PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : apache + NginX یعنی چی؟

astro.alireza
March 26th, 2011, 16:19
سلام
مگه می شه دو تا وب سرور با هم کار کنند؟ منظور از نصب همزمان آپاچی و انجین ایکس روی یک سرور چیه؟ چه جوری با هم کار می کنند؟ مزیت استفاده از این ترکیب چیه؟
ممنون

DeltaGostar
March 26th, 2011, 17:07
توی این زمانه هیچ چیزی نشدی نیست غیر از یه چیز - آپاچی یه وب سرور است و هیچ چیزی در کنارش جای ندارد . - شما خودتان ناراحت نکنید . همچین چیزی محال است .

astro.alireza
March 26th, 2011, 17:32
آخه تو جاهای مختلفی بحث نصب NginX کنار Apache بود و من نمی دونم چه جوری و چرا این کار رو انجام می دن

s.w.a.t
March 26th, 2011, 17:59
باسلام
شما نصب افزونه cpNginx میتوانید هردو را کنار هم داشته باشید.
آلما هاست،پیشنهاد ویژه (http://almahost.ir/nginx/index.html)
موفق باشید

astro.alireza
March 26th, 2011, 18:44
ممنون اما چه جوری؟! مگه می شه 2تا وب سرور بشینن رو پورت 80 به درخواست ها جواب بدن؟ اون وقت کدوم باید جواب بده؟ اون یکی چیکار می کنه؟

HugeServer
March 26th, 2011, 18:51
Apache + Nginx
Nginx ***** (accelerator)
Apache Webserver

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:50 PM ----------

Nginx روی پورت 80 و Apache در پورت دلخواه دیگری کار خواهد کرد.

astro.alireza
March 26th, 2011, 19:21
می شه بیشتر توضیح بدید که درخواستی که از طرف کاربر به سرور ارائه می شه چجوری به وسیله این 2تا وب سرور پاسخ می گیره که باعث افزایش سرعت می شه؟ لطفا کامل توضیح بدید

ali2k
March 27th, 2011, 00:53
می شه بیشتر توضیح بدید که درخواستی که از طرف کاربر به سرور ارائه می شه چجوری به وسیله این 2تا وب سرور پاسخ می گیره که باعث افزایش سرعت می شه؟ لطفا کامل توضیح بدید

یکی روی پورت 80 قرار میگیره و برای درخواست های استاتیک استفاده میشه مثل عکس - css - html - ... مابقی درخواست ها مثل دینامیک ها php را ****** میکنه روی apache که روی یه پورت دیگه هست مثلا 8080 و اپاچی جواب میده ...

astro.alireza
March 27th, 2011, 20:53
با استفاده از mod_rpaf این کار امکان پذیره که مشکلات زیادی به همراه داره
زمانی که پلاگین هایی مثل cpnginx و nginxcp و یا شل اسکریپتی که توی انجمن سیپنل بود ( + (http://forums.cpanel.net/f189/nginx-automated-installer-148109.html)) باب شده بود گفتم که این روش پایین تر میاره بالاتر نمی بره ! حالا هم مد که varnish مد شده !
یعنی نظر شما اینه که این روش موثر نیست؟

irlogo
March 27th, 2011, 21:14
برای تک سایت عالیه
روی هاست اشتراکی مشکلاتی به همراه داره

astro.alireza
March 27th, 2011, 22:17
برای تک سایت عالیه
روی هاست اشتراکی مشکلاتی به همراه داره
با این حساب پیشنهاد شما برای هاست اشتراکی چیه؟
مشکلاتش تو هاست اشتراکی چیه؟ یعنی این پلاگین هایی که درست کردن خوب جواب نمی ده؟
توی پست های مختلف این انجمن افراد زیادی از وب سروهای مختلف گفتن اما هیچ کدوم با دلیل و علمی نبوده. یکی نیست با دلیل و مدرک بگه چی مناسبه؟

kingoftehran
March 27th, 2011, 23:07
با سلام
فرمایش ali2k کاملا صحیح هست ما نیز به این صورت روی همین سرور های اشتراکی داریم از این دو استفاده می کنیم که کار را خیلی راحت کرده.

goli69
November 17th, 2014, 21:42
سلام
من آپاچی رو روی لینوکس در وی ام ویر نصب کردم و حالا میخوام درکنارش nginx رو نصب کنم
با توضیحات شما باید پورت آپاچی رو تغییر بدم اما متاسفانه به مشکل خوردم
میشه توضیح بدین برای تغییر پورت در لینوکس چه کار باید بکنم؟

سرزمین
November 17th, 2014, 21:49
این بخش ( بخش آموزشی >>وب سرور ها >> مباحث و مابع آموزشی ) همانگونه که از نام آن مشخص است ! صرفا جهت ایجاد تاپیک های آموزشی می باشد و نه ایجاد تاپیک سوال ، مشکل و موارد نامرتبط دیگر....!!

لطفا جهت ایجاد تاپیک های سوال و مشکل در خصوص وب سرور ها به این بخش ( بخش آموزشی >>وب سرور ها >> سوالات و مشکلات (http://www.webhostingtalk.ir/f227/) ) مراجعه فرمائید .

استارتر گرامی شما که تازه کار نیستی!