PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراح پله به پله برای راه اندازی دانلود سنتر

web-master
March 7th, 2011, 10:05
به نام خدا

درود خدمت شما دوستان عزیز

من قصد راه اندازی یه دانلود سنتر رو دارم ، و از اون جایی که قبلا ر این زمینه تجربه ی عملی نداشته ام ، نیاز به کمی راهنمایی دارم .
کارهایی که باید انجام بدم به نظرم این موارد هستش . اگر جایی رو اشتباه میکنم لطفا اشتباه من رو اصلاح کنید

1-تهیه ی یک سرور مجازی ( جهت فال سرور )
2-تهیه ی یک هاست+دامنه ( جهت بازدید کاربران)
3-نصب یک CMS روی هاست
4-دانلود اطلاعات از سایت های خارجی بر روی VPS
5-قرار دادن لینک بر روی سایت

این مراحل کلی بود که در ذهن دارم .
اما در مورد جزئیات چند تا سوال دارم :

1-برای شروع کار چه VPS ی با چه مشخصاتی برای من مناسب هستش
2-چه نرم افزارها و تنظیماتی باید روی VPS انجام بشه ؟(برای مثال من که قصد دارم فقط به عنوان فایل سرور ازش استفاده کنم باید Apache یا mysql یا .... رویش نصب کنم یا یک سرویس FTP کفایت میکنه ؟)
3-آیا لازم هستش حتما یک کنترل پنل پولی خریداری کنم ؟ یا یک رایگانش مثل webmin نیازم رو بر طرف میکنه ؟
4-آیا نصب یگ GUI سبک مثل XFCE یا LXDE روی VPS کار درستی هست ( برای راحتی کار)
5-برای دانلود اطلاعات از سایت های خارجی ( که عموما لینک مستقیم ندارند ) باید اکانت های پولی Rapidshare , hotfile ,... خریداری کنم و یا از Torrent میشه استفاده کرد ؟
6-فایل هایی رو که دانلود میکنم ، در کجای VPS باید ذخیره کنم که بتونم به کاربران لینکش رو ارائه بدم ؟
برای مثال لینک زیر رو ببینید :
http://hostdl5.vatandownload.com/software/user/hadiBBC-The.rar
این hostDL5 الان چیه ؟ یه ساب دامین هستش ؟ که روی یک مسیر خاصی رو VPS پارک شده ؟

ببخشید کمی طولانی شد
اگر محبت کنید و راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم

AmirHosein
March 7th, 2011, 10:40
دسوت من بهتون چند تا نکه رو میتونم توضیح بدم چون در باقی اطلاعات سر رشته ندارم:
1- برای لینک های غیر مستقیم از رپیدشیر و هات فایل و.... میتونید از لیچر ها استفاده کنید یه سرور یا هاست دانلود روش رپیدلیچ نصب کنید، البته ریموت دسکتاپ هم خوبه.{رپیدشیر خیلی آشغال شده اصلا صرف نمیکنه اکانت بخرید براش}
2-کنترل پنل پولی هم نه kloxo کارت رو راه میندازه
3- برای لینک دانلود هم میتونید روی ساب دامین اکانت بسازین
باقی موارد بحث تخصصی میشه دوستان کمکتون میکنن موفق باشید.

HyperServer
March 7th, 2011, 11:39
به نام خدا

درود خدمت شما دوستان عزیز

من قصد راه اندازی یه دانلود سنتر رو دارم ، و از اون جایی که قبلا ر این زمینه تجربه ی عملی نداشته ام ، نیاز به کمی راهنمایی دارم .
کارهایی که باید انجام بدم به نظرم این موارد هستش . اگر جایی رو اشتباه میکنم لطفا اشتباه من رو اصلاح کنید

1-تهیه ی یک سرور مجازی ( جهت فال سرور )
2-تهیه ی یک هاست+دامنه ( جهت بازدید کاربران)
3-نصب یک CMS روی هاست
4-دانلود اطلاعات از سایت های خارجی بر روی VPS
5-قرار دادن لینک بر روی سایت

این مراحل کلی بود که در ذهن دارم .
اما در مورد جزئیات چند تا سوال دارم :

