PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشکیل گروه Magento فارسی

Amir.Mansoury
April 7th, 2011, 19:17
سلام. میخوام پروژه Magento - Home - eCommerce Software for Growth (http://www.magentocommerce.com/) را شروع کنم. دوستان اگر مایل به همکاری در پروژه هستند اعلام نمایند.

hubakht
April 7th, 2011, 23:13
میشه بیشتر توضیح بدی که قراره چیکار کنی؟

021teh
April 7th, 2011, 23:17
قرار ه چی کار کنیم؟

HematYar
April 7th, 2011, 23:44
قبلا فارسی شده !

WinDesign
April 8th, 2011, 00:32
Google (http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&site=&source=hp&q=%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%D8%B 2+Magento&aq=f&aqi=&aql=&oq=&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=fca3b6449e660a54)

Amir.Mansoury
April 8th, 2011, 01:13
بله. بصورت متفرقه فارسی شده. حتی فایل فارسی ساز هم در سایت است. ولی میخوام تیم پشتیبانی فارسی را راه اندازی کنیم.

Hostpolis
April 8th, 2011, 01:36
سلام دوست عزیز،

من 3 سال هست که با تیم مجنتو مشغول فعالیت هستم. برای ایران سایت هم راه اندازی کردیم اما مساله اینه که به علت پیچیدگی سیستم برای مردم ایران خیلی از مجنتو استقبال نشد.

سایتی که ما راه اندازی کردیم magentopersian هست. نسخه کامل فارسی مجنتو رو بنده دارم و کار خودم و برخی دوستان فعال در خارج از ایران هستش.

اگر تمایل داشتید می تونیم پروژه رو از اونجا که ما قطع کردیم ادامه بدیم.

Amir.Mansoury
April 8th, 2011, 01:56
مرسی. اگر اجازه بدید که ادامه بدیم خیلی خوب میشه.

Hostpolis
April 8th, 2011, 02:55
خواهش میکنم حتما.

Firebirds
October 28th, 2011, 13:31
با سلام

خواستم ببینم نتیجه این تاپیک چی شد ؟
توی فروم ها خارجی وقتی صحبت از فروشگاه ساز حرفه ای میشه گزینه اول همگی magento رو معرفی میکنند ولی وقتی سرچ رو محدود تر به ایران میکنی اصلا خبری از این فروشگاه ساز نیست ! این مساله واقعا برای من عجیبه
توی این چند وقته با دوستانی آشنا شدم که همگی قصد راه اندازی یک انجمن فارسی برای این محصول قدرتمند رو دارند ولی به دلیل اینکه خودشون رو تنها در این راه میبینند پا پس میکشند ، چرا یکی از دوستان همت نمی کند یه فروم فارسی برای معرفی و پشتیبانی این فروشگاه ساز قوی ایجاد نماید ؟
به نظر من الان شرایط خیلی با چند سال قبل فرق کرده الان دسترسی افراد به اینترنت نسبت به چند سال گذشته بیشتر شده به همون نسبت هم افراد متخصص توی اینترنت بیشتر شدن به نظر می رسه اگه یه فرومی برای این منظور ایجاد بشه یه همگرایی خوبی میاد افراد به وجود بیاد .

با تشکر از همه افرادی که از کنار این تاپیک ساده نمی گذرند.

hamidjan
October 28th, 2011, 14:07
با سلام

خواستم ببینم نتیجه این تاپیک چی شد ؟
توی فروم ها خارجی وقتی صحبت از فروشگاه ساز حرفه ای میشه گزینه اول همگی magento رو معرفی میکنند ولی وقتی سرچ رو محدود تر به ایران میکنی اصلا خبری از این فروشگاه ساز نیست ! این مساله واقعا برای من عجیبه
توی این چند وقته با دوستانی آشنا شدم که همگی قصد راه اندازی یک انجمن فارسی برای این محصول قدرتمند رو دارند ولی به دلیل اینکه خودشون رو تنها در این راه میبینند پا پس میکشند ، چرا یکی از دوستان همت نمی کند یه فروم فارسی برای معرفی و پشتیبانی این فروشگاه ساز قوی ایجاد نماید ؟
به نظر من الان شرایط خیلی با چند سال قبل فرق کرده الان دسترسی افراد به اینترنت نسبت به چند سال گذشته بیشتر شده به همون نسبت هم افراد متخصص توی اینترنت بیشتر شدن به نظر می رسه اگه یه فرومی برای این منظور ایجاد بشه یه همگرایی خوبی میاد افراد به وجود بیاد .

