PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مجوز جهت شرکت هاستینگ

hamid_net
March 24th, 2011, 01:01
سلام .

ممنون میشم اگه فقط شرکتهایی که سروریس دهنده دست اول در ایران هستند جواب بدند ..

میخواستم بدونم که آیا شرکتی که سرور داره و خدمان Reseller & Hostinc و .... میده باید از جای خاصی مجوز بگیره -----و یا اینکه فقط شرکت ثبت کنه و در اساس نامه شرکت سروریسها درج بشند ؟

در سایت ساماندهی هم چیزی در این مورد پیدا نکردم ----

این رو میدونم که میشه برا این سروریسها به ارشاد مراجعه کرد و بعد از کلی پیگیری 1 مجوز گرفت ولی آیا دوستان اینجا از ارشاد مجوز دارند یا هر جای دیگه ای ؟

سپاس

itjavani
March 24th, 2011, 01:14
هاستينگ كه صنف نداره ولي اگر بخواهيد فعاليتتون گسترده باشه علاوه بر ثبت شركت ، مجوز فعاليت در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات هم بگيريد كه دوندگي زياد داره و فوق العاده سخت گيري دارند ميكنند روي اين موضوع، اگر وكيل داريد جهت ثبت اين شركت حتما باهاشون مشورت كنيد من 25 اسفند قيمت گرفتم حدود 2.5 ميليون هزينه مجوزش بود...
هاستينگ بعيد ميدونم ربطي به ارشاد داشته باشه ولي بايد وقتي سرويس شركتي ميديد به سايت هايي كه نقض قوانين هست مثل موسيقي نبايد سرويس بديد...

selectbackup.com
March 24th, 2011, 22:32
سلام .

دوستان لطفا جواب بدند

1eng.ir
March 24th, 2011, 22:37
نه نیاز به مجوز داره و نه ثبت شرکت!

SPAM
March 24th, 2011, 22:44
مجوز نمیخواد یه مدت میایی کار میکنی مشکلات کمرت رو خم میکنه خسته میشی میکشی کنار برای شروع یه رسیلر بگیر که حداقل مشکل ساپورت و امنیت رو حل کنی .

iacbook
March 24th, 2011, 22:51
ما سال 88 از ارشاد مجوز گرفتیم ، ولی به سختی! الان که فکر کنم خیلی سخت تر شده ...
وقتی برای ثبت شرکت اقدام می کنید با توجه به اساسنامه برای اینکه شرکت شما ثبت نهایی بشه شما رو به سمت ارگانهای دولتی که به اساسنامه شما مربوط میشه هدایت می کنند و بعد از اینکه تونستید مجوز از اون ارگان ها بگیرید میرید و ثبت شرکت رو نهایی می کنید و شرکت ثبت میشه و تا زمانیکه نتونید مجوز در مورد اساسنامه شرکت از ارگانهای معرفی شده بگیرید شرکت شما با اون اساسنامه ثبت نمیشه و مجبور به تغییر اساسنامه خواهید بود و یا اینکه از ثبت شرکت انصراف بدید ;)

مجوز نیاز به هزینه ای نداره و این حرف ها رو دلال های ثبت شرکت زیاد میزنند و خودتون اگر به امکانات خودتون اطمینان دارید اقدام کنید و توصیه میشه اول شرایط و زیرساخت ها رو باتوجه به اسانامه فراهم نمایید و بعدش هم توصیه میشه حتماً خودتون برای مجوز اقدام کنید.
نیاز به هزینه ای هم نداره - فقط باید اون چیزی که براش میخواید مجوز بگیرید رو شرایطش رو داشته باشید وگرنه الکی به خودتون زحمت ندید ;)

IranianServer
March 24th, 2011, 23:04
برای شرکت هاستینگ و برنامه نویسی چه مدارکی لازمه ؟

iacbook
March 24th, 2011, 23:57
بعنوان مثال مجوز تولیدات نرم افزاری ما از طرف ارشاد 5 ماه زمان برد و بدون هماهنگی قبلی اومدن از شرکت بازدید کردند و مجوز رو دادن ...
مدارک خاصی نمیخواد ، ولی اونا باید صلاحیت شما رو تایید کنند ، ولی چارچوب مشخصی تعیین نکردند ...

astro.alireza
March 25th, 2011, 01:07
حالا ما که نمی خوایم تو زمینه نرم افزار کار کنیم هم باید این مراحل رو طی کنیم؟ کاملا واضحه که اکثر ارتباطات خدمات هاستینگ با مشتری از طریق اینترنت و داشتن یه دفتر اصلا به صرفه نیست. حالا کسانی که می خوان کارشون رو قانونی تر کنند باید چیکار کنن؟

DeltaGostar
March 25th, 2011, 01:34
سلام .

