PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشکیل اتحادیه صنف طراحان ( گرافیست ، کد نویس )

maroofi
March 27th, 2011, 15:14
سلام سال نو مبارک.

میخوام یک اتحادیه برای صنف طراحان تشکیل بدم .
کلیه مواردش رو هم بررسی کردم کلی هم تحقیق کردم ولی به قولی برای هر شروعی نیاز به یک هیئت امنا دارم. این شغل تقریبا چند سالی هست که در ایران جا افتاده ولی با توجه به اینکه بازار بهم ریخته ای داره و حتی میزان دستمزد طراحان مشخص نیست و به غلط بر اساس مشاغل دیگر تنظیم میشه تصمیم گرفتم این صنف رو تشکیل بدم . این ظلم ناخواسته بر طراحان ما وارد شده و اگر امروز جلوی این رو نگیریم فردا هم نمیتونیم کاری کنیم.
تنها قیمیت که من دیدم. فقط یک مجمع گرافیستهای ایران هستش که اون هم ربطی به وب نداره. و نرخهایی رو تعیین کرده که برای سال بوق نوشته شده. و دستمزد صفحات رو نوشته که با توجه به حضور وب 2 و رونق cms ها این قانون بلا استفاده می مونه.

میخوام با توجه به نزدیک بودن قیمتها در بازار جهانی، قیمتهای ایران رو مصوب کنیم.
این اتحادیه کلیه اصنافی که به نوعی با وب و مالتی مدیا سر و کار دارند را مورد پوشش قرار میده.
که شامل ( فلش ، کد نویس ، گرافیست {همه شاخه ها و استایلها })
دوستان دقت کنند مبحث چاپ با اینجا ارتباطی نداره.

شاید به جرات بگم که بزرگتین امتیاز این اتحادیه میتونه حمایت همه جانبه حقوقی از این صنف باشه و با توجه به کار فرهنگی که انجام میدیم میتونیم مالیات رو هم از روی شرکت برداریم و مستقیم بصورت حقوقی کار کنیم. من خودم چندین و چندساله که میخوام شرکتمو ثبت کنم ولی به خاطر مالیات و مسائل حقوقی نتوسنتم.
دولت از فعالیتهای هنری خیلی حمایت میکنه و ما هم باید از این حمایت برخوردار باشیم
مثال میزنم کتابفروشیها ، شرکتهای فرهنگی هنری ، استودیوهای تصویری و صدا ... و خیلی از مشاغلی که با هنر سر و کار دارند از پرداخت مالیات معاف هستند .
در ضمن قابل توجه دوستان من مخارج اولیه و حتی مکان مورد تقاضا رو هم دارم.
خیلیها دوست دارند که بصورت رسمی فعالیت کنند ولی خوب امکانش نیست.
حال کسانی که تمایل دارند امادگی خودشونو اعلام کنند

با تشکر امیر خسرو معروفی .

sales data
March 27th, 2011, 15:24
جناب آقای معروفی
بسیار عالی است اگر تحقیقاتتون کامل باشه شکت ماهم در کنار شماست.
موفق باشید

alisc
March 27th, 2011, 15:29
کاره بسیار بسیار عالیه :)

بهتون تبریک میگم .
موفق باشید انشاالله :)

من هم آماده هستم .

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------

ولی چطور باید بهتون کمک کنیم ؟

delta
March 27th, 2011, 15:34
داداش تشکیل دادی ما رو هم خبردار کن.. والا تا الان هرچی طراحی کردیم مفت بوده!! هر کی هر کی بوده قیمتها..البته جسارت نشه اما اگر تشکیل هم بدید فکر نکنم کسی اجراش کنه..
نمونه صنف فروشندگان و خدمات های کامپیوتری..

نصب آنتی ویروس و ویروس یابی: 15000 تومان!!
نصب ویندوز: 15000 تومان
نصب بازی : 5000 تومان!!!!!!!!!!!!!! =D> ...........آخر خنده بود قیمتها.. نصف این قیمت کار میکنیم مردم میخوان سرمون رو بشکنن چه برسه که عمل هم کنیم!! اوضاع صنف چاپخونه ها هم مسخرست!! قیمت زده کاغذ a4 رنگی ورقی 600 تومان!! دو تا کوچه پایینتر رفتم زدم 150 تومان!!
در کل این اصناف فرمالیته هست و واقعا کسی اهمیت نمیده

alisc
March 27th, 2011, 15:43
داداش تشکیل دادی ما رو هم خبردار کن.. والا تا الان هرچی طراحی کردیم مفت بوده!! هر کی هر کی بوده قیمتها..البته جسارت نشه اما اگر تشکیل هم بدید فکر نکنم کسی اجراش کنه..
نمونه صنف فروشندگان و خدمات های کامپیوتری..

نصب آنتی ویروس و ویروس یابی: 15000 تومان!!
نصب ویندوز: 15000 تومان
نصب بازی : 5000 تومان!!!!!!!!!!!!!! =D> ...........آخر خنده بود قیمتها.. نصف این قیمت کار میکنیم مردم میخوان سرمون رو بشکنن چه برسه که عمل هم کنیم!! اوضاع صنف چاپخونه ها هم مسخرست!! قیمت زده کاغذ a4 رنگی ورقی 600 تومان!! دو تا کوچه پایینتر رفتم زدم 150 تومان!!
در کل این اصناف فرمالیته هست و واقعا کسی اهمیت نمیده

درسته ، باید فرهنگ سازی بشه دیگه ! قبول دارم :)

الان اتحادیه با ما میگه باید کارت ویزیت سلفون مات دورو رو برای مشتری بزنید 17000 تومان ! اما به مشتری 10000 تومان میدیم ! ( چرا ؟! چون هیچکسی به اون قیمت نمیده و اصلا اهمیت نمیدن ! چون قیمت گذاری اتحادیه اشتباه هست ! )

ولی ما میتونیم با یه اتحاد خوب یه صنف خوب و قیمت گذاری درست کنیم !

itjavani
March 27th, 2011, 16:12
درسته ، باید فرهنگ سازی بشه دیگه ! قبول دارم :)

الان اتحادیه با ما میگه باید کارت ویزیت سلفون مات دورو رو برای مشتری بزنید 17000 تومان ! اما به مشتری 10000 تومان میدیم ! ( چرا ؟! چون هیچکسی به اون قیمت نمیده و اصلا اهمیت نمیدن ! چون قیمت گذاری اتحادیه اشتباه هست ! )

ولی ما میتونیم با یه اتحاد خوب یه صنف خوب و قیمت گذاری درست کنیم !