با تشکر از همه افرادی که از کنار این تاپیک ساده نمی گذرند.

سلام
میتونیم با هم در تماس باشیم؟

Firebirds
October 28th, 2011, 14:44
سلام
میتونیم با هم در تماس باشیم؟

ایمیل خودم رو برای شما پیام خصوصی کردم.

Hostpolis
October 28th, 2011, 17:45
ما کلیه امکانات + اجازه از مجنتو رو داریم. در صورتی که تیم خوبی آماده همکاری باشند خوشحال میشیم همکاری کنیم.

Firebirds
October 28th, 2011, 23:30
ما کلیه امکانات + اجازه از مجنتو رو داریم. در صورتی که تیم خوبی آماده همکاری باشند خوشحال میشیم همکاری کنیم.

با سلام

ممنون میشم اگر در مورد کلیه امکانات بیشتر توضیح دهید و همچنین دلایل خودتون را برای آغار نکردن این مهم را هم بفرمایید

Hostpolis
October 28th, 2011, 23:56
ما 4 سال هست که با مجنتو کار میکنیم. هم تجربه ی خوبی داریم روی این نرم افزار هم با تیم مجنتو به لحاظ پروژه های شرکت در ارتباطیم.

فارسی سازی رو 3 سال پیش شروع کردیم. مشکل مجنتو پیچیده بودنش هست برای ایران. و وقتی ارزش کار کردن و یاد گرفتن برای کاربر رو داره که بخواد یه سیستم منظم بالای 100 محصول داشته باشه. ما تا 24000 محصول روی مجنتو کار کردیم ولی فکر میکنم توی ایران بکار نیاد.

من 3 بار تا حالا با افراد متفاوت اینکارو شروع کردم و هر 3 بار دوستان جا زدند. ما هم ترجیح میدیم چیزی که برای مصرف خودمون هست رو انتشار ندیم.

برای امکانات از سرور و فروم و مجوزهای خود شرکت ورین رو میتونیم ساپورت کنیم. و پروژه رو مجددا شروع کنیم.

با سلام

ممنون میشم اگر در مورد کلیه امکانات بیشتر توضیح دهید و همچنین دلایل خودتون را برای آغار نکردن این مهم را هم بفرمایید

hasteem
November 9th, 2011, 11:58
من الان 2 ساله که به صورت تخصصی رو سیستم وردپرس دارم کار می کنم
به سیستم کاریه magento خیلی علاقه مند شدم، و الان دارم روی قالب سازیش کار میکنم
اگه تو تیمتون واسه یک برنامه نویس وب جا هست، منم حاضر به همکاریم

Hostpolis
November 9th, 2011, 19:07
با کمال میل

من الان 2 ساله که به صورت تخصصی رو سیستم وردپرس دارم کار می کنم
به سیستم کاریه magento خیلی علاقه مند شدم، و الان دارم روی قالب سازیش کار میکنم
اگه تو تیمتون واسه یک برنامه نویس وب جا هست، منم حاضر به همکاریم

farnoud
November 10th, 2011, 16:06
سلام به همه
من هادی فرنود، مدیر مجنتو فارسی هستم.
ما به زودی سایت پشتیبانی مجنتو راه اندازی میکنیم و حتما از همه شما استقبال میکنم برای کمک به ساخت سایت. کسی با دروپال آشنا هست اینجا؟ سایت با دروپال میسازم

hasteem
November 10th, 2011, 18:58
سلام به همه
من هادی فرنود، مدیر مجنتو فارسی هستم.
ما به زودی سایت پشتیبانی مجنتو راه اندازی میکنیم و حتما از همه شما استقبال میکنم برای کمک به ساخت سایت. کسی با دروپال آشنا هست اینجا؟ سایت با دروپال میسازم

سلام، خدا رو شکر شکل منسجم تری داره پیدا میکنه
چرا دروپال؟ البته سیستم قشنگیه، ولی دلیل خاصی دارین؟

amin7x
November 10th, 2011, 19:31
سلام، من امین هستم.
تجربه من:
فارسی سازی قالب وردپرس
فارسی سازی whmcs (البته تا وسطاش رفتم ولش کردم)

