PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل پریدن صفحه لپ تاپ

ali-rezam
April 26th, 2020, 21:05
سلام وقت بخیر
تقریبا از شب عید لپ تاپم مشکل سیاه شدن و پریدن صفحه نمایش داره
در ابتدا هنگام باز کردن برنامه های سنگین مثلا اندروید استدیو ، پی اچ پی استورم یا فوتوشاپ این اتفاق میوفتاد ، بعدا با باز کردن باقی برنامه ها مثل مرورگرها و به ویژه گوگل کروم و الان دیگه تقریبا با باز کردن هر برنامه ای صفحه لپ تاپ میپره ولی اگه برنامه ای باز نکنید و فقط در پوشه ها بچرخید و مثلا فایل انتقال بدید روی فلش و ... مشکلی نداره
البته با زدن دکمه های ترکیبی کیبورد و خاموش و روشن کردن صفحه دوباره تصویر میاد ولی تا وارد برنامه ای میشم باز صفحه میپره...
دقت کردم صفحه سیاه میشه ولی بک لایت صفحه خاموش نمیشه
با کابل hdmi هم میشه وصل کرد به تلوزیون و مانیتور و الان هم به همین صورت دارم استفاده میکنم
با چند نفر از دوستانم و تعمیر کار مشورت کردم و جواب ها عجیب بود ، مثل خرابی صفحه ، مشکل رم !! مشکل گرافیک ! و... مجبور شدم تاپیک بزنم و از شما دوستان هم نظر خواهی کنم
مدل لپ تاپ asus n550 هست البته چند سال پیش روش تغییرات دادم و رم رو به 16 گیگ افزایش دادم و 2 هارد 250ssd و 2tb hdd و مابقی فابریک هست
نمیدونم جای درستی تاپیک زدم یا خیر... ممنون میشم راهنمایی کنید

sepahanserver
April 26th, 2020, 21:49
سلام وقت بخیر
تقریبا از شب عید لپ تاپم مشکل سیاه شدن و پریدن صفحه نمایش داره
در ابتدا هنگام باز کردن برنامه های سنگین مثلا اندروید استدیو ، پی اچ پی استورم یا فوتوشاپ این اتفاق میوفتاد ، بعدا با باز کردن باقی برنامه ها مثل مرورگرها و به ویژه گوگل کروم و الان دیگه تقریبا با باز کردن هر برنامه ای صفحه لپ تاپ میپره ولی اگه برنامه ای باز نکنید و فقط در پوشه ها بچرخید و مثلا فایل انتقال بدید روی فلش و ... مشکلی نداره
البته با زدن دکمه های ترکیبی کیبورد و خاموش و روشن کردن صفحه دوباره تصویر میاد ولی تا وارد برنامه ای میشم باز صفحه میپره...
دقت کردم صفحه سیاه میشه ولی بک لایت صفحه خاموش نمیشه
با کابل hdmi هم میشه وصل کرد به تلوزیون و مانیتور و الان هم به همین صورت دارم استفاده میکنم
با چند نفر از دوستانم و تعمیر کار مشورت کردم و جواب ها عجیب بود ، مثل خرابی صفحه ، مشکل رم !! مشکل گرافیک ! و... مجبور شدم تاپیک بزنم و از شما دوستان هم نظر خواهی کنم
مدل لپ تاپ asus n550 هست البته چند سال پیش روش تغییرات دادم و رم رو به 16 گیگ افزایش دادم و 2 هارد 250ssd و 2tb hdd و مابقی فابریک هست
نمیدونم جای درستی تاپیک زدم یا خیر... ممنون میشم راهنمایی کنید

مشکل مشابه داشتم بعد که بردم نمایندگی گفتن مشکل از led هست و تعویض کردن و درست شد.

ali-rezam
April 26th, 2020, 22:21
مشکل مشابه داشتم بعد که بردم نمایندگی گفتن مشکل از led هست و تعویض کردن و درست شد.
تعمیر کاری که ازش سوال کردم هم نظرش اینه که مشکل از صفحه نمایش هست و پنل باید عوض بشه
اما نکته ای که هست اگر مشکل از صفحه نمایشه چرا در حالتی که برنامه ای باز نیست یا در حال چرخیدن در پوشه ها و... این مشکل پیش نمیاد

ایران نشر
April 26th, 2020, 23:53
بهتره از برنامه های تست سخت افزاری، کلیه سخت افزارها و مانیتور و ... را تست کنید
این برنامه خوبه
https://soft98.ir/software/3888-passmark-burnintest.html

ali-rezam
April 27th, 2020, 11:44
بهتره از برنامه های تست سخت افزاری، کلیه سخت افزارها و مانیتور و ... را تست کنید
این برنامه خوبه
https://soft98.ir/software/3888-passmark-burnintest.html
چک شد هیچ اروری وجود نداشت
جالبه در طول تست هم صفحه نپرید

سپیدار
April 27th, 2020, 13:53
امکان داره مشکلش از باتری باشه ( تست کنید وقتی توی شارژ هست ایا بازم پرش داره یا نه )

ali-rezam
April 27th, 2020, 14:27
امکان داره مشکلش از باتری باشه ( تست کنید وقتی توی شارژ هست ایا بازم پرش داره یا نه )
بله متاسفانه در هر دو حالت پرش دارد