1-برای شروع کار چه VPS ی با چه مشخصاتی برای من مناسب هستش
2-چه نرم افزارها و تنظیماتی باید روی VPS انجام بشه ؟(برای مثال من که قصد دارم فقط به عنوان فایل سرور ازش استفاده کنم باید Apache یا mysql یا .... رویش نصب کنم یا یک سرویس FTP کفایت میکنه ؟)
3-آیا لازم هستش حتما یک کنترل پنل پولی خریداری کنم ؟ یا یک رایگانش مثل webmin نیازم رو بر طرف میکنه ؟
4-آیا نصب یگ GUI سبک مثل XFCE یا LXDE روی VPS کار درستی هست ( برای راحتی کار)
5-برای دانلود اطلاعات از سایت های خارجی ( که عموما لینک مستقیم ندارند ) باید اکانت های پولی Rapidshare , hotfile ,... خریداری کنم و یا از Torrent میشه استفاده کرد ؟
6-فایل هایی رو که دانلود میکنم ، در کجای VPS باید ذخیره کنم که بتونم به کاربران لینکش رو ارائه بدم ؟
برای مثال لینک زیر رو ببینید :
http://hostdl5.vatandownload.com/software/user/hadiBBC-The.rar
این hostDL5 الان چیه ؟ یه ساب دامین هستش ؟ که روی یک مسیر خاصی رو VPS پارک شده ؟

ببخشید کمی طولانی شد
اگر محبت کنید و راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم

1 - طبقه گفته خودت vps برای فایل سرور می خوای... یه vps با حداقل رم 1 گیگ و cpu مناسب کفایت میکنه (برای شروع) .... که حدودا ماهی 40 تا 60 ممکنه قیمت داشته باشه
2 - پیشنهاد میکنم حتما حتما بدی کسی برات کانفیگ کنه که یه کانفیگ خوب و کامل و معمولی بین 50 تا 100 برات هزینه داره .... وقتی فایل سرور می خوای ....یعنی نیاز به دیتا بیس نداری ...پس mysql نمی خوای...ولی یک وب سرور مثل apache,nginx,litespeed,.... نیاز هست (لاین اسپید هزینه لایسنس داره)
3 - نه نیازی نیست.... ولی هرچه قدر پول بدی آش میخوری.... یعضی وقت ها پنل های رایگان مشکلات عجیبی ایجاد میکنه...(البته خیلی کم)
4 - وقتل کنترل پنل داری نیازی به GUI نیست .... چون کار خاصی نداری...نهایت با ftp فایل آپ میکنی.
5 - اگر اکانت داشته باشی هم سرعت بیشتری داری ...هم waiting نداری ( rapidbaz رو پیشنهاد میکنم) ..... اگر در سرورهای آمریکا seed نکنی تورنت مشکلی پیش نمیاد.
6 - از طریق پنل راحت ترین راه هست (تا کار نکنی نمیفهمی دقیق....اطلا کار سختی نیست)
(7-) hostdl5 یک ساب دومین که مختصا به یک ip دیگه(یا آدرس دیگه تو همون سایت) وصل شده .... شما هم میتونید مثلا 5 تا vps بگیری و 5 تا ساب دومین وصل کنی

web-master
March 7th, 2011, 11:57
- برای لینک های غیر مستقیم از رپیدشیر و هات فایل و.... میتونید از لیچر ها استفاده کنید یه سرور یا هاست دانلود روش رپیدلیچ نصب کنید، البته ریموت دسکتاپ هم خوبه.{رپیدشیر خیلی آشغال شده اصلا صرف نمیکنه اکانت بخرید براش}

امیر جان ، میشه در مورد لیچ کردن (leach) کمی توضیح بدی ؟اطلاعات خاصی در این زمینه ندارم. مثلا یه لینکی هست از مگا آلپود یا هات فایل ، اکانت پرمویم هم ندارم .
چطور باید روی VPS که فقط به SSH دسترسی دارم دانلودش کنم ؟
باید اکانت پولی بخرم ؟

- وقتل کنترل پنل داری نیازی به GUI نیست .... چون کار خاصی نداری...نهایت با ftp فایل آپ میکنی.
مرسی KomsBoy عزیز ...
خب ببینید ، من نیاز دارم احتمالا این کارها رو انجام بدم

به VPS ریموت کنم . و فقط shell دارم .
من نیاز دارم برم سایت های مختلف رو بگردم و اطلاعات مورد نیازم رو دانلود کنم روی VPS .
وب گردی از طریق VPS بدون GUI ممکن نیست که . حالا در نظر بگیریم که با Wget دانلود کنم . Unzip کردن ، پسوردگذاشتن ، زیپ کردن مجدد اطلاعات فقط از طریق shell کار مشکلی هستش. احتمالا نیاز به یه رابط گرافیکی دارم.
آیا فایل منیجر خود کنترل پنل این امکانات رو به من میده ؟

