PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیکربندی vSwitch ها در Esxi و دیتا سنتر هتزنر

maysam7026
August 13th, 2021, 17:10
با عرض سلام و وقت بخیر
از مجازی سازی Esxi استفاده میکنم . مشکلی که دارم مک آدرس هایی به سمت دیتا سنتر ارسال میشه که مربوط به من نیستند.
طی بررسی هایی که انجام دادم مشکل از اونجاست که کانفیگ vSwitch ها مشکل داره و زمانی که یک vm network جدید برای سابنت vm هاتون ایجاد می کنید اگر روی physical adapters اصلی پیاده سازی شود mac address خود VPS ها هم از سوییچ سرور رد می شود و مانیتوریگ شبکه می توانید مک آدرس vps ها را روی شبکه اصلی ببیند و برای هتزنر این مورد اختلال ایجاد می کند.

کسی در این زمینه تجربه ای داره منو راهنمایی کنه ؟

Optimus
August 14th, 2021, 12:23
باید ابتدا مجازی سازتون را به آخرین نسخه و پچ امنیتی موجود آپدیت کنید
سپس در تنظیمات شبکه سرور اصلی مواردی که زیادی ایجاد شده را دیلیت کنید

farhadhelix
August 15th, 2021, 09:15
با عرض سلام و وقت بخیر
از مجازی سازی Esxi استفاده میکنم . مشکلی که دارم مک آدرس هایی به سمت دیتا سنتر ارسال میشه که مربوط به من نیستند.
طی بررسی هایی که انجام دادم مشکل از اونجاست که کانفیگ vSwitch ها مشکل داره و زمانی که یک vm network جدید برای سابنت vm هاتون ایجاد می کنید اگر روی physical adapters اصلی پیاده سازی شود mac address خود VPS ها هم از سوییچ سرور رد می شود و مانیتوریگ شبکه می توانید مک آدرس vps ها را روی شبکه اصلی ببیند و برای هتزنر این مورد اختلال ایجاد می کند.

کسی در این زمینه تجربه ای داره منو راهنمایی کنه ؟

سلام

سویتچ جدا ایجاد کنید برای ای پی های ساب نتی که خریدید و اپلینک هم بهش ندید که لایه 3 انجام بشه روتینگتون و مک آدرس ها رد نشه

maysam7026
August 15th, 2021, 12:02
سلام ، مممنون
وقتی که یک سوییج ایجاد میکنم بدون اینکه آپلینک داشته باشه . اون سرور مجازی که پورت گروپش داخل اون سوییچ هست دسترسی به اینترنت نداره .
روی کلاینت ها باید اقدام خاصی انجام بشه ؟

farhadhelix
August 15th, 2021, 21:11
سلام ، مممنون
وقتی که یک سوییج ایجاد میکنم بدون اینکه آپلینک داشته باشه . اون سرور مجازی که پورت گروپش داخل اون سوییچ هست دسترسی به اینترنت نداره .
روی کلاینت ها باید اقدام خاصی انجام بشه ؟

ساب نت ای پی مگه خریداری نکردید و رو میکروتیک تنظیم نکردید؟ از طریق میکروتیکتون باید اینترنت بدید به ای پی هاتون

rexi1r
September 7th, 2021, 13:45
@farhadhelix (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=107127)
سلام من هم همین مشکل رو دارم ولی میکروتیک تنظیم نکردم و راستش بلد هم نیستم و تست کردم اگه یه پورت گروپ بسازم دقیقا مثل این دوستمون مشکل اینترنت دارم واسه اون آی پی های اضافه . اگه امکانش هست با جزییات توضیح بدین که چیکار میشه کرد

ghasemy50
September 7th, 2021, 17:12
سلام وقتتون بخیر
یک آموزش قدیمی موجود هست که میتونه کمکتون کنه:
https://www.youtube.com/watch?v=V3CHO_vskmw
موفق باشید.

rexi1r
September 7th, 2021, 18:02
این خیلیی به من میتونه کمک کنه فقط یه موردی خوندم که اگه سیستم عامل میکروتیکم کرکی باشه خودش باعث ابیوز میشه از سمت هتزنر. درسته؟ اگه جوابش اره هستش چه راهکاری میتونید پیشنهاد بدید؟

ghasemy50
September 8th, 2021, 01:07
همه از نسخه کرک شده استفاده میکنن، اگه چنین مشکلی واقعا وجود داشته باشه میتونین از نسخه chr استفاده کنین. فقط هر ماه باید لایسنس رو ریست کنین.