PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیتاسنتر

alimosavi
July 13th, 2009, 15:53
این تاپیک می خوام به این بحث بپردازیم .

یک دیتاسنتر از چه قسمتایی تشکیل شده . هزینه ایجادش در ایران و سخت افزار های مورد نیاز .

تا اونجا که من تحقیق کردم پهنای باند 10 مگ هزینه ای برابر 600 میلیون تومان در سال داره ( مخابراط)

اجازه استفاده از فیبر نوری رو داری و اینکه در صورتی که در پارک های علمی و فناوری تشکیل بشه از کمک دولت علاوه بر وام ها هم می شه استفاده کرد .

navid7904
July 13th, 2009, 19:54
سلام

اول يك سوال ايا شما 500 ميليون تومان پول داريد؟

IFACO.Net
July 13th, 2009, 20:19
خسته نباشید /:)

Arashdn
July 13th, 2009, 20:30
هزینه رو باید هر دو ماه بدید که 100 ملیون در میاد (فک کنم)

alimosavi
July 13th, 2009, 21:05
لطفا اگر مطلبی دارید پست بدید .
ممنون

Arashdn
July 13th, 2009, 21:19
اگه کسی تونست پهنای باندشو جور کنه واسه راه اندازی سرور من پایم

WebRang
July 13th, 2009, 22:03
واقعا" همچین کاری تو ایران یه کار بی ارزشی هست...
کلی هزینه کنیکه به هیچ جا نرسی...

alimosavi
July 13th, 2009, 22:05
ما دنبال مجوزیم و فعلا پهنای باند یک مگ رو داریم برای همین دنبال اطلاعات ( نه مختصر ) هستم

alimosavi
July 13th, 2009, 22:05

اینزوری هم نیست

WebRang
July 13th, 2009, 22:22
اینزوری هم نیست
100% هم اینجوریه :71:

justhost24
July 13th, 2009, 22:29

100% موافقم
100% به هیج جا نمیرسی
;)

ask
July 13th, 2009, 22:44
این کار آینده دارد
این کار شما نیست به هیچ وجه از سازمان تنظیم مقررات استعلام کنید متوجه میشونید اگر الان اقدام کنید 6 سال بعد میتوانید مجوز اخد کنید
علاوه بر مجوزهای مخابراتی از فیلت ر های دیگری باید عبور کنید
وام این پروژه ها هیچ ارتباطی با وام پارک ها ندارد
درکل الان درگیرم وگرنه کامل توضیح میدادم

navid7904
July 13th, 2009, 22:49
چرا جواب من رو نداديد؟
اگر جواب من رو بديد كه ايا سرمايه اين كارو داريد ميتونم بهتر كمكتون كنم.

با pizoul هم كاملا موافقم.

در اين مورد من خودم هم چندتا تاپيك زدم و چند جاي ديگه هم در اين مورد بحث شده در اين انجمن، تجربه شخصي هم دارم كه اين كار فقط در موارد خيلي خاص ميتونه جواب بده و به سود برسه.

ask
July 13th, 2009, 22:53
این رو اضافه کنم که این کار یه مجوز خاص از رگلاتوری میخواد که الان اسمش یادم نیست و این طور نیست که هرکس با مکان و پهنای باند و... سرور ارائه بده البته رسمی و قانونی رو میگم

Nikan
July 13th, 2009, 22:59
سلام

والا در این مورد خیلی صحبت شده است و فکر می کنم این آرزو که در ایران دیتا سنتر حرفه ای وجود داشته باشد که همانند دیتاسنتر های آمریکایی با امکانات و کیفیت باشد خیلی جالب است ولی متاسفانه به نظر من در ایران به صورت خصوصی قابل اجرا نیست ( البته خود من هم جزو افرادی هستم که خیلی دوست دارم و حتی دنبالش هم بودم و .... )

در ایران غیر از مشکلات فنی و تکنیکی مسائل دیگری برای وام گرفتن و ... مواجه می شوید که خلاصه به نظر من الان و با توجه به شرایط موجود در ایران منطقی نیست

alimosavi
July 14th, 2009, 00:00
ای بابا سوال ساده بود .
من خیلی قبل تر از شما (6 سال پیش ) اینا رو می دونستم . البته منم خیلی موافق نیستم ولی خب شرکت دنبال اینکاره و با هزینه معقولش هم مشکلی نداره .

من باید یکسری اطلاعات براشون جور کنم که تا جاییش رو جور کردم .
بچه ها اگر می دونید اصل مطلب رو بگید . بقیشو همشو خودم می دونم :x

Kambiz
July 14th, 2009, 00:50

100% تایید مشه
اگه سرمایه کلفت دارین شاید بتوننین موفق بشین که اگه این سرمایه رو جوری دیگه خرج کنی سوده بیشتری خواهید داشت

navid7904
July 14th, 2009, 01:03
شما تا ميزان سرمايه رو نگي نميشه كمكي كرد.