باز هم از شما دوستان تشکر میکنم

HyperServer
March 7th, 2011, 12:08
مرسی KomsBoy عزیز ...
خب ببینید ، من نیاز دارم احتمالا این کارها رو انجام بدم

به VPS ریموت کنم . و فقط shell دارم .
من نیاز دارم برم سایت های مختلف رو بگردم و اطلاعات مورد نیازم رو دانلود کنم روی VPS .
وب گردی از طریق VPS بدون GUI ممکن نیست که . حالا در نظر بگیریم که با Wget دانلود کنم . Unzip کردن ، پسوردگذاشتن ، زیپ کردن مجدد اطلاعات فقط از طریق shell کار مشکلی هستش. احتمالا نیاز به یه رابط گرافیکی دارم.
آیا فایل منیجر خود کنترل پنل این امکانات رو به من میده ؟

باز هم از شما دوستان تشکر میکنم

برای این کارا و اینکه کیفیت کارت نیاد پایین... یه vps 256 برای دانلود و آپلود بگیر و روش windows server 2003 (چون سبکتر از XP هست) نصب کن....به همین راحتی...به همین خوشمزگی (هزینه هم نهایت 15)

برای لیچ هم رو همین ویندوزه یه wamp میریزی + اسکریپت rapidleech

hoka
March 7th, 2011, 13:06
خب دوست عزیز از اول اول برات میگم .
نگاه کن اول یک سرور میخوای به این مشخصات : ( برای 20 30 کاربر همزمان دانلود )
1 گیگ رم
و هارد به مقداری که نیاز داری .
یک centos 5.3 86 روش نصب میکنی به عنوان سیستم عامل . دقت کن همین مشخصات باشه .
بعد این مراحل رو توی روت سرور طی میکنی
این دستورات رو میزنی
yum -y update
yum install rar
yum install unrar
yum install nano
yum install zip
yum install unzip
mkdir temp && cd temp
wget http://download.lxlabs.com/download/kloxo/production/kloxo-install-master.sh
sh ./kloxo-install-master.sh

خب تا اینجا همه چی رو که نیاز داری نصب کردی .
که سه خط آخر برای کنترل پنل kloxo است که به صورت خودکار سرویس های php apache mysql ftp رو نصب میکنه .
و داخل کنترل پنل میتونی تمام سرویس های مورد نیازت رو کانفیگ بکنی
البته این کانفیگی که میگم کانفیگ اولیه هست و برای شروع نیاز نیست یک کانفیگ سنگین بکنی و یه پول سنگین هم بدی .
به نظرم این مراحل میتونه برای شروع شما کافی باشه .
برای لیچ هم میتونی یک لیچر نصب کنی روی سرورت که کار انتقال فایل + rar + unrar و ... رو برات بکنه . البته بگم که بهتره اکانت یه دونه از سایتای لیچر مثل آپنلود یا آی آر لیچ رو بگیری که الاف لیچ کردن نشی . چون مثلا برای لیچ کردن یه فایل از رپیدشیر یا هات فایل حداقل باید 10 20 دقیقه فعالیت بکنی تازه اگه همه چیزت درست باشه ولی با استفاده از این سایت ها میتونی سریع لینکت رو مستقیم کنی و بعد انتقال بدی به سرور خودت .
سوالی بود در خدمتم

AmirHosein
March 7th, 2011, 13:26
البته سایت های لیچری که دوستمون گفت اکثرا اکانت روی لیچر میزارن برای همین معطلی نداره!

web-master
March 7th, 2011, 13:31
مرسی hoka ی عزیز.

20 یا 30 کاربر فقط ؟ بیشتر از این فکر میکردم باید باشه... به تعداد کاربرانی که همزمان میتونن به سرور وصل بشن چی میگن ؟ open Ports ؟

راستش من زیاد تجربه کار با سیستم عامل های RedHat Base رو ندارم و عموما با Debian Base ها کار میکنم .

خیلی مهم هستش که حتما centos باشه.. ؟

در مورد محدودیت سرعت دانلود کاربران چه تنظیماتی میتونم اعمال کنم ؟

hoka
March 7th, 2011, 14:33
من خودم سرورم با 512 رم 20 30 تا کاربر رو هر کدوم با 8 یا 16 کانکشن درست و حسابی ساپورت میکنه . حالا 1 گیگ به نظرم 50 تا رو ساپورت بکنه . این رو حساب کن که من کارم دانلود فیلم و سریال هست پس رم خیلی بیشتر مصرف میشه .
در مورد موضوع سیستم عامل والا من با centos کار میکنم هم سرعتش خوبه هم اینکه کار باهاش راحته هم رم کمی مصرف میکنه .
محدودیت سرعت رو هم در جریان نیستم ولی کانکشن هارو میشه محدود کرد

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:18 PM ----------

البته سایت های لیچری که دوستمون گفت اکثرا اکانت روی لیچر میزارن برای همین معطلی نداره!

