PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات dns و تنظیمات آن در هاست و دومین

reza_pa48
April 5th, 2021, 13:53
سلام
بنا به نیاز مشتری، سرویس هاست از godady و دومین از یک ثبت کننده یونانی خریداری شد.
ایمیل زدیم به گو ددی که dns های دومین رو روی چی بزاریم که وصل شه به هاست؟ که جواب داد، یه dns از نوع A بساز و یه آیپی داد که اونو بزنیم.
من در پانل دومین، یه DNS از نوع A ساختم و آیپی رو زدم. ولی همچنان DNS های دومین در whois گرفتن، dns های پیش فرض دومین است.
سایت الان بالا میاد و به سی پانل وصل میشه و به نظر میرسه مشکلی نداره.
حالا سوالم اینه که این مشکلی ایجاد می کنه؟

soheil.hidd3n
April 5th, 2021, 14:43
سلام
بنا به نیاز مشتری، سرویس هاست از godady و دومین از یک ثبت کننده یونانی خریداری شد.
ایمیل زدیم به گو ددی که dns های دومین رو روی چی بزاریم که وصل شه به هاست؟ که جواب داد، یه dns از نوع A بساز و یه آیپی داد که اونو بزنیم.
من در پانل دومین، یه DNS از نوع A ساختم و آیپی رو زدم. ولی همچنان DNS های دومین در whois گرفتن، dns های پیش فرض دومین است.

سلام کلا روی بحث dns
شما از جایی که دامین خرید زدی باید بری تو پنلش و ns های godady ست کنی
بعد تو godady پنلش بری a رکورد بزنی بدون ns معلومه اصلا نمیدونه کجا هست دامین و هاست کجا هست

reza_pa48
April 5th, 2021, 14:51
سلام کلا روی بحث dns
شما از جایی که دامین خرید زدی باید بری تو پنلش و ns های godady ست کنی
بعد تو godady پنلش بری a رکورد بزنی بدون ns معلومه اصلا نمیدونه کجا هست دامین و هاست کجا هست

از go dady پرسیدم که dns های دومینمو چی بزارم که وصل شه به هاستی که از شما گرفتم؟
بهم گفت

To connect your domain with your current registrar to your cPanel hosting hosted by us, you need to ask your domain registrar to update the DNS record on the question on the domain by adding or modifying the A record with the IP address of your hosting plan with us which is : XXXXX

منم رفتم تو پانل دومینم و این کارو کردم
الان سایت بالا میاد بدون مشکل.
کار دیگه ای باید بکنم؟

اضافه می کنم که dns های دومین، الان چیزی هست که رجیستر کننده دومین تنظیم کرده بود.
سایت هم بالا میاد

soheil.hidd3n
April 5th, 2021, 15:03
از go dady پرسیدم که dns های دومینمو چی بزارم که وصل شه به هاستی که از شما گرفتم؟
بهم گفت

To connect your domain with your current registrar to your cPanel hosting hosted by us, you need to ask your domain registrar to update the DNS record on the question on the domain by adding or modifying the A record with the IP address of your hosting plan with us which is : XXXXX

منم رفتم تو پانل دومینم و این کارو کردم
الان سایت بالا میاد بدون مشکل.
کار دیگه ای باید بکنم؟

اضافه می کنم که dns های دومین، الان چیزی هست که رجیستر کننده دومین تنظیم کرده بود.
سایت هم بالا میاد
نه ns هاستینگ ست کنید
بحث امنیت قضیه :
وقتی ns یک dns سرور ست میکنیم در واقع dns سرور هاستینگ در واقع دسترسی به ریدایرکت و غیره داره هاستینگ
ولی در کل go dady امنیتش خیلی بالاست

reza_pa48
April 5th, 2021, 15:06
خوب من الان چی کار کنم؟
به go dady بگم من A record ساختم
ولی dns خود دومین رو روی چی بزارم؟

soheil.hidd3n
April 5th, 2021, 18:55
خوب من الان چی کار کنم؟
به go dady بگم من A record ساختم
ولی dns خود دومین رو روی چی بزارم؟

دامین reza.com خرید زدی از دامین فروشی A
هاست go dady
برای اینکه سایت بیاد بالا رفتی ns go dady تو دامین فروشی A ست کردی اختیار دادی به هاستینگ

حالا برای اینکه سایت بیاد بالا باید A رکورد بسازی با نام های
www و خالی که سایت
www.reza.com و
reza.com بالا بیاد همین هیچ مورد دیگه نمی خواد ست کنی
اگر subdomain میخوای یعنی
server1.reza.com بازم باید A رکورد تو همین go dady بسازی
اگر میل سرور میخوای بیاری بالا mx رکورد باید بسازی
mail.reza.com
اگر سوالتون متوجه نشدم بفرمایید

gharibion
June 24th, 2021, 11:28
سلام

با سلام،

مشکلات و ارورهای DNS را همواره از سایت intodns.com می توانید بررسی کنید.

برای عملکرد صحیح DNS ها بایستی هم در پنل دامنه و هم در DNS Zone هاست به طور یکسان تنظیم گردند.

SaeedFazlollahzadeh
June 24th, 2021, 23:35
سلام

کاری که انجام دادید و بهتون گفتند درست هست و چون اتصال تون هم مشکلی نداره، خیر هیچ مشکلی ایجاد نمیشه.
زمانی که شما A Record تنظیم می کنید دامنه به اون آی پی وصل میشه. زمانی هم که NS ست می کنید دامنه به اون سرور و آی پی متصل میشه.
برخی دامنه ها مثل .ir مثلا قابلیت ثبت A Record رو روی خود پنل دامنه ندارند و حتما باید NS ثبت کنید، و برخی هم مثل .com و غیره این قابلیت رو دارند که دیگه نیازی به ثبت NS نباشه.

mehraz
July 12th, 2021, 17:26
با سلام

مهراز (https://mehrazcard.com/)هستم خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

خیلی عااااااااالی