PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام ورژن و تیم پشتیبان جوملا بهتره؟

amrdata
February 24th, 2011, 00:05
با سلا خدمت تمامی دوستان گل و گلاب

دو تا سوال از خدمت شما سروران گرامی دارم که امیدوارم کمکم کنید

1- خواستم بدونم کدوم ورژن و همچنین کدوم سایت پشتیبان و فارسی ساز جوملا بهتره ؟؟؟؟؟

2- قالب های جوملا را از کجا می تونم گیر بیارم ( منظورم قالبهای حرفه ای )

iacbook
February 24th, 2011, 00:18
joomina.ir

it-net
February 24th, 2011, 00:25
سایت جومینا پشتیانی خوبی داره چون اعضای حرفه ای جمع کرده.
بعدر اون جومفا هم خوب هست که ناظرهای گلی داره.

Milad-H
February 24th, 2011, 00:25
به نظر من همه کنار همه استفاده بشن بهتره
چون خیلی از امکانات در تمام نسخه های جوملا اجرا میشه

HematYar
February 24th, 2011, 00:41
مامبولرن یا در نهایت جومفا

iacbook
February 24th, 2011, 00:59
مامبولرن یا در نهایت جومفا

مامبولرن تایید می شود - جومفا دیگه خیر!!! ---> نتیجه چندین سال طراحی سایت با جوملا ;)
در هر صورت در حال حاضر با توجه به شناختی که از امیر رضا تهرانی و فعالیت هاش در زمینه جوملا دارم فقط جومینا (http://joomina.ir) پیشنهاد میشه که داره واقعاً حرفه ای عمل می کنه...

amrdata
February 24th, 2011, 01:02
جومینا که کارشون حرفه ای هست

ولی با این وجود بازم می خوام بدونم کدوم تیم فارسی ساز پشتیبان و همچنین کدوم نسخه بهتره ؟

HematYar
February 24th, 2011, 01:09
بهترین پشتیبان جوملا ، مامبولرن و مناسب ترین نسخه در حال حاضر ، 1.5

iacbook
February 24th, 2011, 01:22
حسین جان آخر من و تو بعد از این همه مدت رفاقتمون به تفاهم درست و حسابی نرسیدیم :77: :66:
میگم جومینا - گیر نده و امت رو گمراه نکن ........ :دی

HematYar
February 24th, 2011, 01:34
حسین جان آخر من و تو بعد از این همه مدت رفاقتمون به تفاهم درست و حسابی نرسیدیم :77: :66:
میگم جومینا - گیر نده و امت رو گمراه نکن ........ :دی

8-} من از روی تجربم تو خبر و ... میگم وگر نه شما استادی تو جوملا و حرفت سند . اما من بازم رو حرفم هستم :d جوملا هم تو بخش افزونه ها خوب کار کرده .

iacbook
February 24th, 2011, 01:45
البته حالا بی شوخی حسین جان شما بهتر در جریان هستی در حال حاضر! چون من خیلی وقته که دیگه توی این فروم ها نمیرم و فقط گاهی اوقات یه نگاهی شاید بکنم و ببینم مملکت چه خبره و افزونه های جدید چیا پابلیک شدن و چیا هنوز :دی ....
وگرنه زیاد تو بهر آموزشهاشون نرفتم که ببینم چطوری پشتیبانی می کنن.

پ.ن : خدا رو شکر بالاخره حسین همتیار هم به جمع طرفداران جوملا پیوستن و صمیمانه تبریک گذاریم ;) ( نپرس چرا که خودت بهتر میدونیییی ;;):d )

HematYar
February 24th, 2011, 01:49
مجبور شدیم حقیقتش وگر نه وردپرس یه چیز دیگس :d اما خب از قدرت و امکانات بی نهایت جوملا نمیشه گذشت :d

tarantino
February 24th, 2011, 02:19
هم جومينا و هم جومفا در كنار هم خوبن ... همگي براي توسعه جوملا

iacbook
February 24th, 2011, 02:24
همه یه روزی مجبور میشن حسین جان :67: :d

it-net
February 24th, 2011, 02:31
ما مخلص tarantino عزیز هستیم خودشون استاد و طراخ ماژول و کامپوننت در جوملا هستن.
و منم چون نون و نمک جومفا رو خوردم بازم میگم جومفا :دی

amrdata
February 24th, 2011, 08:05
من که یک ماهی هست با جومینا آشنا شدم میگم جومینا

