PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد دامین

bijanbnd
April 12th, 2011, 01:18
با سلام

من از جایی که دامین گرفتم کنترل پنلی که بهم داده امکاناتی شامل Privacy Protection، Theft Protection، Domain secret و ... سوالم اینه با توجه به اینکه من کنترل پنل دستمه و Domain secret رو دارم میتونم اون رو به جای دیگه انتقال بدم بدون هماهنگی؟
Registrar : DIRECTI INTERNET SOLUTIONS PVT. LTD. D/B/A PUBLICDOMAINREGISTRY.COM

Hostpolis
April 12th, 2011, 01:22
شما برای ترانسفر دامنه صرفا نیاز به دانستن Authorization Code و داشتن مالکیت ایمیل Administrator دامنه هستید.

قبل از ترانسفر مطمئن شید که دامنه Lock نیست.

bijanbnd
April 12th, 2011, 01:29
همه موارد به ایمیل خودم است، از Lock هم میتونم در بیارم. در این صورن مشکلی پیش نمی یاد. موقع whois گرفتن اسم سایتی رو که دامین رو برام ثبت کرده مینویسه گفتم شاید نشه انتقال داد.

Hostpolis
April 12th, 2011, 01:35
نه شما قاعدتا باید بتونید که اطلاعات whois رو راحت تغییر بدید.

bijanbnd
April 12th, 2011, 01:54
با این اوصاف میتونم خودم انتقال بدم درسته؟ آره قسمت whois الان نگاه کردم میشه custom format کرد.

nimafire
April 12th, 2011, 07:47
بله شما مستقل هستید

exactserver
April 12th, 2011, 08:43
اگر پنل مدیریت دامنه شما قابلیت تغییر اطلاعات Whois رو به طور کامل داره و کد انتقال Authorization Code که به اون EPP هم گفته میشه رو می توانید ببینید و نیم سرورهای خودتون رو هم می توانید مشاهده کنید پنل کامل دارید و قابلیت هر نوع عملیاتی را بر روی دامنه خودتون دارید حتی انتقال دامنه.
بهترین پنل مدیریت دامنه را شرکت Opensrs کانادا که با نام Tucows هم اسم برده میشه داره و پشتیبانی در لحظه و 24 ساعته بهتون میده. این رجیسترار مقام سوم رو در دنیا داره و رقابت شدیدی رو به دو رجیسترار اول و دوم داره. دو تای اول که با ایران مشکل دارن و تحریم کردن ایران رو که شرکت godaddy و enom به ترتیب می باشند. شرکت Tucows اسم اصلی شرکته که فعالیت دامنه رو با نام Opensrs انجام میده و به خاطر کانادایی بودن با ایران هم مشکلی نداره.

Hostpolis
April 12th, 2011, 18:59
البته من با دوستان موافق نیستم درباره بهترین پانل مدیریت دامنه، چرا که شرکت Network Solutions پایه گذار سیستم ثبت دامنه و مدیریت دامنه در دنیا هست و شاید دوستان ندونن که این شرکت متولی دامنه معروف دات کام هست.

کلیه رکورد های دامنه ها ابتدا در کنسرسیوم ICANN مطرح میشن و بعد توسط این شرکت و چند شرکت بزرگ فناوری که سازنده تکنولوژی هستند مثل گوگل، مایکروسافت، سیسکو و .... به تائید میرسند.

دوستان نگاهی به سیستم مدیریت network Solutions بکنن حتما چرا که خالی از لطف نیست و هم چنین اکثر شرکت های بزرگ از اینجا استفاده میکنن.

exactserver
April 12th, 2011, 23:03
اینکه این شرکت اولین شرکتهای پایه گذار ثبت دامنه بوده درست ولی اینکه متولی دامنه کام هست باید بگم نیست دامنه کام و نت در حال حاضر توسط شرکت وریساین نگهداری می شود. بد نیست به جدول رنکینگ رجیسترار ها در اینترنت بندازید که شرکت godaddy مقام اول رو داره و زیر نظر پارلمان آمریکا کار می کنه و شدیدا با ایران مشکل داره و موارد قتل عام دامنه های ایرانی رو در پرونده خودش به دستور پارلمان آمریکا داره
مقام دوم و سوم که خیلی به هم نزدیک هستند و دائما هم با هم رقابت دارن و جایشان عوض میشه شرکت ای نوم آمریکاست که باز با ایران مشکل داره و شرکت اپن اس ار اس کانادا یا توکاوز هست که با ایران هیچ مشکلی نداره و نماینده منطقه خاورمیانه اون بد نیست بدونید که در ایران هست.
شرکت ای که شما نام بردید مقام پنجم و دایرکتی رو هم در مقام هفتم رو داره. رسلرکلوب یا دایرکتی در اصل با نام شرکت پابلیک دامین رجیستر که یک شرکت هندی هست فعالیت میکنه.