حرف شما درست ما هم اينجا شركت تبليغاتي داريم كه اولين شركت تبليغاتي در استانمون هست ولي قيمت هاي مصوب ارشاد رو نميتونيم از مشتري بگيريم...
ايجاد صنف و اتحاديه خوبه ولي راه اندازيش به اين سادگيا نيست و دست كم بايد از چند سازمان كمك گرفت تا بشه ساماندهي كرد ولي بازهم اوضاع نابسامان خواهد بود! چرا؟ چون منو شما كه شركت داريم بر اساس قيمت مصوب بگيريم ولي بازهم 4 نفر پيدا ميشن كه حاضر باشن يك وب سايت رو x درصد زير قيمت مصوب به مشتري بدن!
قبل شما فكر كنم چندين نفر رفتن پي اين كار رو بگيرند ولي نتونستن ولي شما استارتشو بزن ما هم هستيم!

mohebali
March 27th, 2011, 16:31
ما هم عضو زروکی اتحادیه !

maroofi
March 27th, 2011, 17:17
مرسی از لطفتون عزیزان
اتحادیه به معنای وحدت و همدلی هستش.
شما میتونید با انتخاب افراد و شرکتها و گروههای فعال در این حوزه به من کمک کنید . خیلی ها از این موضوع بی اطلاع هستند. و ما نمیتوانیم با این مجموعه بزرگ افراد و شرکتهای فعال تماس بگیریم. ... متاسفانه کم هم نیستند و شاید به جرات بگم بیشتر از هزار نفر به نوعی با این شغل در تماس هستند.
ما بعدا با تعیین سابقه کار (بعد از احراز صلاحیت ) این افراد و لیست گرداوری شده رو به نهاد مربوطه میفرستیم . سپس بصورت رسمی حکم فعالیت میگیریم. و ما رو به عنوان یک قانون و یک مرجع رسمی میشناسند.
سپس با هم فکری چند فرد با سابقه در این حوزه منشوری رو تدوین میکنیم و قانونی رو مینویسیم و به رای میگذاریم اعضا رای گیری می کنند و قانون فعالیت در این حوزه رو مینویسیم . ( که شامل خیلی از موارد خواهد بود .)
مسائلی تا دیروز مزاحم فعالیت این صنف بوده بیشتر در زمینه حقوقی و قانونی و دستمزد بوده از این به بعد نباید وجود داشته باشه
من میخواهم این مشکلات رو کم کنم . علت این مساله هم به رسمیت نشناختن این صنف هست .
به عنوان مثال کسی که گرافیک وب رو کار میکنه ممکنه تحصیلات عالی نداشته باشه و با ذوق و سلیقه و استعداد شخصیی خودش کار انجام بده ولی برای کسب و کار و حضور در بازار و تاسیس یک شرکت نیازمند مدرک کارشناسی هست که عملا شخص رو دچار مشکل میکنه. چرا باید یک نیروی ماهر ( و شاید برتر از یک لیسانسیه گرافیک ) با این مشکلات دست به گریبان باشه ؟

متاسفانه مشکلات زیادی تا به امروز مشاهده کردم. حتی مواردی هم مشاهده کردم که برابر یک تایپیست به طرف دستمزد پرداخت میکنند در صورتی که کسانی که طراح هستند تولید ایده میکنند و کارشون در این سیستم با تایپیست متفاوت هست !

یا مسائل بیمه و حقوق اجتماعی که متاسفانه دیده شده کارفرمایانی بودند که از پرداخت حق بیمه امتناع کردند. خوب یک طراح کار دیگری جز نقاشی بلد نیست . تا چقدر اضافه کاری ؟.. چکار باید کرد ؟

از دوستان عزیزی که در وزارت ارشاد شخصی اشنا به کار ما دارد تقاضا میکنم با ما تماس بگیرد.
ببخشید که طولانی شد

itjavani
March 27th, 2011, 17:29
مرسی از لطفتون عزیزان
اتحادیه به معنای وحدت و همدلی هستش.
شما میتونید با انتخاب افراد و شرکتها و گروههای فعال در این حوزه به من کمک کنید . خیلی ها از این موضوع بی اطلاع هستند. و ما نمیتوانیم با این مجموعه بزرگ افراد و شرکتهای فعال تماس بگیریم. ... متاسفانه کم هم نیستند و شاید به جرات بگم بیشتر از هزار نفر به نوعی با این شغل در تماس هستند.
ما بعدا با تعیین سابقه کار (بعد از احراز صلاحیت ) این افراد و لیست گرداوری شده رو به نهاد مربوطه میفرستیم . سپس بصورت رسمی حکم فعالیت میگیریم. و ما رو به عنوان یک قانون و یک مرجع رسمی میشناسند.
سپس با هم فکری چند فرد با سابقه در این حوزه منشوری رو تدوین میکنیم و قانونی رو مینویسیم و به رای میگذاریم اعضا رای گیری می کنند و قانون فعالیت در این حوزه رو مینویسیم . ( که شامل خیلی از موارد خواهد بود .)
مسائلی تا دیروز مزاحم فعالیت این صنف بوده بیشتر در زمینه حقوقی و قانونی و دستمزد بوده از این به بعد نباید وجود داشته باشه
من میخواهم این مشکلات رو کم کنم . علت این مساله هم به رسمیت نشناختن این صنف هست .
به عنوان مثال کسی که گرافیک وب رو کار میکنه ممکنه تحصیلات عالی نداشته باشه و با ذوق و سلیقه و استعداد شخصیی خودش کار انجام بده ولی برای کسب و کار و حضور در بازار و تاسیس یک شرکت نیازمند مدرک کارشناسی هست که عملا شخص رو دچار مشکل میکنه. چرا باید یک نیروی ماهر ( و شاید برتر از یک لیسانسیه گرافیک ) با این مشکلات دست به گریبان باشه ؟

متاسفانه مشکلات زیادی تا به امروز مشاهده کردم. حتی مواردی هم مشاهده کردم که برابر یک تایپیست به طرف دستمزد پرداخت میکنند در صورتی که کسانی که طراح هستند تولید ایده میکنند و کارشون در این سیستم با تایپیست متفاوت هست !

