PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : .:.:. راه اندازی دیتاسنتر در ایران :.:.

Doublex
March 11th, 2011, 18:57
یکی از اقوام که خارج از کشور هستند مایل هستند که در داخل کشور سرمایه گذاری کنن .
ایشون مایل هستند اقدام به راه اندازی دیتاسنتر در داخل کشور کنند ...
سرمایه به مقدار نسبتا مناسبی دارند . تنها بحث مهم این هست که آیا دولت برای چنین پروژه هایی کمک میکنه ؟ وامی چیزی اهدا میکنه ... به هر حال صحبت زیادی از پیشرفت it کشور میکنن .
دوستان هرگونه اطلاعاتی دارند لطفا در میون بزارن ..
پیشاپیش از حضورتون ممنونم

http://persian-star.org/1389/12/05/yahoofb/19.jpg

amirHoseein
March 11th, 2011, 19:12
پول ریختن تو آشغالی هست !

h.s
March 11th, 2011, 19:17
بد نیست، ولی چند تایی دیدم تو کشور های همسایه سرمایه گذاشتند. البته الان اسماشون یادم نیست

IFACO.Net
March 11th, 2011, 20:16
اگر جدی پیگیری کنند حتما می تونند از اعتبارات دولتی استفاده کنند، ضمن اینکه بهتره در یکی از شهرهای بزرگ کشور غیر از تهران سرمایه گذاری کنند تا هم هزینش کم بشه و هم کیفیت اینترنت بهتری داشته باشند

iacbook
March 11th, 2011, 21:01
سرمایه گذاری در ایران در زمینه فعالیت های الکترونیک پتانسیل خیلی خوبی داره اما ثبات و امنیتی در حال حاضر! برای سرمایه گذاری وجود ندارد! زمانی هم که ثبات اقتصادی فراهم شود قدرتمندهای اقتصادی شروع به سرمایه گذاری های کلان خواهند کرد که باز هم شرایط خاص خودش رو داره و نیاز به رقابت با چنین افرادی هست ...
بررسی شرایط سرمایه گذاری همیشه از دو نظر اهمیت داره : 1- بررسی وضعیت رقابتی 2 - امنیت بازار!
اگر مورد دوم اوکی بشه باید مورد اول رو هم بتونید باهاش کنار بیاید ;)

TukaNet
March 11th, 2011, 21:44
متاسفانه ایران زیرساخت های لازم برای این کار ها رو نداره ، زیر ساخت که میگم منظورم فقط از لحاظ فنی نیست

همون طور که میدونید کسانی که در راس این کارها قرار دارند کلا انسان های بی سواد و نا آگاهی هستند

حتی الان مجوز صادر شده برای دیتاسنتر ها ( idc ) از طرف سازمان نظام مقررات رادیوئی معتبر شناخته نمی شه

یاد آوری می کنم که در حال حاظر فقط دو شرکت افرانت و پارس آنلاین این مجوز رو دارند که فکر نمی کنم شرکت یا

شخص دیگری چه از نظر نفوذ ، چه از نظر تجربه کاری و چه از نظر سرمایه به پای این شرکت ها برسند

ولی شاهد این هستیم که همین دو شرکت هم نتوانستند پیشرفت خوبی داشته باشند و در حال درجا زدن هستند

نتیجه گیری کلی این که در شرایط فعلی و با کمی آینده نگری متوجه میشید که ایران اصلا جایی برای این سرمایه گذاری ها نیست !