چون اقای امیر رضا تهرانی واقعا خیلی خیلی زحمت میکشن

من میگم جومینا

mdf092
February 24th, 2011, 08:37
به نظر من همشون خوب هستن

من تقریبا از اولین روزهایی که جوملا اومد دارم باهاش کار میکنم (قبلش با مامبو کار میکردم)

براساس تجربه تیم جومفا خوب اومدن جلو اما نمیدونم چرا وسط کار کم آوردن (البته با آقای علوی صحبت کرده‌ام)
اما فعلا به نظرم مامبولرن خدمات و پشتیبانی بهتری داره

amrdata
February 24th, 2011, 09:48
به غیر از جوفا دیگر کدومش خوبه

اگر بخواید تیم های ÷شتیبان و فارسی ساز را رده بندی کنید چطور رده بندی می کنید

منظورم کدوم اول - کدوم دوم - کدوم سوم و ...

mrtteam
February 24th, 2011, 11:24
سلام

من زیاد با گروه های دیگه کار نکردم و فقط به نظر من جومفا حرف اول میزنه انقدر درست و روی حساب کار کرده که خوده جوملا این سایت فقط قبول داره ...

موفق و پیروز باشید

HematYar
February 24th, 2011, 11:30
اول : مامبولرن

دوم : جومفا

سوم : جومینا :d

armintanha
February 24th, 2011, 11:59

تایید شد...! :x

iacbook
February 24th, 2011, 12:56

ایشالا که همینطور بشه ;)

HematYar
February 24th, 2011, 13:04
ایشالا که همینطور بشه ;)

یعنی شما میگی جومینا با ارائه دادن یه نسخه 1.6 که اونم باگ داره هنوز ، شده پشتیبان جوملا ؟! پس اونایی که از نسخه 1 روش کار میکردن چی ؟

iacbook
February 24th, 2011, 13:40
جومفا و جوملا دات آی آر -------> فقط فارسی سازی انجام دادند که اونم فارسی کردن چند خط انگلیسی هست ! اگر بخوایم فارسی سازی رو بعنوان پشتیبانی در نظر بگیریم ما هم تا حالا هزار تا نسخه فارسی برای سیستم های مختلف مثل whmcs و غیره ارائه دادیم! اما چه ربطی داره!!! حالا جومفا مدت بیشتریه که داره فارسی سازی می کنه و بقیه کمتر ...
پشتیبانی ای هم که ارائه میدن بخاطر اهداف مالیشون هست و همه چیز رو به کاربر یاد نمیدن تا بیان کلاس های آموزشی!

جوملا دات آی آر که کلاً یک سایتیه که باعث ننگه برای جوملای ایران!!!

مامبولرن تا حدودی حرفه ای تر از بقیه عمل می کنه ...

بعنوان مثال ما یه مشتری داشتیم که از یکی از همین سایت ها که اسمش رو نمیبرم! سرویس گرفته بود و براش طراحی به قول خودشون کرده بودن ! یه قالبی که هزار بار فارسی شده رو بعنوان قالب به طرف قالب کرده بودن و برای هرتغییری هم کلی از طرف پول گرفته بودن و در نهایت با اینکه طرف بیش از یک میلیون تومان روی سایتش به اینا هزینه داده بود برای حل بقیه مشکلاتش باز هم هزینه میخواستن و کارش رو انجام نمیدادن!!! من کلاً این سایت هایی که از اسمشون در جوملا دارن سوء استفاده می کنند رو قبول ندارم !

جومینا رو من بعنوان سایت مرجع یا پشتیبانی معرفی نکردم! اما بعنوان یک سایت خوب توصیه می کنم ، چون با شناختی که امیررضا تهرانی دارم میدونم که حرفه ای کار می کنند ...
-------
در مورد تاریخچه جومینا هم خدمتتون عرض کنم که گروه جومینا از سایت دیگری به وضعیت فعلی جومینا رسیده و اول سایتی به اسم تی سی شاپ بود که توسط مصطفی قلیزاده تاسیس شد و بعدش تبدیل شد به تی سی جوملا و بعدش هم تی سی جوملا از هم پاشید و پس از مدتی جومینا توسط امیر رضا تهرانی راه افتاد ...
اتفاقاتی که در اون مدت افتاد این بود که قالب ها و امکانات زیادی بصورت رایگان توسط این گروه منتشر شد و باعث بهم خوردن کار و بار خیلی از همین سایت های به اصطلاح پشتیبانی شد و در نتیجه به مسائلی انجامید که تی سی جوملا رو با اونهمه کاربر همه جوره مورد حمله دی داس و هک و غیره قرار دادند و در نهایت هم بخاطر اینکه منافع خودشون رو در خطر دیدن باعث تعطیلیش شدن!
شاید خیلی از مسائل نیاز به گفتن نباشه ....