Sajad
July 14th, 2009, 01:48
عجب. بابا ايشون سرمايش اوكي هست.
اصلا به فرض كه سرمايه نداره ميخواد بدونه قضيه چطوره.
مهندس علي جان يه سرچي بزن زياد رو اين موضوع بحث كرديم.
در ضمن بگو چي ميخواي بدوني؟
نحوه راه اندازي؟
تهيه سخت افزار؟
چي ؟ كجا ؟ برا چي ؟
بگو راهنمايي كنن بچه ها....

alimosavi
July 14th, 2009, 02:44
عجب. بابا ايشون سرمايش اوكي هست.
اصلا به فرض كه سرمايه نداره ميخواد بدونه قضيه چطوره.
مهندس علي جان يه سرچي بزن زياد رو اين موضوع بحث كرديم.
در ضمن بگو چي ميخواي بدوني؟
نحوه راه اندازي؟
تهيه سخت افزار؟
چي ؟ كجا ؟ برا چي ؟
بگو راهنمايي كنن بچه ها....

ممنون

نوع و مدل های مختلف . مثلا سویچ سیسکو و یا .. . هزینه قطعات لازم و ..
یکسری در همین مایه ها

Vahid
July 14th, 2009, 03:24
من یه pdf ضیمه کردم بخونید
مال شفق هست یکی از بچه ها سیسکو کار
من نمیخوام فاز منفی بدم
ولی از فکرش بیاید بیرون فعلا چون ضرر میکنید اساسی
العان کشور و جو کشش زدن دیتا سنتر توی ایران رو نیمده
خیلی از شما بهتر, سر تر, پول دار تر, اومدند توی این کار و نتونستند ادامه بدند
ولی خودتون رو و علمتون رو آپدیت نگه دارد توی این مورد که وقتش شد از شروع کننده ها باشید
موفق و پیروز باشید

alimosavi
July 14th, 2009, 03:34
ممنون وحید
من که از خودم خرجی نمی کنم :) .
اگر هم من بخوام الان پیشنهاد بدم دیتاسنتر مجازی هست که نیاز به چیز خاصی نداره .
پهنای باند هم که داریم ( سرویس adsl می دیم ) خب پس جور می شه .

عملی که هست .

ask
July 14th, 2009, 05:40
میشه بگید کدوم شرکت ؟ این ریسک رو میخواد بکنه
من در جریان این کار توسط یکی از بزرگترین هولدینگ های خصوصی ایران بودم و این شرکت در هر زمینه ای که فکرشو بکونید سرمایه گذاری کرده و نفوذ بالایی داره و این مورد حتی توسط وزارت آی تی سی وبا وعده وام 1.5 میلیاردی برای فاز اول بهشون پیشنهاد شد! ولی ....

WebRang
July 14th, 2009, 12:18
آقا علی موفق باشید ....
منتظر دیتاسنتر اعظمتون هستیم!

ولی اینم باید مد نظرمون باشه که کسی نمیاد سروری که دارای پهنای باند 1مگ شیر باشه رو خریداری کنه!

navid7904
July 14th, 2009, 16:06
سلام

**من اين پست رو به جز براي اقاي موسوي ميزنم، چون خيلي به من برخورد كه من چند بار سوال پرسيدم و جواب نداند به نظر من اين يك بي احترامي به فردي است كه در بحث شما شركت كرده ولي شما جواب نداديد.

شركت پارس انلاين رو همه دوستان ميشناسند. كه يكي از شركتهايي است كه از تخصص، توان مالي، توان اجرايي، نفوذ سياسي چيزي كم نداره و اين شركت همون لحظه اي كه تصميم به ساخت ديتاسنتر گرفت هيچ نيازي به مجوز يا رعايت قانون نداشت و خودش هم قوانين رو هر جوري كه دوست داشت اجرا ميكرد. اول اين شركت با توجه به پهناي باندي كه داشت شروع به راه اندازي چند سرور در دفتر مركزي خودش كرد. بعد از يكي دو سال سازمانهاي دولتي و خصوصي بزرگ به منظور استاندارد سازي و جلو گيري از اختلالات در سرورهاشون اقدام به بستن قرارداد با پارس انلاين كردند. اين شد كه اين قول شروع به ساخت يك ديتاسنتر در پارك فناوري پرديس كرد، اين شركت با توجه به مشتريان بزرگي كه داشت شروع به ساخت دو ساختمان در اين پارك كرد، ساختمان اول تكميل شده( از نظر ساختماني، وضعيت سرورهاشو نميدونم) ولي ساختمان دوم كه ديتاسنتر اصلي قرار بود اون باشه فكر كنم به حال خودش رها شده. لازم به ذكره كه اين انتخاب مكاني به دليل اين صورت گرفته كه اين ديتاسنتر هم از طرق فيبرنوري و به وسيله ماهواره به شبكه جهاني متصل باشه( كنار قسمت ارتباطات ماهواره اي مخابرات قرار گرفته كه با ماهواره هم ديتاسنتر به اينترنت وصل باشه).
خلاصه اين شركت الان ديگه ميشه گفت كارش در زمينه فروش سرور كم شده.
پس نتيجه: حتي يك شركت با اين مشخصات هم به دليل گراني پهناي باند نتونسته قيمت مناسبي براي سرورهاش ارئه بده و اگر مشتري هاي خاصي رو نداشت نميتونست يك ديتاسنتر رو سر پا نكه داره.