یا مسائل بیمه و حقوق اجتماعی که متاسفانه دیده شده کارفرمایانی بودند که از پرداخت حق بیمه امتناع کردند. خوب یک طراح کار دیگری جز نقاشی بلد نیست . تا چقدر اضافه کاری ؟.. چکار باید کرد ؟

از دوستان عزیزی که در وزارت ارشاد شخصی اشنا به کار ما دارد تقاضا میکنم با ما تماس بگیرد.
ببخشید که طولانی شد

آقاي معروفي عزيز تمامي حرفاي شما درست،اما شما با يك مشاور حقوقي در اين مورد صحبت كرده ايد؟؟ بعضي از موارد هست كه فقط مربوط به صنف نيست و براي يه سري تصميمات حتما بايد ارشاد اوكي رو بده!
شما آي دي بنده رو در امضام ادد كنيد...هرگونه سوال در مورد قوانين و سد هاي روبروي شما در ارشاد وجود داره رو خدمتتون عرض كنم!

alisc
March 27th, 2011, 18:25
آقا من یه پیشنهاد دارم ( همون پیشنهاد همیشگی )

چرا بیایم خودمون رو بندازیم تو دردسر ! آخرش هم نشه ! ( شاید هم بشه ها ! )

بیایید رای گیری کنیم ، 10 نفر رو از میان خودمون انتخاب کنیم
بعد این 10 نفر بیان یه سایت بزنن !
اون سایت بشه صنف ما ! به همین راحتی !

از اون 10 نفر ،
1 نفر مسئول صنف هاستینگ اشتراکی
2 نفر مسئول صنف سرور مجازی
2 نفر مسئول صنف سرور اختصاصی
2 نفر مسئول صنف دامین
1 نفر مسئول صنف برنامه نویسی
2 نفر مسئول صنف طراحی

تمامی قیمت ها ، قوانین و . . . رو این 10 نفر قرار بدن !
بعد یه قسمت درست کنن به نام اعضای اتحادیه !
هر کسی که صلاحیت داشت و دیدن شرایطی کهع تو صنف گذاشتن رو داره اجرا میکنه ، اسمش رو اونجا قرار بدن !
بعد اون طرف هم بیاد زیر قالبش بنویسه عضو اتحادیه و لینک کنه به اون صفحه !

بعدا پیشرفتش میکنیم ، مثلا هر کسی تو اون سایت به پروفایل داشته باشه ( سوابقش ) ! هر خطایی که کرد و خطای اون ثابت شد ، او سوابقش ذکر بشه که آقا شرکت فلان در تاریخ فلان ، این اشتباه رو انجام داده !

اگر کسی زیر نرخ اتحادیه فروش کرد اسمش حذف بشه و . . . .

خلاصه کلی کار میتونیم کنیم ! منتها همه باهم !
بیاید با هم جمع بشیم این کار رو انجام بدیم .

چه کسایی با من موافقن ؟

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:23 PM ----------

فقط 1-2 ماه اول سخته !
بعدا یه چیزه شاخی میشه واسه خودش :)

بیاید یه کاری کنیم ، از این به بعد هر کسی خواست بیاد تو صنف هاستینگ و طراحی و . . . اول بیاد اجازه بگیره !

مثلا میتونیم جواز صادر کنیم ( مجوز دیجیتالی ) !
بعد فرهنگ سازی کنیم که آقا فقط از کسایی که مجوز دارن خرید کنید !
مجوز هم تو خود سایت صنفمون باشه و ما فقط لینک کنیم . به همین راحتی !

nima17701
March 27th, 2011, 18:50
کارتون بسیار زیباست ، اگر فرهنگ سازی بشه بسیار عالیست !
خوشحال میشم هر کمکی از دستم بر بیاد انجام بدم
بهتون تبریک میگم .
موفق باشید

EXXXIR
March 27th, 2011, 18:50
با عرض احترام به دوستان

حالا اتحادیه های رسمی و دولتی که برای صنوف مختلف موجود هست چه گلی به سر اون صنف زدن که یک وب سایت بخواد انجام بده؟
شاید وجود وب سایتی برای ارائه کار طراحان و گذاشتن افر و ... کمک بهتری بکنه :)

maroofi
March 27th, 2011, 19:13
ببیند دوستان . من قطعا وقتی تصمیمی میگیرم تنهایی نیمتونم اجرایش کنم. تصمیم به این بزرگی نیازمند همکاری منسجم هست . وگرنه چه دلیلی داشت دنبال دردسر بروم ؟

ببینید . قرارداد بین دو شخص حقیقی یا حقوقی بسته میشه . این دو نفر در یک پیمان با هم تعهد میبندند که کاری رو انجام بدهند یک طرف هزینه میکنه و طرف دیگر اجرا میکنه.
کسی که اجرا میکنه طراح شناخته میشه و باید شناسنامه کاری داشته باشه. ( شرکت ، ویا شخص ) و مورد تایید یک کمیسیون مشخص ( مثل اتحادیه ذکر شده ) قرار بگیره و اجراز صلاحیت بشه.
کسی که کار رو میپذیره کارفرما شناخته میشه و برای کارش هزینه یمکنه و از پیمانکار درخواست انجام کار رو داره.

کارفرمایان شامل ( سازمانها ، شرکتها ، اشخاص سرشناس ، پشتیبانان وب سایت شرکتها ویا سازمانها ، وبلاگ نویسان و وب مسترها ) هستند
قیمتهایی که من و شما تعیین میکنیم شامل
1- حق پشتیبانی وب سایت ( + دستمزد طراحی و کد نویسی و ... ) و یا حقوق یک پشتیبان هست .

