PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل من با مدير هاستينگ و درخواست نظر از مديران هاستينگ

Mohamad26
March 23rd, 2011, 04:58
سلام
خسته نباشيد
مشكلي داشتم كه ممنون ميشم راهنماييم كنيد و شما نظر بدين.

آقا من يه سايت داشتم كه هاستينگ اول بنده دوستمون بود و بعد از يكماه كار كردن يهو غيبش زد و اطلاعات ما كلا پريد.
از اون ماجرا كلي داغ بودم كه يه هاستينگ بهم معرفي كردن كه وارد سايتش كه شديم سر درش نوشته بود :

۱٫ هدف ما از کاهش قیمت افزایش قدرت خرید مشتری و در واقع همان قیمت کمتر و فروش بیشتر.
۲٫ تهیه نسخه پشتیبان به صورت هفتگی و روزانه .
۳٫ امکان پرداخت انلاین و تحویل آنی سرویس ها.
۴٫ گارانتی برگشت وجه تا مدت ۵ روز.
۶٫ ثبت دامنه به نام شما و مالکیت ۱۰۰% همراه با کنترل پنل اختصاصی.
۷٫ امنیت بالای تمامی پلن های ارائه شده.
۸٫ پشتیبانی آنلاین و همیشه در دسترس

آقا ما پي ام داديم به مديرش و ماجرا خودمون رو گفتيم و ايشونم گفتن كه نه ما اينطوري نيستيم و مطمئن باشين روزانه و ساعتي و ماهانه آپديت اتوماتيك ميگيريم و امنيت ما واقعا بالاست و از اين حرفها و گفتم بهش كه من چون اي دي اس ال محدوده حجمش نميتونم بكاپ بگيرم همش و گفت ما سرور جدا داريم واسه بكاپ و بكاپ روزانه ميگيريم.
ما هاست گرفتيم. هاست لينوكس به مقدار يك گيگ.

شروع به كار كرديم و 2-3 ماهي مثل اسب پست داديم در حدي كه بعد از 2 ماه بازديدمون رسيد به 15 هزار نفر در روز كه بازديد از طريق افزونه وردپرس بود نه وبگذر.

حالا اول فروردين شد و ما طرفهاي ساعت 3 ظهر اومديم كه پست بديم ديديم به به سايت رو هك كردن و صفحه اصليش كه يه عكس گذاشتن و سي پنل و ورد پرس هم اصلا يا نسيت يا پسوردش نميخوره.
به اين آقا مدير هاست تيكت داديم كه نبود و براش اس ام اس داديم و اومد.
شب بهش ميگم خب سايت چرا بالا نيومده هنوز.
ميگه بكاپ شما صفر هستش.

بهش ميگم يعني چي ؟؟؟
مگه نگفتي بكاپ ساعتي و روزي و ماهي هستش خب بكاپ ديروزم كجاست.
ميگه نه بكاپ صفره و شما هيچي نداري توي بكاپ.
بعدشم گفت كه اصلا وظيفه من نيست بكاپ گرفتن. خودت بكاپ بگير و حرفي كه موقع خريد ازش شنيده بودم عوضش كرد.

اينطوري كه شد واقعا بدم اومد چون ميگفت هرجا بري همينه و هرچي ميگفتم شما اينطوري گفتي و توي سايتت اينطوري نوشتي گفت نه اشكال از شماست و چرا بكاپ بقيه از سرور حف نشده و شما حذف شده و اينكه توكه عرضه نداري و سايتت هك ميشه و اطلاعاتت كامل نيست چي ميگي و اين حرفها.

بهش گفتم خب امنيت تو كجا بود حالا اون جهنم بكاپ من چي شد و اينطوري شد كه گفت نداري و حق هم با منه.
منم گفتم راضي نيستم و اين كارت حروم خوريه چون علاوه بر پولي كه از من واسه هاست گرفتي 3 ماه زحمت شبانه روزيمم به باد دادي و اونم با پر رويي گفت تو خيلي بي ادبي و اينطوري نيست و من كارم اشتباه نبوده.

من ميخوام اينو بدونم.

حق با ايشون بوده يا حق با من بوده ؟؟؟ ( خداييش جواب بدينا )

مورد بعدي اگر حق با من بوده چطوري ميتونم اقدامي بكنم ؟ اصلا ميتونم اقدام كنم ؟ اگه آره بايد چيكار كنم ؟
اسم سايتشم الان نميگم كه اگر خدايي نكرده اشتباه از من بوده به ايشون تهمت نزده باشم.

