PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد ثبت دامین شرکت خارجی با پسوند ir

OMIDTU5
May 6th, 2020, 13:14
سلام
دامین یک شرکت دولتی ترکیه رو با پسوند ir ثبت کردم . شرکت بزرگ و معتبری هست ولی هیچگونه فعالیتی در ایران ندارن ...
دامین رو با این هدف ثبت کردم که مالکیتش در اختیار من باشه و بعدا احتمالا با قیمت بالایی بفروشمش
میخواستم بدونم این کار از لحاظ قانونی مشکلی برام ایجاد نمیکنه ؟ در ضمن مدام به این کشور رفت و امد دارم

be099
May 6th, 2020, 14:39
سلام
دامین یک شرکت دولتی ترکیه رو با پسوند ir ثبت کردم . شرکت بزرگ و معتبری هست ولی هیچگونه فعالیتی در ایران ندارن ...
دامین رو با این هدف ثبت کردم که مالکیتش در اختیار من باشه و بعدا احتمالا با قیمت بالایی بفروشمش
میخواستم بدونم این کار از لحاظ قانونی مشکلی برام ایجاد نمیکنه ؟ در ضمن مدام به این کشور رفت و امد دارم

میتونه شکایت کنه (بخاطر ترید مارکش) و خیلی راحت دامینتو ازت بگیره یه قرون هم نمیده
مثل جریانی که برای facebook.ir پیش اومد ..

M2T
May 6th, 2020, 18:03
طبق قانون دامنه های بین المللی هرکس ثبت کنه مال همان شخص است. مثلا اگر شرکت بنز تا کنون دامنه دات کام ثبت نکرده بود و شما آن را خریده بودی باید یا مبلغ درخواستی شما را میداد یا دامنه با نام دیگر ثبت میکرد.
قوانین ایران را نمیدانم.اما ایران کشور بی قانون و بی در وپیکری است. ممکنه به سازمان مربوطه شرکت مذکور تقاضا دهد و کارمندان سازمان دامنه را از دست شما خارج و به قیمت گزاف به شرکت مذکور بفروشند. اگر به قانون ایران احاطه داشته باشی در این صورت هم میتوانی احقاق حق کنی.