PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال اطلاعات سرور به سرور

abolfazlll
January 24th, 2021, 13:35
سلام وقتتون بخیر
من می بایست تمامی اطلاعات و نرم افزار های یک vps با ویندوز سرور 2012R2 را به یک vps دیگر منتقل کنم
پشتیبان سرور اول میگن ما از مجازی سازی استفاده نکردم که بک آپ بهتون بدیم تا ببرید به سرور دیگه...
باید بصورت دستی اینکار و بکنیم هیچ راه حلی نداره که به راحتی انتقال انجام بشود؟ مثلا با یک نرم افزاری این کارو انجام بدیم؟ (بر روی سرور کنترل پنل نصب نیست چون صرفا به خوده سرور ویندوزی برامون کارآمد بود)

tpark
January 24th, 2021, 13:54
درود بر شما
برای تبدیل یک سرور مجازی به سرور فیزیکی و بلعکس میتونید از تکتیک ایجاد Clone Image هارد استفاده کنید.

دقت کنید که کل ساختار هارد باید کلون بشه.
امکان داره به علت Hardware Compatibility کلون شما همه جا کار نکنه.

موفق و پیروز باشید.

abolfazlll
January 24th, 2021, 13:59
درود بر شما
برای تبدیل یک سرور مجازی به سرور فیزیکی و بلعکس میتونید از تکتیک ایجاد Clone Image هارد استفاده کنید.

دقت کنید که کل ساختار هارد باید کلون بشه.
امکان داره به علت Hardware Compatibility کلون شما همه جا کار نکنه.

موفق و پیروز باشید.
سلام من میخام این سرور مجازی رو انتقال بدم به یک سرور مجازی دیگر با این روش شدنیه؟

tpark
January 24th, 2021, 14:05
شما فرمودید که سرور مبدا فیزیکی و سرور مقصد مجازی هستش.

برای انتقال vm به vm:

اگر تکنولوژی های مبدا و مقصد یکسال باشند میتونید اکسپورت و ایمپورت کنید، مثلا برای vmware میتونید فایل ova بگیرید.
اگر دو تکنولوژی متفاوت باشند میتونید از ابزارهای تبدیل بکاپ استفاده کنید یا روش بالا رو پیاده سازی کنید.

موفق و پیروز باشید.

abolfazlll
January 24th, 2021, 14:08
شما فرمودید که سرور مبدا فیزیکی و سرور مقصد مجازی هستش.

برای انتقال vm به vm:

اگر تکنولوژی های مبدا و مقصد یکسال باشند میتونید اکسپورت و ایمپورت کنید، مثلا برای vmware میتونید فایل ova بگیرید.
اگر دو تکنولوژی متفاوت باشند میتونید از ابزارهای تبدیل بکاپ استفاده کنید یا روش بالا رو پیاده سازی کنید.

موفق و پیروز باشید.
نمیدونم کدوم قسمت متنو اشتباه نوشتم بررسی کردم همه رو vps نوشته بودم
من با پشتیبان سرورم تماس گرفتم گفتن ما از vmware استفاده نکردیم و فایل بک آپ ova نمیتونیم به شما بدیم!! باید دستی منتقلش کنید
چطور میتونم از جزئیات و تکنولوژی vps ام مطلع بشم تا بتونم اون و به vps دیگری منتقل کنم؟

tpark
January 24th, 2021, 14:18
پشتیبان سرور اول میگن ما از مجازی سازی استفاده نکردم...
میتونید از خودشون بپرسید.

abolfazlll
January 24th, 2021, 14:47
میتونید از خودشون بپرسید.
اگر راهنمایی میکردن که تاپیک نمیزدم فقط میگن بصورت دستی منتقلش کنید

my-host.site
January 25th, 2021, 00:17
می تونین از PC to PC یا norton ghost یا cloner استفاده کنید . ( محض اطلاعتون - همشون از ویندوز فعلی بکاپ می گیرن و در ویندوز بعدی ریستور میشن )

abolfazlll
January 25th, 2021, 09:03
می تونین از PC to PC یا norton ghost یا cloner استفاده کنید . ( محض اطلاعتون - همشون از ویندوز فعلی بکاپ می گیرن و در ویندوز بعدی ریستور میشن )

سلام مهندس قصد استفاده از norton ghost و دارم امیدوارم همه چیز و انتقال بده خیلی ممنون از راهنماییتون :x
متاسفانه norton ghost ویندوز سرور و ساپورت نمیکنه

hassanshaikhi
January 25th, 2021, 19:17
چرا از برنامه بکاپ خود ویندوز سرور استفاده نمی کنید؟
توی ران اینو بزنید

wbadmin.msc

بعد یه بکاپ بگیرید میتونید با اون یکی سرور هم شبکه کنید که مستقیم فایل بکاپ اونجا منتقل بشه بعد توی سرور مقصد بکاپ رو ریکاوری کنید

abolfazlll
January 26th, 2021, 08:56
چرا از برنامه بکاپ خود ویندوز سرور استفاده نمی کنید؟
توی ران اینو بزنید

wbadmin.msc

بعد یه بکاپ بگیرید میتونید با اون یکی سرور هم شبکه کنید که مستقیم فایل بکاپ اونجا منتقل بشه بعد توی سرور مقصد بکاپ رو ریکاوری کنید
سلام وقتتون بخیر
خیلی ممنون از راهنماییتون
یعنی عینا هرچی هست و بک آپ میگیره و vps بعدی شامل تمامی اطلاعات و نرم افزار خواهد بود؟
تا حالا تجربشو داشتید؟

hassanshaikhi
January 26th, 2021, 21:56
سلام وقتتون بخیر
خیلی ممنون از راهنماییتون
یعنی عینا هرچی هست و بک آپ میگیره و vps بعدی شامل تمامی اطلاعات و نرم افزار خواهد بود؟
تا حالا تجربشو داشتید؟
سلام
اصولا باید همه چیز رو بکاپ بگیره
برای این نسخه نه

https://img.vembu.com/wp-content/uploads/2019/06/Windows-Server-Backup-6.png

abolfazlll
January 27th, 2021, 09:14
سلام
اصولا باید همه چیز رو بکاپ بگیره
برای این نسخه نه

https://img.vembu.com/wp-content/uploads/2019/06/Windows-Server-Backup-6.png

اومدم از سرور بک آپ بگیرم نمیشه؟!!

40834

hassanshaikhi
January 27th, 2021, 09:15
سرویس بکاپ نصب نیست از طریق سرور منجر نصبش کنید

abolfazlll
January 27th, 2021, 10:06
سرویس بکاپ نصب نیست از طریق سرور منجر نصبش کنید
من vps اشتراکی دارم این دسترسی برای من فکر نکنم باز باشه... منه User هم میتونم نصبش کنم؟

hassanshaikhi
January 28th, 2021, 21:28
من vps اشتراکی دارم این دسترسی برای من فکر نکنم باز باشه... منه User هم میتونم نصبش کنم؟

اگه با یوزر administrator وارد شدید یا یوزرتون عضو این گروه هست نباید مشکلی باشه

abolfazlll
January 30th, 2021, 09:01
اگه با یوزر administrator وارد شدید یا یوزرتون عضو این گروه هست نباید مشکلی باشه
یوزرم administrator هست اما نمیتونم با این روش بک آپ بگیرم