PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای کانفیگ وب سرور - مصرف سی پی یو بالاست - فقط رپیدلیچ + ویبولتین

M®hsen
April 25th, 2011, 18:39
سلام

ابتدا مشخصات سرور:
======================
CPU: Intel Xeon X3440 - 4×2.5 GH
RAM: 16 gig
HDD: 2×1.8 TB
Virtualization: VMware ESXi 4.1
======================

روی این سرور تعداد محدودی وی پی اس ساخته شده، اما یکی از وی پی اس ها بیشترین استفاده رو از سرور داره، به صورتی که یکی از هاردها به طور کامل در اختیار این وی پی اسه، همچنین هر 4 سی پی یو رو برای استفاده در اختیار داره و فقط محدود شده رو 8000 مگاهرترز، به طوریکه 2000 مگاهرتز باقیمانده سرور برای بقیه وی پی اس ها کافیه و مشکلی ایجاد نمیشه.
رم به این وی پی اس 4 گیگ تعلق گرفته، اما خواستم رم رو افزایش بدم امکان وجود نداشت، این مشکل مهم نیست چون فعلا مشکل رم نداره این وی پی اس، اما برای جلوگیری از دیداس و همینطور بلا استفاده بودن منابع سرور بهتر است 8 گیگ بهش اختصاص بدم.

پس یکبار مشخصات این وی پی اس رو می نویسم:
======================
CPU: 4 core - Limited at 8000 MHz
RAM: 4 gig
HDD: 1.8 TB
Control Panel: directadmin
Web Server: Apache
======================

خب مشکل از این قرار هست من روی این وی پی اس یک رپیدلیچ دارم که می بایست از تمام توان سرور بتونه بهینه استفاده کنه، آدرسش اینجاست: فایل گیر - مستقیم کننده لینک ها (http://www.filegir.com)
فعلا بصورت رایگان در اختیار کاربران چند تا سایت قرار گرفته تا بتونم ضعف هاش رو شناسایی و برطرف کنم، اولین مشکلی که باهاش مواجه شدم اینه که این وی پی اس در حالا استفاده از کل سی پی یویی که بهش اختصاص دادم هست (در حالیکه مصرف رم زیر 500 مگ هست)، تمام پروسس های بزرگ هم مربوط به آپاچی هست، هیچ کانفیگ خاصی هم روی آپاچی و حتی دایرکت ادمین انجام ندادم، قصد دارم به یک کانفیگ خوب برسم، یه علتی که به لایت اسپید روی نیاوردم اینه که روی همین وی پی اس باید یک فروم وبولتین هم داشته باشم و وب سرور باید برای هر دوی این سایتها کانفیگ بشه، دلیل دوم اینکه لایسنس لایت اسپید برای وی پی اس همونطور که توی سایتش نوشته به دو گیگ رم محدود هست، من اگر بخوام برای این وی پی اس لایسنس لایت اسپید بگیرم باید این رو انتخاب کنم

4-CPU Lease LSWS Enterprise
که قیمتش 65 دلار در ماه هست، برای همین بهتر است اول راههای دیگه رو تست کنم و با کمک متخصصین این سایت شاید به نتایج خوبی برسم.

از دوستان تقاضا دارم راهنمایی کنند.

amirHoseein
April 25th, 2011, 20:24
رپید لیچ نیاز به سرور اختصاصی قوی + پورت مناسب داره

M®hsen
April 25th, 2011, 21:13
دوست گرامی همه چی نسبی هست، من با توجه به منابعی که برای این رپیدلیچ اختصاص دادم در همون حد هم ازش کار می خوام، رپیدلیچ بنده هیچ پردازشی رو به سرور غیر از یک آپلود و دانلود تحمیل نمیکنه، چون فقط امکان حذف و رینیم فایل روش فعاله، لاین هم یک گیگ هست و می دونید که لیزوب مشکلی از لحاظ پورت نداره هر چقدر ترافیک سفارش بدی راحت ساپورتت می کنه.
بحث من سر کانفیگ آپاچی برای سروری هست که بیشترین استفاده ازش برای دانلود و آپلود معمولی هست.

رپید لیچ نیاز به سرور اختصاصی قوی + پورت مناسب داره

M®hsen
April 26th, 2011, 13:53
هیچ پردازشی رو به سرور غیر از یک آپلود و دانلود تحمیل نمیکنه
خب ظاهرا باید مساله رو بازتر کنم:

منظورم از دانلود در جمله بالا این که که توسط این رپیدلیچ کاربر فایل موردنظر خودش رو از یک هاست دیگه ابتدا لیچ می کنه (برای اکثر هاستها هم اکانت پریمیوم موجوده و بلافاصله لیچ آغاز میشه)

منظورم از آپلود، همون دانلود کاربران هست، کاربر فایلهای لیچ شده رو میده به دانلود منیجر و با تعداد کانکشن زیاد (شاید 10 فایل همزمان و هر فایل با 16 کانکشن) دانلودش می کنه.

خب من می خوام قبل از هر چیز متوجه بشم در زمانهایی که مصرف سی پی یو بالا میره بیشترین فشار رو کدوم قسمت داره اعمال می کنه، لیچ کردن فایل (سرور به سرور) یا دانلود کاربران؟ (دانلود فایل های لیچ شده توسط کاربر)، این مساله گام اول برای شناسایی دقیق مساله هست، کسی می تونه کمک کنه؟

ali2k
April 26th, 2011, 19:23
دانلود فایل ها توسط کاربران از روی apache و پروتکل وب بردارید بزارید روی ftp :) من بودم حتما این راه را امتحان می کردم .

M®hsen
April 26th, 2011, 19:40
اوکی حتما این رو هم تست می کنم، اما فکر نمی کنم خیلی راحت باشه، چون هر یوزر فقط به فولدر خودش باید دسترسی داشته باشه، با همون یوزر و پسوردی که در سایت داره.

از شانس ما حالا که می خوایم تست بکنیم کاربرا نمی تونن به سرور فشار بیارن، فعلا امروز اصلا مصرف سی پی یو بالا نرفت، ولی دیروز اکثر اوقات روی 75 درصد بود.

ضمنا پلاگین Nginx برای دایرکت ادمین هم سفارش دادم و چند ساعتی امروز تست کردم، منتها فشار روی سرور نبود، منتظرم زمانی که فشار زیاد هست فعالش کنم و تست کنم.

دانلود فایل ها توسط کاربران از روی apache و پروتکل وب بردارید بزارید روی ftp :) من بودم حتما این راه را امتحان می کردم .