Hostpolis
April 12th, 2011, 23:22
اینکه این شرکت اولین شرکتهای پایه گذار ثبت دامنه بوده درست ولی اینکه متولی دامنه کام هست باید بگم نیست دامنه کام و نت در حال حاضر توسط شرکت وریساین نگهداری می شود. بد نیست به جدول رنکینگ رجیسترار ها در اینترنت بندازید که شرکت godaddy مقام اول رو داره و زیر نظر پارلمان آمریکا کار می کنه و شدیدا با ایران مشکل داره و موارد قتل عام دامنه های ایرانی رو در پرونده خودش به دستور پارلمان آمریکا داره
مقام دوم و سوم که خیلی به هم نزدیک هستند و دائما هم با هم رقابت دارن و جایشان عوض میشه شرکت ای نوم آمریکاست که باز با ایران مشکل داره و شرکت اپن اس ار اس کانادا یا توکاوز هست که با ایران هیچ مشکلی نداره و نماینده منطقه خاورمیانه اون بد نیست بدونید که در ایران هست.
شرکت ای که شما نام بردید مقام پنجم و دایرکتی رو هم در مقام هفتم رو داره. رسلرکلوب یا دایرکتی در اصل با نام شرکت پابلیک دامین رجیستر که یک شرکت هندی هست فعالیت میکنه.
از اطلاعات شما ممنونم. حق با شماست الان دوباره به ICANN مراجعه کردم و Verisign به عنوان رجیستری جدید معرفی شده.
درباره قضاوت سیاسی شما کماکان مخالفم چون بنده با همه این شرکت ها ارتباط مستقیم دارم که می تونم بصورت خصوصی براتون توضیح بدم. باز برای پنل پیشنهاد میدم که نگاهی به network solutions بندازید و قطعا خالی از لطف نیست.

درباره رنکینگ دامنه نمیشه به کیفیت شرکت خیلی ارتباط داد چرا که این شرکت ها با چند سرور این فعالیت رو اداره میکنن و صرفا وجه تمایزشون خدمات پس از فروش / قیمت و پانل هست. سرویس های تخصصی موردی هست که مشتریان عادی خیلی بهره نمیبرند.
بطور مثال ما دامنه های مشتریانمون رو از دایرکت آی تهیه میکنیم ولی دامنه های مهم رو 4 برابر هزینه می کنیم و از network solutions میگیریم صرفا بخاطر ایمنی و سرویس های تخصصی.

باز هم از نکته ای که اشاره کردین ممنونم.

exactserver
April 12th, 2011, 23:58
رده بندی که من گفتم بر اساس سرور نبوده و رده بندی بوده که در سال گذشته توسط یک مرکز معتبر انجام شده و ارائه شده است. پشتیبانی فنی شرکتها، رضایتمندی مشتری و خیلی از فاکتورهای دیگر نیز در این کار دخیل هستند. تعداد دامنه های ثبت شده توسط ای نوم و توکاوز باعث میشه که جای این دو شرکت در رده بندی جابه جا بشه چون هر دو شرکت خیلی خوب هستند و خدمات خوبی ارائه می نمایند. و رقابت سختی با هم دارند.
یک بار شرکت توکاز به من ایمیل زد که ما به وقت کشور شما ایران (در آن زمان من ایران فعالیت می کردم) ما در ساعت 2 صبح به مدت 4 دقیقه قطعی سرویس داشتیم اگر در این مدت دچار خسارت شده اید اعلام نمائید تا پرداخت نمائیم.
این حس مسئولیت و پشتیبانی هایی که ارائه میشه باعث میشه اینها مطرح بشن من رسلری از رسلرکلوب دارم ولی وقتی ایمل میزنم با تاخیر جواب میگیرم و از توکاوز هم که نماینده رسمی هستیم هر وقت ایمیل میزنم بالافاصله جواب میگریم.
البته شرکت نتورک سولوشن هم شرکت خوبی هست و من قبولش دارم. لطفا به صورت عمومی یا خصوصی دلایل خود و مواردی رو که فرمودید برایم توصیح میدهید رو بفرمائید تا من در جریان قرار بگیرم.

domainer
April 13th, 2011, 01:37
سلام، البته اگر جدیدا ثبت کرده اید برای move بین اکانتهای رجیسترار 5 روز و انتقال بین رجیسترار ها 60 روز از تاریخ ثبت دامین گذشته باشد.

و البته همین مدت زمان از اعتبار دامین باقی مانده باشد/.

bijanbnd
April 14th, 2011, 00:15
بسی استفاده کردیم از مطالب مفید دوستان :)