ممنون میشم اگه فقط شرکتهایی که سروریس دهنده دست اول در ایران هستند جواب بدند ..

میخواستم بدونم که آیا شرکتی که سرور داره و خدمان Reseller & Hostinc و .... میده باید از جای خاصی مجوز بگیره -----و یا اینکه فقط شرکت ثبت کنه و در اساس نامه شرکت سروریسها درج بشند ؟

در سایت ساماندهی هم چیزی در این مورد پیدا نکردم ----

این رو میدونم که میشه برا این سروریسها به ارشاد مراجعه کرد و بعد از کلی پیگیری 1 مجوز گرفت ولی آیا دوستان اینجا از ارشاد مجوز دارند یا هر جای دیگه ای ؟

سپاس

دورود بر شما
گزینه یک این که شما هدف اصلیتون چه است ! به دنبال چه چیزی هستید - در ایران هیچ صنفی وجود ندارد در رابطه با این کار . و فقط ثبت شرکت در اساسنامه باعث میشود که از لحاظ حقوقی اعتبار داشته باشد

iacbook
March 25th, 2011, 01:48
داشتن شرکت باعث حقوقی شدن و رسمی شدن کار شما می شود و زمینه قرارداد خیلی شرکت های بزرگ را می توانید فراهم نمایید.
مطمئناً شرکت ها و مراکز مهم هیچ وقت از یک سرویس دهنده ای که حقوقی نیست خدمات نمی گیرند!

در مورد هاستینگ به تنهایی دقیقاً مطلع نیستم که از نظر قانونی داشتن یک محل الزامی هست یا نه . ولی خیلی از مشاغل هستند که در هر مکانی مجوز فعالیت دارند ، مثل دکترها و ... و نیازی نیست که حتماً محلی اداری برای فعالیت داشته باشید . ولی خیلی از مشاغل هم اینطور نیستند و باید حتماً محلی با جواز اداری داشته باشید تا اونجا رو پلمپ نکنند!
البته زمانی بحث قانونی پیش میاد که بخواید در سطح حرفه ای فعالیت کنید و اینکه بخواید یه ریسلر بگیرید و ماهی چندتا هاست بدید یا سرور بگیرید و وی پی اس بدید و .. کسی بهتون کاری نداره و پیشنهاد نمیشه در این سطح از فعالیت شرکتی ثبت کنید و خودتون رو درگیر مسائل حقوقی کنید ...
ما قبل از گرفتن مجوز و ثبت شرکت هم فعالیت داشتیم ، لذا برای تولید نرم افزارهامون در سطح فروشگاهی در سال 88 مجبور شدیم مجوز بگیریم تا هم بتونیم حق کپی رایت داشته باشیم و هم اینکه فعالیت حقوقی داشته باشیم و اهداف دیگرمون رو پیش بگیریم ...
جریمه های خیلی زیادی برای انتشار نرم افزار بدون مجوز قرار دادن که خطرناکه :دی ولی همانطور که گفتم برای فعالیت در سطح هاستینگ و سرور و ... در حد یکی دو نفره هیچ کسی کاری نداره و مشکلی براتون پیش نمیاد ، فقط جذب کردن مراکز و شرکت های بزرگ که از شما قرارداد کتبی برای سرویس دهی میخوان در حالت غیر حقوقی سخته ، در حالت حقوقی هم مسئولیت زیادی میاره !

astro.alireza
March 25th, 2011, 16:37
من راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود رو مطالعه کردم. احساس می کنم مراحل کارش خیلی روتین و راحت تر باشه. دوستانی که تجربه ثبت دارن روش نظر بدن
اینم لینکش:
http://www.creativity.ir/images/stories/maghalat/word/mahdod.doc

itjavani
March 25th, 2011, 17:44
ثبت شركت تا دلت بخواد انجام داديم...بستگي داره به چه صورتي بخواي ثبت كني، مسلما ثبت از طريق وكلا خيلي سريع تر و حرفه اي تر و پرهزينه تر پيش ميره ولي اگر خودت بخواي بري دنبال كارش ارزون و يكم طولاني تر انجام ميشه ، بي دردسر ترينش همون مسئوليت محدود هست

astro.alireza
March 25th, 2011, 17:49
آدرس محل شرکت رو می تونیم آدرس خونه رو بدیم؟ واسه بازدید و این حرفا میان؟