با تشكر
يا علي

Online24
March 23rd, 2011, 06:13
ببینید اینجور مشکلات کاملا برمیگرده به شما ( مشتری ) و سرویس دهنده و باید طبق قرارداد مابین خودتون با این مورد برخورد کنید .

چیزی که باید بدونید اینه که شما به هیچ وجه نباید روی مواردی که صرفا شاید برای تبلیغات عنوان میشه حساب کنید و اگر سرویس تهیه بک آپ به شما پیشنهاد میشه باید سیاست تهیه بک آپ رو از سرویس دهنده با جزئیات سوال کنید و صورت حساب و هزینه های اون رو پرداخت کنید و آرشیو فایل های بک آپ رو هرچند مدت یکبار از سرویس دهنده درخواست و چک کنید ( سرویس دهنده در صورت داشتن بک آپ به راحتی میتونه دسترسی ftp به این آرشیو رو برای شما فراهم کنه )

مورد بعدی این هست که بعضی از سرویس دهنده ها بک آپ عمومی و رایگان از کاربران خودشون میگیرند ولی هیچ ضمانتی برای سالم و یا کامل بودن نسخه بک آپ شما نمیدند و به شما توصیه میکنند حتما مسئولیت تهیه بک آپ از دیتای خودتون رو به عهده بگیرید و این سرویس رو در حد لطف و نه مسئولیت اونها بدونید !

در حال حاضر هم به نظر میرسه شما دیتای خودتون رو از دست دادید ، از این اتفاق تجربه لازم رو کسب کنید و سعی در جبران اون کنید و اگر قرارداد کتبی و معتبر در این مورد بین شما و سرویس دهنده رد و بدل شده شما میتونید پیگیری و طلب خسارت کنید در غیر اینصورت تجربه ارزشمندترین چیزی خواهد بود که میتونید بدست بیارید .

Hostpolis
March 23rd, 2011, 06:38
من با online24 موافقم. هیچ شرکتی در دنیا سالم بودن بک آپ رو تضمین نمیکنه به چند دلیل:

1- بک آپ بصورت اتوماتیک گرفته میشه با سرورهای Cpanel اما هیچ تضمینی نداره که بک آپ قابل Restore باشه.
2- Restore کردن بک آپ های غیر قابل بازگشت تجربه و زمان زیادی مطلبه و مدیر هاستینگ شما صرف نظر از بزرگی شرکتش ممکن هست زمان یا تجربه کافی رو نداشته باشه.
3- بعضی از نرم افزارها مثل فروشگاه سازها و یا خود ورد پرس بک آپ خودشون رو Corrupt میکنن. هیچ دلیلم نداره! نه باگ اعلام شده و نه عدم همخوانی با سرویس دهنده. موضوع اینجاست که کد نهایتا مال شماست و اینجاست که وب مستر باید با هاستینگ در ارتباط باشه و از اونا بخواد تنظیمات رو متناسب با کد تغییر بدن
4- و اما مورد آخر، یک شرکت هاستینگ ممکن هست هزاران سایت داشته باشه که هرکدوم یک سوراخ امنیتی ایجاد کنند. اگر صرفا سایت شما هک شده بسیار ممکن هست که ایراد از سایتتون بوده و در این مورد حتی حق با سرویس دهنده هست.

متاسفانه هم شما حق دارید هم ایشون. قضیه رو ریش سفیدی حل کنید. با جنگ و دعوا به جایی نمیشه رسید.

پیشنهاد من اینه که مسائل رو مکتوب کنید و وقت فکر کردن به طرفین بدین. جبران چنین مسائلی خیلی سخت و پیچیده نیست اما فرسایش حل کردنش زیاده. ببینید زمانی که اختصاص دارین میدین و انرژی ای که صرف میکنید ارزش داره یا خیر.

HugeServer
March 23rd, 2011, 11:45
سلام
خسته نباشيد
مشكلي داشتم كه ممنون ميشم راهنماييم كنيد و شما نظر بدين.

آقا من يه سايت داشتم كه هاستينگ اول بنده دوستمون بود و بعد از يكماه كار كردن يهو غيبش زد و اطلاعات ما كلا پريد.
از اون ماجرا كلي داغ بودم كه يه هاستينگ بهم معرفي كردن كه وارد سايتش كه شديم سر درش نوشته بود :

۱٫ هدف ما از کاهش قیمت افزایش قدرت خرید مشتری و در واقع همان قیمت کمتر و فروش بیشتر.
۳٫ امکان پرداخت انلاین و تحویل آنی سرویس ها.

