PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد انجمن ساز

jafar-alizadeh
August 7th, 2020, 13:27
سلام

عزیزان گرانقدر از شما ممنون خواهم شد در مورد انتخاب انجمن ساز بنده رو راهنمایی کنید که کدوم خوب ست , فشاری رو سرور نمیاره و از دید سئو متناسب ست

Mybb
Xenfor
Ipb

بنده خودم احساس می کنم mybb بهترست و دیتابیس سنگینی نداره , بازم شما راهنمایی م کنید بهترست

سپاس گذارم

tpark
August 7th, 2020, 13:38
سلام

عزیزان گرانقدر از شما ممنون خواهم شد در مورد انتخاب انجمن ساز بنده رو راهنمایی کنید که کدوم خوب ست , فشاری رو سرور نمیاره و از دید سئو متناسب ست

Mybb
Xenfor
Ipb

بنده خودم احساس می کنم mybb بهترست و دیتابیس سنگینی نداره , بازم شما راهنمایی م کنید بهترست

سپاس گذارم
درود بر شما
بین تمام انجمن سازها xenforo گزینه مناسب تری هستش و امکانات بسیار مناسبی در اختیار شما خواهد گذاشت.
موفق باشید.

jafar-alizadeh
August 7th, 2020, 13:54
درود بر شما
بین تمام انجمن سازها xenforo گزینه مناسب تری هستش و امکانات بسیار مناسبی در اختیار شما خواهد گذاشت.
موفق باشید.

سپاس گذارم از پاسختون
از دید سئو و مشکلات دیتابیس و سنگینی ش چطور , نظری دارین در این راستا ؟

چون دیروز بنده mybb نصب کردم دیدم اصلا کیلوبایت هم نیست پیشفرض دیتابیس اما زنفور و آی پی برد مناسفانه پیش فرش 20 مگ هستن , ترس بنده از کم اوردن منابع و فشار هست چون سایتی که قراره زده شه برای انجمن فیلم هست و پست های زیادی قراره زده شه داخلش

سپاس

SaeedFazlollahzadeh
August 7th, 2020, 14:19
سپاس گذارم از پاسختون
از دید سئو و مشکلات دیتابیس و سنگینی ش چطور , نظری دارین در این راستا ؟

چون دیروز بنده mybb نصب کردم دیدم اصلا کیلوبایت هم نیست پیشفرض دیتابیس اما زنفور و آی پی برد مناسفانه پیش فرش 20 مگ هستن , ترس بنده از کم اوردن منابع و فشار هست چون سایتی که قراره زده شه برای انجمن فیلم هست و پست های زیادی قراره زده شه داخلش

سپاس

سلام
به نظرم هر سه تا رو در لوکال هاست تون نصب و تست کنید.
البته نام ipb به ips تغییر کرده، و انجمن فارسی پشتیبانی خوبی داره و می‌تونه آپشن خوبی باشه.

jafar-alizadeh
August 7th, 2020, 14:22
سلام
به نظرم هر سه تا رو در لوکال هاست تون نصب و تست کنید.
البته نام ipb به ips تغییر کرده، و انجمن فارسی پشتیبانی خوبی داره و می‌تونه آپشن خوبی باشه.

درود به شما
بله هر سه رو نصب کردم و تست کردم
فقط خواسم نظریات شما اساتید رو بدونم
سپاس

SaeedFazlollahzadeh
August 7th, 2020, 14:26
درود به شما
بله هر سه رو نصب کردم و تست کردم
فقط خواسم نظریات شما اساتید رو بدونم
سپاس
سلام

من خودم بیشتر با ویبولتین آشنا هستم و همه انجمن هایی که برای مشتریان راه اندازی کردم با ویبولتین بوده با نسخه ۴. چون شما در لیست نیاوردید پیشنهادش رو ندادم.
نسخه ۵ ویبولتین هم می تونه البته خوب باشه اگر براتون مناسب بود.
اما طبق مواردی که خوندم و از بعضی دوستان شنیدم سئوی ips ظاهرا بهتر هست و برخی انجمن های فارسی هم از ویبولتین به ips مهاجرت کردند و از مهاجرت شون هم راضی بودند.

sepahanserver
August 7th, 2020, 15:28
طبق تجربه کاری با هر سه مورد ، Ipb گزینه بهتری برای شما هست

gharibion
August 7th, 2020, 15:55
سلام

Mybb
Xenfor
Ipb

سپاس گذارم

با سلام،

در صورتی که امکان جستجو به زبان انگلیسی دارید ( و نه منابع فارسی ) اسکریپت Xenforo و در غیر اینصورت IPS/IPB پیشنهاد می گردد.

mashiat
August 7th, 2020, 17:02
سلام
من خودم یه انجمن داشتم با حجم دیتابیس 12 گیگابایت
تبدیلش کردم به
ips و الان حجمش دیتابیسش 4 گیگابایت شده
سرعتش خیلی خوبه و فارسی ساز و قالبها و افزونه ها و درگاههای بانکی مختلفی داره
زنفورو هم خوبه ولی پشتیبانی فارسی نداره
mybb اصلا پیشنهاد نمیکنم چون هم از نظر اینترفیس هم امکانات اصلا در حد ips نیست

jafar-alizadeh
August 7th, 2020, 17:08
ممنونم از تمامیه دوستان و پیام های عزیزشون و مشاوره های خوبشون:53:
بازم نظریاتی دوستان دارن اعلام کنن
سپاس

farhadhelix
August 8th, 2020, 05:23
xenforo پولیه و اینکه پشتیبانی زیادی در ایران نداره تا جایی که میدونم . حرفه ای

ipb انجمن ایرانی داره چند تا و گزینه مناسب تری هست و همچنین امکانات حرفه ای به شما میده

Gh-Moradi
August 8th, 2020, 09:56
پیشنهاد بنده انجمن ساز جدید و مدرن Flarum (http://flarum.org) که بر پایه PHP هستش بعدش میتونید از Discourse (https://www.discourse.org/) استفاده کنید که با زبان روبی نوشته شده.

SaeedFazlollahzadeh
August 8th, 2020, 11:51
سلام
انجمن ساز NodeBB هم به نظرم انجمن ساز خوب و سبکی هست، هرچند که در حقیقت امکاناتی که انجمن ساز هایی مثل زن فورو و ویبولتین و IPS دارند رو نداره اما من روی سایت خودم از اون دارم استفاده می کنم و راضی ام. رایگان هست اما نیاز به سرور مجازی داره.
http://pythonforum.ir
همین طور یک انجمن ساز آلمانی دیگه هم هست به نام WoltLab از اون در سایت دیگه ام استفاده می‌کردم که فعلا سایت رو از دسترس خارج کردم. ولت لب البته پولی هست اما نسخه نالش هم پیدا میشه.
تا حدود فکر می‌کنم ۶۰ درصد اسکریپت رو فارسی سازی کردم و اون هم یکی از آپشن ها تون می‌تونه باشه.

jafar-alizadeh
August 8th, 2020, 11:51
پیشنهاد بنده انجمن ساز جدید و مدرن Flarum (http://flarum.org) که بر پایه PHP هستش بعدش میتونید از Discourse (https://www.discourse.org/) استفاده کنید که با زبان روبی نوشته شده.

سلام
خیلی ممنونم
همچین انجمن سازهایی متاسفانه مشکلات زیادی دارن , چرا که پشتیباند و راه های تبدیل احتمالا به دیگر انجمن سازهارو ندارم
در هر صورت سپاس از نظر عزیز و ارزشمند شما .

- - - Updated - - -

سلام
انجمن ساز NodeBB هم به نظرم انجمن ساز خوب و سبکی هست، هرچند که در حقیقت امکاناتی که انجمن ساز هایی مثل زن فورو و ویبولتین و IPS دارند رو نداره اما من روی سایت خودم از اون دارم استفاده می کنم و راضی ام. رایگان هست اما نیاز به سرور مجازی داره.
http://pythonforum.ir
همین طور یک انجمن ساز آلمانی دیگه هم هست به نام WoltLab از اون در سایت دیگه ام استفاده می‌کردم که فعلا سایت رو از دسترس خارج کردم. ولت لب البته پولی هست اما نسخه نالش هم پیدا میشه.
تا حدود فکر می‌کنم ۶۰ درصد اسکریپت رو فارسی سازی کردم و اون هم یکی از آپشن ها تون می‌تونه باشه.

خیلی ممنونم از نظر ارزشمندتون
بله دیدم اما فکر نکنم روی این ها بشه مانور داد چون مثلما دردسرهای خودشونو دارن البته از دید پشتیبانی و ...