حال موارد دیگری هم شامل این دستمزد پروژه هاست که به ترتیب قید میکنم در سه سطح ( پروفشنال - معمولی - ساده ) قرار میگیرند
1- تعیین درصد واقعی و مشخص بیعانه برای استارت کار
2- دستمزد طراحی یک قالب برای cms
3- دستمزد طراحی بنرها در سایزهای متفاوت
4دستمزد طراحی یک سایت فول فلش
5- دستمزد طراحی یک cms اختصاصی
6- دستمزد تغییرات در سایت ( ماژولها ، سایخت کامپوننت ، نوشتن اسکریپت و موارد جزیی )
7-دستمزد اضافه کردن یک طرح گرافیکی نو و جدید به سایت ( هدر ، فوتر ، منو ، اسلاید شو ، تقویم ....)
8- دستمزد طراحی یک cms متن باز مانند جوملا و قراردادن ماژولها و ...
9- تعیین قیمت همکاران

مشتریان ما از مواردی که گفتم و عرض کردم خارج نیستند ! پس به نسبت میزان درامد مشتری خودتون میتونید دستمزد بگیرید ولی این حد نساب باید رعایت بشه .
کسی اینجا پولی برای مجانی کار کردن پرداخت نمیکنه ممکن هست شخصی میلیاردر باشه و بخواد مجانی کار کنه این کار بازار رو از ریشه فاسد میکنه.
دوستان ترجیحا کارهای مجانی رو جزو این شغل حساب نکنند. در تعریف کار شغل به عملی گفته میشه که پول در ازای اون دریافت میشه.

من فعلا روی این موارد تمرکز کردم و میخوام این کار رو توسعه بدم دوست دارم دوستانی که حرفه ای هستند و چندین سال در این کار پیش***ت هستند به من کمک کنند.

ببینید قبول دارم خیلیها از زیر بار قانون شانه خالی میکنند ولی این به نفع همه ماست که بازار رو یک دست کنیم و رقابت رو برای کیفیت در نظر بگیریم.

دوست عزیزی برای من پ.خ فرستاده: با این کار شما کسانی که هیچ چیزی نیمدونند دچار مشکل میشوند میگویم چرا ؟ میگه مشتری دنبال جنس ارزون و با کیفتی میگرده
وقتی که میبینه شرکت فلان با هزار دبدبه و کبکبه قیمت رو یک میلیون تومن اعلام میکنه میره سراغ کسی که ارزونتر باشه ..

منم درجواب همچین اشخاصی میگم اون شرکت و او ن قمیت مفت به دست نیومده طرف خاک این کار رو خورده .
ما نیمخوایم که دست کسی رو ببندیم میخوایم راه رو هموارتر کنیم. یک روزی میشه که همچین اشخصی هم به مشکل میخورند ولی هیچ مرجعی قبولشون نمیکنه ...
راحت بگم کار به جایی رسیده که کفاشها هم صنف دارند و ازشون در قبال دستفروشها حمایت میکنه.
من نیمفهمم این طرز فکر غلط چیه که یک نفر بلند میشه بقیه جو منفی میدهند ؟
دوستان خواهش دارم حتی اگر شده پولی داریدخرج کنید و یک مسافرت خارج برید و اب سیات کار در کشورهای خارجی اشنا بشید وفکرتون رو از محدودیت باز کنید این احطاط ما رو به جای خوبی نیمبره.

امیدوارم و میدونم که این کار انجام شدنی هست و در این سال جدید به کمک همگی اینکار رو انجام خواهیم داد.

ضمنا : هیچ شرایط ( سن ، خدمت ، مدرک ،آزمایش خون ) ملاک نخواهد بود . فقط تخصص و سابقه و خوشنامی و برای احزار صلاحیت کافی هست .
ببخشید که طولانی شد عذرخواهی میکنم

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:08 PM ----------

با عرض احترام به دوستان

حالا اتحادیه های رسمی و دولتی که برای صنوف مختلف موجود هست چه گلی به سر اون صنف زدن که یک وب سایت بخواد انجام بده؟
شاید وجود وب سایتی برای ارائه کار طراحان و گذاشتن افر و ... کمک بهتری بکنه :)
با عرض سلام
دوست گرامی ما اصلا وب سایت نداریم مساله حقوقی هست موفق باشید
ضمنا گلهای زیادی رو در مواردی که عرض کردم میتوینن ببینین . شاید این مشکل خیلیها باشهو شما که از مشکل همه اطلاع ندارید..

CYB3R
March 27th, 2011, 20:29
آقا من یه پیشنهاد دارم ( همون پیشنهاد همیشگی )

چرا بیایم خودمون رو بندازیم تو دردسر ! آخرش هم نشه ! ( شاید هم بشه ها ! )

بیایید رای گیری کنیم ، 10 نفر رو از میان خودمون انتخاب کنیم
بعد این 10 نفر بیان یه سایت بزنن !
اون سایت بشه صنف ما ! به همین راحتی !

از اون 10 نفر ،
1 نفر مسئول صنف هاستینگ اشتراکی
2 نفر مسئول صنف سرور مجازی
2 نفر مسئول صنف سرور اختصاصی
2 نفر مسئول صنف دامین
1 نفر مسئول صنف برنامه نویسی
2 نفر مسئول صنف طراحی

تمامی قیمت ها ، قوانین و . . . رو این 10 نفر قرار بدن !
بعد یه قسمت درست کنن به نام اعضای اتحادیه !
هر کسی که صلاحیت داشت و دیدن شرایطی کهع تو صنف گذاشتن رو داره اجرا میکنه ، اسمش رو اونجا قرار بدن !
بعد اون طرف هم بیاد زیر قالبش بنویسه عضو اتحادیه و لینک کنه به اون صفحه !

بعدا پیشرفتش میکنیم ، مثلا هر کسی تو اون سایت به پروفایل داشته باشه ( سوابقش ) ! هر خطایی که کرد و خطای اون ثابت شد ، او سوابقش ذکر بشه که آقا شرکت فلان در تاریخ فلان ، این اشتباه رو انجام داده !

اگر کسی زیر نرخ اتحادیه فروش کرد اسمش حذف بشه و . . . .