میشه فایل زبان انگلیسی مجینتو رو برام بفرستی تا بیبینم چه طوره؟
اگر خوشم امد اوکی من هم هستم.

farnoud
November 10th, 2011, 20:48
سلام، خدا رو شکر شکل منسجم تری داره پیدا میکنه
چرا دروپال؟ البته سیستم قشنگیه، ولی دلیل خاصی دارین؟
چون cms قدرتمندی هست و من اشراف کامل بهش دارم

hasteem
November 10th, 2011, 21:18
چون cms قدرتمندی هست و من اشراف کامل بهش دارم

دلیل دوم رو بیشتر دوست داشتم :))
بگذریم، برای کسایی که دیگه قالب ترجمه میکنن و به html و css مسلط باشن، dropal و WP و joomla نداره، یکم cms واسشون جا بیوفته ، همه چی حله ;)

Firebirds
November 10th, 2011, 21:41
با سلام

در ابتدا از تمامی دوستانی که در این جا اعلام حضور کردم متشکرم
اول از همه فکر کنم بهتر باشه راجبه این فروشگاه ساز قدرتمند یکم بیشتر توضیح بدم مجنتو یک سیستم فروشگاهی اوپن سورس هستش که مورد توجه گسترده اکثر کمپانی های مطرح در سطح دنیا قرار گرفته
ویدیویی راجبه ویژگی های کلیدی مجنتو

http://www.youtube.com/watch?v=Icbhg2eEndw

ویژگی های مجنتو را از لینک زیر ببینید :

Magento - Features - eCommerce Software for Growth (http://www.magentocommerce.com/product/features)

لینک دمو مجنتو :

Magento - Store Demo - eCommerce Software for Growth (http://www.magentocommerce.com/demo)

نمونه هایی از قالب های حرفه ای مجنتو :
EMThemes - Magento Themes / Magento Templates (http://www.emthemes.com)

و اما بحث ترجمه
روال ترجمه در سیستم مجنتو به دو شکل دنبال میشه
1- Inline : ترجمه از روی قالب و صفحات سیستم . کاملا گرافیکی و یورز فرندلی Home page (http://translations14.magentocommerce.com/?ttype=0&___store=fa_ir)
2- String list : ترجمه مستقیم فایل های قابل ترجمه Magento - Magento Translations - eCommerce Software for Growth (http://www.magentocommerce.com/translations/32/fa_IR)
که کاربران مترجمان بسته به سلیقه خود یکی از این دور روش را انتخاب کرده و اقدام به ترجمه نموده و در نهایت ویرایش نهایی توسط جناب فرنود انجام گرفته و تایید نهایی میگردد

Magento - Magento Translations - eCommerce Software for Growth (http://www.magentocommerce.com/translations)

---------- Post added at 09:41 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

و نمونه سایت مشابه ایرانی که با سیستم فروشگاهی مجنتو راه اندازی گردیده فروشگاه ورچین میباشد
فروشگاه الکترونیکی ورچین صفحه نخست (http://www.varchin.com)

Hostpolis
November 10th, 2011, 21:55
یه مورد رو فقط به خاطر بسپارید. مجنتو نمودار یادگیری طولانی و سختی داره. هر کسی نمیتونه از مجنتو استفاده کنه. اکثر کسب و کارهای ایرانی کسب و کار های کوچک به حساب میان که بازدهی آنلاین حتی با نرم افزارهای عادی هم ندارند.

مدیریت فروشگاههای تحت مجنتو هم زمانبر هست و هزینه مضاعف تحمیل میکنه به کسب و کار ها. پیشنهاد میدم انتظارات خودتون رو اول تعریف کنید.

من 4 سال هست که در شرکت اچ پی کانادا با تیم مجنتو کار میکنم. به لحاظ پشتیبانی عمومی مجنتو در حد ضعیفی هست. و انتظار نداشته باشید اگر جایی مشکل خوردید کمکی کنند. اکثر زمان این شرکت در اختیار ebay هست که به تازگی کل پروژه رو خریداری کرده. و تیم ساپورت هم فقط به مشترکین پروفشنال و اینترپرایز ساپورت میدن که البته از 6-7 هزار دلار سالانه به بالا دارن هزینه ساپورت میدن. انتظار موفقیت در حد جوملا و وردپرس رو نداشته باشید.

hasteem
November 11th, 2011, 01:25
یه مورد رو فقط به خاطر بسپارید. مجنتو نمودار یادگیری طولانی و سختی داره. هر کسی نمیتونه از مجنتو استفاده کنه. اکثر کسب و کارهای ایرانی کسب و کار های کوچک به حساب میان که بازدهی آنلاین حتی با نرم افزارهای عادی هم ندارند.