پ.ن. : باقی شرکت هایی هم که میگن دیتاسنتر داریم غـ... می کنن ! :d از کی تا حالا چهار تا رک و پنج تا سرور داغون اسمش شده دیتاسنتر ؟!؟!

mr.he3am
March 11th, 2011, 21:51
مشکل اصلی دیتاسنتر های داخلی قیمت بالا هست
اگر بتونند با قیمت و کیفیت مناسب کار کنند فکر کنم موفق شوند

s.w.a.t
March 11th, 2011, 22:31
مشکل اصلی تحریمها هستش.
به همین دلیل سطح سرویس دهی میاد پایین و قیمتها میره بالا
اگر این تحریمها نبود اکثرشرکتهایی که ارائه دهنده این سروریسهای دیتاسنتر رو میدن میومدن ایران!
موفق باشید

saeed25
March 11th, 2011, 23:25
دروود
خیر،دشواری اساسی بر سر راه پیشرفت در ایران همواره یک نهاد بوده است و بس!

znhost
March 12th, 2011, 02:48
من نظر ندم بهتره اما افقانستان مناسب ترهl-)

قزوین هاست
March 13th, 2011, 12:41
نظر خوبیه..فکر کنم دولت هم استقبال کنه چون به نفعشه
ولی ممکن هست مانند دیگر دیتاسنترها گرون کار کنند اگر ارزان کار کنید بیشتر جذب میشوند مردم
با دوستی که گفت تهران نباشه بهتره موافقم

mofthost.com
March 13th, 2011, 15:44
نمیتونند اروزن کار کنند زیاد چون پهنای باند اینجا گرونه ! تجهیزات متخصص کمه یه عده هستن ها ولی اسمشونه نمیتونن یه سیستم مدرسه رو lan کنن
همه چی بسته به سرمایه داره شما اگه بتونی تبلیغ کنی میتونی سود ببری اون دو تا دیتاسنتر تبلیغ زیادی ندارند در نتیجه کسی نسبت بهشون شناخت نداره منظورم وبمستر های عادیه و تعیین کننده بازار هم همونا هستن چون تعدادشون زیاده

faranetwork
March 13th, 2011, 16:12
متاسفانه ایران زیرساخت های لازم برای این کار ها رو نداره ، زیر ساخت که میگم منظورم فقط از لحاظ فنی نیست

همون طور که میدونید کسانی که در راس این کارها قرار دارند کلا انسان های بی سواد و نا آگاهی هستند

حتی الان مجوز صادر شده برای دیتاسنتر ها ( idc ) از طرف سازمان نظام مقررات رادیوئی معتبر شناخته نمی شه

یاد آوری می کنم که در حال حاظر فقط دو شرکت افرانت و پارس آنلاین این مجوز رو دارند که فکر نمی کنم شرکت یا

شخص دیگری چه از نظر نفوذ ، چه از نظر تجربه کاری و چه از نظر سرمایه به پای این شرکت ها برسند

ولی شاهد این هستیم که همین دو شرکت هم نتوانستند پیشرفت خوبی داشته باشند و در حال درجا زدن هستند

نتیجه گیری کلی این که در شرایط فعلی و با کمی آینده نگری متوجه میشید که ایران اصلا جایی برای این سرمایه گذاری ها نیست !

پ.ن. : باقی شرکت هایی هم که میگن دیتاسنتر داریم غـ... می کنن ! :d از کی تا حالا چهار تا رک و پنج تا سرور داغون اسمش شده دیتاسنتر ؟!؟!

نکته : شرکت فن آوا.داره در مشهد دیتاسنتر میزنه.که نکته جالب این حتی تجهیزاتش رو قبل از پارس آنلاین و.......خریده.ولی نمیدونم چرا اینقدر لفتش میدن با اینکه دولتی هم هست.و اینکه تو مشهد یک دیتاسنتر دیگه میهن نیک هست که مال سپاه هست.و از پارس آنلاین هم بهتره ولی صداشون در نمیاد

MbjHosting
March 13th, 2011, 16:16
به نظر بنده ( و طبق تحقیقی که کردم )
راه اندازی دیتاسنتر زیاد مناسب نیست .
چون
1. دریافت مجوز رسمی فعالیت سخت است ( اینطور که بنده از چند منبع و دیتاسنتر های کنونی پرس و جو کردم )
2. هزینه بالای آی پی و پهنای باند
3. وجود برخی تحریم ها

---------- Post added at 03:16 PM ---------- Previous post was at 03:15 PM ----------

من نظر ندم بهتره اما افقانستان مناسب ترهl-)

به نظر بنده نیز بهتر است چون خبری خواندم که گفته شده بود که قیمت اینترنت و پهنای باند و نیز سرعت در آنجا بهتر است !

amirHoseein
March 13th, 2011, 17:18
دیشب 60 مگ پهنای باند از سمت مخابرات قطع شده !
دلیل !
شما اینترنت دارید ولی سرعت پایین اومده ! راست هم می گند ، چون با 10 کیلوبایت دانلود می کرد قطع نشده بود ! به قول خودشون آپتایم پایین نیومده !