البته نکته دیگه اینه که امیررضا تهرانی و آقای قلیزاده هم از کاربران جومفا بودن ;)

armintanha
February 24th, 2011, 14:13
iacbook (http://www.webhostingtalk.ir/member/5417/) جان شما فردا به این نتیجه میرسی که میتونی که تالار قدرتمندتر از webhostingtalk.ir بزنی
ایا کاربرا باید به رخ شما بکشند که شما کاربر تالار webhostingtalk.ir بودید؟؟؟

iacbook
February 24th, 2011, 14:27
iacbook (http://www.webhostingtalk.ir/member/5417/) جان شما فردا به این نتیجه میرسی که میتونی که تالار قدرتمندتر از webhostingtalk.ir بزنی

دوست عزیز من چیو به رخ کشیدم؟!!!
امیررضا تهرانی و سایت جومینا از اول تاپیک هم مورد تایید من بوده و اگر مطالب رو با دقت بخونید میبینید که من فقط ایشون رو تایید کردم. فقط برای اینکه میدونستم ممکنه بعضیا چنین حرفی رو پیش بکشند گفتم که این دوستان قبلاً عضو جومفا بودن ، اما الان خیلی حرفه ای تر از جومفا و امثال اون فعالیت می کنند و باز هم میگم سایت های جوملا دات آی آر و جومفا رو با توجه به دلایلی که ذکر شد تایید نمی کنم.
موفق باشید

HematYar
February 24th, 2011, 14:33
جومینا رو من بعنوان سایت مرجع یا پشتیبانی معرفی نکردم! اما بعنوان یک سایت خوب توصیه می کنم ، چون با شناختی که امیررضا تهرانی دارم میدونم که حرفه ای کار می کنند ...

حالا شد حرف حساب :d

nezar
February 24th, 2011, 14:38
جوملا 1.5 =====> مامبولرن
جوملا 1.6 =====> جومینا
افزونه و قالب ====> جومینا
به‌به چه‌چه ====> جومفا :دی

iacbook
February 24th, 2011, 14:48
حالا شد حرف حساب :d

بالاخره مثل اینکه داریم به تفاهم میرسیم...
خودتو آماده کن با گل خدمت برسیم. ;)

---------- Post added at 02:46 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

جوملا 1.5 =====> مامبولرن
جوملا 1.6 =====> جومینا
افزونه و قالب ====> جومینا
به‌به چه‌چه ====> جومفا :دی

دقیقاً
nezar عزیز هم فکر کنم داخل تی سی شاپ بودن و این موضوع رو از نزدیک لمس کردند.
خیلی از دوستان هم ماشالا گول اسم و رسم الکی بعضیا رو میخورند ...

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

به انجمن های تخصصی ایاک بوک (http://forum.iacbook.com) تشریف بیارید خوشحال میشیم ;)

amrdata
February 24th, 2011, 15:04
ممنون از همه دوستان گلم
جومینا تو زمینه طراحی قالب و همچنین افزونه ها واقعا حرفه ای هستش
پشتیبانیشون هم که دیگه حرف نداره
اما تنها مشکلی که دارن فارسی سازی 1.6 هست
بعضی از قسمتهاش انگلیسی هست که اون هم تو نسخه های بعدی برطرف میشه
من خودم جوملا 1.5 را میپسندم چون مدیریتش راحت تره
محیط مدیریت جوملا 1.6 به نظر من کمی به هم ریخته هست

با این همه کار آقای تهرانی حرف نداره;)

