PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی:طریقه فارسی سازی قالب طراحی شده با Artister

Amir.Mansoury
February 25th, 2011, 16:09
سلام.
من برای وردپرس به وسیله آرتیستر قالب طراحی کردم ولی همانطور که شمامیدونید خروجی قالبهابه زبان انگلیسی و چپ به راست است.

الان قالب طراحی شده را چگونه فارسی و راستچین کنم؟

EXXXIR
February 25th, 2011, 16:35
با این برنامه کار نکردم ولی از css که میسازه برای راست به چپ شدن و سمت راست قرار گرفتن اقدام کنید.

Amir.Mansoury
February 26th, 2011, 09:33
میشه توضیح بدید؟

EXXXIR
February 26th, 2011, 10:07
میشه توضیح بدید؟

به طور کلی برای سازگار کردن با زبان فارسی باید css در حد متوسط یاد داشته باشید و اینکه بتونید تحلیل کنید بهترین روش برای فارسی کردن چیه. اما به طور کلی:

باید مسیر نوشته هارو از چپ به راست به راست به چپ با کد زیر تغییر بدید:

direction:rtl;
این کد باید یا به صورت کلی استفاده کنید (که برای قالب های ساده مشکلی ایجاد نمی کنه ولی برای قالب های یکمی گرافیکی تر مشکل ایجاد میشه که باید برای تک تک کلاس و ایدی های لازم استفاده بشه)
اگر در سی اس اس ltr دیدید باید به rtl تغییر بدید.

برای راست چین کردن نوشته ها اگر تعریف نشده باشه با دستور راست چین کردن کلی، نوشته ها هم به سمت راست میرن اما اگر تعریف شده باشه که مثلا سمت چپ باشن باید به راست تغییر بدید.

text-align:right;

این دستورهای اولیه هستند باید قالب دید تا بشه نظر داد چون شاید مجبور بشید float یا align های دیگه که برای عکس و جدول و دسته ها ... استفاده میشه، تغییر بدید.

rsl
February 26th, 2011, 13:33
این آموزش رو دانلود کن البته برای جوملا هست ولی دستورات css فرقی نداره

om!d-D
February 26th, 2011, 13:40
فارسی سازی این قالبها زمانگیر است.استفاده از این دسته از قالبها را توصیه نمیکنیم.بهتره از قالبهای خود وردپرس استفاده کنید.قالبهایی که این نرم افزار خروجی میدهد بسیار سنگین است و کاملا غیراصولی کدنویسی شده اند.از این رو تنها با تغییر فایلهای css نمیتوان به نتیجه مطلوب رسید

با دریافت هزینه کمی میتوانیم این قالب را برایتان فارسی سازی کنیم و کاملا با فارسی سازگار کنیم.

rsl
February 26th, 2011, 13:56
فارسی سازی این قالبها زمانگیر است.استفاده از این دسته از قالبها را توصیه نمیکنیم.بهتره از قالبهای خود وردپرس استفاده کنید.قالبهایی که این نرم افزار خروجی میدهد بسیار سنگین است و کاملا غیراصولی کدنویسی شده اند.از این رو تنها با تغییر فایلهای css نمیتوان به نتیجه مطلوب رسید

با دریافت هزینه کمی میتوانیم این قالب را برایتان فارسی سازی کنیم و کاملا با فارسی سازگار کنیم.
قالب های جوملا که تو 10 دقیقه فارسی می شه ، وردپرس هم کاری نداره همون کاره ولی تا بحال فارسی سازی قالب وردپرس انجام ندادم

Amir.Mansoury
February 27th, 2011, 09:51
من قالبو میزارم. ببینید میتونید کاری کنید.

om!d-D
February 27th, 2011, 14:18
قالب های جوملا که تو 10 دقیقه فارسی می شه ، وردپرس هم کاری نداره همون کاره ولی تا بحال فارسی سازی قالب وردپرس انجام ندادم
قالبهای جوملا توی 5 دقیقه فارسی میشه.اما همونطور که گفتم قالبهای این نرم افزار اصلا متد سازگاری ندارند.فارسی سازی آن هم تنها با ویرایش سی اس اس ها انجام نخواهد شد.صرفا میتوانید راست چینشان کنید . یا فونت را تغییر دهید.