MbjHosting
March 13th, 2011, 17:20
دیشب 60 مگ پهنای باند از سمت مخابرات قطع شده !
دلیل !
شما اینترنت دارید ولی سرعت پایین اومده ! راست هم می گند ، چون با 10 کیلوبایت دانلود می کرد قطع نشده بود ! به قول خودشون آپتایم پایین نیومده !

بله دیروز سرعت بنده بشدت افت داشته و دقایقی نیست قطع شد !

sshiran
March 14th, 2011, 16:05
دوستان اکثرا همه چیز گفتن ولی به غیر از دوستمون توکا چیزی که به درد شما بخوره من تو پست ها ندیدم چون الان اکثر این جور مراکز زیر نظر دولت اداره میشه باید در درجه اول از لحاظ مجوز مشکلی نداشته باشند دوم هزینه هنگفتی بابت این قبیل چیز ها تو ایرن خرج میشه از اول کار تا اخر کار .
پس اگه واقعا قصد سرمایه گذاری تو این بخش رو دارند بهتره از نظر من تحقیق اولیه از شرکت های که در این ضمینه فعالیت میکنن داشته باشید بعد اگه منصرف نشدن روی کیفیت و قیمت بحث و فکر بشه.

m_dg_farari
March 22nd, 2011, 03:42
در پاسخ به دوستمون که گفتن دیتا سنتر دیگه ای در مشهد هست... باید بگم که بخودم به شخصه دیتا سنتر بسیار عظیمی در شهر تیران اصفهان دیدم که بیش از 60 سرور داخلش هست (تا جایی که من از محوطه ی بیرونی دیدم) و میتونم بگم از خیلی کسانی که ادعای دیتا سنتر بودن دارن قوی تر هست! تا جایی که من سوال کردم (تا پارسال) 4 smt اینترنت داشتن! (سایت ریاست جمهوری رو هاست میکنن) مطمئنا بسیار هم امن هست سرور هاشون! ... دیتا سنتر های اینچنینی زیاد هست در ایران! پابلیک نیست!
ببنید دوست من ، اولین چیز برای یک دیتا سنتر داشتن پورت مناسب هست! الآن اروپا (هسنر - نت دایرکت و ...) دیتا سنتر های فوق العاده عظیمی هستن ولی گاها میبینیم که از اونها به عوان سرویس دهنده های بی کیفیت یاد میشه! فقط به دلیل پورت! آیا شما میتونید 1 هزارم شبکه ی هسنر رو داخل ایران تامین کنید؟ به جرئت میتونم بگم کل پهنای باند ایران به اندازه ی نصف هسنر نیست! وقتی هر smt اینترنت برای دولت 31 میلیون تومان آب بخوره و به جز دولت هیچ کسی اجازه ی وارد کردن مستقیم پهنای باند به ایران رو نداره ، آیا با عقل جور در میاد که بشه داخل ایران دیتا سنتر زد؟
گیریم با همه ی این اوضاع از جمله قیمت فوق العاده نجومی سخت افزار در ایران ، قیمت بسیار بالای برق و دیگر حامل های انرژی و.... شما دیتا سنتر زدی و شروع به کار کردی با کیفیت خوب.
کی از شما سرور میخره؟ ایران که تحریمه! هزینه هاتون که بالاست ، سرعتون که پایینه! پس ارائه ی سرور به بیرون از ایران (حتی افغانستان) کنسل....
میمونه ارائه ی سرور به ایرانی ها و داخل ایران. آیا ت.ان رقابت با افرانت و پارس آنلاین رو دارید؟ گیریم داشته باشید و کل مشترکین بین شما 3 شرکت (فقط) تقسیم بشه. یک سوم مشترکینی که نیاز به سرور دارن ، هزینه ی دیتا سنتر شما رو تامین میکنن؟ سود دهی هیچی ، نصف هزینه های دیتا سنتر هم در نخواهد آمد!!!!
فکر میکنید افرانت با 4 تا شرکت مثل نگاه روشن پارس کار میکنه و هنوز رو پاست؟ دانشگاه چیام نور ، دانشگاه آزاد ، سنجش و ... همه توسط افرانت هاست میشن!
بعید میدونم شروع فعالیت در زمینه ی ارائه ی سرویسی که در بستر ارائه ی پهنای باند باشه توی ایران حد اقل تا 5 سال آینده فایده ای داشته باشه!

