PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از کجا بفهمیم از جایی که هاست میگیرم دیتاسنترشون همونی هست که میگن

erfan33
March 7th, 2011, 18:25
سلام
ی سئوال برام پیش اومده
وقتی ما میخواهیم ی هاست یا نمایندگی از فلان شرکتی بخریم ( منظورم اینجا یعنی داخل ایران هست )و به ما میگن ما از آی وب یا کارونت یا شرکت های بزرگ و مطرحی از این قبیل که جزو بهترین های جهان هستن بهتون سرویس و هاست میدیم از کجا مطمئن میشه شد که واقعا از همون دیتاسنتر دارن خدمات میدن و صحت دار ؟
تو بحث dns و آی پی هم که اکثرا مستقل هستن و من فکرم غیر از این دوتا چیزی به ذهنم نمیرسه
لطفا مرا یاری فرمایید
و مساعدت لازم موجب تشکر میگردد :67:

saeed25
March 7th, 2011, 18:29
دروود بر شما
به آساني مي توانيد به يافتن مكان آي پي سرور به اين نكته دست يابيد.

amirizadi
March 7th, 2011, 19:07
WHOIS Lookup for Domain & IP Address Research | Whois Source (http://www.whois.sc)

Iman.r
March 7th, 2011, 19:10
سلام
دوست عزیز اینکه طرف میگه من از فلان شرکت غول سرور دارم اصلا چیز عجیبی نیست
نگفته دیتاسنتر رو خریدم که فکر کنید دروغ میگه
با یه هویز ساده از آی پی هم میتونید متوجه بشید
از دومین هم هویز بگیرید کشوری که سرور در اون قرار داده مشخصه

erfan33
March 7th, 2011, 20:36
http://www.webhostingtalk.ir/f8/22042/#post213388

kingoftehran
March 8th, 2011, 00:44
شما با یک هویز ساده از دامین تولز می تونید به این نکته پی ببرید.

M-Soltani.ir
March 8th, 2011, 01:26
حالا هی بیاید یه حرف رو بگید ، یکی گفت استارتر شیرفهم شد :d
باز الان نفر بعدی میاد میگه با یه هویز ساده میتونی بفهمی ...

erfan33
March 8th, 2011, 18:38
حالا هی بیاید یه حرف رو بگید ، یکی گفت استارتر شیرفهم شد :d

حالا مرور بشه ایرادی نداره دوست عزیز
تازه همگان
موجب تشکر قرار میگرین:67:

parsianwebhost
March 16th, 2011, 13:45
از اینجا هم میتونی متوجه شی...
cqcounter.com/whois

Hostpolis
March 27th, 2011, 02:19
صرفا Whois به شما کمک نمیکنه. بهترین حالتی که میتونید اعتماد کنید اینه که پانل کاربری سرور رو به نام خودتون یا حداقل اجازه ورود به پانل رو بهتون بدن.

Whois دامنه یا IP به شما اصطلاحا IP Location رو میده با جایی که آی پی به اونجا رجیستر شده.

مفاهیمی وجود دارند مثل Managed Internet Access و یا مفاهیمی مثل IP Transit که دیتاسنتری که آی پی به نامش خورده به شرکت یا شخصی اینترنت اکسس میده یا براش آی پی ترانزیت میکنه. در این مثال ها شما ممکن هست در Whois هر دو شرکت رو مشاهده کنید. شاید هردو دیتاسنتر های بزرگ باشند که با هم Peering کردن و شما روی peering node قرار گرفته باشید و شاید هم نام یکی خورده باشه.

امیدوارم خیلی پیچیده نشده باشه داستان براتون، اما موضوع اینجاست که Billing شما کجاست. سعی کنید دیتاسنتر خودتون رو مشخص کنید و فردی براتون پرداخت رو انجام بده.

هیچ دیتاسنتر خارجی در ایران نماینده نداره و همه دوستان Reseller هستند. Reseller به معنای نماینده نیست.

مبنای شما یا باید اعتماد باشه یا سفارش رو خودتون باید نزد دیتاسنتر ثبت کنید.

mohebali
March 27th, 2011, 02:54
حالا هی بیاید یه حرف رو بگید ، یکی گفت استارتر شیرفهم شد
آقا هویز بگیر شما معلوم میشه.

از اینجا هم میتونی متوجه شی...
cqcounter.com/whois
ایشون هم چیز خوبی رو معرفی کردند

صرفا Whois به شما کمک نمیکنه. بهترین حالتی که میتونید اعتماد کنید اینه که پانل کاربری سرور رو به نام خودتون یا حداقل اجازه ورود به پانل رو بهتون بدن.

Whois دامنه یا IP به شما اصطلاحا IP Location رو میده با جایی که آی پی به اونجا رجیستر شده.

مفاهیمی وجود دارند مثل Managed Internet Access و یا مفاهیمی مثل IP Transit که دیتاسنتری که آی پی به نامش خورده به شرکت یا شخصی اینترنت اکسس میده یا براش آی پی ترانزیت میکنه. در این مثال ها شما ممکن هست در Whois هر دو شرکت رو مشاهده کنید. شاید هردو دیتاسنتر های بزرگ باشند که با هم Peering کردن و شما روی peering node قرار گرفته باشید و شاید هم نام یکی خورده باشه.
ایشون هم به نکات خوبی اشاره کردند.

در کل از جایی بگیر که معلوم باشه
مثلا از این لیست بگیر من تضمینشون میکنم
WebHosting.Info - Web Hosting Information (http://www.webhosting.info)

saeidj
March 27th, 2011, 04:45
دیگه کسی نمی خواد بگه با یه هویز ساده می شه فهمید؟:d

rezatak
May 9th, 2011, 09:50
دیگه کسی نمی خواد بگه با یه هویز ساده می شه فهمید؟:d
با یه هویز ساده میتونی بفهمی :69:

بابا راست میگه بیچاره 100 بار این کلمه رو تکرار کردید اگر تاکید دارید با هویز ساده میشه از اولین نفری که این مطلب گفته تشکر کنید. البته فکرکنم به من ربطی نداره و به مدیران مربوط میشه من واسه saeidj دلم سوخت