خلاصه کلی کار میتونیم کنیم ! منتها همه باهم !
بیاید با هم جمع بشیم این کار رو انجام بدیم .

چه کسایی با من موافقن ؟

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:23 PM ----------

فقط 1-2 ماه اول سخته !
بعدا یه چیزه شاخی میشه واسه خودش :)

بیاید یه کاری کنیم ، از این به بعد هر کسی خواست بیاد تو صنف هاستینگ و طراحی و . . . اول بیاد اجازه بگیره !

مثلا میتونیم جواز صادر کنیم ( مجوز دیجیتالی ) !
بعد فرهنگ سازی کنیم که آقا فقط از کسایی که مجوز دارن خرید کنید !
مجوز هم تو خود سایت صنفمون باشه و ما فقط لینک کنیم . به همین راحتی !

به نظر من این مدلی بهتر به نتیجه می رسیم !

itjavani
March 27th, 2011, 20:38
ببیند دوستان . من قطعا وقتی تصمیمی میگیرم تنهایی نیمتونم اجرایش کنم. تصمیم به این بزرگی نیازمند همکاری منسجم هست . وگرنه چه دلیلی داشت دنبال دردسر بروم ؟

ببینید . قرارداد بین دو شخص حقیقی یا حقوقی بسته میشه . این دو نفر در یک پیمان با هم تعهد میبندند که کاری رو انجام بدهند یک طرف هزینه میکنه و طرف دیگر اجرا میکنه.
کسی که اجرا میکنه طراح شناخته میشه و باید شناسنامه کاری داشته باشه. ( شرکت ، ویا شخص ) و مورد تایید یک کمیسیون مشخص ( مثل اتحادیه ذکر شده ) قرار بگیره و اجراز صلاحیت بشه.
کسی که کار رو میپذیره کارفرما شناخته میشه و برای کارش هزینه یمکنه و از پیمانکار درخواست انجام کار رو داره.

کارفرمایان شامل ( سازمانها ، شرکتها ، اشخاص سرشناس ، پشتیبانان وب سایت شرکتها ویا سازمانها ، وبلاگ نویسان و وب مسترها ) هستند
قیمتهایی که من و شما تعیین میکنیم شامل
1- حق پشتیبانی وب سایت ( + دستمزد طراحی و کد نویسی و ... ) و یا حقوق یک پشتیبان هست .

حال موارد دیگری هم شامل این دستمزد پروژه هاست که به ترتیب قید میکنم در سه سطح ( پروفشنال - معمولی - ساده ) قرار میگیرند
1- تعیین درصد واقعی و مشخص بیعانه برای استارت کار
2- دستمزد طراحی یک قالب برای cms
3- دستمزد طراحی بنرها در سایزهای متفاوت
4دستمزد طراحی یک سایت فول فلش
5- دستمزد طراحی یک cms اختصاصی
6- دستمزد تغییرات در سایت ( ماژولها ، سایخت کامپوننت ، نوشتن اسکریپت و موارد جزیی )
7-دستمزد اضافه کردن یک طرح گرافیکی نو و جدید به سایت ( هدر ، فوتر ، منو ، اسلاید شو ، تقویم ....)
8- دستمزد طراحی یک cms متن باز مانند جوملا و قراردادن ماژولها و ...
9- تعیین قیمت همکاران

مشتریان ما از مواردی که گفتم و عرض کردم خارج نیستند ! پس به نسبت میزان درامد مشتری خودتون میتونید دستمزد بگیرید ولی این حد نساب باید رعایت بشه .
کسی اینجا پولی برای مجانی کار کردن پرداخت نمیکنه ممکن هست شخصی میلیاردر باشه و بخواد مجانی کار کنه این کار بازار رو از ریشه فاسد میکنه.
دوستان ترجیحا کارهای مجانی رو جزو این شغل حساب نکنند. در تعریف کار شغل به عملی گفته میشه که پول در ازای اون دریافت میشه.

من فعلا روی این موارد تمرکز کردم و میخوام این کار رو توسعه بدم دوست دارم دوستانی که حرفه ای هستند و چندین سال در این کار پیش***ت هستند به من کمک کنند.

ببینید قبول دارم خیلیها از زیر بار قانون شانه خالی میکنند ولی این به نفع همه ماست که بازار رو یک دست کنیم و رقابت رو برای کیفیت در نظر بگیریم.

دوست عزیزی برای من پ.خ فرستاده: با این کار شما کسانی که هیچ چیزی نیمدونند دچار مشکل میشوند میگویم چرا ؟ میگه مشتری دنبال جنس ارزون و با کیفتی میگرده
وقتی که میبینه شرکت فلان با هزار دبدبه و کبکبه قیمت رو یک میلیون تومن اعلام میکنه میره سراغ کسی که ارزونتر باشه ..

منم درجواب همچین اشخاصی میگم اون شرکت و او ن قمیت مفت به دست نیومده طرف خاک این کار رو خورده .
ما نیمخوایم که دست کسی رو ببندیم میخوایم راه رو هموارتر کنیم. یک روزی میشه که همچین اشخصی هم به مشکل میخورند ولی هیچ مرجعی قبولشون نمیکنه ...
راحت بگم کار به جایی رسیده که کفاشها هم صنف دارند و ازشون در قبال دستفروشها حمایت میکنه.
من نیمفهمم این طرز فکر غلط چیه که یک نفر بلند میشه بقیه جو منفی میدهند ؟
دوستان خواهش دارم حتی اگر شده پولی داریدخرج کنید و یک مسافرت خارج برید و اب سیات کار در کشورهای خارجی اشنا بشید وفکرتون رو از محدودیت باز کنید این احطاط ما رو به جای خوبی نیمبره.

امیدوارم و میدونم که این کار انجام شدنی هست و در این سال جدید به کمک همگی اینکار رو انجام خواهیم داد.

