PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده بیش از حد وردپرس از منابع سرور

logofun
March 4th, 2011, 21:50
دوستان چه کاری میشه کرد که سیستم محتوای وردپرس در بهترین حالت ممکن کمترین مصرف رو از منابع سرور (سی پی یو و رم ) بکنه این مسئله زمانی به ذهن من رسید که یکی از دوستان یک سیستم مدیریت وردپرس با 3 افزونه که کلا حجم 30مگ داره سایتش فشار زیادی به سرور میاره

البته حجم دیتابیسش حدود 2مگ هست :دی

پ.ن: وردپرس رو زیر سوال نبرید :دی فقط راه حل های خودتون رو در راستای حل این مسئله بیان کنید

ممنون

persian.developer
March 4th, 2011, 21:54
WordPress Optimization (http://codex.wordpress.org/WordPress_Optimization)
http://www.webhostingtalk.ir/f10/20920/

Milad-H
March 4th, 2011, 22:20
خدا وکیلی این چی داره که به فنا رفته :107:
WordPress Optimization (http://codex.wordpress.org/WordPress_Optimization)

logofun
March 4th, 2011, 22:38
خدا وکیلی این چی داره که به فنا رفته

منظورت i12-5 هست ؟ :دی

Milad-H
March 4th, 2011, 22:42
منظورت i12-5 هست ؟ :دی
بله...
دارم از ssh استفاده میکنم نمیتونم از چیز پی ان استفاده کنم
واسه همینه که زورم گرفت
اگه نه برای عبور فقط 1 کلیک فاصله داریم

Kian
March 4th, 2011, 23:31
فایل eror_logs رو در هاست سایتت چک کن تا علت مشکل رو پیدا کنی.

delta
March 4th, 2011, 23:37
فایل eror_logs رو در هاست سایتت چک کن تا علت مشکل رو پیدا کنی.

ببخشید چه ربطی داشت؟

Kian
March 4th, 2011, 23:48
ببخشید چه ربطی داشت؟

مشکلات اسکریپتها داخل اون فایل ثبت میشه و نشون میده که علت فشار غیر طبیعی وردپرس چیه :67:

khudeman
March 4th, 2011, 23:50
مشکل اصلی خود وردپرسه . هیچ راهی نداره بیخودی هم زور نزدین. (آخرشم وردپرس رو زیر سوال بردم)

Vahid
March 4th, 2011, 23:53
در کل :
دیتا بیس خودتون رو چند باید Repair & Optimize کنید .... توی فروم سرچ کنید دستوراتش هست
و کانفیگ های وب سرور رو چک کنید و شاید نیاز به تغییرات باشه میتونید از تاپیک های که در این مورد قبلا زده شده کمک بگیرید

HugeServer
March 5th, 2011, 00:21
در کل :
دیتا بیس خودتون رو چند باید Repair & Optimize کنید .... توی فروم سرچ کنید دستوراتش هست
و کانفیگ های وب سرور رو چک کنید و شاید نیاز به تغییرات باشه میتونید از تاپیک های که در این مورد قبلا زده شده کمک بگیرید

mysqlcheck -Aor

delta
March 5th, 2011, 00:41
بخواهید نخواهید همینی که هست! تمام سایتهای بزرگ هم که دارند وردپرس استفاده میکنند سرور اختصاصی هستند.. من خودم سایتم رو روی نیوک نگه داشتم فقط به خاطر همین فشار وردپرس.... چرا دروغ یک افزونه آخرین نمایش انجمن phpbb رو نصب کردم هاست کلا ارور داد و بالا نیومد!! :d
وردپرس رو هم زیر وسال نمیبرم خودم بهش علاقه مندم اما چه کنیم که تنها مشکل بزرگ وردپرس همین هست و باقی هم مونده!! تو دنیای برنامه نویسی هم کسی به دادش نمیرسه نمیدونم چرا!

AriyaDownload
March 5th, 2011, 15:35
ودپرس من هم همین مشکل رو داشت
با راهنمایی مدیریت سرور که ازش پرسیدم
گفت این افزونه ها رو نصب کنم
مشکل حل شده
Script Compressor
WP Super Cache

قبل از این که این دو افزونه رو نصب کنم
سایتم تا بازدیدش بالایه 2 هزار می رفت یا تعداد افراد آنلاین می شد بالایه 30 تا
سایت ساس می شد بعد از پنج دقیقه باز می کرد
بعدش که مشکل رو پیگیری کردم و سایت مانیتورینگ شد
مدیریت سرور گفت که پروسه ها می مونه داخل سیستم و خالی نمی شه
الانم که این دو تا رو نصب کردم خدا رو شکر هنوز مشکلی پیش نیومده
بازدید سایت بالای 11 هزار و آنلاین هم بالای 110 رفت مشکلی پیش نیومد

romeo2
March 12th, 2011, 01:29
درسته دوست عزیز منم مشکلات شما رو داشتم ولی با نصب افزونه WP Super Cache همه چیز درست شد

znhost
March 12th, 2011, 02:30
سی وردپرس انگلیسی کار کرده؟
تا اونجایی که من دیدم. 2 تا از یوزرهای خارجیم استفاده میکردن. اصلا فساری نمی آورد رو سرور . فکرکنم تیم ورد پرس ایران انگولک کرده سیستم و اینجوری شده. یعنی یک سری متغر ه حجیم میان و بدون اینکه پاک بشن در سیستم لود میشن. ایشالا وردپرس جدیدو اصلاح کنن

logofun
March 12th, 2011, 09:43
وردپرس فعلی هم با مشکل وسط چین نشدن رو به رو شده که با یک افزونه حل میشه - منتظر نسخه جدید باشید ..