آقا ما پي ام داديم به مديرش و ماجرا خودمون رو گفتيم و ايشونم گفتن كه نه ما اينطوري نيستيم و مطمئن باشين روزانه و ساعتي و ماهانه آپديت اتوماتيك ميگيريم و امنيت ما واقعا بالاست و از اين حرفها و گفتم بهش كه من چون اي دي اس ال محدوده حجمش نميتونم بكاپ بگيرم همش و گفت ما سرور جدا داريم واسه بكاپ و بكاپ روزانه ميگيريم.
ما هاست گرفتيم. هاست لينوكس به مقدار يك گيگ.

شروع به كار كرديم و 2-3 ماهي مثل اسب پست داديم در حدي كه بعد از 2 ماه بازديدمون رسيد به 15 هزار نفر در روز كه بازديد از طريق افزونه وردپرس بود نه وبگذر.

حالا اول فروردين شد و ما طرفهاي ساعت 3 ظهر اومديم كه پست بديم ديديم به به سايت رو هك كردن و صفحه اصليش كه يه عكس گذاشتن و سي پنل و ورد پرس هم اصلا يا نسيت يا پسوردش نميخوره.
به اين آقا مدير هاست تيكت داديم كه نبود و براش اس ام اس داديم و اومد.
شب بهش ميگم خب سايت چرا بالا نيومده هنوز.
ميگه بكاپ شما صفر هستش.

بهش ميگم يعني چي ؟؟؟
مگه نگفتي بكاپ ساعتي و روزي و ماهي هستش خب بكاپ ديروزم كجاست.
ميگه نه بكاپ صفره و شما هيچي نداري توي بكاپ.
بعدشم گفت كه اصلا وظيفه من نيست بكاپ گرفتن. خودت بكاپ بگير و حرفي كه موقع خريد ازش شنيده بودم عوضش كرد.

اينطوري كه شد واقعا بدم اومد چون ميگفت هرجا بري همينه و هرچي ميگفتم شما اينطوري گفتي و توي سايتت اينطوري نوشتي گفت نه اشكال از شماست و چرا بكاپ بقيه از سرور حف نشده و شما حذف شده و اينكه توكه عرضه نداري و سايتت هك ميشه و اطلاعاتت كامل نيست چي ميگي و اين حرفها.

بهش گفتم خب امنيت تو كجا بود حالا اون جهنم بكاپ من چي شد و اينطوري شد كه گفت نداري و حق هم با منه.
منم گفتم راضي نيستم و اين كارت حروم خوريه چون علاوه بر پولي كه از من واسه هاست گرفتي 3 ماه زحمت شبانه روزيمم به باد دادي و اونم با پر رويي گفت تو خيلي بي ادبي و اينطوري نيست و من كارم اشتباه نبوده.
!!!!!
من ميخوام اينو بدونم.

حق با ايشون بوده يا حق با من بوده ؟؟؟ ( خداييش جواب بدينا )

مورد بعدي اگر حق با من بوده چطوري ميتونم اقدامي بكنم ؟ اصلا ميتونم اقدام كنم ؟ اگه آره بايد چيكار كنم ؟
اسم سايتشم الان نميگم كه اگر خدايي نكرده اشتباه از من بوده به ايشون تهمت نزده باشم.

با تشكر
يا علي

1.هاستینگ ها زمانی برای Data شما مسئول هستند که مشکل از سمت خودشون باشه.
2.شما باید برای اطلاعاتی که شب و روز برایش زحمت کشیدید اهمیت بدید...
حتی میتوانسنید از Database ها backup بگیرید.
3.هک شدن سایت شما اگر سایت های دیگه روی سرور هک نشده باشه به صورتی معمول مشکل از شماست.

موفق باشید.