exactserver
March 22nd, 2011, 10:16
من دیتاسنتر تو ایران زیاد دیدم با یکیشون صحبت می کردم می گفت کیفیت خطوط ایران بده و هزینه ها هم بالا در میاد و آپ تایم اونها که می گفت ما خط از صدا و سیما داریم و تازه بهترین در ایران هستیم در حدی بود که اگر در بازار جهانی بخواهید کار کنید شما رو مردود میدونن و کسی با شما کار نخواهد کرد. می گفت فروش خارج از ایران ما فقط یه سری می خرن چون تو ایران کپی رایت وجود نداره و سرورهای ایرانی برای کار اسکریپت و وارز هاستینگ خیلی خوبن برای اینکه برای طرف مشکلی پیش نیاد.
در کل من هم فکر می کنم سرمایه گذاری در ایران فایده نداشته باشه چون الان دیتاسنتر زیاد داریم تو ایران ولی همشون همینطوری موندن و فعالیت چندانی ندارن و اگر به ارگان یا سازمانی وصل نباشن نابود می شوند.
بهترین کار سرمایه گذاری در کشورهای همسایه هست و سرویس دهی به ایران و سایر کشورها. برای اینکار من کشور ارمنستان رو پیشنهاد میدم هم حمایت میکنه و هم نیاز منطقه رو به راحتی می تواند تامین کنه. اگر کسی مایل به سرمایه گذاری در این کشور بود بنده در خدمتش هستم.

Arashdn
March 22nd, 2011, 12:17
سلام
تا وقتی جیبتونی - آنگولا - بوسنی و هرزگوین - ماداگاسکار و .... هستن همچنین عراق و افغانستان ...
چرا تو ایران سرمایه گذاری کنه؟
اگه واقعا سرمایه داره چرا نمیره سراغ کشور های خارجی و تو کشور خودش سرمایه گذاری نمیکنه؟؟
قیمت بالای اینترنت و کمبود شدید افراد متخصص باعث افزایش قیمت سرور های ایرانی هست و در نتیجه هاستینگ ها و وبمستر ها هجوم میبرن به دیتاسنتر های خارجی اگه بتونید در یکی از کشور های نزدیک ایران سرمایه گذاری کنید میتونید در امد خوبی داشته باشید .....

SPAM
March 22nd, 2011, 12:45
با سرمایه برید از چین جنس بیارید و اینجا بفروشید ایران بازار بسیار خوبی برای اشغال های چینی هست :-s
ایده های بهتری وجود داره به جز دیتا سنتر . به نظرم تو زمینه کامپیوتر و شبکه و سیستم های حفاظتی کار کنید خیلی زود پشرفت میکنید . زودتر به پول میرسید . تو ایران باید ایده های نو داشته باشید و ببنید چی تو بازار زودتر به سود میرسه و ریسک پذیری کمتری داره و نیاز به مجوز های قانونی و دست و پا گیر نداره

کاش میگفتید کدوم کشور هستند اگر کانادا یا امریکا یا المان هستند میتونن به راحتی یه رک اجاره کنند یه سری سرور دست دوم بگیرند و بفروشن به ایرانی ها ساپورت هم بدن به دیتا سنتر و...

