PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ادون دامين يا نمايندگي؟

valiya
February 24th, 2011, 12:19
سلام دوستان
براي مجموعه سايتهاي خودم و البته تعدادي از سايتهاي دوستان ميخوام يك سرويس هاست بگيرم.
اما يك سوال برام مطرحه كه آيا پلن رسيلري بگيرم يا از امكان ادون دامين هاست استفاده كنم؟
البته اين رو هم بگم كه چون تو همه اين سايتها از جوملا استفاده ميشه، كسي وارد سي پنل نخواهد شد و فقط امكان ورود به ايميل رو خواهند داشت.
حالا با اين توضيحات، به نظر دوستان اگه از ادون دامين استفاده كنم از نظر امنيتي و ساير مسائل مشكلي پيش نمياد؟ مخصوصا در مورد اينكه دوستان بايد به محيط ايميل وارد بشن؟

منتظر راهنمايي دوستان هستم

موفق باشيد

akbari
February 24th, 2011, 12:34
بهتر هست رسیلر بگیرید
http://persianwebhost.ir

khudeman
February 24th, 2011, 12:35
صد درصد ریسلری بگیر . بدون هیچ تردید . اددن دامین فقط برای ساختن بخش های مختلف یک سایت مناسبه

valiya
February 24th, 2011, 12:53
سلام
شايد من منظورم رو اشتباه گفتم. چون قبلا 5تا از سايتهام رو با نامهاي متفاوت تو يك هاست وارد كرده بودم و مشكلي پيش نميامد. اما الان ميخوام بدونم كه اگه سايتهاي دوستام رو هم وارد كنم اونوقت مشكلي پيش مياد يا نه؟ منظورم از لحاظ امنيتي و ... هست.
مرسي

Qomes-Host.ir
February 24th, 2011, 15:34
ادان دامین کار شما رو راه میندازه اما بزرگترین عیبش مشکل امنیتی هست.
چراکه همه سایتها در یک اکانت هستند و در صورت نفوذ به اون اکانت تمام سایتها که ادان دامین هم هستند در معرض هستند.

اما نمایندگی هر سایت اکانت مجزاست.

itjavani
February 24th, 2011, 15:53
به نظر من ریسلری بگیرید همه جوره به نفعتون هست...

Iman.r
February 24th, 2011, 17:21
به نظر من هم بدون شک باید ریسلر بگیرید

قزوین هاست
February 24th, 2011, 18:37
بهترین کار رسلر هست
هم به نفع شماست هم دوستانتان و البته می توانید هاست هم بعدا ایجاد کنید برای خودتون یا بفروشید
در کل همه جانبست

Milad-H
February 24th, 2011, 18:40
به نظر بنده هم رسیلری
به نظر من غیر ممکنه کسی نخواد وارد پنل هاستش بشه حتی تو بازه طولانی بالاخره یه مشکلی پیش میاد تا به هاست مراجعه کنند
بحث بدی امکان ایجاد تعداد محدودی ادون دامین در هاست شما بسته به هاستینگی که سرویس رو تهیه کردین داره

hostgozar
February 24th, 2011, 19:10
بنده هم ریسلری رو توصیه می کنم ;)

valiya
February 25th, 2011, 18:48
سلام و تشكر فراوان
وليكن مشكل اساسي بنده در اين هست كه نمي خوام سي ام اسي كه ازش استفاده ميكنيم منتشر بشه و ازش سوء استفاده بكنند.
لطفا راهنمايي كنيد كه چطور اين مشكل رو حل كنم چون لاجرم با ورود به سي پنل به فايلهاي سي ام اس دسترسي پيدا ميكنند و ممكنه زحمات ما به هدر بره...

مرسي

maroofi
February 25th, 2011, 19:02
اقا من متوجه نمیشم شما اگر بخواهید که سی ام اس و هرچی که اطلاعات دارید محفوظ بمونه باید ریسلر باشید
اگر نه فقط خود شما به هاست دسترسی دارید که همون اد اون دامین هم کار شما رو راه میندازه
ولی ریسلری بهتره
چرا ؟
چون میتونید تعریف پهنای باند داشته باشید
تعیین مقدار حجم مصرفی هاست برای اکانتها رو داشته باشید
خیلی امکانات دیگه.
تازه یه نکته دیگه که شما به اون توجه نکردید
هزینه اد اون دامین با ریسلری برابر هستش
ولی پهنای باند ریسلری بیشتر هستش
امکانات بیشتر هستش
میزان مسرف منابع بیشتر هستش.
خحیلی خیلی خیلی توفیر داره
اون اداون دایم نبه درد سایتهای سازمانی میخوره
مثلا سایت سنجش چندتا زیر شاخه مثل سایت اعلام نتایح کنکور داشته باشه
چندتا سایت درون ازمانی داشته باشه مثلا سایت استخدامی
و بواد که اینها رو تفکیک کنه ولی همگی زیر شاخه سنجشش باشند و در یک جا باشند
برای این کار میان از اد اون دامین بهره میبرند
چون سنجش که نمیخواد هاست بفروشه که ریسلری بگیره
ولی کار سنجش رو انجام میده
برای شما ریسلر بهتر هستش
مفوق باشید