IranianServer
March 25th, 2011, 18:22
تا اونجایی که من میدونم برای بازدید نمیاند ؛ اما ارباب رجوع رو می خوای چه کار کنی ببری خونه ؟

alisc
March 25th, 2011, 20:11
آدرس محل شرکت رو می تونیم آدرس خونه رو بدیم؟ واسه بازدید و این حرفا میان؟

نه نمیان ! من ثبت کردم و آدرس منزل رو هم دادم :)

ولی یه پیشنهاد بهتون میکنم !
بارها و بارها این موضوع داخل همین انجمن گفته شد ولی همه این موضوع رو به مسخره گرفتیم ( حتی خوده من )

آقا به قرآن قسم مالیات الکی نیست !
مالیات رو جدی بگیرید !
من خودم از اونایی بودم میگفتم کی داده کی گرفته !!!

ولی شرکت رو که ثبت کنید ، متوجه میشید کی میگ و کی میده !
من که رفتم شرکت رو انحلال دادم !

رفتم دارایی برای ثبت نام شرکت ، براشون جریان رو تعریف کردم ، طرف گفت ، الکی خودت رو مچل نکن ! برو انحلال بده !
گفت : کسانی هستن که فقط و فقط برای وام میان شرکت ثبت می کنن و از دارایی خبری ندارن ، بعد که ثبت شرکت تموم میشه و . . . وام هم نمیتونن بگیرن ، بعد از یه مدت یادشون میفته یه سیستم حقوقی به نامشون ثبت شده ! میان برای انحلال ، اونوقت هست که باید یه 2-3 میلیونی پیاده بشن تا انحلال انجام بشه !!!!!!

( اگر شرکت رو در اداره دارایی ثبت نکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد ! ( البته بین 2-4 سال ) بعد از این ، :

1. از کشور ممنوع الخروج میشید
2. اگر چیزی به اسمتون باشه مصادره میشه
3. حقوق داشته باشید بسته میشه و . . .

از ما گفتن بود ، چون این به سره من اومد و دیدم جریان چیه ! من هم اول میگفتم دارایی الکیه و . . . .

در ضمن هرچی سیستم ثبت اسناد و املاک کشور الکی هست ( که هرکسی میتونه شرکت ثبت کنه ) در عوض سیستم دارایی 100% امنیتی !
ته و توی همه چی رو در میارن !
برای ثبت نام شرکت ، حتما باید اجاره نامه یا سند شرکت ( به همون اسم شرکت ثبت شده باشه ) و الا قبول نمی کنن !
مجوز و . . .

خلاصه کلی دنگ و فنگ داره !
من که از خیرش گذشتم و خودم رو راحت کردم و شرکت رو انحلال دادم !

{ در عوض برای کسی که مغازه داره یا یه دفتری چیزی داره خوبه ! میتونه مالیاتش رو از طریق همین شرکت بده و خلاص }

hamid_net
March 26th, 2011, 21:53
==========
مرسی از توضیحات
ولییییییییییییییییییییییی یییییییییییی

کسی سیستم پرداخت آنلاین احتیاج داشته باشه که بدون ثیت شرکت نمیدند که --- درسته ؟

itjavani
March 26th, 2011, 21:57
==========
مرسی از توضیحات

کسی سیستم پرداخت آنلاین احتیاج داشته باشه که بدون ثیت شرکت نمیدند که --- درسته ؟

بعضي از بانك ها مثل پاسارگاد به اشخاص حقيقي هم درگاه ميده! همينطور ميتونيد از زرين پال هم استفاده كنيد...

