PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال ساده در رابطه با vps

ALI CV-C
February 24th, 2011, 21:42
خوب راستش من خیلی توی کار VPS نیستم.و اطلاعات زیادی در رابطش ندارم.
فقط میخواستم اینارو بدونم:
من اگه یک وی پی اس بگیرم میتونم توی پابلیکش فایل هامو آپیود کنم و بعد دقیقا مثل یک هاست ازش استفاده کنم دیگه!
اینا چین؟:
NS 1 Prefix
NS 2 Prefix
نام هاست
مثل اینجا: (ضمینه)
فقط لطفا توضیح مبتدی و مرحله به مرحله و کامل بدین.
دستتون درد نکنه.

sibs
February 24th, 2011, 21:53
host name زیاد مهم نیست . یه اسم هر چی دوست داری بذار اول دامینت . مثل secure.site.com

ns1 رو اینجوری وارد کن . ns1.site.com
ns2 رو هم ایطوری ns2.site.com
به جای سایت اسم سایت خودتو بنویس . www هم نذار .

armintanha
February 24th, 2011, 22:07
عزیز بعد برای این مثل هاست ازش استفاده کنی باید پنل نصب کنی kloxo رایگان cPanle / ماهی 18 تومن دایریکت ادمین / ماهی 7 تومن -------------------------------- برای نصب پنل مشخصات رو برام پ خ کن برات نصب کنم -------------------------------- فقط یادت نره برو تو پنل دامنه تو قسمت نام سرور NS1 و NS2 بساز و ای پی سرور خودتو توش کپی کن

ALI CV-C
March 15th, 2011, 14:29
برای گرفتن دامین باید چکار کنم؟ منظورم اینه که برای پارک کردن دامین توی vps باید چکار کنم؟ این هم لطفت مبتدی باشه...

info_dlsong
March 15th, 2011, 20:10
با عرض سلام خدمت شما

whmcs زیاد حساس نیست به هاست نیم و نیم سرور ها

شما اگه سرور رو برای ارائه هاستینگ نمیخوای توی اون فیلد ها هر چی که دوست داشتی بنویس تا مراحل سفارش کامل شه

شما برای اینکه یک دامین رو به سرور به عنوان هاست نیم معرفی کنی باید توی سرور نام دامنه و توی دامنه آی پی سرور رو وارد کنی

اصلا کار سختی نیست خیلی از فروشنده ها این کار رو بصورت رایگان رو پلان های بالا برا مشتریهاشون انجام میدن(از جمله خود من)

موفق باشید

marsdl
March 28th, 2011, 23:02
سلام .
NS 1 Prefix
NS 2 Prefix
ببین ، کلمه Prefix یعنی پیشوند .معنی کلش میشه پیشوند NS .
پیشوند NS چیه ؟ همون DNS هست .
DNS چیه ؟ یعنی دینامیک نیم سرور . یعنی نام پویای سرور .
خوب به چه درد می خوره ؟
وقتی شمایه فضای وب در اختیار دارید و روی اون یه آدرس سایت هم دارید ، کاربر سایت شما وقتی می خواد بره به سایت شما باید چکار کنه ؟ باید آدرس سایت شما رو در مرورگر اش بنویشه تا وارد سایت بشه .
خوب حالا مرورگر شما از کجا باید بفهمه که آدرسی که کاربر شما نوشته کجا هست ؟
جوابش اینجا هست . هر کامپیوتری در دنیا یه شماره آدرس 4 رقمی داره به نام IP . مثل : 182.02.220.185 . شاید زیاد دیده باشی .
این شماره یه کد پستی هست برای هر کامپیوتر .
خوب وقتی شما یه سایت ثبت می کنی ، باید یه DNS بهش بدی . این دی ان اس دقیقا مسیر همون IP سرور شما هست .
یعنی من فرض کن یه دامنه دارم به نام WEBHOST.COM . میام توی سرورم یه DNS میسازم به نام ns1.WEBHOST.COM . بعد میرم به کنترل پنل دامنه و IP اختصاصی سرورم رو بهش می دم .
هالا هر دامنه ای که بیاد DNS منو بده ، مرورگر مسیر سرور من رو میشناسه و سایت باز میشه .
این DNS رو سرویس دهنده هاست داره و می سازه و. اگه مشتری هستی ، باید DNS اون کسی که قرار هست ازش هاست بگیری رو بپرسی ، بهت می گه .
یعنی فرض کن شما یه دامنه داری و می خوای از من نوعی هاست بگیری . من بهت می گم که DNS های منو توی کنترل پنل دامنه ات روش ست کن . مثلا DNS من اینه : ns1.iranianhoster.com , ns2.iranianhoster.com .
وقتی دی ان اس رو روی دامنه ات ست کردی ، من می تونم بهت هاست بدم .
خودم هم قبلا ای پی سرور مو به دامنه خودم دادم که ns1 , ns2 رو تونستم ایجاد کنم .
کلی گفتم امیدوارم متوجه شده باشی .
سوالی داری در خدمتم.

dashreza
March 29th, 2011, 00:56
سلام. شما این وی پی اس رو برای یه سایت کامل میخوای یا فقط برای گذاشتن فایل واسه دانلود؟
در هر صورت باید وارد پنل دامنه خودت بشی و DNS ها رو از اونجا تنظیم کنی به آی پی vps خودت. البته بعد از اینکه vps رو خریدی فروشنده ip رو بهت میده.
اون ns prefix ها دوتا دی ان اس هستن که به سرورت اشاره میکنن که دوست مون sibo توضیح داد چطوری باید موقع سفارش بنویسی.
بعدا باید همین ns prefix هایی رو که نوشتی در پنل دامنه ات بسازی و بهش آی پی سرورت رو بدی:
از طریق manage dns setting >> manage child name server >> add child name server
وقتی این کارو انجام بدی در واقع دوتا dns برای خودت ساختی که در تمام اینترنت به سرورت اشاره میکنه و میتونی در قسمت dns دامنه ات همین ns prefix ها رو بنویسی و دامنه به سرور متصل میشه!
در مورد اینکه dns چیه هم دوستان توضیح دادن. :)