PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مهم لطفا سرور دارها و کسانی که اطلاع دارن راهنمای کنند

eeeweb
September 26th, 2022, 06:55
سلام
مثلا یک سرور vps از نوع ویندوز میگیریم و موقعی که در آن لاگین میکنیم خوب ممکنه برویم در سایتی مثل gmail و یا دیگر سایتها و باید user و password ایمیل را وارد کنیم
خوب آیا این امن است ؟ مثلا این سرور در اروپا باشه یا در ایران میخواهم بدونم چگونه میشود وقتی بخواهیم در vps در سایتهای مختلف که نیاز به login کردن است اکانتمان محفوظ و امن باشه ؟ اصلا کسی میتونه این اطلاعات را بدست بیاره و هک گنه ؟
چه روشی است برای امنیت بیشتر ؟

a1994n1373
September 26th, 2022, 09:35
وقتی سرور مجازی تهیه می کنید اول از همه باید از سرویس دهنده معتبر تهیه کنید .
بعد خودتون هم تنظیمات امنیتی سرور رو انجام بدین .
مثل عوض کردن پورت rdp
گذاشتن پسورد سخت
نرم افزار های قفل desktop

eeeweb
September 26th, 2022, 09:48
مرسی از شما
با توجه با اینکه هیچ چیز در این موارد که فرمودید نمیدانم - تازه کارم برای vps ویندوز
میشود کمی توضیح دهید ؟
مثلا چگونه پورت rdp را عوض کنم و این پورت rdp کجا است که تغیرر دهم ؟ و باید در چه رنجی باشه ؟
این قفل desktop دقیقا چی است و کجا است که باید قفل بزارم روش

farhadhelix
September 26th, 2022, 09:56
از لحاظ امن بودن ایمن سازی میشه کرد مشکلی نیست
اما از لحاظ اینکه خود ارائه دهنده امن باشه تضمینی نیست

در مجموع اطلاعات مهم شخصی و بانکی و ... در سرور نگاه داری نکنید و اگر هم استفاده میکنید حتما لاگ اوت کنید بعدش

eeeweb
September 26th, 2022, 10:07
چند تا سوال لطفا
1 - ممنون الان چگ گردم روش تغییر پورت rdp را در گوگل پیدا کردم فقط خواستم بدونم این تغییر پورت rdp را باید در ویندوز vps انجام بدهم درسته ؟
2 - من فقط میخواهم امنیت در مثلا login به ایمیل و دیگر اکانتها از طریق مرور گر مثل google chrome حفظ بشود و کسی نتونه پسورد را بفهمه
3 - اگر فایلی دانلود کنم روی vps آنوقت چی ؟ آیا مدیر سرور میتونه فایل را چک کنه ؟ اگر میتونه روش جلوگیری هم داره که متوجه نشود ؟
4 - فرمودید بعدش لاگ اوت کنیم - خوب اگر لاگ اوت کردیم بعدا میتونیم دوباره وارد vps بشویم ؟

demonvictor
September 26th, 2022, 20:40
چند تا سوال لطفا
1 - ممنون الان چگ گردم روش تغییر پورت rdp را در گوگل پیدا کردم فقط خواستم بدونم این تغییر پورت rdp را باید در ویندوز vps انجام بدهم درسته ؟
2 - من فقط میخواهم امنیت در مثلا login به ایمیل و دیگر اکانتها از طریق مرور گر مثل google chrome حفظ بشود و کسی نتونه پسورد را بفهمه
3 - اگر فایلی دانلود کنم روی vps آنوقت چی ؟ آیا مدیر سرور میتونه فایل را چک کنه ؟ اگر میتونه روش جلوگیری هم داره که متوجه نشود ؟
4 - فرمودید بعدش لاگ اوت کنیم - خوب اگر لاگ اوت کردیم بعدا میتونیم دوباره وارد vps بشویم ؟

دوست عزیز، شما داری میپرسی که چیکار کنی که مدیر سرور نتونه از فعالیت هات روی سرورمجازی، سواستفاده کنه. چه ربطی به تغییر پورت داره؟ شما سوال در مورد تغییر پورت میپرسی، در صورتی که مشکلت اصلا یک چیز دیگه ست. تغییر پورت فرض بفرما شما انجام دادی. اینکه شمارو امن نمیکنه در برابر ارایه دهنده دوست عزیز.
شما اگر میخوایی از سمت ارایه دهنده ات امن باشی، اولا محتوات رو انکریپت شده نگهدار. نرم افزار های حذف لاگ استفاده کن. سرچ های مرورگرت رو با پرایوت تب انجام بده. دنبال تغییر پورت چیه. شما دنبال کارهایی باش که از سمت ارایه دهنده ات امن باشی.