a77tehrani
February 24th, 2011, 18:10
درود
2 تا دوست گلم را در این تاپیک دیدم حیفم اومد من هم چیزی ننویسم . این انجمن را من از خیلی نظر ها قبول دارم و از اون دسته کابراشم که همیشه میام فقط مطالبش را میخونم چیز یاد بگیرم در زمینه هاست و ... حرفی برای گفتن ندارم برای همین کم پست داده ام .
چند نکته در جومینا جومینا هست که لازم دیدم پاسخ بدم
1- ما هیچ وقت خودمون را پشتیبان جوملا نداشته ایم اصلا دلمون هم نمیخواسته که پشتیبان جوملا باشیم . پشتیبانی از جوملا تنها به انتشار یک نسخه فارسی نیست . اسم انجمن ما هم انجمن تخصصی است بار ها هم در انجمن خودمون گفته ام که ما پشتیبان جوملا نیستیم 2 تا انجمن پشتیبانی هست که این کار را انجام میدن شخصا علاقمندم سئوالاتی از ما پرسیده شود که خودمون هم ازش چیز یاد بگیریم . من برای پشتیبانی انجمن های جومفا و مامبو را پیشنهاد میدم که هم ناظر های گلی دارن و هم مدیرانشون هم در سابقه کاری خودشون را اثبات کرده اند ! گرچه به نظر من جومفا داره ضعیف مدیریت میشه اما انصافا نمیشه توقع داشت انجمن پشتیبانی بخ این بزرگی بهتر از این مدیریت بشه
2- در مورد جوملا 1.6 : اون هم داستانم خودش را داره نسخه آلفا این جوملا که بیرون اومد من هم خدمت آقای علوی نیک و هم خدمت آقای زراعتی (مدیران مامبو و جومفا ) پیام خصوصی دادم که آقا این نسخه را ما ترجمه کرده ایم بیاین از این نسخه شما استفاده کنید ما قصد انتشار جوملا نداریم ( به همان دلیلی که گفتم قصد پشتیبانی از جوملا را نداریم ) آقای زراعتی که ارادت دارم خدمتشون ، گفتند که تیم ما داره خودش روی این نسخه کار میکنه اما آقای علوی نیک استقبال کردند که بعدش هم هیچ خبری ازشون نشد . خلاصه ما که دیدیم نسخه ترجمه شده خودمون منتشرش کردیم اما اصلا از اول قصد انتشار نسخه جوملا نداشتیم
3- در مورد دوستی که فرمودند برخی از جاهای این نسخه ترجمه نشده ، بله حق با شماست منتها این جاها که میفرمایید خیلی کم و نادر است دلیل اصلی این هم اینه که وقتی نسخه آلفا جوملا 1.6 اومد من نشستم کلش را ترجمه کردم بعد که نسخه بتا اومد دوباره کلی ترجمه بهش اضافه شد که اون ها هم ترجمه کردم در آخر نسخ نهایی که اومد باز هم جوملا کلی ترجمه بهش اضافه کرد که من تاجایی که دیدم ترجمه ها را درست کردم ممکنه چند جمله را ندیده باشم که ترجمش را درج کنم در نسخه بعدی حتما این موارد تکمیل میشه . اما یه دوستی نوشته بودند جوملایی که توسط ما منتشر شده باگ داره . 2 حالت داره یا شما خودتون باگی کشف کرده اید که لطفا عمومیش کنید یا در جایی خوانده اید در هر صورت فکر کنم مستند صحبت کنیم بهتر باشه . برادر عزیز ما این نسخه را تنها ترجمه کرده ایم تا بحال شنیده اید با ترجمه باگ به CMS اضافه بشه ؟! اگر هم باگی باشه که تابحال گزارش نشده مربوط به خود هسته جوملا 1.6 میشه واگر نه ترجمه hello به دورود بر شما ، که باگ اضافه نمیکنه
4- نکته آخر هم که iacbook عزیز به درست اشاره کردند در مورد سابقه جومینا و نحوه شکل گیریش است . ببینید حدود 2 تا 3 سال پیش هم من و هم مصطفی عضو جومفا بودیم در آن زمان من به مصطفی پیشنهاد دادم که یک انجمن برای قرار داده امکانات وارز راه اندازی بشه که مصطفی انجمنش را در اختیار گذاشت خلاصه خیلی زود این انجمن پا گرفت و شروع کردند به حمله های ddos و .... و در آخر هم مصطفی انجمن و. سایتش را کلا بست دلیلشم این بود که میگفت آقا من همش دارم هزینه میکنم تا به من حمله هم میکنن کلی هم همه با من لج شدند و ... یادمه 22 بهمن بود (چند روز تعطیل بود) یکی از بچه های همان انجمن زنگ زد به من گفت فلان افزونه را برای من بزار من هم گفتم باشه برات یه جا آپلود میکنم از طرفی هم یه فیلمی دیده بودم به اسم jooli and jouliet که داستان یک وبلاگ نویسی بود که یک وبلاگ راه اندازی کرده بود و در اون نوشته بود برای یک سال هر روز یک دستور آشپزی در وبلاگش قرار میده خلاصه من هم جو گیر شدم گفتم من هم وبلاگ خودم را راه اندازی میکنم . حدود 26 تا 27 بهمن بود که وبلاگ را راه اندازی کردم و چند قالب و افزونه که وارز هم نبود و از تی سی مونده بود منتشر کردم 2 ماه نشده بود که تعداد بازدید ها اینقدر زیاد شد که مجبور شدم سایتش کنم از اول هم دلم نمیخواست بازدید کننده بالا داشته باشم و .... برای همیم هم عضویت را سخت کردم . هدف اصلیم این بود که دوستای قدیمی را دور هم جمع کنم و کلا یه عده متخصص و نه کاربر عادی در یکجا جمع بشن که با اشتراک گذاردن امکاناتشون بتونن به هم دیگه در پروژه هاشون کمک کنند. هر سایتی یک تارگتی داره و تارگت جومینا افراد عادی نبوده و نیست و تنها طراح های حرفه ای مد نظر ما هستند ما نه انرژیش را داریم و امکاناتش را که بتونیم به افراد عادی سرویس بدیم گرچه امکانات لازم را برای این که یک فرد از سطوح مقدماتی و متوسط به سطح حرفه ای برسه را فرآهم کرده ایم مثالش هم راه اندازه سایت joominalearn.ir است اما رسالت جومینا این نیست .
همین الانش هم دائم داره به ما حمله میشه و بسیار هم شدید با حمله اول هم سوئیچر سرور نگاه روشن گر فارس که اون زمان سایت جومینا در آن قرار داشت سوخت و مطابق سرور های ایرانی ما را بیرون کردند :-) بعدش سبز هاست لطف کرد قبول کرد جومینا منتقل بشه رو سرورش البته دوستان دیگه از جمله iackbook عزیز و ... اعلام کردند اما انصافا نخواستم زحمتشون را زیاد کنم . چند تا از مدیرای آشیانه هم که از اعضا جومینا هستند یک هاست در اختیار ما گذاشتند اما پلسک بود و من نتونستم ازش استفاده کنم خلاصه دست آخر مجبور شدم که کلی هزینه کنم سرور اختصاصی بگیرم ! اون هم تنها برای یک سایت و یک انجمن ! شاید من هم باید به حرف مصطفی گوش کنم و بیخیال بشم اما کلا آدم کم بیاری نیستم مضافا بر اینکه اصلا جوملا کار اصلی من نیست و شخصا کارم چیز دیگری است
امید وارم تونسته باشم مسائل درست بشکافم
ارادتمند
امیررضا تهرانی