astro.alireza
March 26th, 2011, 22:25
بعضي از بانك ها مثل پاسارگاد به اشخاص حقيقي هم درگاه ميده! همينطور ميتونيد از زرين پال هم استفاده كنيد...
اگه پاسارگاد به اشخاص حقیقی درگاه بده که عالیه! زرین پال چیز خیلی خوبیه، دست آقای امیری درد نکنه. اما هم 2.5 درصد کارمزد داره هم یه خورده زیاد گیر میده.
اکانت منو به خاطر فروش 4 ، 5 تا * پی ان 45 روز توقیف کرده:-|

itjavani
March 26th, 2011, 23:00
اگه پاسارگاد به اشخاص حقیقی درگاه بده که عالیه! زرین پال چیز خیلی خوبیه، دست آقای امیری درد نکنه. اما هم 2.5 درصد کارمزد داره هم یه خورده زیاد گیر میده.
اکانت منو به خاطر فروش 4 ، 5 تا * پی ان 45 روز توقیف کرده:-|

به اين صفحه مراجعه و فايل پي دي اف رو دانلود كن و بخون واسه بانك پاسارگاد.

::. Pasargad Electronic Payment co. - (http://www.pep.co.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=353)

astro.alireza
March 27th, 2011, 00:01
مطالعه کردم اما فایده نداره. در واقع پاسارگاد درگاه رو به نام شخص حقیقی ولی با داشتن مجوزهای لازم ثبت می کنه. یعنی حتما باید ثبت کنیم. تازه 2 میلیون هم سفته می گیره!

iacbook
March 27th, 2011, 00:38
برای قرارداد با بانک هم از شما سند ملک شرکت و یا قولنامه اجاره محل شرکت رو میگیرند که باید قولنامه بنام یکی از تاسیس کنندگان شرکت باشه ...
اگر محل مسکونی خودتون رو بعنوان آدرس شرکت معرفی کنید در قرارداد با بانک ممکنه به مشکل بخورید . همچنین هزینه های مالیاتی هم روی محل سکونت شما میاد و برای فروش چندتا هاست باید کلی مالیات بدید :d

HyperServer
March 27th, 2011, 01:56
==========
مرسی از توضیحات

چرا میدن...بانک ملت هم به غیر از سامان و پاسارگاد و ... میده بدون کارمزد و واریز آنی....هیچی هم نمی خواد.

hamid_net
March 27th, 2011, 05:04
Zarrinpal فرمودید 2.5% میگیره ؟ اینجا کسی استفاده کرده ؟ و چجوری مبلغ رو به ما میده ؟

alisc
March 27th, 2011, 10:20
نه قبلا نمیدادن ! فقط به اشخاص حقوقی میدادن که ما مجبور شدیم بریم این همه دردسر بکشیم !

ولی الان مثل اینکه چند تا بانک هستن که میدن ، من بانک پاسارگاد رو اطلاعی ندارم ولی یکی از دوستانم از بانک پارسیان گرفته ( حقیقی )

---------- Post added at 09:14 AM ---------- Previous post was at 09:11 AM ----------

[QUOTE=astro.alireza;221701]مطالعه کردم اما فایده نداره. در واقع پاسارگاد درگاه رو به نام شخص حقیقی ولی با داشتن مجوزهای لازم ثبت می کنه. یعنی حتما باید ثبت کنیم. تازه 2 میلیون هم سفته می گیره!

آره سفته میگیرن ! سفته که مشکلی داره ؟! داره ؟ اصلا بیان 100 میلیون سفته بگیرن ! ولی کارخلافی نمیخواهید انجام بدید مشکلی نیست که !
مجوز رو خبر ندارم ، از دوست من مجوز نگرفتن ولی قولنامه ی محل سکونت رو گرفتن ( کپی برابر اصل شده )

---------- Post added at 09:15 AM ---------- Previous post was at 09:14 AM ----------

اگر محل مسکونی خودتون رو بعنوان آدرس شرکت معرفی کنید در قرارداد با بانک ممکنه به مشکل بخورید . همچنین هزینه های مالیاتی هم روی محل سکونت شما میاد و برای فروش چندتا هاست باید کلی مالیات بدید :d

یعنی چی ؟!؟!؟
یعنی بانک براتون مالیات میزنه ؟!؟!؟!
منظورتون رو متوجه نشدم ! مگه تو سیستم دارایی دارید ثبت نام می کنید که مالیات رو روی خونه بزنن ؟!؟!؟

---------- Post added at 09:17 AM ---------- Previous post was at 09:15 AM ----------

چرا میدن...بانک ملت هم به غیر از سامان و پاسارگاد و ... میده بدون کارمزد و واریز آنی....هیچی هم نمی خواد.