TukaNet
March 22nd, 2011, 14:15
1 - این تاپیک چرا چند روز در دسترس نبود ؟

2 - دوستان چرا به جای راهنمایی ، هر کس تفکرات و کارهای داخل ذهنش رو بیرون میریزه ؟
ایشون در مورد داه اندازه دیتاسنتر در ایران سوال کردند پس دلیلی نداره بحث رو بکشید به موضوعات دیگه

در پاسخ به دوستمون که گفتن دیتا سنتر دیگه ای در مشهد هست... باید بگم که بخودم به شخصه دیتا سنتر بسیار عظیمی در شهر تیران اصفهان دیدم که بیش از 60 سرور داخلش هست (تا جایی که من از محوطه ی بیرونی دیدم) و میتونم بگم از خیلی کسانی که ادعای دیتا سنتر بودن دارن قوی تر هست! تا جایی که من سوال کردم (تا پارسال) 4 smt اینترنت داشتن! (سایت ریاست جمهوری رو هاست میکنن) مطمئنا بسیار هم امن هست سرور هاشون! ... دیتا سنتر های اینچنینی زیاد هست در ایران! پابلیک نیست!
ببنید دوست من ، اولین چیز برای یک دیتا سنتر داشتن پورت مناسب هست! الآن اروپا (هسنر - نت دایرکت و ...) دیتا سنتر های فوق العاده عظیمی هستن ولی گاها میبینیم که از اونها به عوان سرویس دهنده های بی کیفیت یاد میشه! فقط به دلیل پورت! آیا شما میتونید 1 هزارم شبکه ی هسنر رو داخل ایران تامین کنید؟ به جرئت میتونم بگم کل پهنای باند ایران به اندازه ی نصف هسنر نیست! وقتی هر smt اینترنت برای دولت 31 میلیون تومان آب بخوره و به جز دولت هیچ کسی اجازه ی وارد کردن مستقیم پهنای باند به ایران رو نداره ، آیا با عقل جور در میاد که بشه داخل ایران دیتا سنتر زد؟
گیریم با همه ی این اوضاع از جمله قیمت فوق العاده نجومی سخت افزار در ایران ، قیمت بسیار بالای برق و دیگر حامل های انرژی و.... شما دیتا سنتر زدی و شروع به کار کردی با کیفیت خوب.
کی از شما سرور میخره؟ ایران که تحریمه! هزینه هاتون که بالاست ، سرعتون که پایینه! پس ارائه ی سرور به بیرون از ایران (حتی افغانستان) کنسل....
میمونه ارائه ی سرور به ایرانی ها و داخل ایران. آیا ت.ان رقابت با افرانت و پارس آنلاین رو دارید؟ گیریم داشته باشید و کل مشترکین بین شما 3 شرکت (فقط) تقسیم بشه. یک سوم مشترکینی که نیاز به سرور دارن ، هزینه ی دیتا سنتر شما رو تامین میکنن؟ سود دهی هیچی ، نصف هزینه های دیتا سنتر هم در نخواهد آمد!!!!
فکر میکنید افرانت با 4 تا شرکت مثل نگاه روشن پارس کار میکنه و هنوز رو پاست؟ دانشگاه چیام نور ، دانشگاه آزاد ، سنجش و ... همه توسط افرانت هاست میشن!
بعید میدونم شروع فعالیت در زمینه ی ارائه ی سرویسی که در بستر ارائه ی پهنای باند باشه توی ایران حد اقل تا 5 سال آینده فایده ای داشته باشه!

1 - فکر کنم منظورتون stm-1 بود !

2 - قیمت stm-1 خیلی کمتر ( باور نکردنی ) از چیزی که شما فرمودید برای دولت تموم میشه !

3 - شرکت پیشگامان کویر بعد از مناقصه شرکت مخابرات یک شکایت مطرح کرد و برای این که صداش در نیاد ، تامین 70 در صد از پورت های stm-1 کشور رو دادن به این شرکت !

4 - سایت ریاست جمهوری و رهبری و ... همگی در دیتاسنتر دولتی سروش ( سروش رسانه تهران - وابسته به صدا و سیما ) هاست میشن !

