یه سوییچ ۴۸ پورت در رک بگذارید که البته managed هم باشه تا ترافیک هدر نده.

مورد دیگه فن ها هستند که دقیقا شبیه سرورهای اچ پی طراحی شدن. کاری که ما کردیم این بود که با گذاشتن هیت سینک که خنک کننده بود جای فن های کیس رو عوض کردیم چون از ۵ تا ۴ تا شون کار میکنن و یکی صرفا Dummyهست. اینطوری جا برای کابل ها هم آزاد شد.

دوستان اگر نقطه نظری دارند بفرمایند. خوشحال میشم بشنوم.

amirHoseein
April 26th, 2011, 09:54
شما کیس خالی 1 یو ، 2 یو نیز برای فروش دارید ( متعلقات همانند فن و پاور )

faranetwork
April 26th, 2011, 11:31
دوست عزیز...خوب شد تاپیک زدید....شما دیتاسنتر دارین ؟؟؟ من اگه بخوام تو یکی از دیتاسنتر های ایران سرور بزارم باید چیکار کنم ؟؟؟ چقدر اجاره میگیرن؟

ivik
April 26th, 2011, 11:57
دوست عزیز...خوب شد تاپیک زدید....شما دیتاسنتر دارین ؟؟؟ من اگه بخوام تو یکی از دیتاسنتر های ایران سرور بزارم باید چیکار کنم ؟؟؟ چقدر اجاره میگیرن؟

ایشون تو ایران دیتا سنتر ندران
بهتره برید از افرانت بپرسید !

Hostpolis
April 26th, 2011, 15:59
سلام،

همونطور که دوست دیگر فرمودند ما در ایران دیتاسنتر نداریم. دیتاسنتر اصلی ما در تورنتو هست و از این هفته با iWeb هم بصورت Neutral Space کار میکنیم که برای ارائه خدمات سرور به مشترکین ایران هست.

برای فروش که فرمودید، بله فروش داریم. تقریبا برای همه قطعات دیتاسنتر فروش داری به جز تهویه و موتور دیزل. قطعاتی که لازم دارید رو بفرمائید تا بیشتر کمکتون کنم. در ضمن بصورت دیفالت، کیس های 1 یونیت با فن و پاور میان و نیازی به تهیه این قطعات بصورت مجزا نیست.