PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد whmcs

dodgy
March 30th, 2011, 21:10
با سلام به همه دوستان .
اولین باره که با سیستم whmcs کار میکنم و واقعا برام پیچیدست . از اساتید چندتا سوال داشتم که اگه جوابمو بدید ممنون میشم .
1- من این سیستمو نصب کردم و حتی بعد از نصب فارسی ساز هم ، قسمت کلاینت راستچین نمیشه ، دلیلش چیه؟(فارسی)
2- تو اضافه کردن محصول با مشکل روبرو شدم که نمیدونم فیلدهارو چطوری پر کنم . بعضی قسمتها کاملا واضحه اما بعضیهارو نمیدونم ، اگه میشه کامل اضافه کردن یه محصول رو توضیح بدید .
3- من تو whm تمام قسمتهارو نامحدود دارم ولی نمیتونم پهنای باند و قسمت های مختلف مثلا پاک دامین و ... رو بی نهایت بذارم . در این مورد هم اگه جواب بدید ممنون میشم .
4- اگه یه پکیج تو whm ساخته شده نباشه ، میشه درون whmcs ساخت و این سیستم بطوری باشه که بعد از سفارش بدون توجه به whm پکیج رو ثبت کنه یا حتما باید پکیج مورد نظر تو whm ساخته شده باشه ؟؟
5- چطوری میتونم اون ایمیلی که برای سفارش دهنده میره رو ویرایش کنم ؟ آیا بصورت خودکار دی ان اس منو مینویسه یا باید براش تعریف کنم ؟

ممنون میشم که جواب کامل و قاطع بدید .
متشکرم .

EXXXIR
March 31st, 2011, 00:26
با سلام به همه دوستان .
اولین باره که با سیستم whmcs کار میکنم و واقعا برام پیچیدست . از اساتید چندتا سوال داشتم که اگه جوابمو بدید ممنون میشم .
1- من این سیستمو نصب کردم و حتی بعد از نصب فارسی ساز هم ، قسمت کلاینت راستچین نمیشه ، دلیلش چیه؟(فارسی)
باید از قالب فارسی استفاده کنید تا راست چین بشه فایل زبان فقط اطلاعات زبان تغییر میده نه قالب

2- تو اضافه کردن محصول با مشکل روبرو شدم که نمیدونم فیلدهارو چطوری پر کنم . بعضی قسمتها کاملا واضحه اما بعضیهارو نمیدونم ، اگه میشه کامل اضافه کردن یه محصول رو توضیح بدید .

برای اضافه کردن محصول اول باید یک گروه بسازید برای محصولات برای مثال "هاستینگ لینوکس" و بعدش Create a New Product بزنید.
در قسمت Product Type نوع محصول انتخاب کنید که برای مثال اگر هاست باشه از ایمیل هاست برای مشتری استفاده می کنه.
در صورتی که محصول نیاز به یک دامنه هم داره که بیشتر برای سرور و هاست استفاده میشه تیک Require Domain هم بزنید.
Stock Control مربوط به تعداد محصول موجود که شما می تونید عرضه کنید اگر خواستید بی نهایت باشه بهش دست نزنید.
Sort Order مربوط به چیدن محصول برای مشتری هست که به ترتیب عددی که وارد می کنید محصولات نمایش داده میشه.

برای تعیین قیمت از سربرگ Pricing قیمت هارو به دلخواه تعیین کنید
Payment Type:
Free رایگان
One Time پرداخت یکبار
Recurring دوره ای (که برای هاست و سرور از این استفاده میشه)
قیمت ها هم در جدول در قسمتPrice مشخص کنید از قسمت Setup Fee برای محصولاتی که هزینه راه اندازی دارن استفاده میشه. اگر نمی خواین دوره ای از قیمت نمایش داده نشه مثلا شما پرداخت سه ماهه ندارید -1 برای نمایش ندادن اون دوره به جای قیمت وارد کنید.

4- اگه یه پکیج تو whm ساخته شده نباشه ، میشه درون whmcs ساخت و این سیستم بطوری باشه که بعد از سفارش بدون توجه به whm پکیج رو ثبت کنه یا حتما باید پکیج مورد نظر تو whm ساخته شده باشه ؟
اگر پکیج ساخته شده باشه در whm با وارد کردن اسم پکیج نیازی به وارد کردن مشخصات نیست اما نیازی نیست که پکیج هارو تو whm‌هم بسازید داخل Whmcs‌که بسازید فقط باید سایر مشخصات ریز هم وارد کنید.

5- چطوری میتونم اون ایمیلی که برای سفارش دهنده میره رو ویرایش کنم ؟ آیا بصورت خودکار دی ان اس منو مینویسه یا باید براش تعریف کنم ؟
از منوی تنظیمات گزینه email templates برای ویرایش ایمیل ها استفاده کنید.

موفق باشید

dodgy
April 1st, 2011, 01:36
سلام ... واقعا ممنون از جواب خوب و کاملتو اما تو یکی از قسمتها برداشتتون اشتباه بوده ، قالب راست چین نمیشه حتی با استفاده کردن از قالبهای فارسی .
به عکس زیر دقت کنید
http://www.rahahost.com/Upload/images/magicalsna.jpg

کار دیگه ای باید انجام بدم؟ لطفا راهنماییم کنید .

متشکرم .