مدیریت فروشگاههای تحت مجنتو هم زمانبر هست و هزینه مضاعف تحمیل میکنه به کسب و کار ها. پیشنهاد میدم انتظارات خودتون رو اول تعریف کنید.

من 4 سال هست که در شرکت اچ پی کانادا با تیم مجنتو کار میکنم. به لحاظ پشتیبانی عمومی مجنتو در حد ضعیفی هست. و انتظار نداشته باشید اگر جایی مشکل خوردید کمکی کنند. اکثر زمان این شرکت در اختیار ebay هست که به تازگی کل پروژه رو خریداری کرده. و تیم ساپورت هم فقط به مشترکین پروفشنال و اینترپرایز ساپورت میدن که البته از 6-7 هزار دلار سالانه به بالا دارن هزینه ساپورت میدن. انتظار موفقیت در حد جوملا و وردپرس رو نداشته باشید.

اگه تیم قوی باشه، خودمون تو ایران بحث آموزش و راه اندازیشو هم میزاریم
من فقط نگران یک چیزم
مدیریت پروژه، من در خدمت تیمی هستم و خواهم بود، که مدیری داشته باشه که واقا مدیریت میدونه
حالا اگه کسی مثل این اقای فرنود که 30% کاره ترجمه رو انجام دادن، یا خود شما، که 4 سال تجربه داری، بیاد مسئولیت مدیریتو به عهده بگیره، میشه یک تیم درست و حسابی راه انداخت و کارو جلو برد و حتی به سود دهی رسوندش

من تو برنامه نویسی ایفون ، با گروهی کار میکردم که مدیریت قویی نداشت، کلی وقت گذاشتیم و آخرش هیچی به هیچی، همون آقای مدیر سودشو برد و بقیه با کلی دلسردی برگشتن خونه!!

---------- Post added at 01:25 AM ---------- Previous post was at 01:22 AM ----------

به عنوان حسن نیت، من به روش inline شروع کردن به ترجمه.

Hostpolis
November 11th, 2011, 02:30
ما کار ترجمه رو کامل کردیم. زحمت ترجمه رو دوستان لطفا نکشید.

بحث مدیریت موردی هست که دوستان همگی باید بعد از تشکیل تیم به توافق برسند. من ابتدا ترجیح میدم صبر کنم ببینم پیشنهادات دوستان برای مجنتو فارسی چی هست.

کاری که بخوایم شروع کنیم باید ارزش زمانی که میگذاریم داشته باشه. در صورتی که دوستان روند مناسبی رو پیشه کنند من حاضرم منابعی که دارم رو به اشتراک بگذارم.

hasteem
November 11th, 2011, 06:45
ما کار ترجمه رو کامل کردیم. زحمت ترجمه رو دوستان لطفا نکشید.

بحث مدیریت موردی هست که دوستان همگی باید بعد از تشکیل تیم به توافق برسند. من ابتدا ترجیح میدم صبر کنم ببینم پیشنهادات دوستان برای مجنتو فارسی چی هست.

کاری که بخوایم شروع کنیم باید ارزش زمانی که میگذاریم داشته باشه. در صورتی که دوستان روند مناسبی رو پیشه کنند من حاضرم منابعی که دارم رو به اشتراک بگذارم.

خوشحال میشم، پیشنهادات خودتون رو درمورد magento فارسی بدونم، به هر حال شما تجربه خوبی داری
اینجوری روند تاپیک هم کمی هدایت میشه

exactserver
November 11th, 2011, 08:13
سلام، شرکت سرور دقیق در کشور ارمنستان آمادگی همکاری در پروژه مگنتو فارسی می باشد.

