PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن کامپیوتر بعد از تمیز کردن

سیدرضا بازیار
May 8th, 2020, 20:16
سلام

من امروز کل قطعات یه کیس رو باز کردم و با یه دستمال مرطوب کاملا تمیزش کردم.

حالا کامپیوتر روشن میشه اما هیچ تصویری روی مانیتور مشاهده نمیکنم

پاور کار میکنه. فن پردازنده هم کار میکنه.

قبل از تمیز کردنش فن گرافیک پر از خاک بود و اصلا کار نمیکرد. اما حالا با لگ کار میکنه. یکم حرکت میکنه و زور میزنه و کمی از کار می افته (احساس میکنم فن پردازنده خیلی کهنه شده)

همچنین خمیر سلیکون پردازنده و گرافیک رو هم کاملا پاک کردم و بدون خمیر نصب کردم

چرا کامپیوتر دیگه تصویر نمیاره. راه حل چیه؟

m0rt3za
May 8th, 2020, 21:55
سلام
بدون خمیر سیلیکون استفاده نکنید!!!! حتما خمیر سیلیکون جنس خوب بزنید
زمانی که روشن میکنید بوق نمیزنه؟
ممکنه یکی از قطعات مثل رم یا کارت گرافیک به درستی روی مادربرد نصب نشده باشه

سیدرضا بازیار
May 8th, 2020, 22:01
سلام
بدون خمیر سیلیکون استفاده نکنید!!!! حتما خمیر سیلیکون جنس خوب بزنید
زمانی که روشن میکنید بوق نمیزنه؟
ممکنه یکی از قطعات مثل رم یا کارت گرافیک به درستی روی مادربرد نصب نشده باشه

اگه ببینم سالم هست خاموشش میکنم و فردا براش خمیر سلیکون میخرم. واسه تست بدون خمیر سلیکون دارم روشنش میکنم
وقتی روشنش میکنم بوق نمیزنه

مینا-صیفی
May 8th, 2020, 22:28
اگر کیس روشن میشه پاور و فن سی پی یو همگی روشن هستند فقط تصویر ندارید جای اسلاید رم را عوض کنید مجدد رم را جا بزنید تست کنید

سیدرضا بازیار
May 8th, 2020, 22:30
اگر کیس روشن میشه پاور و فن سی پی یو همگی روشن هستند فقط تصویر ندارید جای اسلاید رم را عوض کنید مجدد رم را جا بزنید تست کنید

این کار رو هم تست کردم و جواب نداد

رم رو دوباره زدم و در مکان های مختلف تست کردم. پردازنده و سوکت پاور رو هم دوباره بیرون آوردم و جا زدم و درست نشد. گرافیک رو هم چندین بار بیرون اوردم و جا زدم و درست نشد

sniper007
May 8th, 2020, 23:08
رم شما اسیب داده مشکل رم دارید قطعات سیستم به برق بدن حساس هستن باید این کار با دستکش مخصوص انجام گردد .....

سیدرضا بازیار
May 8th, 2020, 23:25
رم شما اسیب داده مشکل رم دارید قطعات سیستم به برق بدن حساس هستن باید این کار با دستکش مخصوص انجام گردد .....

اگه رم آسیب دیده باشه حتی صفحه بایوس رو هم بالا نمیاره؟
چون احساس میکنم گرافیک آسیب دیده باشه

راهی هست که مطمئن بشم کدوم قطعه آسیب دیده؟

NetworkFA
May 9th, 2020, 01:08
احتمال این هست که قطعات شما بخاطر اینکه بدن شما الکتریسیته ساکن داشته ومثلا دست شما به برد خورده
سوخته باشه :)

همیشه از دستبند آنتی استاتیک استفاده کنید.

پایه های سوکت cpu رو هم چک کنید که کج یا شکسته نشده باشند.

farhadhelix
May 9th, 2020, 01:22
سلام
در تلگرام در ارتباط باشید .
باید رفتار های سیستم دقیق بررسی بشه و توضیح بدید که خدمتتون عرض کنم مشکلتون از کجاست

http://t.me/tsiran

ایران نشر
May 9th, 2020, 01:38
اگر مادر بوردتون گرافیک آنبرد داره، کارت گرافیک را خارج کنید و ببینید با گرافیک آنبرد تصویر نشون میده اگه داد که مشکل از کارت گرافیک هست.
رم ها را خارج کنید و ببینید بوق رم میزنه یا نه اگه نزد دیگه مشکل از مادر بورد هست.

hassanshaikhi
May 9th, 2020, 02:47
سلام

من امروز کل قطعات یه کیس رو باز کردم و با یه دستمال مرطوب کاملا تمیزش کردم.