EXXXIR
April 1st, 2011, 02:32
سلام خواهش می کنم

شما حرف من درست متوجه نشدید در اون قسمت من گفتم فایل زبان تنها اطلاعات زبان تغییر میده نه ساختار قالب.
برای تغییر ساختار قالب باید css‌مطابق میلتون تغییر بدید و یا از قالب هایی که تو سایتها برای دانلود گذاشتند می تونید استفاده کنید.

dodgy
April 1st, 2011, 11:13
سلام مجدد .

متوجه منظورتون شدم ؛ بالا نوشتم که با قالب های دیگه هم همین مشکلو دارم یعنی از قالبهای فارسی هم همین مشکل پا بر جاست.
شما یه قالب معرفی کنید که این مشکلو نداره تا من تست کنم ولی یکی از دوستان میگفت باید فایل استایل رو ویرایش کنی اما من زیاد با این سیستم آشنایی ندارم .

saeed25
April 1st, 2011, 12:13
با دروود بر شما
دوست گرامی،برای راست چین کردن،شما باید فایل css قالب را ویرایش نمایید.
هیچیک از نسخه های ارائه شده ای که من تا کنون دیده ام(نخسه های استاندارد)راست چین نشده بودند.
اما هستند قالبهایی که ویژه یک شرکت بوده است و آنها خود آن را راستچین کرده اند که هم اکنون نیز با یک گشت ساده می توانید آنها را دریافت دارید.

dodgy
April 1st, 2011, 12:49
متشکرم سعید جان .
میشه راهنماییم کنید که کد چطور راست چین کنم ؟ آره ، میدونم ولی قالبهایی که از قبل فارسی شده و رو سایتهای دیگه استفاده شده رو هم که میذارم ، بازم همین مشکل هست پس نمیتونه از قالب باشه ، درسته؟

saeed25
April 1st, 2011, 13:01
دروود بر شما گرامی.
باید بگویم که بعضی قالب ها دچار این دشواری هستند اما قالبهایی هستند که بدون هیچ دشواری راست چین هستند!شما باید در هنگام نصب نسخه جدید،نسخه پیشین را همه فایل هاییش را پاک کنید.
همچنین باید بگویم که برای آنکه خودتان دست به کار شوید باید دانشی در زمینه css داتشه باشید.

dodgy
April 1st, 2011, 13:11
به نظر شما میشه از فایلهای سیستم دیگه ای که قالبش راستچین شده استفاده کرد؟
سعید جان ، اگه براتون مقدوره آیدی منو ادد کنید تا کمی بیشتر در این مورد ازتون یاد بگیرم ... یخ چیزایی از سی اس اس میدونم .
mohammad_m380

ممنونم.

saeed25
April 1st, 2011, 13:16
با دروود بر شما
نخست از نگر من بهتر آن است که در هیمنجا پرسش و پاسخ ها داده شود(تا هر اندازه دانش اندک من یاری نماید پاسخگو خواهم بود)اما در مورد گفتمان یاهو نیز می توانید شناسه من را درگوشه پایین ارسالهایم نشوته ام بیفزایید.

dodgy
April 1st, 2011, 22:29
ممنون سعید جان . ممنونم از جوابتون و پیگیریه این مشکلم .

اون مشکل خوشبختانه حل شد و حالا یه مشکل جدی و عجیب برام پیش اومده .
من دامنه رو با قیمت ثبت میکنم و از قسمت کاربری وارد میشم و یه سفارش ایجاد میکنم و دامنه رو هویز میگیرم و ثبت میکنم اما در مرحله ی بعد با مشکل رو برو میشم و خطای زیر رو میده .
Invalid TLD/Registration Period Supplied for Domain Registration

لطفا کمک کنید ، گیر کردم .
ممنونم

saeed25
April 1st, 2011, 22:37
دروود
من به راستی منظور شما را نفهمیدم!
اگر خواستید نشانی بدهید یک بررسی کنم.

dodgy
April 2nd, 2011, 00:00
با سلام و خسته نباشید به شما عزیزان .
چند روزی هست که بعد از نصب سیستم با مشکل روبرو شدم و نیاز به کمک شما اساتید دارم .
در سایت ، بعد از سفارش محصول و جستو جوی دامنه ، قیمتها ثبت شده و تا این مرحله کاملا سالم و بدون مشکل پیش میرد و در مرحله ی بعد که مدیریت دی ان اس رو انتخاب میکنم و به مرحله بعد که میروم ، با خطای زیر روبرو میشم .
Invalid TLD/Registration Period Supplied for Domain Registration
و اگر از مدیریت قسمت دی ان اس رو غیر فعال کنم ، در یک مرحله قبل با خطای بالا رو برو میشم .
نیاز به کمک و راهنمایی شما نیاز مبرم دارم .
تو لیست قیمتها و تعرفه ، ظاهرا درست عمل میکنم ولی دوستان یه توضیح جزء به جزء بدن برای اضافه کردن دامنه ، ممنون میشم .
در ضمن این مشکل برای ثبت دامنه ، بدون هاست هم پیش میاد .

parsianwebhost
April 2nd, 2011, 00:08
آدرس رو بده که بررسی کنیم...

dodgy
April 2nd, 2011, 01:09
ممنون دوست عزیز .
اینم آدرس :: www.user.rahahost.com (http://www.user.rahahost.com)

منتظر راهنماییتون هستم .

dodgy
April 2nd, 2011, 10:18
یعنی مشکل من راه حلی نداره؟ از مدیران و اساتید این سیستم خواهش میکنم جواب بدن .

saeed25
April 2nd, 2011, 23:39
با دروود
دوست گرامی،من بررسی کردم سفارش دامنه به درستی ارسال شد!