Hostpolis
November 11th, 2011, 17:33
- هر کس هدف خودش رو از فارسی سازی مجنتو عنوان کنه. بعضی دوستانی که در این تاپیک پست زدن بارها حرف از شروع کردن پروژه داشتن ولی هیچ وقت عملی نشده.
- همونطور که گفتم مجنتو پلتفورم وسیعی هست. چیزی که من به تجربه دیدم، شرکت هایی که زیر 100 هزار دلار در سال فروش آنلاین دارن بعد یه مدت جا میزنن چون هزینه های نگهداری مجنتو خیلی بیشتر از سودشونه. باید ببینیم با مجنتو رفع نیاز کدوم بخش از بازار مصرفی رو قراره انجام بدیم. مجنتو مثل جوملا نیست که مدیریت محتوا باشه پس اینترانت ها و سازمان ها از مجنتو نمیتونن استفاده کنن.
- برای شروع کار، اول تیمی گرد آوری کنیم که از بخش های مختلف باشند و صرفا از آی تی نیان. که البته فکر میکنم این مورد خیلی حادی نباشه و سخت ترین قسمت هماهنگی این افراد باشه.
- بحث درآمدی خیلی مهمه که به تفصیل میشه دربارش صحبت کرد.

دوستان دیگه هم نظرشونو اعلام کنند که بتونیم رشته یه بحث رو دست بگیریم.

cubny
May 5th, 2012, 16:35
من مدیر فنی فروشگاه ورچین هستم. قبل از ورچین هم در همین شرکت، با مجنتو، برای چند فروشگاه اروپایی، فروشگاه اینترنتی راه انداخته ایم.
از طرح شما استقبال میکنم و اگر سؤالی دارید در خدمتتون هستم.

hassanhassan
July 13th, 2012, 01:43
سلام این فروشگاهتو با مجنتو زدی (ورچین)
فکر میکنم قالبشو یه جا دیدم
ولی خیلی تغییرات باید داده باشی
دوستان یک لطفی بکنید اونایی که کامل میدونن چجوری میشه با این سیستم کار کرد یا آموزش فارسی ازش دارن بزارن من 2 تا pdf خیلی کامل انگلیسی از این مجنتو دارم ولی خیلی خسته کننده هست
میدیریت این سیستم به شدت گیج کننده هست
ما که نفهمیدیم چجوری میشه یک محصول تو این مجنتو نشون داد

index.mailbox
July 19th, 2012, 18:00
سلام، دوستان خسته نباشید کار بسیار خوبی هست باید استقبال شده باشه ازش اینطور نیست.:)

به هر حال من نیازی به نسخه فارسی ندارم ولی پشتیبانی چرا!
این تاپیک رو ببینید http://www.webhostingtalk.ir/f135/51988/ میشه با مگنتو راهش انداخت؟ متشکرم

Hostpolis
October 12th, 2012, 21:46
از دوستانی که علاقه دارند روی مجنتو فارسی کار کنند، شرکت ما مجددا برای پشتیبانی و فارسی سازی مجنتو بودجه در نظر گرفته.

در صورت تمایل به بنده پیام خصوصی بدید که روند کار رو به شما اطلاع بدم.

index.mailbox
October 13th, 2012, 00:21
از نظر من ویرچومارت بهتر هست چون همین که به جوملا متصل هست خیلی کارارو میتونی باهاش انجام بدی / در صورت نیاز هم میشه یکی برت بنویسه ولی این یکی ....
از نظر ظاهری هم در نگاه اول ویچو بهتر بنظر میرسه و اینکه ویرچو تمام دست نیافتنی ها رو با جوملا دستیافتنی میکنه این رو هم بگم افزونه هاش برای ما بیشتر در دسترس هست :-|

Amir.Mansoury
October 13th, 2012, 10:36
از نظر من ویرچومارت بهتر هست چون همین که به جوملا متصل هست خیلی کارارو میتونی باهاش انجام بدی / در صورت نیاز هم میشه یکی برت بنویسه ولی این یکی ....
از نظر ظاهری هم در نگاه اول ویچو بهتر بنظر میرسه و اینکه ویرچو تمام دست نیافتنی ها رو با جوملا دستیافتنی میکنه این رو هم بگم افزونه هاش برای ما بیشتر در دسترس هست :-|

مجنتو راهکار شماره یک کسب و کارهای اینترنتی است.

Yousefi.
October 25th, 2012, 12:04
خیلی خوب هست اما باتوجه به اینکه گفته شد هزینه نگهداری بالای دارد زیاد مورد استقبال قرار نمی گیرد البته نظر شخصی بنده هست
البته سوال دیگر هم هزینه های نگهداری شامل چه چیز های می شود