PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امنیت شبکه با مودم وایرلس

kurosh-AM
April 13th, 2021, 13:25
سلالم به همه اساتید
شرکت ما یک شبکه 25 کلاینتی داره که فقط به صورت lan کار میکنه و هیچ access point وایرلسی نداره!! الان در نظر دارم که یک سیستم وایرلس جایگزین این سیتسم قدیمی بکنم !! میشه راهنمایی کنید چقدر تغییرات نیازه و اینکه از لحاظ امنیت چطور هست؟؟ در حال حاضر مودم قبلی روی یک سرور فایروال bridge شده است!!

NetworkFA
April 13th, 2021, 13:29
نکنید

kurosh-AM
April 13th, 2021, 13:32
مهندس میشه یه دلیل بهم بگید؟ من خودم نظرم نیست اینکار رو انجام بدم ولی مدیریت درخواست یه همچنین چیزی رو داشتن!!

farhadhelix
April 14th, 2021, 08:51
سلام

بستگی به نوع مصرف شبکتون داره. اگر دیتا زیاد در تبادل هست وایرلس نکنید

اگر فقط دسترسی های سطحی و کم ترافیک مورد نیاز هست و flexible بودن کار براتون مهم هست که به راحتی سیستم به شبکه اضافه کنید وایرلس کنید

soheil.hidd3n
April 14th, 2021, 14:30
سلالم به همه اساتید
شرکت ما یک شبکه 25 کلاینتی داره که فقط به صورت lan کار میکنه و هیچ access point وایرلسی نداره!! الان در نظر دارم که یک سیستم وایرلس جایگزین این سیتسم قدیمی بکنم !! میشه راهنمایی کنید چقدر تغییرات نیازه و اینکه از لحاظ امنیت چطور هست؟؟ در حال حاضر مودم قبلی روی یک سرور فایروال bridge شده است!!
سلام یک hap lite بگیرید از haplite وصل کنید سوییچ لن اینترنت بدید
AP میتونید بسازید WPA2
رنج شبکه وایرلس از lan جدا کنید
پسورد پالیسی رعایت کنید

NetworkFA
April 14th, 2021, 15:56
مهندس میشه یه دلیل بهم بگید؟ من خودم نظرم نیست اینکار رو انجام بدم ولی مدیریت درخواست یه همچنین چیزی رو داشتن!!

اولا زیاد شدن امواج وایرلس برای سلامتی خوب نیست
دوما شبکه وایرلس بخاطر ساختار Half duplex که داره وقتی تعداد کلاینت ها بالا بره همراه با کاهش سرعت و افزایش تاخیر هست.