PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنگ کردن سرور موقع ارسال ترافیک

SaeedFazlollahzadeh
August 10th, 2020, 13:12
سلام

دو عدد سرور داریم در یک شبکه با سخت افزار مشابه و هم تراز (عینا یکی نیستند). مثلا یکی 8 کور سی پی یو بدون هایپر ثرد (hyper thread) دارد و دیگری 4 کور با هایپر ثرد که 8 کور می شود. باس رم و فرکانس پردازنده و غیره هم مشابه هست.
هر دو سرور ESXi دارند با تعدادی ماشین.
روی هر دو سرور هم ماشین سنت او اس نصب هست و موقع انجام تستم هم ماشین ها را روشن گذاشتم و هم که فقط دو تا سنت او اس ها را روشن گذاشتم.
روی هر دو سنت او اس هم وب سرور نصب شده برای تست دانلود.

من به سرور جدید اس اس اچ می زنم و یک فایلی را از سرور قبلی wget می کنم. سرعت wget را لیمیت می کنم هیچ قطعی سروری در دو طرف اتفاق نمی افتد. لیمیت را هم بر می دارم و با حداکثر سرعت شبکه هم دانلود می کند باز هم مشکلی پیش نمی آید.
حالا به سرور قبلی اس اس اچ می زنم و یک فایلی را از سرور جدید می خواهم wget کنم. وقتی که بدون لیمیت دانلود می کند سرور جدید که تازه ستاپ شده هنگ می کند و کلا از دسترس خارج می شود. اما اگر سرعت wget را محدود کنم هیچ مشکلی برای سرور جدید پیش نمی آید. وقتی هم که مشکل پیش می آید کل سرور باید فیزیکی ریبوت شود. حتی به کنسول سرور هم که وصل می شوم تصویر کنسول ESXi را می بینم اما دکمه های کیبورد کار نمی کند و هیچ واکنشی سرور ندارد.

نوع ماشین ها:
سرور قبلی:
یک سنت او اس با اختصاص دادن کل منابع
سرور جدید:
یک سنت او اس به همراه چند ماشین دیگر
سنت او اس با منابع حداقلی مثل 1 هسته و 512 مگابایت رم هم تست شده و سرور هنگ کرده. سنت او اس با اختصاص کل منابع سرور هم تست شده و باز هنگ کرده.

تست های انجام شده:
وقتی که از سرور قبلی می خواستم شروع به دانلود از سرور جدید کنم، چندین شل از سرور جدید روی سیستم خودم باز نگه داشتم، مثل top iftop free sensors و از آن سمت هم یک پنجره را به ESXi اختصاص دادم تا منابع سرور را بررسی کنم ببینم چرا این طور می شود. در کمال تعجب دیدم که هیچ منبعی به حداکثر نمی رسد (به جز شبکه طبیعتا) و سی پی یو هم صرفا موقعی که دانلود دارد شروع می شود تا مقدار نصف توانش یک لحظه مصرف می کند و بعدش به حد بین 5 تا 20 درصد می رسد.

جالب هست وقتی که من به سرور جدید اس اس اچ می زنم و فایلی روی سرور جدید دانلود می کنم هیچ مشکلی وجود ندارد، اما همین که سرور جدید می خواهد ترافیک به جای دیگر ارسال کند این مشکل برایش پیش می آید.

به نظر شما مشکل از کجا می تواند باشد؟ این که کجای سرور هنگ می کند را نمی دانم راستش.

با تشکر