ضمنا : هیچ شرایط ( سن ، خدمت ، مدرک ،آزمایش خون ) ملاک نخواهد بود . فقط تخصص و سابقه و خوشنامی و برای احزار صلاحیت کافی هست .
ببخشید که طولانی شد عذرخواهی میکنم

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:08 PM ----------

با عرض سلام
دوست گرامی ما اصلا وب سایت نداریم مساله حقوقی هست موفق باشید
ضمنا گلهای زیادی رو در مواردی که عرض کردم میتوینن ببینین . شاید این مشکل خیلیها باشهو شما که از مشکل همه اطلاع ندارید..

فكراتون زيباست ولي جواب سوال منو ندادين، آيا سازمان مربوطه به شما اجازه تصميم گيري در اين موارد رو ميده؟ اينجوري نيست كه هركس صنف بزنه بعد هرچي دلش خواست وضع كنه! بايد طبق چارت سازماني و حقوقي خاصي باشه! اونجايي كه شما بايد ازش مجوز فعاليت بگيريد من دارم كار ميكنم و تا جايي كه من دارم ميبينم به اين سادگيها به شما مجوز نميدن و مجوز با هزارتا شرط و شروط ميدن كه كلا خواب اينجور فكرها رو بايد ببيني!
به عنوان كسي كه حداقل هفته اي 2مورد از اينجور موارد رو ميبينه توصيه ميكنم پيگير نشيد چون ثمر نداره و اگر هم داشته باشه هرچي شما عشقت بكشه نيست طبق قوانين و چارت و مرامنامه بايد بريد...
همون ايده وب سايت بهتره!تازه اون وب سايت هم بايد خيلي نظارت داشته باشيد چون فردي كه چيزي رو سفارش ميده و به كسي سفارش ميده كه داراي شناسه هست اگر روزي خداي نكرده عضو شناسه دار حركتي انجام بده و خداي نكرده كلاهبرداري يا سوء استفاده كنه مسئوليت آن حتما گريبان گير اون وب سايت هست...مگر اينكه وب سايت فقط جهت اطلاع رساني باشه و هيچونه مسئوليتي در قابل اعضاء قبول نكنه!

maroofi
March 28th, 2011, 03:14
سلام
به هرحال قبول دارم که به همین سادگیها نیست
اگر ساده بود که تا الان صدتا اتحادیه زده میشد.
ولی من که کوتاه نمیام
فقط نیازمند همراهی هستم....
به هرحال برای رفاه بیشتر باید تلاش کرد دولت این امکان رو گذاشته و ما هم باید استفاده کنیم.
در ضمن شرایطی که من تعیین کردم روال همیشگی کار ماست. چیزی خارج از وب گفته نشده . هرچیزی که لازم بوده توضیح دادم اگر کوتاه بوده بفرمایید با کدام مسئله مشکل هست توضیحات لازم رو میدهم.

mohebali
March 28th, 2011, 03:20
دوست عزیز نمی دونم واسه چه کاری این اتحادیه و .... اینا رو میخوای بگو آی تی جوانی برات ردیف می کنه. الکی دیتابیش دبل اچ تی رو پر نکن !

maroofi
March 28th, 2011, 03:40
دوست عزیز نمی دونم واسه چه کاری این اتحادیه و .... اینا رو میخوای بگو آی تی جوانی برات ردیف می کنه. الکی دیتابیش دبل اچ تی رو پر نکن !
دوست من شما به کارت برس... ;)

mohebali
March 28th, 2011, 03:49
من به کارم رسیدگی می کنم
1-از انجاییکه وحید را دوست می دارم به کسانی که سماق می مکند و الکی دیتابیس رو پر می کنند گوشزد می کنم !
2-از انجاییکه چشم و دل و گوش و.. دوستان دبل اچ تی از این حرفا پره یاد آوری کنم که گوششون پره !
3-شما هم اگه واقعا مرد عمل هستی یک قدم ساده قانونی برمیداشتی و میچسبوندی تنگ پست اول تا من و امثال من نتونیم حرفی بزنیم (از نوع حق)
4-احترام هم که شده الماسی نایاب که هر کسی نمی تونه نه داشته باشه و نه نگه داره !
به امید دیدار پست 253 که باز دارید میگید:

من میتونم من میخوام باید اتحادیه تشکیل بشه ما پیروز میشیم و......

iacbook
March 28th, 2011, 04:44
دوست عزیز خودتون رو خسته نکنید! برای اینکه انجام چنین چیزی استقبال نخواهد شد . اینو مطمئن باشید. چند دلیلش هم در زیر قرار میدم :

* طراحی نرخ ندارد! همانطور که نقاشی و آثار هنری و علمی نرخ ندارند! آیا می توانید برای نقاشی یک بچه قیمتی معادل نقاشی پیکاسو قرار بدید؟؟؟

* تعرفه ها همین الان هم وجود دارند ، لذا شما گویا نمیدانید که این تعرفه ها تعرفه های نهایی هستند و نه تعرفه هایی که الزام شده باشند که از مشتری بگیرید! خودبخود شرکت هایی که پیشرفته شده باشند خواهند توانست تعرفه های بالا رو از مشتری بگیرند زیرا مشتری خودش سطح کیفی رو تشخیص میده و صد در صد اگر بیاد سراغتون اون هزینه رو هم بهتون میده! بنابراین اگر زمانی دیدین که نمیتونید از مشتری مبلغ خوبی رو برای کارتون بگیرید بدونید که هنوز برای رسیدن به سطح مورد نظر و رسیدن به اون چیزی که لازمه فاصله دارید و هر زمان که این فاصله از بین بره خودبخود مشتری با نرخ های رسمی تر هم پیدا می کنید!