Mohamad26
March 23rd, 2011, 12:06
اي ول
خوشم مياد همتون مثل همين
اينه مشكل هاست گرفتن از .....
HugeServer داداش من يعني مدير هاستينگ در قبال دروغايي كه باهاش مشتريشو گول ميزنه مسئوليت نداره ؟؟؟
من كه حجم دانلودم ماهانه 3 گيگه مگه چند روز ميتونم روزي 800 مگا بايت رو دانلود كنم داشته باشم ؟؟؟
اصلا من به خاطر اينكه بكاپ ميگرفت اين ازش هاست گرفتم چون مهمترين چيز برام بكاپ گرفتنش بوده
شما ميگي مشكل از اونا نيست ؟؟؟
اي ول بابا

HugeServer
March 23rd, 2011, 12:17
اي ول
خوشم مياد همتون مثل همين
اينه مشكل هاست گرفتن از .....
HugeServer داداش من يعني مدير هاستينگ در قبال دروغايي كه باهاش مشتريشو گول ميزنه مسئوليت نداره ؟؟؟
من كه حجم دانلودم ماهانه 3 گيگه مگه چند روز ميتونم روزي 800 مگا بايت رو دانلود كنم داشته باشم ؟؟؟
اصلا من به خاطر اينكه بكاپ ميگرفت اين ازش هاست گرفتم چون مهمترين چيز برام بكاپ گرفتنش بوده
شما ميگي مشكل از اونا نيست ؟؟؟
اي ول بابا

Remote Desktop,remote ftpbackup و ....
اگر تضمینی برای backup در قراردادشون نیست خیر.

1eng.ir
March 23rd, 2011, 12:49
شما مقصرید! چرا ؟
چون نه قبل و نه بعد از خرید تحقیق کردید ...
قبل از خرید: از مشتریای فعلیشون باید تحقیق میکردید، Review های موجود رو میخوندید و ...
بعد از خرید: حداقل کاری که میتونستید بکنید قبل از اینکه مشکلی پیش بیاد براتون تقاضای بک آپ 1 هفته پیش رو میکردید (فقط برای تست!) که متاسفانه این کار رو هم نکردید!

هاستینگ هم مقصره! چونکه نتونسته به تضمینی که ارائه میده پایبند باشه! حداقل آپشن مورد نیاز یه هاستینگ بک آپ هست که تو مواقع اضطراری از بک آپ استفاده کنه! این ضروریتها هم میتونه هک باشه، هم میتونه مشلات سخت افزاری و نرم افزاری باشه، هم تحریم و ...
یکی از دلایل مهمی که هاستینگ معروف میشه یا مشتریهای زیادی جذب میکنه داشتن بک آپ هست!

- تهیه بک آپ هزینه چندانی نداره! حتی میشه با ماهی 1-2 دلار هم از اطلاعات خودتون بک آپ تهیه کنید.
معرفی: https://hostrail.com/vps.php یه وی پی اس 256 مگ رم که برای بک آپ مناسب باشه همش 2 دلار در ماهه! کد تخفیف: WHTOFFER

Masoud.B
March 23rd, 2011, 13:03
- تهیه بک آپ هزینه چندانی نداره! حتی میشه با ماهی 1-2 دلار هم از اطلاعات خودتون بک آپ تهیه کنید.
معرفی: https://hostrail.com/vps.php یه وی پی اس 256 مگ رم که برای بک آپ مناسب باشه همش 2 دلار در ماهه! کد تخفیف: WHTOFFER

http://fileserve.com

500 GB فضای FTP رایگان

Mohamad26
March 23rd, 2011, 13:43
نميدونم چي بگم.
خيلي ناراحتم
چون نميدونم چطوري تحقيق كنم كه دفعه پيش واسه ايميل ماركتينگ توي يه فروم تحقيق كردم و سرم كلاه رفت و ايندفعه هم واسه هاست سرم كلاه رفت.
آدم نميدونه به كي ميتونه اعتماد كنه.

براي بكاپ و سرور يه ايراني رو معرفي كن كه من زبونش رو بفهمم كه به من سيستم 2 دلاري بده.
چون من كمتر از 10 هزار تومن پيدا نكردم.

براي هاست هم يكي به ما معرفي كنيد كه 4 تا آدم حسابي روي سيستمش سايت داشته باشن.

راستي من از كاربراي اين كسي كه هاست ازش گرفتم تحقيق كرده بودم و همشون راضي بودن.

واسه همين گرفتم.
عادت ندارم بدون تحقيق كاري كنم. با اينكه تحقيق كردم سرم كلاه رفت.

pardishosting
March 23rd, 2011, 17:59
مگه می شه مدیر سرور از سرورش توی 3 ماه هر روز بک آپ بگیره ، بعد همش صفر باشه ؟
ایشون از فایل های شما اصلا بک آپ نگرفته که بخواد صفر بشه وگرنه حداقل باید مال هفته قبل یا لاقل لاقل ماه قبل کار کنه .
اغلب هاستینگ ها اصلا از فایل ها بک آپ تهیه نمی کنند . و شدیدا به کاربر ها توصیه می شه که هاست خودشون رو از این بابت تست کنند.