دقیقا . خب شما راه دیگه ای میشناسی به غیر از این ؟

AmirHosein
March 7th, 2011, 19:34
من خودم سرورم با 512 رم 20 30 تا کاربر رو هر کدوم با 8 یا 16 کانکشن درست و حسابی ساپورت میکنه . حالا 1 گیگ به نظرم 50 تا رو ساپورت بکنه . این رو حساب کن که من کارم دانلود فیلم و سریال هست پس رم خیلی بیشتر مصرف میشه .
در مورد موضوع سیستم عامل والا من با centos کار میکنم هم سرعتش خوبه هم اینکه کار باهاش راحته هم رم کمی مصرف میکنه .
محدودیت سرعت رو هم در جریان نیستم ولی کانکشن هارو میشه محدود کرد

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:18 PM ----------

دقیقا . خب شما راه دیگه ای میشناسی به غیر از این ؟
راه که نه والا ولی به نظر من بیشتر برای سایت رپیدشیر این نوع اکانت ها به درد میخوره! الان اصلا صرف نمیکنه که بری اکانت بخری از رپید شیر به خاطر سیستم جدیدش! ولی من خودم از نسخه معمولی بدون اکانت استفاده میکنم راضی هستم
در ضمن بهتره به دوستمون بیشتر راهنمایی بدیم تا موارد حاشیه ای:67:

hoka
March 7th, 2011, 22:11
خب دوستمون در مورد لیچ خواستند اطلاعات داشته باشند من بهشون اطلاعات و تجربیات خودم رو گفتم و اگه توجه کنید نه آپنلود برای منه نه آی آر لیچ نه رپیدباز .
در کل خواستم راهنمایی کنم .فکر کنم شما یه خورده بحث رو دارید به حاشیه میبرید نه من

smartieuser
March 7th, 2011, 22:29
من برای استفاده خودم از نوع فری سایت ها برای دانلود استفاده میکنم. مشکل آیپی رو هم میشه با هتزنر عزیز حل کرد به شکل های گوناگون :))
فقط نمیشه واسه کار پابلیک ازش استفاده کرد. چون حساسیت روی هتزنر زیاد هست :دی

موفق باشید

AmirHosein
March 7th, 2011, 22:33
خب دوستمون در مورد لیچ خواستند اطلاعات داشته باشند من بهشون اطلاعات و تجربیات خودم رو گفتم و اگه توجه کنید نه آپنلود برای منه نه آی آر لیچ نه رپیدباز .
در کل خواستم راهنمایی کنم .فکر کنم شما یه خورده بحث رو دارید به حاشیه میبرید نه من
معذرت میخوام پس برداشت من اشتباه بود، ولی در کل لیچر های رایگان رو بیشتر میپسندم تا پولی.

web-master
March 9th, 2011, 22:24
با تشکر از تمامی شما عزیزان... واقعا سپاسگذارم

یک سوال دیگه :

آیا برای دانلود سنتر و برا ابتدای کار ، یه vps بگیرم و هم ازش به عنوان هاست واسه cms استفاده کنم و هم فایل سرور؟
و یا فقط از vps به عنوان فایل سرور استفاده کنم و cms رو روی یه هاست شیرینگ نصب کنم ؟
ممنون

AmirHosein
March 10th, 2011, 09:55
آیا برای دانلود سنتر و برا ابتدای کار ، یه vps بگیرم و هم ازش به عنوان هاست واسه cms استفاده کنم و هم فایل سرور؟
و یا فقط از vps به عنوان فایل سرور استفاده کنم و cms رو روی یه هاست شیرینگ نصب کنم ؟
ممنون
پیشنهاد نمیشه ممکن فشار بیاره به سایتتون و توی لود شدن سایت براتون مشکل پیش بیاره من تست کردم#-o

alfa5xx
March 24th, 2011, 13:16
hi. dada. mr age vps windows mikhay in rah ro pishnahad mikunam chun khudam downloader hastam va ye vps va3 in kar gereftam ..:
1-vps ba ram 512 ya 1 g (recomeneded.
2- insall plesk free version without licensee.
3-add ftp account in plesk(unlimited ftp account
4-faghat vps bayad az germany ya swiss bashe ta speed bala download kuni.
chun tedad kami router rad mikuneh ba hamin dalil speed topeh.
plesk ham free hast har chand taftp account khasti bendaz rosh barubax az ftp direct link ba IDM beterkunan.
faghat yadet bashe mughe kharid vps negu cd windows server to cd rom bezaran chun mughe insall plesk niaz hast.
nokte muhem in hast ke mughe kharid data transfer bayad unlimited bashe ta badan azyat nashi ba inhesab
aslan hazineh ziadi nadare dadash hluhushe.

