PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : date -s "05/12/2007 13:07:04"

moeinonline
March 14th, 2011, 17:11
من برای تغییر زمان و تاریخ در لینوکس از دستور date -s "05/12/2007 13:07:04" استفاده میکنم ، اما بعد از هر بار log out و log in کردن با putty دوباره ساعت بر میگرده سر جای اولش . مشکل از کجاست !?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
من اصلا از ntpdate استفاده نکردم
---------------------------------------------------------------------------------------------------
از دستور ln -sf /usr/share/zoneinfo/Iran /etc/localtime هم استفاده میکنم ساعت رو 22 شب نشون میده ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------
وقتی من از دستور date -s "05/12/2007 13:07:04" استفاده میکنم و بعدش date میزنم ساعت و تاریخ همون لحظه تغییر میکنه ، اما وقتی putty رو میبندم و دوباره login میکنم ساعت و تاریخ بر میگرده سر جای اولش .
--------------------------------------------------------------------------------------------------
بدون بستن ssh قبلی ssh دیگری میزنم،ساعت تغییر می کنه
یک بارم ssh میزنم دستور رو اجرا میکنم،10 دقیقه sshباز میزارم و بعدش دستور date رو میزنم ساعت عوض میشه ( بر میگرده سر جای اولش )

تورو خدا راهنمایی کنید ** خیلی برام مهمه این موضوع **

Metalik
March 14th, 2011, 17:56
ln -s /usr/share/zoneinfo/Asia/Tehran /etc/localtime
yum -y install ntp
chkconfig ntpd on
ntpdate pool.ntp.org
/etc/init.d/ntpd start

moeinonline
March 14th, 2011, 18:35
2178
مشکل حل نشد >>> فایل ضمیمه پیوست شده است ... :((

vPsPersia.COM
March 14th, 2011, 18:57
OpenVZ همین هست

آیا از مجازی سازی OpenVZ استفاده می کنید ؟

Metalik
March 14th, 2011, 20:26
2178
مشکل حل نشد >>> فایل ضمیمه پیوست شده است ... :((

به جای گریه کردن، اول بزن:

cp /usr/share/zoneinfo/Asia/Tehran /etc/localtime

بعدش بزن:

nano /etc/sysconfig/clock

خطی که نوشته ZONE رو ببین روی مقدار زیر تنظیم باشه، اگه تنظیم نبود اصلاحش کن و فایل رو ذخیره کن:

ZONE="Asia/Tehran"

بعدش:

ntpdate pool.ntp.org
/etc/init.d/ntpd restart

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:24 PM ----------

یه سوال: می خواهید تاریخ و ساعت سرور و دقیق تنظیم کنید یا می خواهید تاریخش رو عوض کنید به
05/12/2007 13:07:04 ؟

moeinonline
March 14th, 2011, 20:59
سرور و سیستم عامل من : Xen VPS-Centos 32-bit
------------------------------------------------------------
من میخوام تایم سرور دقیق روی ایران تنظیم بشه ....
تمام این دستوراتی که گفتید انجام شد ، اما وقتی ریبوت میکنم باز برمیگرده سر جای اولش ..
در ضمن من webmin هم نصب کردم که شاید از تو تنظیمات اون بشه تایم رو درست ست کرد ولی اونم نشد .... :((

moeinonline
March 16th, 2011, 01:03
?????