کلاً حرف شما از ریشه مشکل داره و به نظرم کاری بسیار غیر حرفه ایست! قیمت گذاری روی خدمات و تخصص به نظر من نه حداکثری میتونه داشته باشه و نه حداقلی!
خیلی کارها هستند که هیچ کسی نمیتونه روشون قیمت بذاره و خیلی دیگه هم هستند که کلاً از نظر بی کیفیت بودن ارزشی ندارند!
مثل این میمونه که شما بگید مثلاً در صنف لباس فروشی میخواید برای پیراهن نرخ تعیین کنید! یا بگید میخواید برای شلوار نرخ تعیین کنید!!! به نظرتون میشه؟
در چنین طرح هایی معمولاً کسانی موافق هستند که هنوز به سطحی نرسیدن که خدمات و سرویس های خود را در سطح مناسبی بفروشند!
به کسی بر نخوره ، اما چیزهایی که فکر می کردم حقیقته رو گفتم و هدفم هیچ فرد خاصی نبود.
موفق باشید

maroofi
March 28th, 2011, 05:30
دوست عزیز محب علی
به پاس زحماتی که انجام دادید . مفتخریم که لقب هوراترین کاربر رو به شما اهدا کنیم..... :">

و شما جناب حاج اقا مرسی از زحماتی که کشیدید. این حرفهای شما بیشتر به مثل معروف از اب گل الود ماهی گرفتن هستش. عزیز دل:"> مرسی از اظهار فضل. پس شما دیگه رایتو دادی و نمیتونی اینو پس بگیری. ماهم روی همین حرفت حساب باز میکنم. و امیدواریم شما رو دیگه اینجا نیبینم :">

-------------------------------------
بقیه دوستان نظرشون رو بفرمایند به تعداد کافی رسیدیدم اقدام میکنیم.
مراحل قانونی هم انجام میشود حتی اگر نیاز به وکیل داشته باشید این کار هم به سادگی انجام خواهد شد. متاسفانه چیزی که دیدم همدلی نیست....

iacbook
March 28th, 2011, 05:39
دوست عزیز محب علی
به پاس زحماتی که انجام دادید . مفتخریم که لقب هوراترین کاربر رو به شما اهدا کنیم..... :">

و شما جناب حاج اقا مرسی از زحماتی که کشیدید. این حرفهای شما بیشتر به مثل معروف از اب گل الود ماهی گرفتن هستش. عزیز دل:"> مرسی از اظهار فضل. پس شما دیگه رایتو دادی و نمیتونی اینو پس بگیری. ماهم روی همین حرفت حساب باز میکنم. و امیدواریم شما رو دیگه اینجا نیبینم :">

-------------------------------------
بقیه دوستان نظرشون رو بفرمایند به تعداد کافی رسیدیدم اقدام میکنیم.
مراحل قانونی هم انجام میشود حتی اگر نیاز به وکیل داشته باشید این کار هم به سادگی انجام خواهد شد. متاسفانه چیزی که دیدم همدلی نیست....

آفرین بر شما که باعث شادمانی ما گشتید ;)

sales data
March 28th, 2011, 12:23
همانطور که عرض شده بود شرکت ما هم برای این کار امادگیشو اعلام میکنه . پیشنهاد میشه یک جلسه حضوری باهم بزاریم و صحبت امونو انجام بدیم . این جا بحث نشه بهتره

behrooz_iri
March 28th, 2011, 13:40
بابا اینا همش فیلمه من عضو سازمان نظام مهندسی عمران هستم اونجا 10 تا مهندس 25 سال سابقه با ماهی 10 میلیون درآمد نشستن زورشون به 4 تا ژیگول مهندس نمیرسه که تعرفه های مربوط به طراحی - نظارت و اجرا رو رعایت کنند 2 سال مهر نظام رو گرفتم گوشه خونه خاک میخوره چون به دردسرش نمیارزه باهاش کار کنی با این قیمت ها رفتم شرکت خودمون رو چسبیدم بهترمه حالا شما میخواید صنف بزنید ؟؟ اصلا اتحادیه اصناف من و شما رو قبول نداره !! بعدشم فرض کنیم که زدید میخواید به من طراح بگید شما یه بنر رو 2000 تومان طراحی نکن 10000 کمتر نباید بگیری ؟؟

maroofi
March 28th, 2011, 16:44
همانطور که عرض شده بود شرکت ما هم برای این کار امادگیشو اعلام میکنه . پیشنهاد میشه یک جلسه حضوری باهم بزاریم و صحبت امونو انجام بدیم . این جا بحث نشه بهتره
سلام. مرسی از لطف و حمایتتون
حتما و 100 درصد این کار انجام خواهد شد خیلی ممنونم

بابا اینا همش فیلمه من عضو سازمان نظام مهندسی عمران هستم اونجا 10 تا مهندس 25 سال سابقه با ماهی 10 میلیون درآمد نشستن زورشون به 4 تا ژیگول مهندس نمیرسه که تعرفه های مربوط به طراحی - نظارت و اجرا رو رعایت کنند 2 سال مهر نظام رو گرفتم گوشه خونه خاک میخوره چون به دردسرش نمیارزه باهاش کار کنی با این قیمت ها رفتم شرکت خودمون رو چسبیدم بهترمه حالا شما میخواید صنف بزنید ؟؟ اصلا اتحادیه اصناف من و شما رو قبول نداره !! بعدشم فرض کنیم که زدید میخواید به من طراح بگید شما یه بنر رو 2000 تومان طراحی نکن 10000 کمتر نباید بگیری ؟؟
سلام
مرسی که نظر دادی بهروز جان
.. بنده هم میدونم مافیای بزرگی رو ی ساختمون هست و حتی اینقدر قدرت دارند که رقبا رو کنار بزنند . همین اتفاق برای دوست من که پدرش پیمانکار هست افتاده و متاسفانه ورشکستش کردند و من به شخصه این موضوع رو تایید میکنم.
ولی فراموش نکن هرچیزی رو سفت و محکم دنبال کنی پیروز میشی . من کسی نستم که بعد از 2 سال وارد این کار شده باشم .
حدود ده ساله که با شرکتها مختلفی کار کردم و از نزدیک خیلیها رو میشناسم. اگر یک عده از بزرگای اینجا اعلام امادگی کنند من بقیه رو هم لینک میکنم و یک شبکه سراسری درست میکنیم . قیمتهایی رو ارائه میدیم که خودمون میخواهیم . متاسفانه وضعیت بازار طوری شده که مشتری باید نظر بده !! و بعدش قیمت بده !!! و اخر کار هم اعلام ناضایتی میکنه. قبلا به این شکل نبود!
یک عده معدود از این رشته اطلاعات داشتند و فعالیت میکردند . و نیازی به وجود این صنف احساس نمیشد ولی الان فرق کرده کافیه دو کلمه طراحی وب رو در گوگل سرچ کنید ببینید چند نفر در این رشته فعالیت میکنند. ما میخواهیم اینها رو ساماندهی کنیم.سیستم رو یک پارچه کنیم. این کار چه عیبی داره ؟ تمامی آزانسهای املاک یک پارچه شدند و با قمیتهای یک سان و همچنین کیس های متعدد خدمات خودشونو ارائه میدهند.
من یک طرحی هم دارم که میخوام بانک اطلاعات طراحان وب ایران رو برای همین قضیه بنیوسیم و لیست شرکتهای عضو و مورد تایید رو در آن درج کنم و ادرس این وب سات به همراه یک نامه به تمامی شرکتهای ایرانی ارسال کنم. شما خودتون در حوزه ساختمان هستید مهندسین مشاور رو چطوری انتخاب میکنند ؟ ایا غیر از این بوده ؟ و در واقع تبلیغی هم برای شرکتها خواهد بود.

