PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : nvme رو سرور hp dl360 Gen9

joeda
October 10th, 2021, 12:56
سلام

ما برای شرکتمون یک سرور dl360 Gen9 تهیه کردیم و از اونجایی که نرم افزاری که استفاده می کنیم نیاز به سرعت هارد بالا داره میخوایم از nvme استفاده کنیم.
طبق تحقیقی که انجام دادم باید هارد nvme رو با کارت تبدیل به سرور وصل کنیم ولی تو یوتیوب هیچ سورس آموزشی برای اینکار پیدا نکردم.

سوال من اینه که اگر هارد samsung 970 pro یا evo رو با یک کارت تبدیل به سرور وصل کنیم سرور اون رو شناسایی می کنه؟ و میتونم روش لینوکس (مثلا سنت او اس 8) نصب کنم؟

تاحالا روی سرور hp تجربه نداشتم.
دوستانی که تجربه مشابه با سرور دارند لطف میکنن تجربه شون رو در اختیار من بگذارند؟

arc1o0
October 10th, 2021, 13:44
سلام

کارت تبدیل موجود هست

تلگرام در تماس باشید یا با شماره شرکت 02166080215 تماس بگیرید راهنمایی کنیم.

با تشکر

joeda
October 10th, 2021, 13:52
اول باید مطمئن بشم که اینکار شدنی هست یا خیر بعد شروع کنم قطعات رو بخرم.

برای مثال هارد samsung 980 pro یا یکی از کارت های تبدیلی که میفرمایید روی سرور dl360 g9 میتونم رد هت 8 نصب کنم؟

البته طبق تحقیقاتم مثل اینکه سرورها مشکل بوت از nvme دارند که با قرار دادن یک هارد دوم مشکل حل میشه.

سوال من اینه، میشه یا نمیشه؟

باز هم ممنون

arc1o0
October 10th, 2021, 13:54
سلام

میشه دوست عزیز چرا نشه

ما ده ها سرور با همین روش راه اندازی کردیم

g7, g8, g9 همه مدل میشه

joeda
October 10th, 2021, 13:58
خیلی ممنون از راهنمایی ارزنده شما.
شماره شما رو به همکاران اعلام میکنم.

فقط راجع به بوت خیلی توضیح دقیقی پیدا نکردم، فقط فهمیدم که از nvme نمیشه بوت کرد.
برای بوت یکجا نوشته بود فلش استفاده کنید و یکجا هم از یک هارد.

میشه فلش استفاده کرد؟

arc1o0
October 10th, 2021, 13:59
بله

میشه فلش استفاده کرد

ولی بهتر هست از یه ssd 250 استفاده کنید

پایدارتر هست و قیمتی هم نداره

RoobinaServer
October 10th, 2021, 14:01
سلام

ما برای شرکتمون یک سرور dl360 Gen9 تهیه کردیم و از اونجایی که نرم افزاری که استفاده می کنیم نیاز به سرعت هارد بالا داره میخوایم از nvme استفاده کنیم.
طبق تحقیقی که انجام دادم باید هارد nvme رو با کارت تبدیل به سرور وصل کنیم ولی تو یوتیوب هیچ سورس آموزشی برای اینکار پیدا نکردم.

سوال من اینه که اگر هارد samsung 970 pro یا evo رو با یک کارت تبدیل به سرور وصل کنیم سرور اون رو شناسایی می کنه؟ و میتونم روش لینوکس (مثلا سنت او اس 8) نصب کنم؟

تاحالا روی سرور hp تجربه نداشتم.
دوستانی که تجربه مشابه با سرور دارند لطف میکنن تجربه شون رو در اختیار من بگذارند؟

سلام وقت به خیر

بله میشه مشکلی ندارد و فقط در برخی مدل های خاص چنین مشکلی وجود دارد که با هارد دوم حل میشود.

در صورت تمایل کارت تبدیل موجود است و میتوانید قبل از خرید هم اگر nvme خرید کرده اید سرور را بیاورید و با کارت تست فنی، تست نمائید.

http://www.roobinaserver.ir

باتشکر