PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطوری Google Apps رو واسه دامینم فعال کنم ؟

1eng.ir
July 10th, 2009, 04:16
سوال: چطوری Google Apps رو واسه دامینم فعال کنم ؟
پنل دامین: Name.Com
فکر کنم DNS ها هم باید ns1.name.com تا ns4 باشه ...

1eng.ir
July 10th, 2009, 21:48
Just For Up
این همه ادمین هاستینگ یکی با Name.Com کار نکرده ؟ :65:

1eng.ir
July 11th, 2009, 08:06
آخرین بار ... Just for Up

mehdi20
July 11th, 2009, 12:13
سلام دوست عزیز خب اول یکم توضیح بدم در مورد این سرویس البته برای کسانی که نمی دونن
سرویس google apps سرویسی است که از طرف شرکت گوگل ارائه شده تا شرکت ها و صاحبان دامین بتونن یکسری امکانات رو در اختیار داشته باشن یکی از اونها اینه که ایمیل شخصی خودشون رو با ظاهر جیمیل باز کنن و حتی بتونن سرویس ارائه ایمیل کوچکی راه اندازی کنن تا اونجا که من اطلاع دارم این سرویس برای مدت 30 روز رایگان هست و بعد از تمام شدن مدت زمان استفاده رایگان باید هزینه سالیانه ای بابت هر کاربر که $50 برای هر کاربر برای یکسال است باید پرداخت شود .

خب بریم سراغ مراحل
ابتدا به آدرس زیر بروید
http://www.google.com/a/cpanel/domain/new
حتما با وی .. ان یا ...شکن وارد بشین و در ضمن کشور ایران رو هم انتخاب نکنید . بعضی از کشور ها رو قبول نمی کنه .

و اما تنظیمات mx برای دامین name.com:
وارد قسمت DNS Management شوید .
رکورد های قبلی رو در صورت موجود بودن پاک کنید و این رکورد ها رو اضافه کنید .

Record Type Record Host Record Answer TTL Priority (MX only)

MX leave blank ASPMX.L.GOOGLE.COM. leave blank 10

MX leave blank ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. leave blank 20

MX leave blank ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. leave blank 20

MX leave blank ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. leave blank 30

MX leave blank ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. leave blank 30

اگر بالای واضح نیست این هم همونه
MX Server address Priority
ASPMX.L.GOOGLE.COM. 10
ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 20
ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 20
ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX4.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX5.GOOGLEMAIL.COM. 30

تغییرات حدود 2 روز طول میکشه تا ست بشه
خب در پایان اکانت شما بصورت زیر خواهد بود
http://mail.google.com/a/yourdomain.com
البته اگر بخواهید میتونید اونو به ساب دامینی از دامین خودتون تبدیل کنید . مثل mail.yourdomain.com
برای اینکار بعد از تایید و فعال شدن اکانت تون توی گوگل , وارد کنترل پنلتون بشید
و سپس از قسمت Service Settings گزينه ي Mail را انتخاب كنيد
درقسمت Web address در تب General مورد Change URL را انتخاب كنيد .
در قسمت مربوطه ساب دامین رو وارد کنید .
حالا شما بايد به كنترل پنل خود رفته و CNAME ي جديدي با نام ساب دامين مورد نظر كه قبلا انتخاب كرده بوديد بسازيد و ادرس ان را به ghs.google.com متصل كنيد .
امیدوارم کامل توضیح داده باشم اگر چیزی جا افتاده شما کاملش کنید .

mehdi20
July 11th, 2009, 12:13
سلام دوست عزیز خب اول یکم توضیح بدم در مورد این سرویس البته برای کسانی که نمی دونن
سرویس google apps سرویسی است که از طرف شرکت گوگل ارائه شده تا شرکت ها و صاحبان دامین بتونن یکسری امکانات رو در اختیار داشته باشن یکی از اونها اینه که ایمیل شخصی خودشون رو با ظاهر جیمیل باز کنن و حتی بتونن سرویس ارائه ایمیل کوچکی راه اندازی کنن تا اونجا که من اطلاع دارم این سرویس برای مدت 30 روز رایگان هست و بعد از تمام شدن مدت زمان استفاده رایگان باید هزینه سالیانه ای بابت هر کاربر که $50 برای هر کاربر برای یکسال است باید پرداخت شود .

خب بریم سراغ مراحل
ابتدا به آدرس زیر بروید
http://www.google.com/a/cpanel/domain/new
حتما با وی .. ان یا ...شکن وارد بشین و در ضمن کشور ایران رو هم انتخاب نکنید . بعضی از کشور ها رو قبول نمی کنه .

و اما تنظیمات mx برای دامین name.com:
وارد قسمت DNS Management شوید .
رکورد های قبلی رو در صورت موجود بودن پاک کنید و این رکورد ها رو اضافه کنید .

Record Type Record Host Record Answer TTL Priority (MX only)

MX leave blank ASPMX.L.GOOGLE.COM. leave blank 10

MX leave blank ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. leave blank 20

MX leave blank ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. leave blank 20

MX leave blank ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. leave blank 30

MX leave blank ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. leave blank 30

اگر بالای واضح نیست این هم همونه
MX Server address Priority
ASPMX.L.GOOGLE.COM. 10
ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 20
ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 20
ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX4.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX5.GOOGLEMAIL.COM. 30

تغییرات حدود 2 روز طول میکشه تا ست بشه
خب در پایان اکانت شما بصورت زیر خواهد بود
http://mail.google.com/a/yourdomain.com
البته اگر بخواهید میتونید اونو به ساب دامینی از دامین خودتون تبدیل کنید . مثل mail.yourdomain.com
برای اینکار بعد از تایید و فعال شدن اکانت تون توی گوگل , وارد کنترل پنلتون بشید
و سپس از قسمت Service Settings گزينه ي Mail را انتخاب كنيد
درقسمت Web address در تب General مورد Change URL را انتخاب كنيد .
در قسمت مربوطه ساب دامین رو وارد کنید .
حالا شما بايد به كنترل پنل خود رفته و CNAME ي جديدي با نام ساب دامين مورد نظر كه قبلا انتخاب كرده بوديد بسازيد و ادرس ان را به ghs.google.com متصل كنيد .
امیدوارم کامل توضیح داده باشم اگر چیزی جا افتاده شما کاملش کنید .