!!!!!!!!!!!!!!!!!! بانک ملت هم میده ؟!؟! خبر نداشتم ! ( ولی داخل سایت ننوشته ها که به اشخاص حقیقی میده ! )

---------- Post added at 09:20 AM ---------- Previous post was at 09:17 AM ----------

Zarrinpal فرمودید 2.5% میگیره ؟ اینجا کسی استفاده کرده ؟ و چجوری مبلغ رو به ما میده ؟

بله !
ابتدا شما یک حساب زرین پال باز می کنید ( داخل خوده سایتش ) . بعد از تائید میتونید ازش استفاده کنید ، کسی اگر از شما خرید که ، مبلغ به حساب زرین پال شما واریز میشه ، ( هنگام ثبت نام هم یک حساب بانکی بهش وصل می کنید ، یعنی یک حساب تعریف می کنید که مبلغ بعد از ورود به حساب زرین پال به اون حساب بره ، البته بعد از درخواست شما )

یعنی الان من ازتون یک هاست میخرم ، 8000 تومان ، پرداخت که کنم این 8000 تومان به حساب زرین پال شما میره ، بعد شما میرید درخواست میدید که انتقال داده بشه به حساب بانکی خودتون ، بعد 2.5 درصد از 8000 تومان کم میشه ، بعد 7800 به حساب شما واریز میشه ! )

به همین راحتی :)

البته من استفاد نکردم ها ، من هم شنیدم ، اگر جایی اشکالی هست لطفا دوستان تصحیح کنن :)

HyperServer
March 27th, 2011, 16:39
!!!!!!!!!!!!!!!!!! بانک ملت هم میده ؟!؟! خبر نداشتم ! ( ولی داخل سایت ننوشته ها که به اشخاص حقیقی میده !

بله....جدیدا به این صورت شده....مثل اینکه می خوان به شدت درگاه رو گسترش بدن....
من خودم هم که زنگ زدم روز اول صحبت کردم خیلی تعجب کردم....
از نظر من که بانکداری اینترنتی و تلفن بانک و همراه بانک و sms بانک ملت که بی رقیبه ...از موقعی هم که خصوصی شده خیلی بهتر شده...
با این شرایط درگاه اینترنتی که مدارک فقط کپی کارت ملی و شناسنامه می خواد . کارمزد نداره و به صورت آنی هم واریز میکنه و به سرعت هم تحویل داده میشه و حداقل faild هم در نقل و انتقال داره....فکر میکنم بهترین انتخاب باشه

به غیر از بانک ملت .... پارسیان...پاسارگاد....سامان... .و.... اقتصاد نوین هم به اشخاص حقیقی درگاه میدن.

iacbook
March 27th, 2011, 19:26
[/COLOR]

یعنی چی ؟!؟!؟
یعنی بانک براتون مالیات میزنه ؟!؟!؟!
منظورتون رو متوجه نشدم ! مگه تو سیستم دارایی دارید ثبت نام می کنید که مالیات رو روی خونه بزنن ؟!؟!؟[COLOR="Silver"]

اشتباه متوجه شدید!
آدرس محل سکونت رو اگر بعنوان آدرس شرکت در اداره ثبت شرکت ها بدید مالیات روی محل سکونت میاد!
اگر محل مسکونی خودتون رو بعنوان آدرس شرکت معرفی کنید در قرارداد با بانک ممکنه به مشکل بخورید .= یعنی برای قرارداد همانطوریکه گفتم سند (سندی که بنام یکی از موسسین شرکت باشه) یا قولنامه ی ملک (قولنامه ای که بنام یکی از موسسین شرکت باشه) رو ازتون میخوان تا حساب شرکتی براتون باز کنند!

astro.alireza
March 27th, 2011, 20:25
خدمات بانک ملت عالیه اما مثل اینکه به اشخاص حقیقی نمی ده. اینم لینکش:
بانک ملت > بانک ملت > سیستم پرداخت اینترنتی > راهنمای استفاده از خدمات (http://bankmellat.ir/portal.aspx?tabid=550)

shamimi
March 27th, 2011, 22:51
دوست من با کار خوب می تونی مشتری جذب کنی شرکت و این جور کارا برای ایران نیست :113: