PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست ارائه کارت ملی برای هاست اشتراکی :)))))

ssmitikomon
July 6th, 2020, 19:43
سلام خدمت دوستان عزیز

دیشب من برای تست هاست اشتراکی، سراغ یکی از سایتای ارائه کننده هاست رفتم که از پست های ارسالیشون تو همین فروم، آدرس سایتشون رو دیدم

بعد از ثبتنام و تایید ایمیل ، تایید شماره موبایل همراه اول و جایگزین کردن NameServer اونها در سایت NIC ، سرویس فعال نشد و صبح یک تیکت باز شد با این محتوا

باسلام
كاربر گرامي
با توجه به اينكه آي پي ثبت نام شما خارج از كشور ولي آدرس وارد شده شما ايران هست ، لطفا جهت تعيين هويت تصویر كارت ملي خود را در پاسخ به همين تيكت ارسال فرماييد
با تشكر

استفاده از V*-*P*-*N الان خیلی طبیعی و نرماله ، خداروشکر دوستان همه درجریان اوضاع زیرساخت اینترنت هستن، و خوب منم همیشه V**P**N م روشنه و در جواب این تیکت من گفتم

سلام
تایید شماره همراه اول بنده یعنی اینکه بنده ساکن ایران هستم
حالا وی پی ان بنده روشن بوده و متوجه نشدم
از بابت آی پی هم یک تیکت جدید باز میکنم تا ای پی ایرانم براتون ثبت شه

بلافاصله من V**-P*-*N رو قطع کردم و یک تیکت جدید باز کردم تا آی پی ایران بنده هم براشون ثبت بشه و بعد از ثبت آی پی ایران ، در جواب گفتند

باسلام
جناب *** عزیز ، این تیکت جهت ارایه توضیحات باز نشده است و جز روال کاری هست .

لطفا جهت تعيين هويت تصویر كارت ملي خود را در پاسخ به همين تيكت ارسال فرماييد
با تشكر

این مکالمه ادامه پیدا کرد و چون طولانیه همشو نذاشتم ولی درنهایت من براشون اسکن کارت ملی رو ارسال نکردم چون نوع رفتار اون ها رو کاملا غیرحرفه ای دونستم

حالا سوال اینجاست ، دوستانیکه خدمات هاستینگ ارائه میدن آیا برای ارائه هاست اونم برای دامنه IR که خود nic تایید هویت کامل انجام داده و از طرفی داخل پنل کاربری خود سایت، علاوه برتایید ایمیل،شماره همراهم تایید شده و آی پی ایران لاگ شده

آیا روال کاری! درخواست اسکن کارت ملی از کاربران هست ؟؟

ممنون میشم نظراتتونو بفرمایید

ali1150
July 6th, 2020, 20:02
گیر الکیه دیگه اینا به نظرم.شماره کارتی که پول پرداخت کردی مشخصه به نام خودته و با مشخصات ثبت نامیت یکی هست . شمارت هم که ثبت کردی درد اینا چیه دیگه . فاز اینا رو یکی توضیح بده =))

firebox
July 6th, 2020, 20:57
کد ملی رو فقط باید ادارات دولتی و اون هم جاهایی که نیاز به تایید هویت یا گرفتن سوابق مالی نیاز باشه ارائه داد.
فروشگاه های اینترنتی اصلا نباید اجازه داشته باشن ، اطلاعاتی مثل کارت ملی رو از مشتری ها بگیرن.

Web-Hosting
July 6th, 2020, 21:54
اینکه اینکار و این درخواست فروشنده درسته یا نه خبر ندارم

شما همیشه قبل از خرید از هر جایی شرایط فروش و قوانین رو مطالعه کنید

اگر در قوانین گفتن که دادن مدارک الزامیه یا در هر زمان میتونن درخواست کنن این مشکل شما بوده ...

ssmitikomon
July 6th, 2020, 23:06
گیر الکیه دیگه اینا به نظرم.شماره کارتی که پول پرداخت کردی مشخصه به نام خودته و با مشخصات ثبت نامیت یکی هست . شمارت هم که ثبت کردی درد اینا چیه دیگه . فاز اینا رو یکی توضیح بده =))

چون میخاستم تست کنم سرویس رایگانش رو زدم و خداروشکر پرداختی بهشون انجام ندادم

کد ملی رو فقط باید ادارات دولتی و اون هم جاهایی که نیاز به تایید هویت یا گرفتن سوابق مالی نیاز باشه ارائه داد.
فروشگاه های اینترنتی اصلا نباید اجازه داشته باشن ، اطلاعاتی مثل کارت ملی رو از مشتری ها بگیرن.