5 - در کل ایران نه از نظر فنی مشکل داره و نه از نظر قیمت و ... ، مشکل قوانین دست و پا گیر و قرون وستایی هست که مخابرات داره اجراشون میکنه !
مشکل انحصاری هست که در کار تهیه پهنای باند هست ، تا وقتی رقابتی در کار نباشه مخابرات تعرفه های خودش رو اعمال میکنه !

m_dg_farari
March 22nd, 2011, 14:46
سلام و ممنون بابک جام بابت تذکری که دادید.

4 - سایت ریاست جمهوری و رهبری و ... همگی در دیتاسنتر دولتی سروش ( سروش رسانه تهران - وابسته به صدا و سیما ) هاست میشن !

سایت ریاست جمهوری در سال 1388 داخل تیران هاست میشد. بنده از نزدیک دیتا سنتر رو دیدم :) اگر مدرکی ضد این دارید ممنون میشم ذکر کنید. چون با چشم خودم دیدم.

5 - در کل ایران نه از نظر فنی مشکل داره و نه از نظر قیمت و ... ، مشکل قوانین دست و پا گیر و قرون وستایی هست که مخابرات داره اجراشون میکنه !
مشکل انحصاری هست که در کار تهیه پهنای باند هست ، تا وقتی رقابتی در کار نباشه مخابرات تعرفه های خودش رو اعمال میکنه !
از نظر قیمت مشکلی نیست؟ خوب شما یه دونه سی پی یو اتم که داخل ترکیه 80 دلاره تو ایران میتوین حتی با 150 تومن بخری؟ به جرئت میتونم بگم عمرا :) خودتون هم خوب میدونید! پس نگید مشکل از نظر قیمیت نیست.
هر سیاستی که باشه ، وقتی پهنای باندی که در اختیار شرکت ها قرار میدن با هزینه های فوق العاده نجومی هست ، میشه بگید چه کاری میشه انجام داد؟ (بحث رو سیاسی نکنید!!)
مشکل همینه که رقابتی نیست چون رسما هیچ پهنای باندی نمیتونه به ایران وارد بشه مگر اینکه مستقیما توسط مخابرات این کار انجام بشه. درست میگم یا از این نظر هم شما وارد کننده هستی خودتون؟

amirHoseein
March 22nd, 2011, 15:36
leader.ir دست صدا و سیماست
ریاست جمهوری دست مخابرات

kargar
March 22nd, 2011, 18:54
آیا فکر میکنید پهنای باند چند هست؟؟؟

پهنای باند 2گیگ پار آنلاین میده 900تومان به نماینده هاش برای یک سال محدودیت هم که وجود نداره شما میتونید یه پهنای باند 2بیگیری و کارت رو آغاز کنی تو ایران کا کردن فایده نداره من میگم تو خارج بزنه با دولت ایران همکاری کنه نه هزینه زیادی داره و نه دردسری

در ایران از نظر من فایده نداره چون میتونم بگم 100تا دلیل داره

شنبه بیا یک شنبه بیا دو شنبه تعطیل هست !!!

بوجمون تموم شده!!!

آخ قبض برق رو بیبین !!!

بیا یه نفر پیدا کنیم سرش بشه بیاد پشتیبانی کنه!!!

خودتون بیگید تا حالا شده برید تو یه اداره ای که سرکارتون نزارن میری کارت میلیت رو درست کنی بهت گیر میدن

میخواید بزنید بزنید مشکلی نداره ولی مردم تا مال خارج هست کیفیت هم داره چرا بیان از ایران بیگیرن فردا ارشاد نامه میده میگه باید این سایت رو پاک کنی

پاک کنی چطور نکنی چطور برق قطع میشه مخصوصاً الان که مردم دارن مزخرف بازی در میان وعده دیدار ما