HematYar
March 12th, 2011, 09:57
با سلام

موارد زیادی باعث بوجود اومدن این مشکل میشه که چند تاییشو که تجربه دوستان و خودم بوده رو براتون ذکر میکنم :

مورد اول : مشکلات ناسازگاری افزونه ها که با حذف افزونه مشکل طرف می شود. اگر مشکل سی پی یو دارید افزونه های خود را چک کنیدتا مطمئن شوید مشکل از کدام افزونه است .

مورد دوم : دستکاری درون پوسته ها که با برگرداندن پوسته به حالت پیش فرض مشکل حل می شود. اگر کد ها و حلقه ها به صورت اصولی فراخوانی نشوند یک حلقه بی نهایت پدید می آید که کاملا سی پی رو را میخورد ! پی اگر فردی مبتدی هستید از دستکاری پوسته ها پرهیز کنید.

مورد سوم : وجود ایراد دریکی از جدول های دیتا بیس ( post ) می باشد که وردپرس در هر بار خواندن آن جدول فشار زیادی به سی پی یو می آورد. این مشکل را از داخل PHPMyAdmin توسط repair کردن کلیه جدول ها بر طرف نمایید. در اکثر موارد توسط همین روش مشکل حل می شود و اگر حل نشود تقریبا باید تمامی جدول ها را بررسی نمایید.

مورد چهارم : اشکال در فایل های اصلی وردپرس مانند index.php و … همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده نمایید و اگر با فایل های اصلی مشکلی داریدبا جایگزین کردن آن فایل مشکل را حل کنید.

مورد پنجم : استفاده از پیوند یکتا در ورد پرس است و شاید تا کنون اصلا به ذهنتان هم خطور نکرده باشد که احتمال دارد پیوند یکتا مشکل ساز شود اما میشود و دلیل آن نیز ایجاد چند خط کد در فایل htaccess. وردپرس است که توسط اکثر هاست ها پشتیبانی نمی شود .

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . / index.php [L]
</ IfModule>
# END WordPress

در خط دوم این کد ماژول IfModule mod_rewrite.c (http://www.mistersoft.org/freelancing/getafreelancer/2009/03/Linux-Perl-CGI-PHP-System-Admin-mod_rewrite-problem-wordpress-amp-cake-php-402883.html) فراخوانی میشود که این ماژول ظاهرا به دلیل داشتن مشکلات زیاد بر روی سرور نصب نمی شود پس htaccess. حاوی فرامینی است که باعث کراش کردن سرور و مصرف سی پی یو میشود .

حالا چی کار کنیم که مشکل برطرف بشه ؟

پاسخ ساده است ، شما باید از پیوند یکتا یا همان permalink پیش فرض وردپرس استفاده کنید و اگر در فایل htaccess. خود این کد ها را دارید آنها را حذف کنید.

اما میرسیم به یک دلیل اصلی که بالاترین مصرف سی پی یو را شامل می شود …

مورد ششم : استفاده نا مناسب از برچسب ها یا همان Tag ها می باشد.

استفاده از برچسب ها به مقدار زیاد وردپرس را تبدیل به یک سی پی یو خور حسابی میکند ! باور نمیکنید ؟ امتحان کنید ! روی لوکال به یک نوشته 50 تا برچسب بزنید و آن را ببینید. آن نوشته خیلی دیر لود می شود و اگر در این هنگام مصرف سی پی یو توسط mysql را در task manager مشاهده کنید خواهید دید که cpu usage تا 50 % بالا می رود.

پس به اندازه کافی به نوشته های خود برچسب بزنید طوری که تعداد آن ها از 15 تجاوز نکند و از درج برچسب های تکراری خود داری کنید.

استفاده از پلاگین های مربوط به کش هم میتونه چاره ساز باشه

دو تا افزونه بهتون معرفی میکنم که تو تست ها خیلی خوب عمل کرده :

WordPress › WP Super Cache (http://wordpress.org/extend/plugins/wp-super-cache/)

WordPress › Hyper Cache (http://wordpress.org/extend/plugins/hyper-cache/)

امیدوارم که مشکلتون حل بشه .

AmirHosein
March 12th, 2011, 10:03
دارم پلاگینی رو تست میکنم بسی خطر ناک روی وردپرس خودم نصب کردم ابتدا منفجر شد ولی خیلی خوفه تا قبل عید با آموزش نصبش براتون میزارم {اخر پلاگین هست}

romeo2
March 12th, 2011, 13:40
درضمن دوست عزیز شما از افزونه cystat استفاده میکنید؟
پیشنهاد میکنم حتما به همراه تیبل هاش پاکش کنید چون فوق العاده فشار روی سرور رو زیاد میکنه این افزونه

znhost
March 12th, 2011, 16:28
آی از دست وردپرس
بابا یه چنتا شیم نمونشو بنویسیم خلاص
والا هیچیم نداره که بخواد فشار بیاره . نه فروم نه آپلودر نه ...
نیوک اونهمه چیز قاطیش کردن خم به ابروش نماید.
کسی از مشکلات دیتالایف خبر داره؟