به کد ملی هم قانع نبودن فقط اسکن میخاستن :)

اینکه اینکار و این درخواست فروشنده درسته یا نه خبر ندارم

شما همیشه قبل از خرید از هر جایی شرایط فروش و قوانین رو مطالعه کنید

اگر در قوانین گفتن که دادن مدارک الزامیه یا در هر زمان میتونن درخواست کنن این مشکل شما بوده ...

به نکته خیلی خوبی اشاره کردید متاسفانه این یک مورد رو یادم رفت چک کنم و بهشون بگم ،الان کل قوانین سایتشون رو چککردم و هیچ کلمه ای درمورد احراز هویت و کارت ملی ننوشتن

اینکه گفتم رفتارشون کاملا غیرحرفه ای بود از صحبت های رد و بدل شده در تیکت بود،اما با این موضوعی که شما اشاره کردید دیگه از نظر من سطحشون یه لول میره زیر غیرحرفه ای NooB [-(

farhadhelix
July 6th, 2020, 23:11
ارائه کارت ملی برای هاستینگ چندان نیاز نیست چون دامنه مشخص هست که باری چه کسی هست فقط .
اما در مورد سرور مجازی نیاز هست. طرف اگر موردی خلاق قوانین کشور انجام بده و از پلیس فتا اطلاعات طرف رو از شما بخوان و نداشته باشید ارائه بدید به پای خودتون نوشته میشه

Web-Hosting
July 7th, 2020, 11:28
به نکته خیلی خوبی اشاره کردید متاسفانه این یک مورد رو یادم رفت چک کنم و بهشون بگم ،الان کل قوانین سایتشون رو چککردم و هیچ کلمه ای درمورد احراز هویت و کارت ملی ننوشتن

اینکه گفتم رفتارشون کاملا غیرحرفه ای بود از صحبت های رد و بدل شده در تیکت بود،اما با این موضوعی که شما اشاره کردید دیگه از نظر من سطحشون یه لول میره زیر غیرحرفه ای NooB [-(

درخواست بازگشت وجه کنید
اگر انجام ندادن در صورتی که اینماد دارن یه شکایت اینماد ثبت بزنید

Optimus
July 7th, 2020, 11:47
سیستم fraud protection در whmcs کارش همینه، باید آی پی و کشور یکی باشه
زمانی که یکی نباشه ، مدارک هویتی باید ارسال کنید
روال همه سایت های هاستینگ در کشورهای خارج به همین ترتیبه
حالا ارسال کارت ملی آیا برای شما ایجاد مشکل می کنه؟
اگر مورد خلافی انجام نمی دید نگران نباشید و ارسال کنید

حالا خوبه از شما سلفی نخواسته
شرکت های هاستینگ دیگه سلفی می گیرن جدیدا

باید بدونید که کلاه برداری زیاد شده و هاستینگ اگر اطلاعی نداشته باشه از مشتریاش، خودش باید بره زندان !

OMIDTU5
July 7th, 2020, 13:00
این چیزیه که در برخی کشورها رایج هست و در ایران هم دیده میشه و چیز عجیبی نیست. اینکه شماره ملی رو بدی به یک سایت فکر نمیکنم چیز مهمی باشه در ایران زیادی بزرگش کردن انگار یادتون نیست تا همین چند سال پیش مردم شناسنامه و کارت ملی رو گرو میگذاشتن که یک فیلم کرایه کنن ...
در کشور ترکیه تا کد ملی (شماره کیملیک) رو نزنی حتی سایت های فروشگاهی هم بهت خدمات نمیدن چه برسه به هاستینگ .
من خودم از شرکت natro ترکیه یک هاست گرفتم و برای فعال سازی حساب کاربری ازم کارت شناسایی و اسکن مدارک خواستن ...

javadk
July 7th, 2020, 13:01

باید بدونید که کلاه برداری زیاد شده و هاستینگ اگر اطلاعی نداشته باشه از مشتریاش، خودش باید بره زندان !