021teh
March 23rd, 2011, 18:13
من میتونم بهتون بدم

ساایت هایی هم که دارم همشون امرشون بالاست و تعاد کاربران زیادی دارن

یه هاست هم برای بک اپ میتونم بهتون بدم

znhost
March 23rd, 2011, 18:37
من قبلا از بک اپ خود سی پنل و دایرکت ادمین استفاده میکردم که در هنگام بک اپ گیری تغریبا سرور میرفت هوا.
الان از R1Soft CDP استفاده میکنم که ساعتی بک آپ میگیره. دوستان هم استفاده کنید بد نیست

kargar
March 23rd, 2011, 18:53
من که میگم هاستینگ که *** هست!! ببخشید!! نسبط به بعضی ها

برو آی پی هکر رو پیدا کن و ازش شکایت کن اگر سایتت مشکل نداشته

من که هاستینگ اطلاعاتم رو پاک کرد شکایت میکنم دهنش رو سرویس میکنم

یعنی وقتی برگه شکایت رو گذاشتم تو وب هاستینگ تالک کن نت رو باهاش شاد میکنم چون هم سایتم تو اداره فرهنگ و ارشاد ثبت شده هم شماره ثبت داره

حالا از این موضوه بگذریم هک در ایران هم جریمه داره اگر سایتت برات اهمیت داره و مشکلی با قانون ایران نداشته برو ازش شکایت کن پدرش رو در بیار تا هک یادش بره نامردم روز 10بار زنگ نزنه بهت بگه غلط کردم

دوستان وقتی برگه شکایت رو گذاشتم توی وب هاستینگ تالک کل نت ایران رو شاد میکنم

Mohamad26
March 23rd, 2011, 20:28
دوست من
هكر رو اگه بشه پيدا كرد كه واقعا حيف اين اسمه روي اون بزاريم.
در مورد هك شدنم دسم به هيچ جايي بند نيست. چون نميتونم پيداش كنم.
تازه حقم بوده كه هك كرده، چشمم كور امنيتم رو ببرم بالا. ولي از نظر ديگه خداييش خيلي ضرر بهم زد. واقعا از ته دلم براش آرزو ميكنم هرجا كه هست هيچ وقت سلامتي رو به جون خودش نبينه.

selectbackup.com
March 24th, 2011, 05:21
هاستینگ باید هر روز Local backup و Remote Backup داشته باشه --- ممکنه فردا هارد سرور Crash کنه --- اونوقت چی ؟ وقتی این مهم رعایت نشه سرویس استاندارد نیست ---- دیگه Cheap ترین Hosting هر 1 هفته Backup میگیره

کاری نمیتونید کنید ولی این بار اگه هاست خریداری کردید به TOS توجه کنید .

Woshka
March 24th, 2011, 07:47
میگیم دیتابیس خراب بوده بکاپش صفر شده
بقیه فایل هاتون حد اقل باید 1 مگی بشه
اصلا نه 10 کیلوبایت!!!

kargar
March 24th, 2011, 09:29
میگه دیتابیس صفر هست؟؟

بگو فایل هام رو بده!! این که دیگه منتقی هست؟

ali2k
March 24th, 2011, 10:39
از نظر حرفه ای و اصول کاری شرکت هاستینگ مقصر هست ! باید بک اپ می گرفته ! وقتی گفته بک اپ داریم پس باید الان ارائه میکرده ... از اول میگفته نداریم تا شما خودت یه فکری میکردی تصمیمت رو میگرفتی ...
از نظر عقلی و تجربه وب مستری شما نباید زحماتت را به امید بقیه بزاری ! این موضوع در ایران رایج هست اگر سایتی یا اطلاعاتی دارید که براتون مهمه حتما به فکر بک اپ خودتان باشید.

alirezak
March 24th, 2011, 11:49
نکته ای را بگم ، اگر تهیه نسخه پشتیبانی روزانه داشته باشند ، حتما هفتگی و ماهانه هم دارند.
همچین مواقعی اگر Backup خراب باشه باید از هفتگی یا ماهانه استفاده کرد.

