PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارایه‌دهنده های عزیز و رفقایی که سرور دستتون هست(موضوع‌مهم)

demonvictor
March 19th, 2023, 11:49
عرض سلام و احترام

قطعا سرویس های مختلفی روی سرور درحال اجراست و شب عید تقریبا، الآن اگه با یه آپدیت کردن سیستم عامل به مشکل بخورید، معلوم نیست، ارایه‌دهنده ی بالاسری شما پاسخگو باشه یا نه.
بنابراین یادتون باشه امسال، قرار نیستش که ساعت یک ساعت، به جلوکشیده بشه.
اگه لینوکس هاتون آپدیت نباشه، ساعت سرور میره جلو. تمام کران‌جاب های مشتریان‌تون ممکنه به مشکل بخوره. سرویس های مهمی هستن که براساس زمان کار میکنن و ممکنه به مشکل بخورن.
برای همین بهتون حق میدم که حداقل تو این مدت، آپدیت لینوکس رو انجام ندین.
فقط فایل Tehran رو بروز کنید یا اینکه تایم زون
Asia/Tehran رو موقتا مقدار استاتیک UTC+0330 بذارید که جلو نره.

من سرورایی که دستم هست، متاسفانه آپدیت نیستن. اگر کسی سرورش آپدیت هست، میتونه این دوتا فایل رو همینجا براتون ضمیمه کنه که بقیه هم همین فایل هارو جایگزین کنن.

demonvictor
March 22nd, 2023, 12:16
عرض سلام و احترام

قطعا سرویس های مختلفی روی سرور درحال اجراست و شب عید تقریبا، الآن اگه با یه آپدیت کردن سیستم عامل به مشکل بخورید، معلوم نیست، ارایه‌دهنده ی بالاسری شما پاسخگو باشه یا نه.
بنابراین یادتون باشه امسال، قرار نیستش که ساعت یک ساعت، به جلوکشیده بشه.
اگه لینوکس هاتون آپدیت نباشه، ساعت سرور میره جلو. تمام کران‌جاب های مشتریان‌تون ممکنه به مشکل بخوره. سرویس های مهمی هستن که براساس زمان کار میکنن و ممکنه به مشکل بخورن.
برای همین بهتون حق میدم که حداقل تو این مدت، آپدیت لینوکس رو انجام ندین.
فقط فایل Tehran رو بروز کنید یا اینکه تایم زون
Asia/Tehran رو موقتا مقدار استاتیک UTC+0330 بذارید که جلو نره.

من سرورایی که دستم هست، متاسفانه آپدیت نیستن. اگر کسی سرورش آپدیت هست، میتونه این دوتا فایل رو همینجا براتون ضمیمه کنه که بقیه هم همین فایل هارو جایگزین کنن.

الآن به اولین مشکلی هم که ممکن هستش بخورین، اینه که، موبایل هاتون روی حالت اتوماتیک، هستش و چون آپدیت نیستش، گوشی‌تون یکساعت جلو افتاده.

- - - Updated - - -

اگه ویندوزسرور دستتون هست:
حتما چک کنید توی ویندوز تیک Automatically adjust clock for Daylight Saving Time خاموش باشد

Networks
March 22nd, 2023, 23:12
فایل لینوکس رو اگر براتون مقدور بود بزارید متاسفانه سرور های منم اپدیت نیستن

demonvictor
March 23rd, 2023, 05:56
من از ارایه دهنده ها درخواست کردم که این فایل رو اینجا اتچ کنن. اما روش های انجامش به این شکل هستش که مقدار تایم‌زون Asia/Tehran رو به شکل استاتیک، مقدار زیر رو براش بذارید.

UTC+0330

فقط یادتون باشه اگه یک روزی ساعت هارو کشیدن جلو، باید بعدا بیایید و این ۳۳۰ رو تبدیل به ۴۳۰ کنید. اما فعلا با این روش، ساعتتون تنظیم میشه.

روش بعدی اینه که پکیج:

tzdata

رو آپدیت کنید.

jamal
March 25th, 2023, 00:55
ظاهرا مقداری مثل UTC+0330 رو نمیشه برای متغیر date.timezone توی فایل کانفیگ php.ini یا حتی توسط تابع date_default_timezone_set توی فایل های php تنظیم کرد.
فقط مقادیری مثل Asia/Tehran رو قبول می کنه.

از طرف دیگه هم آپدیتی برای tzdata حداقل برای توزیع های قدیمی لینوکس مثل Centos 7 نیست.
راهکار چیست؟

morakabi
March 28th, 2023, 14:53
ظاهرا مقداری مثل UTC+0330 رو نمیشه برای متغیر date.timezone توی فایل کانفیگ php.ini یا حتی توسط تابع date_default_timezone_set توی فایل های php تنظیم کرد.
فقط مقادیری مثل Asia/Tehran رو قبول می کنه.

از طرف دیگه هم آپدیتی برای tzdata حداقل برای توزیع های قدیمی لینوکس مثل Centos 7 نیست.
راهکار چیست؟

تقریبا ارتباطی با سیستم عامل نداره، شما کافیه لایبرری tzdata رو که php داره استفاده می‌کنه رو آپدیت کنید چند راه حل برای این کار وجود داره، از نظر من ساده‌ترین کار اضافه کردن اکستنشن timezonedb هست در صورتی که نصب و فعال هست به راحتی کافیه آپگرید بشه pecl install timezonedb

jamal
March 28th, 2023, 23:13
تقریبا ارتباطی با سیستم عامل نداره، شما کافیه لایبرری tzdata رو که php داره استفاده می‌کنه رو آپدیت کنید چند راه حل برای این کار وجود داره، از نظر من ساده‌ترین کار اضافه کردن اکستنشن timezonedb هست در صورتی که نصب و فعال هست به راحتی کافیه آپگرید بشه pecl install timezonedb

تشکر. الان روی سرورهای سی پنل این کار رو چطور باید انجام داد؟ آپدیتی باید از طرف سی پنل داده بشه که هنوز نداده ظاهرا.

morakabi
March 29th, 2023, 12:15
تشکر. الان روی سرورهای سی پنل این کار رو چطور باید انجام داد؟ آپدیتی باید از طرف سی پنل داده بشه که هنوز نداده ظاهرا.

اگر از آخرین نسخه php یعنی 8.X روی سرور استفاده کنید (که خیلی بعیده) کافیه php رو آپدیت کنید، در غیر این صورت، من سی‌پنل کار نکردم ولی می‌دونم امکان منیج روی اکستشن‌های php رو می‌ده، کافیه اکستنشن timezonedb رو نصب یا آپدیت کنید، باز هم موفق نشدید من می‌تونم نگاهی بندازم

demonvictor
April 18th, 2023, 02:43
سایت رجا نیوز الان برایشماهم ساعتش یک ساعت جلو هستش؟؟؟؟؟

https://www.rajanews.com/

:-o
فکر کنم یه سریا هستن کلا ساعت رو دست نزدن که دیگه دمه‌عید دوباره ساعت جلو‌رفت، اینا فیکس باشن =))