1eng.ir
July 11th, 2009, 16:06
MX ها رو اکتیو کرده بودم، یه چند ساعتی مونده که 48 ساعت بشه :d

یکی از دوستان میگفت نیازی به این کارا نیست، ولی نگفت چه راهی :(

azadh
August 10th, 2010, 11:53
MX ها رو کجا باید اکتیو کنم، من فقط دامین دارم و هاست ندارم. الان من ایمیلم ساخته شده ولی send/recive نمی شه.
کمکم کنید.

vPsPersia.COM
August 10th, 2010, 13:27
ممد جان ربطی به MX و این حرفا نداره .

NS1 تا NS4 رو برای دامینت ست کن . دیگه چیزی روش نباشه ها !!

بعد یک گزینه هست Google APPS ، زده Deactived . باید روش کلیک کنی که Actived بشه . بعد اگه نشد یا هر ارروی دارد ، ایمیل کن info@name.com

بعد برات درست می کنند

azadh
August 10th, 2010, 14:23
من از طریق ZoneEdit.com (http://www.zoneedit.com/)، ان اس NS گرفتم، ns دامین رو هم تغییر دادم، ولی در ZoneEdit.com (http://www.zoneedit.com/).که login می کنم و دامینم رو انتخاب می کنم نمی تونم mx رو عوض کنم.
یعنی لازم نیست که MX عوض کنم؟

kingoftehran
August 10th, 2010, 15:52
با سلام
نحوه تنظیم در دایرکت آی را هم توضیح دهید

vPsPersia.COM
August 10th, 2010, 23:35
با سلام
نحوه تنظیم در دایرکت آی را هم توضیح دهید

عزیزم Google APPS سالانه 50 دلار هزینه داره ، ولی در پنل name.com این قابلیت مجانی هست . در هرجایی نمیشه . فقط name.com هست که FREE میده

M.S.R
August 11th, 2010, 00:07
عزیزم Google APPS سالانه 50 دلار هزینه داره ، ولی در پنل name.com این قابلیت مجانی هست . در هرجایی نمیشه . فقط name.com هست که FREE میده

سلام
نسخه رایگان هم داره.
باید توی کنترل پنل دومینتون قسمت دی ان اس دی ان اس ها را روی پیش فرض قرار دهید بعد توی google aps عضو شوید و دس ان اس رکورد ها را تغییر دهید.

Aria
August 11th, 2010, 01:28
سلام.

این تاپیک خیلی قدیمی نیست ؟

در هر حال نسخه رایگان هم داره که لینکش به شرح زیر هست:

Google Apps Standard Edition helps groups build communities - Google Apps Standard Edition (http://www.google.com/apps/intl/en/group/index.html)

نیازی نیست خودتون رو با شرکت های مختلف گیر بندازید تا از یک چیز خارجی بهره ببرید.

همیشه یه سرچ گوگل میتونه هزینه ها رو نصف کنه و یا حداقل انتخاب صحیح رو به شما نشان بده.

با تشکر.

azadh
August 11th, 2010, 09:25
مشکل من حل شد و به ایمیلم کار می کنه :)

takdns
August 15th, 2010, 13:12
سلام به اساتید محترم
ما 2 تا دامین تو سایت name.co به ثبت رسوندیم
حالا وارد پنلمون شدیم و کاریو که باید ندانسته انجام نمیدادیمو انجام دادیم یه قسمت داره که enable زده وبالاش لوگو گوگله زدیم وارد یه جایی شدکه میگفت واسه دامینت ایمیل بساز ما هم ساختیم به این شکل admin@7rang.us حالا موندیم چیکا کنیم هاستو به دامین متصل کردیم و خواستیم ادرس سایتمونو بالا بیاریم نشد که نشد به جای اینکه سایت بالا بیاد صفحه گوگل بالا اومد هر کاری کردیمو به هر دری زدیم هیچکسی بلد نبود کمک کنه حالا من چیکا کنم همه چیز به حالت اول برگرده و google apps در کار نباشه ممنون میشم کمک کنید

1eng.ir
August 15th, 2010, 13:19
کل رکورهای دامین رو حذف کن و دوباره تنظیمات دلخواهتو انجام بده!

takdns
August 15th, 2010, 19:30
mamnon doros shod

Alborz
October 12th, 2010, 14:02

لطفا در صورتی که اطلاع کافی ندارید دیگران را گم‌راه نکنید. این‌که «فقط name.com هست که FREE میده» نشانه‌ی عدم آگاهی شماست.
سرویس Google Apps کاملا رایگان است (نسخه‌ی غیر رایگان آن پشتیبانی تلفنی دارد و ۲۵ گیگابایت فضا برای هر کاربر را شامل می‌شود)
آن ۵۰ دلار هم که نوشتید احتمالا جایی به گوش‌تان خورده، صحیح آن این است که سرویس رایگان تا ۵۰ کاربر را پشتیبانی می‌کند و برای ارائه‌ی سرویس به بیش از آن
می‌بایست سرویس غیر رایگان خریداری شود که هزینه‌ی آن به ازای هر کاربر ۴۰ یورو به علاوه‌ی ۲۵ یورو مالیات است.