ازشون درخواست Backup هفتگی بکنید ببینید چی میگن

liandata
May 10th, 2011, 09:18
مگه می شه مدیر سرور از سرورش توی 3 ماه هر روز بک آپ بگیره ، بعد همش صفر باشه ؟
ایشون از فایل های شما اصلا بک آپ نگرفته که بخواد صفر بشه وگرنه حداقل باید مال هفته قبل یا لاقل لاقل ماه قبل کار کنه .
اغلب هاستینگ ها اصلا از فایل ها بک آپ تهیه نمی کنند . و شدیدا به کاربر ها توصیه می شه که هاست خودشون رو از این بابت تست کنند.
موافقم
این دوستمون درسته این کارارو نکرده اما خوب زیاد هم مقصر نیست
هاستینگ وظیفه داره به گفته هاش عمل کنه
اگه گفته بک آپ هفتگی میگیرم باید بگیره و در قبال اطلاعات یوزر هاش مسئول هست .

HyperServer
May 10th, 2011, 10:02
موافقم
این دوستمون درسته این کارارو نکرده اما خوب زیاد هم مقصر نیست
هاستینگ وظیفه داره به گفته هاش عمل کنه
اگه گفته بک آپ هفتگی میگیرم باید بگیره و در قبال اطلاعات یوزر هاش مسئول هست .

دوست عزیز !
تاپیک برای 2 ماه پیشه !

liandata
May 10th, 2011, 10:06
بله
دیدم تاپیک بازه نظرم رو گفتم

Mohamad26
May 10th, 2011, 10:24
مرسي دوست من
از همه معزرت ميخوام دور از جون مديران خوب و هاستينگهاي خوب دور از جون دور از جون

هر خري رسيده ديگه 1 گيگ هاست گرفته و شده مدير هاستينگ تهش همينه خب كه سايت من با 14000 تا پست نابود شد

webdata
May 10th, 2011, 10:29
ایشون توی بخش قوانین كه در سایتشون هست، چه مواردی رو ذكر كردن؟
پشتیبان رو گذاشتن به عهده‌ی كاربر و رد مسئولیت كردن؟ یا خیر؟!

sibs
May 10th, 2011, 10:38
اینکه ایشون گفتن سرور ما فوق العاده است و امنیت در حد تیم ملی و ما بکاپ میگیریم همشون تبلیغاته . البته کسانی هستن که میگیرن ولی استثنا قائده رو پاک نمیکنه ...

خب اشکال اصلی از ایشون بوده چون با این حرفا میشه گفتا رو گول زدن و اگر صادقانه میگفتن بکاپ نداریم شما ممکن بود با شرکت دیگه ای کار کنید .ولی مشکل از طرف شمام هست که توی این سه ماه یکبار نپرسیدی ازشون که آقا تا الان بکاپی چیزی از من گرفتی یا نه ....

به هرحال من بیشتر هاستینگ رو مقصر میدونم . چون یکبارم بکاپ نگرفته .

mom
May 10th, 2011, 11:14
این مورد برای من هم یکبار پیش امده. با این تفاوت که بعداز 10 روز درخواست بک اپ کردم ؛ صرفاً فقط برای امتحان میزبان بود که البته با جواب منفی روبرو شدم
منتها جوابی مودبانه
بنده هم مودبانه کنارش گذاشتم چون .. ماهیانه بود
به هر حال کم نیستند جوجه هائی که مایلند خود را درشت جلوه دهند؛ به خیال انکه با خرید یک vps یا سرور اختصاصی دیگر همه چیز حل شدست غافل از انکه این قافله رهی بس دراز دارد:71:

شما همانقدر که نام و یا سایتشان را اینجا تابلو نکردید کلی به او لطف کردی

Birserver
May 10th, 2011, 13:20
۳٫ امکان پرداخت انلاین و تحویل آنی سرویس ها.ک

الان اگه برید سایتشون می بینید که نوشته های سردریش هفت مورد شده و دیگه نسخه پشتیبان نمی گیرند!

Mohamad26
May 10th, 2011, 19:39
دوستان يه مورد ديگه هم ازش فهميدم كه دنبال صحتشم
اگر صحتش مشخص شد اسم و مشخصات كاملش و كلاه برداري ديگش رو توضيح ميدم.

قانونم نداريم اين گوساله هارو جمع كنن

525214
December 17th, 2014, 10:00
تاپیک 2011 میارین بالا ؟ :|

Forozan
December 18th, 2014, 21:57
لطفا به تاریخ تاپیک دقت فرمایید