یه نگاهی به قالبتون میکنم ... اگر زمان شد فارسی میکنم میذارم

maroofi
February 27th, 2011, 19:36
در فروم artiesteer گفته شده این نرم افزار کلا فاقد ساپورت زبانهای راست چین مثل زبانهای خاورمیانه هست.
وقتی خودشون به صراحت اینو میگن پس خودتون رو خسته نکنین.
برید طرز طراحی اصولی رو فرا بگیرید.
موفق باشید

iacbook
February 27th, 2011, 21:27
این آموزش رو دانلود کن البته برای جوملا هست ولی دستورات css فرقی نداره
این آموزش روش فارسی سازی قاجاری انجام داده و بهترین فارسی سازی اینه که بصورت wysiwyg فارسی کنید. یعنی هر تغییر را ببینید و با توجه به اطلاعاتی که در مورد سی اس اس ها دارید خودتون دستوراتی را اضافه نمایید.

من قالبو میزارم. ببینید میتونید کاری کنید.
من وردپرس کار نکردم و نصب ندارم ، اگر خواستید آدرس سایت رو بدید تا سی اس اس فارسی بسازم بدم جایگزین کنید ;)

قالبهای جوملا توی 5 دقیقه فارسی میشه.اما همونطور که گفتم قالبهای این نرم افزار اصلا متد سازگاری ندارند.فارسی سازی آن هم تنها با ویرایش سی اس اس ها انجام نخواهد شد.صرفا میتوانید راست چینشان کنید . یا فونت را تغییر دهید.

یه نگاهی به قالبتون میکنم ... اگر زمان شد فارسی میکنم میذارم
طراحی با این نرم افزار اصلاً جالب نیست و بهترین راه نوشتن استایل بصورت دستی می باشد.

در فروم artiesteer گفته شده این نرم افزار کلا فاقد ساپورت زبانهای راست چین مثل زبانهای خاورمیانه هست.
وقتی خودشون به صراحت اینو میگن پس خودتون رو خسته نکنین.
برید طرز طراحی اصولی رو فرا بگیرید.
موفق باشید

درود
کاملاً درسته
اصلاً نرم افزار بدردبخوری نیست ... طراحی قالب بصورت دستی یه چیز دیگست ...

Amir.Mansoury
February 28th, 2011, 12:10
دوستان کسی به من کمک میکنه:(

om!d-D
February 28th, 2011, 12:48
سعی میکنم تا شب براتون فارسی کنم و بذارم...لطفا این اطلاعاتو بده:
1- از کدام ورژن این نرم افزار استفاده میکنید.ورژن دقیقشو بگو
2- سایتت چند زبانه هست یا نه؟ یعنی سایتی که این قالبش خواهد بود چند زبانه است یا فقط فارسی؟

Amir.Mansoury
February 28th, 2011, 13:23
سعی میکنم تا شب براتون فارسی کنم و بذارم...لطفا این اطلاعاتو بده:
1- از کدام ورژن این نرم افزار استفاده میکنید.ورژن دقیقشو بگو
2- سایتت چند زبانه هست یا نه؟ یعنی سایتی که این قالبش خواهد بود چند زبانه است یا فقط فارسی؟

خیلی ممنون.
از ورژن 2.5.0 استفاده میکنم.

سایت تک زبانه است. یک وردپرس است با این قالب. همین.

فقط اگر امکان داره مراحلش را بعد بگید تا برای دفعه بعد بتونم خودم فارسیش کنم و مزاحمتون نشم. ممنون

om!d-D
February 28th, 2011, 20:13
فایل پیوست رو دانلود کن و محتویات درونش رو ریپلیس کن توی همون فولدری که اینجا گذاشتی....یعنی این فایلها رو جایگزین کن...
بعد قالب رو نصب کن...من با وردپرس تا الان کار نکردم و روی سیستمم هم ندارم.همینطوری فارسیش کردم.نصب کن روی سایتت بعدا ببین کجاش ایراد داره
برای مرورگر های IE6 and 7 و مرورگرهای پیشرفته فارسی سازی شد.باید منوهای سمت چپ سایتت مشکلی داشته باشه...ببین کجاش مشکل داره بگو

Amir.Mansoury
March 1st, 2011, 00:04
آقا دستت درد نکنه. درست شد. فقط یک چیز. چطوری راست چین کردی؟

om!d-D
March 1st, 2011, 16:18
اولین چیز تبدیل جهت متون به راست است.بعدش باید متناسب با کلاسها و منبع هر یک اگر نیاز بود آنها را راست چین کنید.دوست خوبمون توضیحی در این مورد دادند...همون کارهاست..البته چون گفتم این نرم افزار غیر استاندارده باید بقیه جاها دستکاری شند.
خوشحالم که درست شد...دعامون کن