tarantino
February 24th, 2011, 18:24
اميرجان مخلصيم فقط همين

iacbook
February 24th, 2011, 18:36
امیررضا جان چند وقت پیش با مصطفی داشتم صحبت می کردم وذکر خیرت بود ... به نقل از مصطفی اهدافی که قرار بود داخل تی سی جوملا به حقیقت بپیونده در جومینا در سطح حرفه ای انجام شد و واقعاً از اینکه اینقدر زمانت رو گذاشتی رو جوملا جای تحسین داره و من یکی که از شاگردی شما خیلی چیزها یاد گرفتم.:x

HematYar
February 24th, 2011, 19:01
اوه اوه صاحابش اومد :77: مخلصیم :108:

a77tehrani
February 24th, 2011, 19:09
سلام
حداکنه اسپم نباشه
اما tarantino ما شاگرد شماییم و شما هم آقایی
iacbook عزیز شما لطف داری لطفت هم همیشه شامل حال من بوده
HematYar شما آقایی و ممنون

amrdata
February 24th, 2011, 21:21
سلام ممنون از آقای امیر رضا تهرانی که همه چیز را برای همه دوستانو همینطور خودم روشن کردن واقعا که کار ایشون عالیه فقط خواهشا کارتونو ادامه بدین چون دارین خدمت می کنین

قزوین هاست
February 24th, 2011, 21:30
به نظر من جومینا و مامبولرن از بقیه بهترند

aalireza439
February 24th, 2011, 21:44
من جومفا رو ترجیح می دهم

amrdata
February 25th, 2011, 11:21
خوب دوستان من فکر می کنم با روال فعلی نتیجه خاصی نمی گیریم به همین دلیل یک نظر سنجی هم برای این تاپیک اضافه کردم لذا از تمامی دوستان خواهشمندم که تو این نظر سنجی شرکت کنند و نظر بدهند

جهت شرکت در نظر سنجی به این آدرس مراجعه کنید

http://www.webhostingtalk.ir/f41/21553/

ارادتمند : امیر حاجیان