15-20 t
soal dg ham dashti dar khedmatim

my yahoo ID:alfa5xx
Goodluck

drerror
March 24th, 2011, 13:49
خیلی مهم هستش که حتما centos باشه.. ؟

پنل kloxo فقط بر روی centos نصب میشه

smartieuser
March 24th, 2011, 13:56
hi. dada. mr age vps windows mikhay in rah ro pishnahad mikunam chun khudam downloader hastam va ye vps va3 in kar gereftam ..:
1-vps ba ram 512 ya 1 g (recomeneded.
2- insall plesk free version without licensee.
3-add ftp account in plesk(unlimited ftp account
4-faghat vps bayad az germany ya swiss bashe ta speed bala download kuni.
chun tedad kami router rad mikuneh ba hamin dalil speed topeh.
plesk ham free hast har chand taftp account khasti bendaz rosh barubax az ftp direct link ba IDM beterkunan.
faghat yadet bashe mughe kharid vps negu cd windows server to cd rom bezaran chun mughe insall plesk niaz hast.
nokte muhem in hast ke mughe kharid data transfer bayad unlimited bashe ta badan azyat nashi ba inhesab
aslan hazineh ziadi nadare dadash hluhushe.

15-20 t
soal dg ham dashti dar khedmatim

my yahoo ID:alfa5xx
Goodluck

یعنی شما پلسک رو فقط برای FTP نصب میکنین ؟ خوب چرا یه دونه FTP سرور نصب نمیکنین ؟ مثلا Filzilla

marsdl
March 28th, 2011, 22:32
روی هاست لینوکس :

ببینید ، این طور که دوستمون می گن ، می خواین دانلود سنتر راه بندازن .
یه سوال دارم ، خوب شما چی می خواید روی سرور آپلود کنید ؟ فکرش رو کردین اگر قرار باشه هر چی که میاد رو روی سرور آپلود کنید چقدر میشه .
این روش نامرسوم را اصلا توصیه نمی کنم . الان در تمام دنیا فرهنگش جا افتاده که کاربرا برای دانولد کردنشون لااقل یه پول اکانت پریمینیوم می پردازند .
دیگه ما ایرانی ها همه چیز رو مفت مفت مفت می خوایم .خوب این درست نیست .

این تا اینجا نصیحت بود که به کار شما نمیاد .
در خصوص این چیزی که شما می خواین توضیح بدم خدمت تون .
اولا شما ببین اگر می خوای هزینه کنی برای اکانت ، خوب هست ، یعنی هم می تونی نا محدود دانلود کنی روی سرورت و برای دانلود روی سرور خودت آماده کنی و هم می تونی روی اون اکانتی که گرفتی هم آپلود کنی .
برای این کار شما یه اسکریت رپیدلچ رو دانلود کنید و اکانت (ها) پریمینیوم ات رو داخلش ادد می کنی و شروع می کنی به دانلود روی سرورت ( لچ) می کنی .

http://www.rapidleech.com/
دوما اگر شما نمی خوای کلا از اکانت استفاده کنی ، می تونی روی هاست یه اسکریپت تورنت فلاکس نصب کنی :

http://www.torrentflux.com/
با این اسکریت که تحت پیتون هست به راحتی می تونی فایل های تورنت رو روی هاست دانلود کنید . نصب خاصی نداره .نصبش این طور هست که شما یه پرل نصب کن روی هاست :
yum install perl هست فکر نکنم .کدش یادم نیست .
بعد یه دیتا بیس می سازید و میرید داخل پوشه تورنت فلاکس و کانفیگ اش رو که یه فایل هست باز می کنید و ویرایش اش می کنید .
به همین راحتی .
در خصوص کنترل پنل ال اگس ادمین باید بگم که من باهاش کار کردم .خوبه ، برای یه کاری که می خوای انجام بدی راحت جواب می ده بهت .
رم یک گیگ رو هم اصلا توصیه نمی کنم . شما یه 512 بگیر ، دیدی کم میاری با توجه به بازدیدا که بیشتر میشه برو هزینه کن . بعد یک و 2 و ...
از اول بسم الله بیخود خودتو تو خرج ننداز .

سوالی بود در خدمتم .
یا علی