valiya
February 25th, 2011, 19:12
سلام
بله، متوجه شدم. وليكن مهمترين دغدغه بنده اينه كه سي ام اس ما در دسترس كاربر قرار نگيره و فقط بتونه از طريق ادمين وارد محيط مديريت سي ام اس بشه.حالا اگه رسيلري بگيرم و به كاربر سي پنل بدم خوب كاربر ميتونه به راحتي وارد سي پنل شده و از شاخه سي ام اس كپي بگيره. درسته؟

چه راه حلي پيشنهاد ميديد؟

WinDesign
February 25th, 2011, 19:31
خوب شما یوزر و پسورد اکانت رو نده به دوستانت.
خودت سی ام اس رو نصب کن و فقط پسورد ورود به مدیریت سی ام اس رو بهشون بده.

به راحتي وارد سي پنل شده و از شاخه سي ام اس كپي بگيره. درسته؟

مگه از جوملا استفاده نمیکنی؟
خوب اون طرف میتونه جوملا رو دانلود کنه دیگه. واسه چه بیاد از دایرکتوری ها کپی بگیره؟؟؟ (نکنه منظورت دیتابیسه؟ )

valiya
February 25th, 2011, 19:34
بله جوملاست.اما قالب اختصاصي هست و براش زحمت كشيديم.

قزوین هاست
February 25th, 2011, 19:50
خب بالا خره باید یکی رو انتخاب کنید
می توانید یوزر و پسورد اکانت رو ندید
یا یک سطحی برای کاربرانتون بسازید که نتوانند به تنظیمات اصلی سایت درسترسی داشته باشند
البته من با جوملا زیاد کار نکردم نمی دانم چی به چی هست اما اگر این امکان رو داشته باشه خوبه

maroofi
February 25th, 2011, 19:50
خوب توضیح نداده بودی و من نگرفتم
ببین عزیز شما اینجوریکه من متوجه شدم
با جوملا سایت طراحی میکنید و او ن رو میخواد به مشتری بفروشید
درسته ؟
ولی میخواهید که مشتری هر وقت خواست به کنترل پنل بره و مطالب جدید حذف و اضافه بکنه
خوب برای این روش که نیازی به سی پنل نیست اصلا مشتری نیزا نست به سی پنل بره.
اصلا وارد سی پنل نمیشه

من دیدم که کامپوننتهای بک اپ گرفتن برای سایت و جوملا هست و فکر میکنم برای بک اپ گرفتن هم نیازی نیست وارد phpmy admin بشید کامپوننت بک اپ گرفتن از دیتا بیس هست که شما یمتونید از اون استفاده کنید کامپوینت رو نصب میکنید و سپس وقتی که وارد کنترل پنل خود جوملا شد میتونه با رفتن به گزینه بک اپ از دیتابیس بک آپ بیگره و با phpmy admin هم نیازی نیتس که کار بکنه. و بصورت ریموت کار میکنه.

باید بگردید در اسکتنشنهای جوملا ببینید این کامپوننت رو میتونید پیدا کنید یا نه.( شرمنده فرصتم کم هستش )

حالا مشتری میتونه بدون رفتن به سی پنل از طریق خود همون کنترل پنل جوملا از سایتش بک اپ یا هرچیزیکه خواست بگیره. مطالب وارد کنه و ...

برای اینجور سایتهایی که شما میخواید نظارت کنید حرفتون درسته میشه از اد اون دامین هم استفاده کرد ولی ترجیحا وقتی مشتری ناوارد هست رمز هاست رو بهش ندید.
و بهترین کار هم همین اد اون دامین هستش . نسبتا خرجش کمتره ( خیلی کم در حد 2-3 هزارتومن در ماه )
البته اگر پهنای باند کافی داشته باشی. و مشتریت هم سایت پر مصرفی نداشته باشه . این روش حلالا مشکلات شماست
موفق باشی.

valiya
February 25th, 2011, 19:59
ممنون دوست عزيز.
فقط يك مسئله اي هست و اينكه كاربر اگه بخواد عكس يا فيلم و... تو سايت آپلود كنه،آيا روشي هست كه بدون ورود به سي پنل، از طريق جوملا آپلود كنه؟
بازم از دوستان تشكر ميكنم.