هاستینگهای خارجی مشتری های بین المللی دارن.
و چون کارت هکی ویزا و مستر زیاد هست از کاربرهای جدید مدارک شناسایی میخوان.
در ضمن اون هاستینگهای خارجی که شما مدنظرتون هست همشون بصورت شرکتی ثبت شدن.
تو ایران,خدا میدونه با این اسکن مدارک ممکنه چه کارایی بکنن.
همونطور که دوستان اشاره کردن تایید ایمیل و شماره موبایل واسه هاست کفایت میکنه.

payamkutah
July 7th, 2020, 13:15
سلام
دوستان عزیزی که اعتقاد دارند تائید ایمیل و تائید شماره موبایل کافی هست ، تائید ایمیل که مورد خاصی نداره ، شما همین الان میتونید تو عرض 5 دقیقه یه ایمیل جی میل باز کنید و همون رو تائید کنید ، اصلا این مورد قابل پیگیری نیست .

در مورد شماره موبایل نیز باید بدانید که در چند سال گذشته باتوجه به افزایش بی سابقه سیم کارت های بی سند ، این مورد هم برای اینکه اثر بخشی داشته باشه باید بصورت مداوم احراز بشه ، بصورتی که شرکت های هاستینگ ایرانی معمولا هر سه ماه یکبار شماره موبایل کاربر رو احراز میکنند ، اما شرکت های هاستینگ کوچیک به یکبار احراز شماره اکتفا میکنند و اطلاع ندارند که اون شماره مطعلق به اون کاربر هست یا یک سیم کارت اجاره ای هست که در ازای پرداخت 10 هزار تومان اون کد رو به کاربر داده و شماره احراز شده !

در مورد درخواست کارت ملی نیز باز هم نمیشه به قطع یقین مطمئن شد که فردی که کارت ملی رو بارگذاری میکنه همون هست یا خیر ، چون این موضوع هم فتوشاپ میشه ! و باز هم کار ساز نیست .

چند نکته برای کاربرانی مثل استارتر عزیز:

موقعی که میخواید به سایتی کارت ملی یا مدارک هویتی ارسال کنید حتما بصورت واتر مارک شده بفرستید ، یعنی اسم سایت رو روی کارت ملی تون درج کنید و بفرستید تا از سوء استفاده های احتمالی بعدی جلوگیری بشه .

بسیاری از فیشینگر ها کارت ملی ها رو فتوشاپ میکنند ، برخی ها هم هستند که با کارت ملی افراد مختلف که تو سایت های مختلف مثل هاستینگ و... دریافت میکنند اقدام به ایجاد حساب کاربری تو سایت های مختلف میکنند .

به هر حال احراز هویت در کشورمون که راه های تخلف بسیاری وجود داره و مرجعی برای تطبیق اطلاعات وجود نداره ، کار سختی هست .

موفق باشید.

MizbanPardaz
July 7th, 2020, 13:32

دوست عزیز چرا اینطور حرف میزنی شما؟

همونظور که هاستینگ اعتماد نداره ، مشتری هم اعتماد نداره
طرف اومده یه سرور خریده و شده هاستینگ و کارت ملی هم میخاد ، خب نمیشه

طرف اگه واقعا میخواد کار کنه بره شرکت ثبت کنه و با مشتری قرارداد ببنده که اگه مشتری کارت ملی داد مشکلی پیش نیاد

از کجا معلوم من کارت ملی رو بدم و یه کاری باش نکنه؟؟ چه تضمینی هست؟؟ اما وقتی یه چیزی این وسط باشه که هرکسی از خدمات و اطلاعات سوءاستفاده کرد بشه پیگیری کرد ، این مشکلات پیش نمیاد

جسارتا مشخصات شرکت رسمی ثبت شده را اعلام کنید (داخل امضاتون منظورمه)

- - - Updated - - -

سلام
دوستان عزیزی که اعتقاد دارند تائید ایمیل و تائید شماره موبایل کافی هست ، تائید ایمیل که مورد خاصی نداره ، شما همین الان میتونید تو عرض 5 دقیقه یه ایمیل جی میل باز کنید و همون رو تائید کنید ، اصلا این مورد قابل پیگیری نیست .