در همین فروم من یک افر دیدم نوشته شده قیمت کار با قرارداد 150 تومن بدون قرارداد 100 تومن ؟!!! این وضعیت درست نیست حتی خود شخص هم نمیدونه چقدر باید افر بده.
یا موارد دیگر..
به نظرم بهتره به جای مقایسه کردن این صنف با مهندسین عمران با ویزیت پزشکان مقایسه کنید امسال بالای 50% به ویزیت پزشکان اضافه شد. قبض گاز برای من یک میلیون تومن اومده کسی اعتراض نکرد. حالا ما میخواهیم قمیتها رو بالا ببریم چه مشکلی پیش میاد؟ . این کار طبیعیه .. . وقتی که تورم بالا بره قیمت کار من هم باید بالا بره. مشتری هم اعتراض کرد قمیت اتحادیه رو نشون میدم.
فراموش نکنید وجود اتحادیه و عضویت در این صنف میتونه به نفع همه ما باشه .. مشتری به کسی نگاه میکنه که احراز صلاحیت شده باشه و اطمینانش بیشتر میشه..
موفق باشی

behrooz_iri
March 28th, 2011, 20:27
سلام. مرسی از لطف و حمایتتون
حتما و 100 درصد این کار انجام خواهد شد خیلی ممنونم

سلام
مرسی که نظر دادی بهروز جان
.. بنده هم میدونم مافیای بزرگی رو ی ساختمون هست و حتی اینقدر قدرت دارند که رقبا رو کنار بزنند . همین اتفاق برای دوست من که پدرش پیمانکار هست افتاده و متاسفانه ورشکستش کردند و من به شخصه این موضوع رو تایید میکنم.
ولی فراموش نکن هرچیزی رو سفت و محکم دنبال کنی پیروز میشی . من کسی نستم که بعد از 2 سال وارد این کار شده باشم .
حدود ده ساله که با شرکتها مختلفی کار کردم و از نزدیک خیلیها رو میشناسم. اگر یک عده از بزرگای اینجا اعلام امادگی کنند من بقیه رو هم لینک میکنم و یک شبکه سراسری درست میکنیم . قیمتهایی رو ارائه میدیم که خودمون میخواهیم . متاسفانه وضعیت بازار طوری شده که مشتری باید نظر بده !! و بعدش قیمت بده !!! و اخر کار هم اعلام ناضایتی میکنه. قبلا به این شکل نبود!
یک عده معدود از این رشته اطلاعات داشتند و فعالیت میکردند . و نیازی به وجود این صنف احساس نمیشد ولی الان فرق کرده کافیه دو کلمه طراحی وب رو در گوگل سرچ کنید ببینید چند نفر در این رشته فعالیت میکنند. ما میخواهیم اینها رو ساماندهی کنیم.سیستم رو یک پارچه کنیم. این کار چه عیبی داره ؟ تمامی آزانسهای املاک یک پارچه شدند و با قمیتهای یک سان و همچنین کیس های متعدد خدمات خودشونو ارائه میدهند.
من یک طرحی هم دارم که میخوام بانک اطلاعات طراحان وب ایران رو برای همین قضیه بنیوسیم و لیست شرکتهای عضو و مورد تایید رو در آن درج کنم و ادرس این وب سات به همراه یک نامه به تمامی شرکتهای ایرانی ارسال کنم. شما خودتون در حوزه ساختمان هستید مهندسین مشاور رو چطوری انتخاب میکنند ؟ ایا غیر از این بوده ؟ و در واقع تبلیغی هم برای شرکتها خواهد بود.

در همین فروم من یک افر دیدم نوشته شده قیمت کار با قرارداد 150 تومن بدون قرارداد 100 تومن ؟!!! این وضعیت درست نیست حتی خود شخص هم نمیدونه چقدر باید افر بده.
یا موارد دیگر..
به نظرم بهتره به جای مقایسه کردن این صنف با مهندسین عمران با ویزیت پزشکان مقایسه کنید امسال بالای 50% به ویزیت پزشکان اضافه شد. قبض گاز برای من یک میلیون تومن اومده کسی اعتراض نکرد. حالا ما میخواهیم قمیتها رو بالا ببریم چه مشکلی پیش میاد؟ . این کار طبیعیه .. . وقتی که تورم بالا بره قیمت کار من هم باید بالا بره. مشتری هم اعتراض کرد قمیت اتحادیه رو نشون میدم.
فراموش نکنید وجود اتحادیه و عضویت در این صنف میتونه به نفع همه ما باشه .. مشتری به کسی نگاه میکنه که احراز صلاحیت شده باشه و اطمینانش بیشتر میشه..
موفق باشی

در هر حال سامان دهی هر صنفی به نفع اون صنف هست ولی با تجربیاتی که من دارم نمیشه ولی در کل ان شاء الله موفق باشید

maroofi
April 1st, 2011, 05:59
در هر حال سامان دهی هر صنفی به نفع اون صنف هست ولی با تجربیاتی که من دارم نمیشه ولی در کل ان شاء الله موفق باشید
به هرحال بهروز جان ما امید داریم که بتونیم این کار رو انجام بدیم.
کماکان از دوستانی که تمایل دارند دعوت میکنیم.