---------- Post added at 08:59 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

خب بالا خره باید یکی رو انتخاب کنید
می توانید یوزر و پسورد اکانت رو ندید
یا یک سطحی برای کاربرانتون بسازید که نتوانند به تنظیمات اصلی سایت درسترسی داشته باشند
البته من با جوملا زیاد کار نکردم نمی دانم چی به چی هست اما اگر این امکان رو داشته باشه خوبه

يعني اين امكان وجود داره كه بتونم به كاربر سطح دسترسي براي محيط سي پنل بدم؟

maroofi
February 25th, 2011, 20:13
خواهش میکنم
برای ورود به سی پنل هم میشه این مورد رو تعین کرد که من کار نکردم و میتونید به کاربر سطح دسترسی بدید ( کار نکردم چون نیازی نداشتم به این مدل کار کردن )
خوب؟
ولی برای اپلود گفتید
برای اپلود هم کاری نداره که عزیز شما باید پلاگینهای درست و کامپویننتهای ادیتوری خوبی استفاده کنید که بتونید اپلود کنید
اون پلاگین ادیتوری پیش فرض خود جوملا امکاناتش خیلی کم هست
شما خیلی مبتدی هستید توصیه میکنم اول از همه برید و سولاخ سمبه های سی پنل رو یاد بگیرید ( اینو برای حرفه ای تر شدن خودتون میگم من هم همین راه رو رفتم هرکی میگه یک شبه میشه دروغ میگه )
برید و تماما وقتتون رو بزارد و مطالعه کنید و ببینید که چی به چیه.
بعدش که خوب با این مقوله اشنا شدید برید جوملا رو از بیس یاد بگیرید.
اون سیستم اورجیمال خود جوملا امکاناتش خیلی کم هست بایا از سیستمهایی نظیر k2 استفاده کنید.
خلاصه باید کار کنی عزیز همه این چیزایی که شما میگید انجام شدنی هست ولی تا وقتی که شما اینها رو نصب نکنی و یک دور روی لوکال هاست باهاش کار نکنید متوجه نمیشید که من چی میگم.

ایهالاحال من به شما پیشنهاد میدم اول از همه سیستم k2 رو نصب کنید و با اون کار کنید
دوم اینکه توی همین k2 اپلودری خوبی هست که همین کاری که شما یمخواد انجام میده
و بدون نیاز به رفتن به سی پنل فایل اپلود میکنید.
اینها چیزای ساده یا هستش
ولی باید برید و وقت بزارید
موفق باشید

قزوین هاست
February 25th, 2011, 20:46
ممنون دوست عزيز.
فقط يك مسئله اي هست و اينكه كاربر اگه بخواد عكس يا فيلم و... تو سايت آپلود كنه،آيا روشي هست كه بدون ورود به سي پنل، از طريق جوملا آپلود كنه؟
بازم از دوستان تشكر ميكنم.

---------- Post added at 08:59 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

يعني اين امكان وجود داره كه بتونم به كاربر سطح دسترسي براي محيط سي پنل بدم؟
والا راستش سی پنل رو نمی دونم.تا حالا نشنیدم و همین طور جوملا چون کار نکردم{نمی دانم چرا خوشم نمیاد}نمی دانم بشه سطح دسترسی داد یا خیر
ولی مدیریت محتواهایی دیگر مثل نیوک،دیتالایف و...که می توانید سطح دست رسی بدهید
مثلا مدیر کل می تواند همکار مدیر کل داشته باشه تا کل سیستم رو دستش داشته باشه و می تونه مدیر بخش،مدیر انجمن و...بسازه

---------- Post added at 09:46 PM ---------- Previous post was at 09:42 PM ----------

همین طور نویسنده و... هم می تواند بسازد

maroofi
February 25th, 2011, 21:49
توی خود سی پنل من یه یچزایی دیدم که فکر مینم بشه . خودمم به قیین نرسیدم
ولی بله در جوملا میشه که تعیین سطح تعیین کرد ولی برای یک سایت ایشون یمخواهند 4-0 تا سای ترو با یک هاست مدیریت کنند. که در اون صورت این رتبه بندیها زیاد به درد نمیخوره.
باید فکر رو اساسی کرد.
اون پنل نمایندگی چیز خوبیه اگر تونی تهیه کنی حرف نداره برای کار وب مسترها عالیه. ولی اد اون دامین هم کار ایشون رو راه میندازه.
من که گفتنیها رو گفتم موفق باشید