در مورد شماره موبایل نیز باید بدانید که در چند سال گذشته باتوجه به افزایش بی سابقه سیم کارت های بی سند ، این مورد هم برای اینکه اثر بخشی داشته باشه باید بصورت مداوم احراز بشه ، بصورتی که شرکت های هاستینگ ایرانی معمولا هر سه ماه یکبار شماره موبایل کاربر رو احراز میکنند ، اما شرکت های هاستینگ کوچیک به یکبار احراز شماره اکتفا میکنند و اطلاع ندارند که اون شماره مطعلق به اون کاربر هست یا یک سیم کارت اجاره ای هست که در ازای پرداخت 10 هزار تومان اون کد رو به کاربر داده و شماره احراز شده !

در مورد درخواست کارت ملی نیز باز هم نمیشه به قطع یقین مطمئن شد که فردی که کارت ملی رو بارگذاری میکنه همون هست یا خیر ، چون این موضوع هم فتوشاپ میشه ! و باز هم کار ساز نیست .

چند نکته برای کاربرانی مثل استارتر عزیز:

موقعی که میخواید به سایتی کارت ملی یا مدارک هویتی ارسال کنید حتما بصورت واتر مارک شده بفرستید ، یعنی اسم سایت رو روی کارت ملی تون درج کنید و بفرستید تا از سوء استفاده های احتمالی بعدی جلوگیری بشه .

بسیاری از فیشینگر ها کارت ملی ها رو فتوشاپ میکنند ، برخی ها هم هستند که با کارت ملی افراد مختلف که تو سایت های مختلف مثل هاستینگ و... دریافت میکنند اقدام به ایجاد حساب کاربری تو سایت های مختلف میکنند .

به هر حال احراز هویت در کشورمون که راه های تخلف بسیاری وجود داره و مرجعی برای تطبیق اطلاعات وجود نداره ، کار سختی هست .

موفق باشید.

واترمارک پیشنهاد خوبی هست ، اما احتمالش هست که هاستینگ بگه اینطور قبول نیست و بهونه های الکی

اگه طرف بیاد شرکت ثبت کنه و بهش دسترسی بدن برای احراز هویت خیلی خوب میشد

seyyed_ahmad
July 7th, 2020, 16:03
سلام. هاست دی ال که انقدر سختگیری میکنه و به هرکسی هم سرویس نمیده فقط باید مشخصات و آدرس و مابقی موارد کامل و صحیح وارد بشه . سایت هم بررسی میکنند. دیگه کارت ملی و شناسنامه و ... نمیخوان.
به قول دوست عزیزمون شما شماره کارت و ادرس و آی پی و موبایل رو دارید . دامنه ای ار هم که مشخصات تو هویز هست و یه جورایی تایید شده هست . دیگه این کارا نیازی نیست .

ali1150
July 10th, 2020, 03:13
چه تضمینی وجود داره ما اطلاعات و بفرستیم برای هاستینگ اون کار خلاف نکنه روی مدارک ما ؟

gglok
July 10th, 2020, 04:38
بیخیال فعالیت تو وب فارس شین هزینه ها هم نمیخوره

Hamid_s2022
July 10th, 2020, 10:13
اینا دارن تایید هویت میکنن که اگر در اینده مشکلی از جانب شما باشه و مراجع قضایی ازشون درخواست اطلاعات کردن بتونن پاسخگو باشن

یکمم گیر الکیه ولی میتونیم بهشون حق بدیم که دارن از دردسر های احتمالی دوری میکنن

mohammadasadi
November 30th, 2020, 12:58
مشکل اینا چیه اخه شماررو که میدیم مشخصاتمون میدیم پول پرداخت کردنی هم مشخصات ثبت میشه میخوایین ندین بگین نمیدیم دیگه این کارا چیه:->

fireserver
November 30th, 2020, 17:50
با سلام و عرض احترام

شما اگر خودتون هاستینگ باشید و با مراجع قانونی ارتباط بگیرید و ازتون مشخصات کاربر خریدار رو بخوان و نتونید مشخصات واقعی خریدار رو تسلیم کنید تا زمانی که شخص خریدار اصلی پیدا نشه باید خودتون جرم رو به گردن بگیرید.