حالا کامپیوتر روشن میشه اما هیچ تصویری روی مانیتور مشاهده نمیکنم

پاور کار میکنه. فن پردازنده هم کار میکنه.

قبل از تمیز کردنش فن گرافیک پر از خاک بود و اصلا کار نمیکرد. اما حالا با لگ کار میکنه. یکم حرکت میکنه و زور میزنه و کمی از کار می افته (احساس میکنم فن پردازنده خیلی کهنه شده)

همچنین خمیر سلیکون پردازنده و گرافیک رو هم کاملا پاک کردم و بدون خمیر نصب کردم

چرا کامپیوتر دیگه تصویر نمیاره. راه حل چیه؟

کیستون بازر داره؟ اگه داره کل قطعات رو ازش جدا کنید رم گرافیک هارد.. فقط سی پی یو پاور و مادربورد وصل باشه بعد روشنش کنید ببینید بوق میزنه اگه زد چک کنید اون بوق مربوط به چه قسمتی هست با توجه به نوع بایوس انواع مختلفی داره اگه مربوط به رم بود رم رو نصب کنید اگه نوع بوقش فرق کرد گرافیک رو نصب کنید اگه بعدش بوق مربوط به گرافیک بود یا کلا بوق نزد مشکل از گرافیک هست
یکبار هم بایوس رو از روی مادربورد کلیر کنید.

https://www.computerhope.com/beep.htm

سیدرضا بازیار
May 9th, 2020, 09:38
احتمال این هست که قطعات شما بخاطر اینکه بدن شما الکتریسیته ساکن داشته ومثلا دست شما به برد خورده
سوخته باشه :)

همیشه از دستبند آنتی استاتیک استفاده کنید.

پایه های سوکت cpu رو هم چک کنید که کج یا شکسته نشده باشند.

در مورد دستبند اطلاعی نداشتم و با دست همه جای مادربرد کشیدم

من اطلاعی از ظریف بودن سوکت های cpu نداشتم و با مسواک تمیزش کردم. حالا بازش کردم دیدم ۲ تا از پین ها کج شده بود و با یه سوزن همه پین ها رو مرتب کردم. وقتی سیستم رو روشن میکنم پردازنده داغ میشه ولی نمیدونم سالم هست یا خراب شده

- - - Updated - - -

اگر مادر بوردتون گرافیک آنبرد داره، کارت گرافیک را خارج کنید و ببینید با گرافیک آنبرد تصویر نشون میده اگه داد که مشکل از کارت گرافیک هست.
رم ها را خارج کنید و ببینید بوق رم میزنه یا نه اگه نزد دیگه مشکل از مادر بورد هست.

گرافیک آنبورد نداره. رم رو خارج کردم بوق نمیزنه

- - - Updated - - -

کیستون بازر داره؟ اگه داره کل قطعات رو ازش جدا کنید رم گرافیک هارد.. فقط سی پی یو پاور و مادربورد وصل باشه بعد روشنش کنید ببینید بوق میزنه اگه زد چک کنید اون بوق مربوط به چه قسمتی هست با توجه به نوع بایوس انواع مختلفی داره اگه مربوط به رم بود رم رو نصب کنید اگه نوع بوقش فرق کرد گرافیک رو نصب کنید اگه بعدش بوق مربوط به گرافیک بود یا کلا بوق نزد مشکل از گرافیک هست
یکبار هم بایوس رو از روی مادربورد کلیر کنید.

https://www.computerhope.com/beep.htm

یه بازر داخلش میبینم این شکلیه:
https://www.computerhope.com/jargon/i/internal-speaker.jpg

ولی کلا صدا نمیده

farhadhelix
May 10th, 2020, 06:20
اگر بازرتون صدا نمیده و از سالم بودن بازر اطمینان دارید احتمال زیاد مادربردتون مشکل پیدا کرده
چون کدهای بازر رو مادربرد ارسال میکنه وقتی این کدها نمیتونند ارسال بشن یعنی مشکل از مادربر هست
مادربرد دیگه اگر دارید تست کنید