PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین سرمایه گذاری در دنیای تجارت و صنعت است یا استارت آپ؟

peidaiesh313
May 25th, 2021, 12:32
بنظرم با توجه به دلایل زیر سرمایه گذاری در استارتاپ ها بهتره.

نوعی کارآفرینی محسوب میشه و در زمینه تولید اشتغال خیلی موثره
کمک به ایده های خلاقانه برای تبدیل شدن به کسب و کارهایی که نیاز جامعه رو میتونن بر طرف کنن
از نظر بازاریابی خیلی راحت تره. مثلا در زمینه بازاریابی اینترنتی محدویت نداره و به خوبی میشود یا هزینه کمتر تاثیری مثبتی گذاشت.
سرعت رشد بالایی دارن و اگر ایده خلاقانه ای باشه میتونه مورد استقبال زیادی از طرف جامعه قرار بگیره و در مدت زمان کمی رشد زیادی رو داشته باشه.

این موارد رو از یک مقاله در سایت پیدایش (https://peidaiesh.com/)دیدم و بنظرم خیلی موارد خوبی رو عنوان کرده.

mibfa
May 28th, 2021, 12:52
سلام
چندتا سئوال برام پیش امده لطفا توضیح بدید در صورت امکان

آیا استارت آپ جدا از تجارت یا صنعت است ؟ یا اینکه یک شبکه کوچک کنجانده شده در صنعت و تجارت

آیا استارتاپ میتواند نیاز اکثریت جامعه را پوشش دهد و اگر اینگونه شود باز یک استارتاپ است یا یک تجارت ؟

ایا صنعت را میتوان رده بالای تجارت نامید ؟ چون تا صنعتی نباشه تجارتی رخ نمیده

لطفا راهنمایی کنید

demonvictor
May 28th, 2021, 15:56
L-)
تو ایرانو تعریف استارتاپ رو نمیدونم. شاید چیزی که میخام بگم، تعریفش تو ایران اشتباه باشه.
اما استارتاپ در دنیا در همه جا. در همه جا یک تعریف مشخص داره و با یک توضیح میشناسنش.
مقاله ی سایت پیدایشو این چیزاشم کاری ندارم از کجا دارن مینویسن.

استارتاپ، رسیدن به فناوریی هستش که شما براش هیچ بیزینس مدلی نداری. هیچ مدل اقتصادیی براش نداری. مثلا چی؟
مثلا استارتاپی که گوگل خریداریش کرد با این تعریف:
ما اومدیم یه چیزی درست کردیم که میتونه توی فیلم ها سرچ کنه. یعنی اگه عبارت، ایکس رو بخایی دنبالش بگردی، اگه تو ویدیو کسی این حرف رو زده باشه میتونه بهت بگه. نمیدونم چطوری میشه ازش پول دراوورد. ولی من این چیز رو درستش کردم.

شرکتا این رو میبینن. هرکدوم که حس کردن میتونن ازین چیزی که این بنده خدا ساخته، درآمد کسب کنن، میان و اون رو خریداریش میکنن.

یا سرمایه گذاری میکنن روش تا بتونن ازش توی شرکت خودشون استفاده کنن.

یا مثلا یه استارتاپ اومده گفته که، من یه چیزی ساختم، میتونه چرخش عقربه هارو با انرژی کمتری انجام بده. بعد شرکت رولکس میاد اون فناوری رو روش سرمایه گذاری میکنه.

این تعریف تو ایران کاملا اشتباه تلقی میشه. چون تو ایران وقتی میگی که من یه استارتاپ دارم، که میتونه الگوی رفتاری از کلیک کاربرا گزارش بده، حاضری توش سرمایه گذاری کنی، بهت برمیگردن میگن، مدل کسب و کار و مدل اقتصادی شو برام وردار بیار بعد ببینیم چی داری.

هومممم؟؟؟

mibfa
May 29th, 2021, 07:47
L-)
تو ایرانو تعریف استارتاپ رو نمیدونم. شاید چیزی که میخام بگم، تعریفش تو ایران اشتباه باشه.
اما استارتاپ در دنیا در همه جا. در همه جا یک تعریف مشخص داره و با یک توضیح میشناسنش.
مقاله ی سایت پیدایشو این چیزاشم کاری ندارم از کجا دارن مینویسن.

استارتاپ، رسیدن به فناوریی هستش که شما براش هیچ بیزینس مدلی نداری. هیچ مدل اقتصادیی براش نداری. مثلا چی؟
مثلا استارتاپی که گوگل خریداریش کرد با این تعریف:
ما اومدیم یه چیزی درست کردیم که میتونه توی فیلم ها سرچ کنه. یعنی اگه عبارت، ایکس رو بخایی دنبالش بگردی، اگه تو ویدیو کسی این حرف رو زده باشه میتونه بهت بگه. نمیدونم چطوری میشه ازش پول دراوورد. ولی من این چیز رو درستش کردم.

شرکتا این رو میبینن. هرکدوم که حس کردن میتونن ازین چیزی که این بنده خدا ساخته، درآمد کسب کنن، میان و اون رو خریداریش میکنن.

یا سرمایه گذاری میکنن روش تا بتونن ازش توی شرکت خودشون استفاده کنن.

یا مثلا یه استارتاپ اومده گفته که، من یه چیزی ساختم، میتونه چرخش عقربه هارو با انرژی کمتری انجام بده. بعد شرکت رولکس میاد اون فناوری رو روش سرمایه گذاری میکنه.

این تعریف تو ایران کاملا اشتباه تلقی میشه. چون تو ایران وقتی میگی که من یه استارتاپ دارم، که میتونه الگوی رفتاری از کلیک کاربرا گزارش بده، حاضری توش سرمایه گذاری کنی، بهت برمیگردن میگن، مدل کسب و کار و مدل اقتصادی شو برام وردار بیار بعد ببینیم چی داری.

هومممم؟؟؟

در یک کلام منظور شما رساندن یک ایده ( فنی و ... کلا یک مدل جدید ) به فن اوری و ایجاد بازار جدید برای ان در یک حوزه صنعتی که منجر به یک تجارت برتر شود را استرتاپ میگویند ؟ درست میگم