پس در قبال تسلیم مدارک هویتی اگر جسارتاً کار خلافی قرار نیست انجام دهید نباید مشکلی داشته باشید.

hamid53214
November 30th, 2020, 18:43
این که خوبه
دیجی کالا اسکن سیاه و سفید هم قبول نمیکنه و میگه باید اسکن رنگی بدید
واسه قرارداد همکاری در فروش

dimohost
December 1st, 2020, 19:03
یشه کاربران رو طوری کنترل کرد که نیاز به دریافت کارت ملی نباشه ...

ULTRAWEB
December 2nd, 2020, 17:04
توی هاستینگ ها تایئد هویت یک چیزی سادده اس شما به خودت شک داری که حاضرنیستی تایید هویت بشی@!
:71:
بعدشم ما که اصلا به کسی سرویس نمیدیم بدون هزارنوع احرازهویت :71:یعنی ما خیلی تو فازیم!!!!

nimafire
December 9th, 2020, 09:57
تایید هویت یک امر بسیار مرسوم و قانونی هست و باید به صورت کامل نیز انجام شود. در صورتیکه با شرکت های خارجی ارتباط داشته باشید برای یک ایراد ناچیز برای صورت حساب دلاری نیز از شما درخواست ارسال تصویر پاسپورت میشود.
در هر صورت با توجه به افزایش جرم، کلاهبرداری و ورود افراد جدید به اینترنت که اعتقادی به سلامت رفتاری ندارند، از هر روشی برای پولدار شدن استفاده میکنند و ... درخواست احراز هویت برای یک کارت شارژ نیز واحب است. اگر سرویس دهنده ای در هر سطح و شرایطی این تایید هویت را انجام ندهد، ریسک خود را بالا برده است و خارج از روال صحیح عمل کرده است.

up2web
December 9th, 2020, 19:25
سلام خدمت دوستان عزیز

دیشب من برای تست هاست اشتراکی، سراغ یکی از سایتای ارائه کننده هاست رفتم که از پست های ارسالیشون تو همین فروم، آدرس سایتشون رو دیدم

بعد از ثبتنام و تایید ایمیل ، تایید شماره موبایل همراه اول و جایگزین کردن NameServer اونها در سایت NIC ، سرویس فعال نشد و صبح یک تیکت باز شد با این محتوا

استفاده از V*-*P*-*N الان خیلی طبیعی و نرماله ، خداروشکر دوستان همه درجریان اوضاع زیرساخت اینترنت هستن، و خوب منم همیشه V**P**N م روشنه و در جواب این تیکت من گفتم

بلافاصله من V**-P*-*N رو قطع کردم و یک تیکت جدید باز کردم تا آی پی ایران بنده هم براشون ثبت بشه و بعد از ثبت آی پی ایران ، در جواب گفتند

این مکالمه ادامه پیدا کرد و چون طولانیه همشو نذاشتم ولی درنهایت من براشون اسکن کارت ملی رو ارسال نکردم چون نوع رفتار اون ها رو کاملا غیرحرفه ای دونستم

حالا سوال اینجاست ، دوستانیکه خدمات هاستینگ ارائه میدن آیا برای ارائه هاست اونم برای دامنه IR که خود nic تایید هویت کامل انجام داده و از طرفی داخل پنل کاربری خود سایت، علاوه برتایید ایمیل،شماره همراهم تایید شده و آی پی ایران لاگ شده

آیا روال کاری! درخواست اسکن کارت ملی از کاربران هست ؟؟

ممنون میشم نظراتتونو بفرمایید

دوست عزیز به علت فشار اوردن پلیس فتا به سایت های هاستینگ سبب محکم کاری بعضی از شرکت های هاستینگ شده برای ما هم از پلیس فتا احضار شدیم و رفتیم و تصمیم بر این شد که تلفن موبایل تایید کنیم.
حتی دقت کنید بعضی از درگاه های پرداخت با ***** شکن قابل لود نیست.

mashiat
December 10th, 2020, 01:53
برای کرونا هم باید کارت ملی ارائه بدید
هاست که دیگه از اوجب واجباته

ra3ou1
December 12th, 2020, 13:26
https://internet.ir/law.html

ماده667