PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آی پی پیش فرض سرور

Amin007
March 2nd, 2023, 20:01
سلام .
یک سرور دارم که یک آی پی داشت و مسدود شد

یک آی پی دیگه گرفتم ، با آی پی جدید اوکی هست
روش قند شکن نصب کردم ،
آلان ای پی خودم رو تو نت سرچ میکنم ای پی اول من که مسدود شده رو نشون میده

چی کار کنم که ای پی دوم که مسدود نیست رو نشون بده ؟

morteza1200
March 3rd, 2023, 11:56
از سلام
با netplan ایپی جدید رو اضافه کنید و سرور ریستارت شود تا ایپی جدید روی کارت شبکه تعریف شود

Amin007
March 3rd, 2023, 12:13
از سلام
با netplan ایپی جدید رو اضافه کنید و سرور ریستارت شود تا ایپی جدید روی کارت شبکه تعریف شود

لطفا کمی بیشتر توضیح بدید چه دستوری باید بزنم

demonvictor
March 3rd, 2023, 15:51
دوست عزیزمون دارن میگن که روی سرور به چه شکل آیی‌پی تعریف کنید. ولی من فکر میکنم سوال شما این نیستش که چطوری آیی‌پی تعریف کنید.

منظورتون ازینکه میگید تو نت سرچ میکنید ای پی قبلی رو نشون میده، یعنی تو گوگل سرچ میکنید؟ اگر آره، بنابراین، صفحات سایت شما بجای دامنه، با آدرس ایی پی ایندکس شدن؟
حالا دیگه اون ادرس ای پی مسدود شده و میخوایید با ای پی جدیدی که الآن داره اون صفحات داخل گوگل ایندکس بشن؟

نظر یک متخصص سعو رو جویا بشید ولی راهکاری بجز استفاده از ریدایرکت های سری۳۰۰ ندارید. حالا بازهم مشورت بگیرید. فقط قبل ازینکه از راهکارش استفاده کنید، مطمعن شید که درست سوالتون رو متوجه شده باشن.

Amin007
March 3rd, 2023, 16:09
دوست عزیزمون دارن میگن که روی سرور به چه شکل آیی‌پی تعریف کنید. ولی من فکر میکنم سوال شما این نیستش که چطوری آیی‌پی تعریف کنید.

منظورتون ازینکه میگید تو نت سرچ میکنید ای پی قبلی رو نشون میده، یعنی تو گوگل سرچ میکنید؟ اگر آره، بنابراین، صفحات سایت شما بجای دامنه، با آدرس ایی پی ایندکس شدن؟
حالا دیگه اون ادرس ای پی مسدود شده و میخوایید با ای پی جدیدی که الآن داره اون صفحات داخل گوگل ایندکس بشن؟

نظر یک متخصص سعو رو جویا بشید ولی راهکاری بجز استفاده از ریدایرکت های سری۳۰۰ ندارید. حالا بازهم مشورت بگیرید. فقط قبل ازینکه از راهکارش استفاده کنید، مطمعن شید که درست سوالتون رو متوجه شده باشن.

اصلا سایتی ندارم

یک vps دارم . روش قند شکن نصب کردم IP1 من مسدود شد .

رفتم و یک IP2 گرفتم.
الان هم IP1 و هم IP2 رو رو سرور دارم . ولی وقتی به قند شکن که وصل میشم IP1 رو تو سایت های نشان دهنده IP نمایش میدن به من .
میخوام از ماه بعد IP1 رو تمدید نکنم و میخوام IP2 بیفته رو سرور و تو سایت های نمایش دهنده IP هم IP2 من رو نمایش بده .

AINALE
March 3rd, 2023, 16:58
اصلا سایتی ندارم

رفتم و یک IP2 گرفتم.
الان هم IP1 و هم IP2 رو رو سرور دارم . ولی وقتی به قند شکن که وصل میشم IP1 رو تو سایت های نشان دهنده IP نمایش میدن به من .
میخوام از ماه بعد IP1 رو تمدید نکنم و میخوام IP2 بیفته رو سرور و تو سایت های نمایش دهنده IP هم IP2 من رو نمایش بده .

به نظر بهترین و راحت ترین کار بکاب گرفتن از یوزرها ونصب مجدد اسکریبتتون هست

Amin007
March 3rd, 2023, 18:57
به نظر بهترین و راحت ترین کار بکاب گرفتن از یوزرها ونصب مجدد اسکریبتتون هست

v.2.r.a.y هست ، میگن از اون باید درستش کرد
سخته هر سری آی پی فیلتر بشه کلش رو عوض کرد، حتما یک راهی داره

morteza1200
March 3rd, 2023, 21:02
اصلا سایتی ندارم

رفتم و یک IP2 گرفتم.

من همون اول منظور شما رو متوجه شدم ، کافیه با وارد شدن به تنظیمات کارت شبکه جای ip1 و ip2 رو باهم جابجا کنید ، تا ترافیک شما از ایپی بدون فیلتر رد شود.

Amin007
March 3rd, 2023, 21:10
من همون اول منظور شما رو متوجه شدم ، کافیه با وارد شدن به تنظیمات کارت شبکه جای ip1 و ip2 رو باهم جابجا کنید ، تا ترافیک شما از ایپی بدون فیلتر رد شود.

این رو زدم

/cd /etc/netplan

بعد زدم
ls

هیچ فایلی نشون نداد هیچ ادرسی نیومد

بعد اینو زدم

sudo nano 01-network-manager-all.yaml

خالی بود داخش

چی باید داخلش گذاشت ؟

Amin007
March 4th, 2023, 13:33
کسی می‌تونه برام انجامش بده ؟

Amin007
March 4th, 2023, 23:12
طبق این اموزش :
https://dev.to/joeneville_/configure-ubuntu-networking-with-netplan-1cbc

A netplan example

Configure static IPv4 and IPv6 on an ethernet interface (eth1).
Configure default gateways for v4 and v6.
Configure v4 and v6 nameservers.
Set a DNS search-list of "mynet.home".

همچین کدی رو میتونم جایگزین کنم ؟
کجا ها رو لازمه تغییر بدم؟
بجای 192.168.20.99/24 آی پی 4 خودم رو بزارم ؟
ای پی 6 ندارم چطور باید ویرایش بشه ؟

gateway4 و gateway6 رو چی بزارم ؟

nameservers رو چی بزارم ؟ کلا دیگه کجای فایل رو ویرایش کنم.

network: ethernets:
eth1:
addresses:
- 192.168.20.99/24
- "2001:db8:20::99/64"
gateway4: 192.168.20.1
gateway6: "2001:db8:20::99"
nameservers:
search: [mynet.home]
addresses: [8.8.8.8, "2001:4860:4860::8888"] version: 2