PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجاره یا خرید سرور اختصاصی

mirmohsen
April 10th, 2023, 18:57
سلام و عرض ادب

بنده نیاز به یک سرور اختصاصی دارم. جستجویی که انجام دادم متوجه شدم که اگر سخت افزار سرور اختصاصی خریداری کنم و بخام سرور را در یک دیتاسنتر کولوکشن انجام بدم ماهیانه تقریبا 3 میلیون فقط هزینه کولو میشه جدا از هزینه اولیه برای خرید.

در صورتی که بخام سرور مشابه رو ا سایت ها اجاره کنم فقط هزینه ماهیانه 3 میلیونی در بر داره برام بدون هزینه اولیه خرید سخت افزار

حالا سوال شده برام که چه مزیتی در خرید سخت افزار و کولوکشن کردن آن نسبت به اجاره سرور اختصاصی داره؟

SamaN DL
April 10th, 2023, 19:39
سلام و عرض ادب

بنده نیاز به یک سرور اختصاصی دارم. جستجویی که انجام دادم متوجه شدم که اگر سخت افزار سرور اختصاصی خریداری کنم و بخام سرور را در یک دیتاسنتر کولوکشن انجام بدم ماهیانه تقریبا 3 میلیون فقط هزینه کولو میشه جدا از هزینه اولیه برای خرید.

در صورتی که بخام سرور مشابه رو ا سایت ها اجاره کنم فقط هزینه ماهیانه 3 میلیونی در بر داره برام بدون هزینه اولیه خرید سخت افزار

حالا سوال شده برام که چه مزیتی در خرید سخت افزار و کولوکشن کردن آن نسبت به اجاره سرور اختصاصی داره؟

نو و سالم بودن سخت افزار و جنبه سرمایه گذاری...

company_hosting
April 10th, 2023, 20:32
سلام

با توجه به قیمتهای بیش از حد فروشنده های سخت افزار خرید یک اشتباه هست

شما بجای هزینه و خرید سرور ، یک سیستم برای خودت خرید کن ، طلا بخر ، قطعات سیستم ... هرچیزی بخری برد کردی
الان دیتاسنتر قیمتاش 3 برابر کرده و همکارها و ما برای رقابت با قیمت دیتاسنتر مجبوریم گرون کنیم و در حد دیتاسنتر قیمت بدیم ، و فشار دیتاسنتر روی ما هست اما باز به سود مشتری هست

- - - Updated - - -

نو و سالم بودن سخت افزار و جنبه سرمایه گذاری...

در رابطه با سخت افزار ، سرور نو نسل 9 حدودا 150 ملیون و نسل 10 حدود 200 میلیون تموم میشه ایا ارزش داره ؟

سرورهای دست دوم هیچ مشکلی ندارند و فقط شرط کنید هارد نو استفاده بشه و این مهمترین نکته هست

mirmohsen
April 10th, 2023, 20:56
سلام

با توجه به قیمتهای بیش از حد فروشنده های سخت افزار خرید یک اشتباه هست

شما بجای هزینه و خرید سرور ، یک سیستم برای خودت خرید کن ، طلا بخر ، قطعات سیستم ... هرچیزی بخری برد کردی
الان دیتاسنتر قیمتاش 3 برابر کرده و همکارها و ما برای رقابت با قیمت دیتاسنتر مجبوریم گرون کنیم و در حد دیتاسنتر قیمت بدیم ، و فشار دیتاسنتر روی ما هست اما باز به سود مشتری هست

- - - Updated - - -

در رابطه با سخت افزار ، سرور نو نسل 9 حدودا 150 ملیون و نسل 10 حدود 200 میلیون تموم میشه ایا ارزش داره ؟

سرورهای دست دوم هیچ مشکلی ندارند و فقط شرط کنید هارد نو استفاده بشه و این مهمترین نکته هست

یعنی شما می فرمایید که اجاره سرور اختصاصی خیلیی بهتر از خرید و کولو کردن هست؟ سرور های اختصاصی اسیاتک چطور هستند؟

company_hosting
April 10th, 2023, 23:15
سلام

قطعا بله ،
اگر هارد سرور بسوره ، رم و سیپی یو یا شاسی سرور حراب بشه درسته ممکنه دون تایم داشته باشید ، اما هزینه انها بر عهده ارائه دهنده است
یک رم 32 شده حدودا 3500
یک هارد 500 سامسونگ پی سی شده 2500
....

سرور های اختصاصی اسیاتک رو پیشنهاد نمیکنم و پیشنهاد میکنم ، تجربه کنید شاید مثل قبل نباشه و بهتر شده باشن ، هیچ جیزی 100% (خوب ، بد)نمی ماند
ولی میدونم سرعت اینترنت سرورهاشون پایین هست