PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : IOPS limit

AliROCK
May 13th, 2023, 15:13
IOPS limit چیست ؟ :d

demonvictor
May 13th, 2023, 15:41
الآن تو اینترنت سرچ کردم بعد دیدم همون بحث i/o هستش.

واقعا سوال خوبی پرسیدید و به این سادگیا نمیشه جواب صریحی بهش داد. نمیدونم این محتوا نویس های کپی اختصاصی، چطوری تونستن این همه محتوا بنویسن در موردش.

قضیه اینه که موقعی که میخواییم یه آبجکت رو بخونیم، این آبجکت فرض کنید که یه عکس هستش. این عکس اول روی هارد ذخیره شده ما باید بازش کنیم. برای اینکه بازش کنیم و دیتاشو ببینیم و عکس رو آپلودش کنیم یا به یک پنجره نشونش بدیم یا هرچیزی، باید کل دیتارو داشته باشیم. حالا خوندن این بایت کد های عکس و بعد تجمیعش توی رم برای اینکه همه اش یکجا جمع بشه که بشه به کاربر عکس رو نشونش داد باید کل دیتای عکس همه اش جمع بشه داخل رم. حالا اینکه ما این فایل عکس رو بخونیم و روی رم بریزیم، داریم در حین خوندن، نوشتن هم انجام میدیم.

حالا این اتفاق در خیلی از شرایط ایجاد میشه. مثل آپلود کردن مثل انتقال مثل پردازش و خیلی چیزها.

حالا ما تو برنامه نویسی هم اکسپشن های زیادی داریم دیگه. مثلا توی بحث ذخیره سازی توزیع شده باید یکسری دیتارو بگیریم و ذخیره نکرده بفرستیمش بره که اصلا ربطی به استریم نداره. استریم یه داستان دیگه ست. توی این موضوع، ما کل فایل رو نداریم و نمیتونیم هم همه شو روی رم ذخیره کنیم تا ببینیم چیه چقدره حجمش یا هر ولیدیشن دیگه ای. خیلی بحث پیچیده ایه.

واقعا نمیتونم درک کنم چرا انقدر راحت، این کپی نویس های اختصاصی، همینطوری در مورد این مباحث سنگین، شروع میکنن به مطلب نوشتن. تا نفهمی یه داستانی رو و درکش نکنی، چطوری میخوایی منتقلش کنی به یکنفر دیگه؟؟؟ عجیبه. وب فارسی رسما نابوده.

تقریبا اکثر فعالینش هم میشه گفت نابودن.

چقدر این سوال رو دوست دارم در موردش صحبت زیادی بشه.

دمت گرم باو. :39:

SamaN DL
May 13th, 2023, 16:00
الآن تو اینترنت سرچ کردم بعد دیدم همون بحث i/o هستش.

واقعا سوال خوبی پرسیدید و به این سادگیا نمیشه جواب صریحی بهش داد. نمیدونم این محتوا نویس های کپی اختصاصی، چطوری تونستن این همه محتوا بنویسن در موردش.

قضیه اینه که موقعی که میخواییم یه آبجکت رو بخونیم، این آبجکت فرض کنید که یه عکس هستش. این عکس اول روی هارد ذخیره شده ما باید بازش کنیم. برای اینکه بازش کنیم و دیتاشو ببینیم و عکس رو آپلودش کنیم یا به یک پنجره نشونش بدیم یا هرچیزی، باید کل دیتارو داشته باشیم. حالا خوندن این بایت کد های عکس و بعد تجمیعش توی رم برای اینکه همه اش یکجا جمع بشه که بشه به کاربر عکس رو نشونش داد باید کل دیتای عکس همه اش جمع بشه داخل رم. حالا اینکه ما این فایل عکس رو بخونیم و روی رم بریزیم، داریم در حین خوندن، نوشتن هم انجام میدیم.

حالا این اتفاق در خیلی از شرایط ایجاد میشه. مثل آپلود کردن مثل انتقال مثل پردازش و خیلی چیزها.

حالا ما تو برنامه نویسی هم اکسپشن های زیادی داریم دیگه. مثلا توی بحث ذخیره سازی توزیع شده باید یکسری دیتارو بگیریم و ذخیره نکرده بفرستیمش بره که اصلا ربطی به استریم نداره. استریم یه داستان دیگه ست. توی این موضوع، ما کل فایل رو نداریم و نمیتونیم هم همه شو روی رم ذخیره کنیم تا ببینیم چیه چقدره حجمش یا هر ولیدیشن دیگه ای. خیلی بحث پیچیده ایه.

واقعا نمیتونم درک کنم چرا انقدر راحت، این کپی نویس های اختصاصی، همینطوری در مورد این مباحث سنگین، شروع میکنن به مطلب نوشتن. تا نفهمی یه داستانی رو و درکش نکنی، چطوری میخوایی منتقلش کنی به یکنفر دیگه؟؟؟ عجیبه. وب فارسی رسما نابوده.

تقریبا اکثر فعالینش هم میشه گفت نابودن.

چقدر این سوال رو دوست دارم در موردش صحبت زیادی بشه.

دمت گرم باو. :39:

جالب بود:39:

demonvictor
May 13th, 2023, 16:08
آره با اینکه استارتر تاپیک، خیلی پست های مغرضانه روی تاپیک های من میذاشته، ولی یه تاپیکی باز کرده که، بنظر من جای صحبت های فنی خیلی زیادی داره و تقریبا هرچی که توی اینترنت نوشته در مورد این داستانا، نویسنده هاشون اصلا توی موضوع نبودن و نمیدونستن دارن چی مینویسن. فقط کلمات رو از روی همدیگه تغییر دادن تا یه محتوای اختصاصی در این مورد نوشته باشن.

بنظرم مشارکت توی این موضوع، بدون ارسال صوت، شدنی نیست و باید مفصلا در موردش صحبت کرد و مثال و حالت های جذابش رو ایجاد کرد و دید و لذت برد.

AliROCK
May 13th, 2023, 23:35
کسی نبود جواب بده ؟ اخه بعضیا بلک لیست هستن b-)
سرور promo یکساله گرفتم فقط اینو نوشته بود براش سی پی یو 4 هسته رم 8
15$:d:d
قابل توجه دوستان سرویس دهنده خوش اشتها
سرچ زدم خودم پیدا کردم چیه بهر حال ممنون از هیچی :59:

SamaN DL
May 14th, 2023, 10:44
کسی نبود جواب بده ؟ اخه بعضیا بلک لیست هستن b-)
سرور promo یکساله گرفتم فقط اینو نوشته بود براش سی پی یو 4 هسته رم 8
15$:d:d
قابل توجه دوستان سرویس دهنده خوش اشتها
سرچ زدم خودم پیدا کردم چیه بهر حال ممنون از هیچی :59:

خدارو شکر مشکلت حل شد

اینجا یارو هارد nvme رو اپشن میدونه چه انتظاری داری برادر؟!

AliROCK
May 18th, 2023, 13:28
واقعا خیلی ناراحت کنندست بعضیا دنبال توجه هستن تو دنیای مجازی مشکل تو بچگیشونه بهر حال زحمت پست دادن نکشید من یکی پست شما ها رو نه میبینم نه میخونم =))=))

41458

SamaN DL
May 19th, 2023, 11:34
واقعا خیلی ناراحت کنندست بعضیا دنبال توجه هستن تو دنیای مجازی مشکل تو بچگیشونه بهر حال زحمت پست دادن نکشید من یکی پست شما ها رو نه میبینم نه میخونم =))=))

41458

یکی ب من توضیح بده ایشون چی گفت؟!:39: