PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد آیپی ورژن 6

esi20
August 2nd, 2020, 03:06
سلام و درود

اگر شخضی اینترنتش آیپی ورژن 6 باشه و سایت بنده سرورش آیپی ورژن 6 نداشته باشه سایت من برای ایشون بالا نمیاد؟

در اصل سوال اینه آیا آیپی ورژن 6 میتونه از آیپی ورژن 4 اطلاعاتی دریافت کنه؟

farhadhelix
August 2nd, 2020, 05:58
سلام
به طور مستقیم خیر
این 2 کاملا از لحاظ هدر و پکت و ... با هم تفاوت دارند
مگر اینکه ارائه دهنده اینترنت تانل 4in6 داشته باشه که این موارد رو انجام بده

به طور مستقیم چنین امکانی وجود نداره

esi20
August 2nd, 2020, 10:13
سلام
به طور مستقیم خیر
این 2 کاملا از لحاظ هدر و پکت و ... با هم تفاوت دارند
مگر اینکه ارائه دهنده اینترنت تانل 4in6 داشته باشه که این موارد رو انجام بده

به طور مستقیم چنین امکانی وجود نداره

درود بر شما

پس با این حساب میشه گفت اگر سرور سایتی صرفا آیپی ورژن 4 داشته باشه یه بخشی از بازدیدش رو از دست میده؟
البته حس میکنم اون کلاینت هایی که آیپی نسخه 6 دارن به صورت همزمان نسخه 4 هم دارن تا جایی که میدونم ولی اگر فقط 6 داشته باشن منظورمه.

SaeedFazlollahzadeh
August 2nd, 2020, 11:21
درود بر شما

پس با این حساب میشه گفت اگر سرور سایتی صرفا آیپی ورژن 4 داشته باشه یه بخشی از بازدیدش رو از دست میده؟
البته حس میکنم اون کلاینت هایی که آیپی نسخه 6 دارن به صورت همزمان نسخه 4 هم دارن تا جایی که میدونم ولی اگر فقط 6 داشته باشن منظورمه.

زیرساخت در دنیا هنوز کامل فراهم نیست و اون بخشی هم که شما می‌فرمایید درصد کمی از جمعیت رو در اینترنت تشکیل می‌دن که به چشم هم نمیان.
اما مثلا سایتی مثل گوگل IPV6 هم داره. مثلا بعضی دیتاسنتر های ایرانی مثل صفر و یک روی بعضی سرور ها شون IPV6 هم میدن که می‌تونید ازش استفاده کنید، یا دیتاسنتری مثل Contabo هم که یه زمانی ازشون سرور و سرویس داشتم هم ورژن ۶ می‌دادند به ازای هر سرور اختصاصی و مجازی.

farhadhelix
August 4th, 2020, 00:48
درود بر شما

یا همزمان هم 4 دارند هم 6 یا isp شون تونل 4in6 دارند