من زنفور نصب کردم برای تست اما هنگام نصب دیتابیسش 65 مگابایت شد اما بنظر انجمن ساز خوبی میاد , موندم دقیقا چه کنم

SaeedFazlollahzadeh
August 8th, 2020, 12:19
سلام
خیلی ممنونم
همچین انجمن سازهایی متاسفانه مشکلات زیادی دارن , چرا که پشتیباند و راه های تبدیل احتمالا به دیگر انجمن سازهارو ندارم

- - - updated - - -

خیلی ممنونم از نظر ارزشمندتون
بله دیدم اما فکر نکنم روی این ها بشه مانور داد چون مثلما دردسرهای خودشونو دارن البته از دید پشتیبانی و ...

من زنفور نصب کردم برای تست اما هنگام نصب دیتابیسش 65 مگابایت شد اما بنظر انجمن ساز خوبی میاد , موندم دقیقا چه کنم
سلام

اول از همه عرض کنم که اسکریپت هایی به زبان php نوشته شدند عمومیت و محبوبیت بیشتری دارند و طبیعی هم هست چون اغلب سایت ها با پی اچ پی نوشته شدند و متخصص پی اچ پی هم بسیار زیاد هست و به همین دلیل استفاده از این قبیل سایت ها عمومیت بیشتری داره چون در صورت بروز مشکل، پیدا کردن متخصص و رفع مشکل در زمان کوتاه تری انجام میشه تا نسبت به اسکریپتی که با نود جی اس نوشته شده و دیتابیس مونگو دی بی استفاده می کنه. این یک حقیقت هست.

اما در خصوص این دو اسکریپت که من با اون ها کار کردم، نود بی بی مزیت رایگان بودنش این هست که پشتیبانی رایگان هم در انجمن خودش داره و برخی موارد شده که به مشکل برخورد کردم و در انجمن سوال پرسیدم و خیلی راحت پاسخم رو گرفتم. البته با توجه به توضیحی که بالاتر دادم اولا که حتما باید سرور مجازی یا اختصاصی باشه چون دسترسی هایی نیاز هست که روی هاست اشتراکی داده نمیشه. و دوما اگر اسکریپت به مشکل برخورد کنه هزینه رفع مشکل برای شمای صاحب سایت که بخواهید دنبال یک متخصص برای رفع مشکل بگردید بیشتر هست تا وقتی که سایت با پی اچ پی باشه (هم هزینه ریالی و هم بحث زمان پیدا کردن فرد مناسب).

mehrania
August 8th, 2020, 13:09
فکر کنم این تایپک به کارتون بیاد
https://proxen.ir/threads/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B5%D8%A8.3492/#post-4701

Sohan Roh
August 8th, 2020, 14:32
سلام

Mybb
Xenfor
Ipb

سپاس گذارم

با سلام ،

گرامی طبق تجربه شخصی ، فقط و فقط vBulletin تمام این انجمن سازهایی که گفتید از لحاظ امکانات ، شکل ظاهری ، حتی به گرد نسخه نال شده این انجمن ساز نمیرسن.

ممنونم.

gharibion
August 8th, 2020, 16:50
سلام
خیلی ممنونم

با سلام و احترام،

میزان فضای اولیه اشغال شده یک فاکتور کلیدی برای انتخاب یک سیستم نیست.
شما بایستی فاکتور های مهم تر مانند : کارایی سیستم در تعداد کوئری های بالا، عملکرد سیستم با دیتابیس سنگین، افزونه ها و قالب ها موجود، آپدیت و بروزرسانی سیستم، تکنولوژی سیستم، User Friendly بودن، واکنش گرایی و مواردی از این دست را در دستور کار قرار دهید.

اسکریپت زنفورو در تمامی موارد فوق دارای پاسخ مطلوب می باشد.

renjo
August 8th, 2020, 20:39
در حال حاضر ips پیشنهاد میشه

delta
August 9th, 2020, 02:52
منتظرین دیگران بهتون بگن چی خوبه چی بده؟ هر کسی نظری داره و حرفه ای....من با سایت نیوک فروشگاهی زده بودم که هیچ فروشگاه سازی بهش نمیرسید! همه میپرسیدن چیکار کردی چطور زدی.. با جان و دل ساخته بودم همین!!
میخوای انجمن بزنی؟ ببین با چی راحتی همین...مهم نیست ساده باشه یا حرفه ای..خودت حرفه ایش میکنی.. فشار سرور و.. رو ول کن هاستت درست باشه تمام انجمن سازها رو ساپورت میکنه... همین vb جوابه!