PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ابدیت کرنل

NovinServer
April 23rd, 2011, 19:59
با سلام و احترام ، همان طور که در جریان هستید سیستم عامل Centos از 5.5 به نسخه جدیدتر یعنی 5.6 بروز رسانی شده است !

من در سرورهای عادی منظور از عادی سرورهایی که روی انها لینوکس با کرنل معمولی بود با دستور زیر ابدیت کردم و بدون هیچ مشکلی ابدیت انجام شده است .

دستور :
yum update

حال می خواهم سرور اخری که مربوط به سرورهای مجازی لینوکس ( OpenVZ ) هست ابگرید کنم ! با دستور بالا ابدیت کردم اما حال باید تنظیم کنم که هنگامی که ریبوت شد روی کرنل خودش بالا بیاد !

کسی می تواند راهنمایی کند چگونه می توانم این کرنل را ابدیت کنم ؟
در انجمن SolusVM اول پرسیدم : CentOS 5.6 - safe to upgrade? (http://forum.soluslabs.com/showthread.php/2769-CentOS-5.6-safe-to-upgrade)
گفتن موردی نداره فقط باید تنظیمش کنید !
با توجه به اینکه بیش از 30 سرور مجازی روش هست اصلا نمی خواهم ریسک کنم به همین دلیل هنوز سرور را تا مطمئن نشوم ریبوت ندادم !
لطفا کمک کنید .

amirizadi
April 23rd, 2011, 22:33
من آپدیت کردم و ریسک شما را انجام دادم

تنها کاری که لازمه

nano /boot/grub/grub.conf

#boot=/dev/sda
default=0
timeout=5
splashimage=(hd0,0)/boot/grub/splash.xpm.gz
hiddenmenu
title CentOs (2.6.18-128.1.1.el5.028stab062.3)

را به

#boot=/dev/sda
default=0
timeout=5
splashimage=(hd0,0)/boot/grub/splash.xpm.gz
hiddenmenu
title OpenVZ (2.6.18-128.1.1.el5.028stab062.3)

تغییر بدید

---------- Post added at 06:03 PM ---------- Previous post was at 05:19 PM ----------

را ستی یه گزینه defult هم داره داخل همین فایل از 0 به 1 تغیرش بدید

NovinServer
April 24th, 2011, 00:16
تشکر ، این راه می دانم اما از راهنمایی شما هم متشکرم !
اما هنوز جرات ریسک را ندارم ، به هر حال دارم بک آپ میگیرم از همه سرورهای مجازی !
حال این Defualt چیه اصلا ! اگر 0 باشه چی میشه اگر 1 باشه چی میشه ؟

amirizadi
April 24th, 2011, 07:56
من انجام دادم مشکلی نداشت :60:
نترسید انجام بدید لازم به بک آپ نیست :d
داخل همون فایل که گفتم یه گزینه داره از 0 به 1 تغییر بدید وگرنه سرور اصلی بالا میاد ولی وی پی اس ها بالا نمیاد

NovinServer
April 24th, 2011, 15:45
حالا دو سوال !
الان تصویر زیر را که می بینید :

http://www.novinupload.com/do.php?img=4590

مورد اول :
من باید الان در فلش اول که نوشتهOpenVZ اون را باید پاک کنم بنوسیم CentOS و در فلش دوم به جای CentOS بنویسم OpenVZ .. ؟
یا نه فقط اولی را بکنم OpenVZ اون را دست نزنم ؟

مورد دوم :
الان Defualt بر روی 0 است و همه چیز داره کار می کنه ! اموزش نصبش هم چیزی ننوشته اما همیشه روی 0 بوده است !
شما مطمئن هستید روی 1 باشد اتفاقی رخ نمی دهید ؟
حتی در پست دیگری Online2 4 نوشته : http://www.webhostingtalk.ir/f107/13039/#post128303

amirizadi
April 24th, 2011, 17:02
با سلام
فقط اولی از بالا openvz کنید

والا مال بنده روی 0 بود وی پی اس ها ران نمیشد (البته بعد از ری استارت )
بعد از تغییر 0 به 1 حل شد
ایا ری استارت کردید؟

NovinServer
April 24th, 2011, 17:20
الان که هنوز نه ! ولی قبلا روی همان کرنل بارها ریستارت کردم مشکلی نبوده است !
درسته ، اولی از بالا OpenVZ می کنیم اما ایا اونی که الان OpenVZ هست ( فلش شماره یک ) باید Centos کنیم یا دستش نزدیم ؟

amirizadi
April 24th, 2011, 17:48
ماله من دومی خودش centos بود

شما بزار روی 0 باشه ریست کن

احتمالا بالا نمیاد اگر بالا نیامد 1 کنید و دوباره ری استارت کنید

NovinServer
April 25th, 2011, 02:52
خوب تحقیق کردیم کامل متوجه شدم و با موفقیت اپگرید کردم !
مورد اول اینکه ان Defualt که من گفتم چیست پاسخش این است !
هنگامی که بوتر می خواهد سیستم عامل بوت کنه اگر شما مانند تصویر سرور من داری 3 کرنل باشید به کرنل ها حق تقدم می دهد !
مثلا وفتی شما Defualt میگذارید 0 یعنی کرنل اولی بوت میشود ! اگر من این را 1 بگذارم کرنل دومی بوت میشود و اگر 3 بگذارم کرنل سومی بوت میشود !
مورد دوم اینکه کرنلی که از همه ابدیت تر است اکثر مواقع خط اول قرار می گیرد ! کافی است شما در خط اول OpenVZ را قرار دهید و Defualt را همان 0 بگذارید !
سپس بعد از ریبوت اپگرید انجام میشود !