ایران رو ول کن خارج بزن

-0-
March 22nd, 2011, 22:03
آب پاکی بریزم رو دستت؟ سوال میکنم جواب بده؟ الان 5میلیارد وام گرفتی خوب؟ مشکل سرمایه و تبلیغ و... هم نداری بهترین دیتاسنتر هم زدی ولی به چه اشخاصی میخوای سرویس بدی؟ به سایت های ایرانی؟ که بیشترشون ***** هستند؟ این کار از نظر قانونی مشکل داره و اگر 3 اخطار بگیرید دیتاسنترتون بسته میشه و اگر مد نظرتون مشتری های دولتی و شرکتی است تا زمانی دیتاسنتر های دولتی مانند پارس انلاین و میهن نیک و... که از پشتیبانی سپاه و... برخوردارند هیچ وقت از دیتاسنتر شخصی نمیان سرویس بگیرند اونم برای مسائل امنیتی با این حال اگر مایل هستی دیتاسنتر بزن بنده تجربه داشتم از تجربه من درس بگیر hostdl کسی یادش نرفته تازه سرورهاش خارج بود وای به حال شما که داخل ایران با سرور ایرانی سرویس میدی ....

SPAM
March 23rd, 2011, 00:40
برای شروع یه رک تو یه دیتا سنتر خارجی اجاره کن ایپی ایران بخر و روش ستکن ببین اصلا میتونی کار کنی یا نه ؟ اگه امریکا هستند یه دیتا سنتر میشناسم که اتاق بهت اجاره میدن با تلفن و .... که میتونی رک رو بزاری و چند نفر ساپورت هم بزاری همون جا . اگه پول در اوردی بعدش میتونی شروع کنی به دیتا سنتر زدن =P~

بازم میگم تو این مملکت همه چیز دولتی و شبه دولتی هست از مخابرات تا اینترنت تا voip وایمکس دیتا سنتر و.......
یه کار دیگه هم میتونی کنی که از دیتا سنتر زدن بیشتر سود داره . یه رک بزار تو همین ایران یه چند تا سرور بزار توش . و شروع کن به فروختن هاست . سودش هم از چیز بهتر هست نمونه شرکت هایی که این کار رو کردن و به سود رسیدن نگاه روشن و ....هستند برای شروع اینترنت 1 مگ نا محودد با یه سری ای پی کافی هست

Amir.Mansoury
March 23rd, 2011, 16:42
این کار بزرگترین اشتباه در تمامی زندگی ایشون است

novindade.com
June 18th, 2011, 12:00
فعلا با این پهنای باند در ایران نمیسرفه که بخواهید دیتاسنتر راه اندازی کنید

از اینترنت در ایران بهترین روش فروش به صورت adsl یا بیسیم به سرفتره

HyperServer
June 18th, 2011, 19:25
فعلا با این پهنای باند در ایران نمیسرفه که بخواهید دیتاسنتر راه اندازی کنید

از اینترنت در ایران بهترین روش فروش به صورت adsl یا بیسیم به سرفتره
تاپیک رفته به هسته زمین رسیده برادر ...زیر خاک یه چیزی اونورتره !!!

alirezakhani
June 18th, 2011, 20:28
دوست عزیز شنیدم که چند تا از ایرانیها در کشور ترکیه دیتا سنت زدن کهه م هزینه ای پهنای باند اونجا پاین هستش و هم اینکه هزینه های دیگر وهمچنین متخصص درترکیه برای خدمات پشتیباین فنی زیاد هستش و همچنین کشور آذربایجان که همسایه شمالی ماهشت وهم ارمنستان که ارمنستان از نظر سواد آی تی سواد خوب دارند
خوش باشید

payaserver
July 13th, 2011, 17:43
دیتا سنتر در داخل ایران ؟؟؟ شوخی میکنی ؟ صدا و سیما خودش با این همه سرمایه ! یه دیتا سنتر زده ! که روزانه مشکلات زیادی رو داره ... پارس انلاین و بقیه هم که تکلیفش روشنه !
اگه این بنده خدا 2 3 میلیارد میتونه هزینه کنه میشه بهش امید داشت ( داشتن پارتی و دیگر مسائل بماند )
در غیر این صورت بره شمال برا خودش یه ویلا بخره سنگین تره :)