PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخذ مالیات از درگاه پرداخت اینترنتی اجرایی شد

ایران نشر
January 6th, 2022, 21:23
پرداخت مبلغ خرید که توسط درگاه‌های پرداخت اینترنتی انجام می‌شود، مشمول پرداخت مالیات است. برای پرداخت مالیات درگاه پرداخت اینترنتی در خریدهای آنلاین، باید هرکدام از درگاه ها به حساب بانکی خاصی متصل باشند، ضمن آن‌که صاحبان شرکت نیز باید پرونده مالیاتی داشته باشند.

مطابق ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی، بانک مرکزی ایران موظف است که کلیه دستگاه‌های پوز درگاه‌های پرداخت الکترونیک را ساماندهی نماید.

دریافت کد مالیاتی درگاه پرداخت اینترنتی:

دریافت کد مالیاتی درگاه پرداخت اینترنتی دارای 8 مرحله زیر می باشد.

اولین قدم برای دریافت کد مالیاتی، ثبت نام در سامانه کد رهگیری است برای این کار باید وارد سایت tax.gov.ir شوید و اطلاعات لازم را وارد کنید.
در مرحله پیش ثبت‌نام باید در فیلدهای مربوطه، اطلاعات مربوط به صاحبان کسب و کار را پر کنید.
پس از آن کد رهگیری مالیاتی جدید دریافت می‌کنید.
مرحله بعد از پیش ثبت‌نام، وارد کردن شماره تماس برای دریافت پیامک است.
پس از وارد کردن اطلاعات باید اشکالات به وجود آمده را رفع کنید و سایر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.
پس از انجام مراحل بالا باید منتظر پیامکی که شامل نام کاربری و رمز عبور است، باشید.
پس از دریافت کد چهاررقمی باید اطلاعات مربوط به پیش ثبت نام را تکمیل نمایید.
با از بین بردن نواقص اطلاعات، ثبت نام شما نهایی شده و مجاز به دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی هستید.

جهت مشاهده پرونده مالیاتی خود وارد ادرس زیر شوید
http://www.my.tax.gov.ir (http://my.tax.gov.ir/)

مشاغل موظف به پرداخت مالیات درگاه پرداخت اینترنتی:

کسب و کارهای کوچک خانگی دارای پروانه
فروشگاه‌های اینترنتی و اینستاگرامی
استارتاپ‌ها و مدیران مالی شرکت‌ها
آنلاین شاپ ها
فروشگاه‌های اینترنتی
مدیران ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ مسکونی

سقف مجاز معافیت مالیاتی:

مطابق مقررات جز ۴ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ معافیت مالیاتی درآمد تا مبلغ ۴۸۰ میلیون ریال است. یعنی اگر درآمد سالیانه شما رقمی کمتر از ۴۸۰ میلیون ریال باشد مشمول پرداخت مالیات نخواهید بود.
دریافت کد مالیاتی درگاه پرداخت اینترنتی

میزان مالیات پرداختی برای درآمدهای سالانه در سال ۱۴۰۰:

همان‌طور که گفته شد سقف معافیت مالیاتی ۴۸۰ میلیون ریال است.

مازاد مبلغ ۴۸۰ میلیون تا ۹۶۰ میلیون ریال، مالیاتی به میزان ۱۰ درصد دارد.
مازاد مبلغ ۹۶۰ میلیون تا یک میلیارد و چهارصد و چهل هزار ریال مالیات به میزان ۱۵ درصد دارد.
مالیات ۲۰ درصدی مربوط به درآمدهای بین یک میلیارد و چهارصد و چل تا یک میلیارد و شصت است.
مالیات ۲۵ درصد هم مربوط به مشاغل است که درآمدی بین یک میلیارد و شصت تا دو میلیارد و هشتصد می‌شود.

hoka
January 6th, 2022, 22:40
25 درصد مالیات ؟؟؟؟؟؟ کجای دنیا اینطوریه ؟

Sajad.Parsa
January 7th, 2022, 02:34
25 درصد مالیات ؟؟؟؟؟؟ کجای دنیا اینطوریه ؟

مالیات خوبه و باعث پیشرفتمون میشه من اگر مسئول مالیات بودم مالیات رو میکردم 50 درصد از همه

ColdWorld
January 7th, 2022, 04:25
مالیات خوبه و باعث پیشرفتمون میشه من اگر مسئول مالیات بودم مالیات رو میکردم 50 درصد از همه
خب بزار تکمیل کنم حرفتو.

چه کاریه خب؟ همه رو اعدام کن، بعد همین 50 100 دلار ماهانه حقوقشون که با سگ دو به دست میارن، اونایی که زنده موندن روش 95 درصد مالیات ببند. بعد که گرفتی دیدی چیزی ندارن، برو قبرستون ببین 7 نسلش کجا خاک شدن، با یه اقدام انقلابی از قبر بکش بیرون اونارو با اوناهم همین کارو بکن، در اخر به کل دنیا هم یه تـــجاوزی هم کردی مهم نیست، کی به کیه؟ خوب نیست؟

hoka
January 7th, 2022, 14:11

عزیز دلم بله مالیات خوب هست ولی در جایی که مالیات خرج پیشرفت و رفاه مردم بشه و جایی که شفافیتی در محل خرج شدن مالیات ها باشه و مردم تصمیمشون مهم باشه برای محل هایی که مالیات خرج میشه

ColdWorld
January 7th, 2022, 14:13
عزیز دلم بله مالیات خوب هست ولی در جایی که مالیات خرج پیشرفت و رفاه مردم بشه و جایی که شفافیتی در محل خرج شدن مالیات ها باشه و مردم تصمیمشون مهم باشه برای محل هایی که مالیات خرج میشه
اینارو هم خواستم اضافه کنم، منتها گفتم طولانی و سیاسی میشه و بحث راه میوفته اخرش هم حذف میشه دیگه بیخیال شدم. کسی کا این حرف رو میزنه و فکر میکنه مالیات تا الان خرج رفاه ملت شده جوابش همونیه که دادم