با تشكر

alimosavi
July 15th, 2009, 01:30
سلام

**من اين پست رو به جز براي اقاي موسوي ميزنم، چون خيلي به من برخورد كه من چند بار سوال پرسيدم و جواب نداند به نظر من اين يك بي احترامي به فردي است كه در بحث شما شركت كرده ولي شما جواب نداديد.

شركت پارس انلاين رو همه دوستان ميشناسند. كه يكي از شركتهايي است كه از تخصص، توان مالي، توان اجرايي، نفوذ سياسي چيزي كم نداره و اين شركت همون لحظه اي كه تصميم به ساخت ديتاسنتر گرفت هيچ نيازي به مجوز يا رعايت قانون نداشت و خودش هم قوانين رو هر جوري كه دوست داشت اجرا ميكرد. اول اين شركت با توجه به پهناي باندي كه داشت شروع به راه اندازي چند سرور در دفتر مركزي خودش كرد. بعد از يكي دو سال سازمانهاي دولتي و خصوصي بزرگ به منظور استاندارد سازي و جلو گيري از اختلالات در سرورهاشون اقدام به بستن قرارداد با پارس انلاين كردند. اين شد كه اين قول شروع به ساخت يك ديتاسنتر در پارك فناوري پرديس كرد، اين شركت با توجه به مشتريان بزرگي كه داشت شروع به ساخت دو ساختمان در اين پارك كرد، ساختمان اول تكميل شده( از نظر ساختماني، وضعيت سرورهاشو نميدونم) ولي ساختمان دوم كه ديتاسنتر اصلي قرار بود اون باشه فكر كنم به حال خودش رها شده. لازم به ذكره كه اين انتخاب مكاني به دليل اين صورت گرفته كه اين ديتاسنتر هم از طرق فيبرنوري و به وسيله ماهواره به شبكه جهاني متصل باشه( كنار قسمت ارطباتات ماهواره اي مخابرات قرار گرفته كه با ماهواره هم ديتاسنتر به اينترنت وصل باشه).
خلاصه اين شركت الان ديگه ميشه گفت كارش در زمينه فروش سرور كم شده.
پس نتيجه: حتي يك شركت با اين مشخصات هم به دليل گراني پهناي باند نتونسته قيمت مناسبي براي سرورهاش ارئه بده و اگر مشتري هاي خاصي رو نداشت نميتونست يك ديتاسنتر رو سر پا نكه داره.

با تشكر

ممنون از اطلاعاتت

من قصد خاصی از جواب ندادن ندارم . فقط بعضی مسائل جواب داده نشه بهتره . موافق نیستی >:d<

Fazaha
July 15th, 2009, 01:44
آقا کسی می دونه این میهن نیک از کجا آورده دیتا سنتر زده؟

navid7904
July 15th, 2009, 01:51
ممنون از اطلاعاتت

من قصد خاصی از جواب ندادن ندارم . فقط بعضی مسائل جواب داده نشه بهتره . موافق نیستی >:d<

من براي كمك به شما حدود سرمايه شما رو ميخواستم بدونم.
و اگر از اول ميگفتيد كه نميخوايد اعلام كنيد من هم چند بار تكرار نميكردم.

موفق باشيد.

navid7904
July 15th, 2009, 02:06

مگه ديتاسنتر داره در ايران؟ سرور ايرن گرفته شايد؟ (كه اينم فكر نكنم)
مگه از اي وب سرور نداره؟

Dadeha.com
July 15th, 2009, 05:03
نه بابا.... دیتا سنتر کجا بود.

میهن نیک یه اتاق سرور بیشتر نداره (اگر همون هم داشته باشه!!!):71:

Nikan
July 16th, 2009, 21:10

چند تا سرور داره ؟؟ من نشنیده بودم که دیتا سنتر زده باشد