PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در نصب Centos روی Citrix

iman65
March 5th, 2011, 17:07
سلام
می خواستم لطف کنید آموزش نصب Centos رو روی Citrix بگید به چه صورت هست ؟
برای نصب تو لیست خود Citrix 5.6 تا Centos 5.4‌ فقط ساپورت شده
برای نصب راهی هست جز اینکه ما یک وی پی اس ویندوزی با فولدر شیر بسازیم و لینک بدیم ؟
taghikhani
March 5th, 2011, 17:48
شما باید از گزینه netinstall استفاده کنید.
آخرین ورژنی رو که تو خود سیتریکس هست انتخاب کنید، تو مرحله بعد یه آدرس نصب اینترنتی آخرین ورژن رو بهش بدید. موقع نصب ازتون آی پی می گیره و نصب اولیه رو که انجام داد پسورد می گیره و از طریق vnc نصب اصلی رو انجام میده. نمونه آدرس:

http://ftp.plusline.de/centos/5.5/os/i386/

iman65
March 5th, 2011, 17:59
تو مراحل نصب به کارت شبکه که میرسه به آی پی نیاز داره و به صورت پیش فرض که ok‌ میکنم نمی تونه از dhcp آی پی بگیره
میشه این مورد رو هم راهنمایی بفرمایید

taghikhani
March 5th, 2011, 18:09
1- New VM
2- انتخاب centos 5.4
3- مرحله بعد اسم (دلخواه)
4- مرحله بعد boot from network رو انتخاب کنید و آدرسی رو که گفتم وارد کنید.
بقیش هم کاملا مشخصه. مشخصات رم و هارد و... رو وارد می کنید. موقع نصب هم زبان رو انتخاب می کنید و تنظیمات آی پی رو انجام میدید تا سرور نت بگیره و یک جا هم دو گزینه میاد با نامهای text mode و start vnc که شما دومی رو انتخاب می کنید و پسورد میدید و باقی رو از طریق vnc انجام میدید.

---------- Post added at 06:09 PM ---------- Previous post was at 06:08 PM ----------

تو مراحل نصب به کارت شبکه که میرسه به آی پی نیاز داره و به صورت پیش فرض که ok‌ میکنم نمی تونه از dhcp آی پی بگیره
میشه این مورد رو هم راهنمایی بفرمایید

dhcp رو غیر فعال کنید. همینطور ipv6 رو.
ip , netmask, gateway , dns
اینها رو وارد کنید.

iman65
March 5th, 2011, 18:11
من تو سرور فقط 1 آی پی ولید دارم که دادم به سرور اصلی برای استفاده. الان برای این قسمت آی پی رو به چه صورت تنظیم کنم ؟
همون آی پی سرور اصلی رو بدم مشکل ایجاد نمیشه ؟
taghikhani
March 5th, 2011, 18:13
من تو سرور فقط 1 آی پی ولید دارم که دادم به سرور اصلی برای استفاده. الان برای این قسمت آی پی رو به چه صورت تنظیم کنم ؟
همون آی پی سرور اصلی رو بدم مشکل ایجاد نمیشه ؟
چرا خوب ایجاد میشه.
شما برای ایجاد هر سرور مجازی نیاز به یک آی پی مستقل دارید. مگر اینکه آی پی اینولید تعریف کنید برای تست که در این صورت فقط از داخل خودش میتونید بازش کنید و به درد نصب اینترنتی هم نمیخوره. چون نت نمی گیره. اینطوری فقط میتونید مثل ویندوز از طریق سی دی نصبش کنید.

iman65
March 5th, 2011, 18:20
نت تو سرور به طور پیش فرض فعال میشه ؟
یعنی من یک آی پی دستی با یک رنج دلخواه بدم نیازی به تنظیم خاصی برای نت هست ؟
taghikhani
March 5th, 2011, 18:26
نت تو سرور به طور پیش فرض فعال میشه ؟
یعنی من یک آی پی دستی با یک رنج دلخواه بدم نیازی به تنظیم خاصی برای نت هست ؟
آی پی که میدید باید از طرف دیتاسنتر روی سرورتون روت شده باشه. در اینصورت نیازی به تنظیم خاصی نیست.

iman65
March 5th, 2011, 18:28
دیتاسنتری نیست. خودم یک آی پی ولید دارم و یک سرور که روش Citrix نصب کردم
همه چیز دست خودم هست و به سرور هم دسترسی فیزیکی دارم
یعنی برای نت کردن آی پی کاری خاصی باید انجام شه تو Citrix ‍؟