PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور جهت راه اندازی سایت دانلود

b3hrad
February 23rd, 2011, 13:56
سلام

من میخوام که یه سایت دانلود راه اندازی کنم معمولا برای سایت های دانلود از چه نوع سرورهای برای نگهداری فابل ها استفاده میشه منظورم اینه که سرور اختصاصی میخواد یا vps ؟
سوال بعدیم اینه که سرور رو از کجا بگیرم که به فایل های کپی رایت گیر نده

برای راه اندازی سایت دانلود از چه سرور با چه مشخصاتی باید استفاده بشه که تو سرعت کم نیاره .....همچین سروری ماهی چند در میاد با هارد 1 ترابایت و پهنای باند نامحدود

اگه چیز دیگه هم به نظرتون میرسه لطفا راهنمایی بفرمایید

armintanha
February 23rd, 2011, 14:07
وی پی اس کافیه کسی برای سایت دانلود از سرور اختصاصی استفاده نمیکنه چون هزینه و دردسر خیلی زیادی هم داره فکر نکنم لازم باشه...!
مشخصات سرور وی پی اس
ram : 1 - 2 gb نصب کن
cpu : در همه وی پی ای ها اشتراکی است
tb1 خیلی زیاد نیست؟؟؟ میدونی چقدر هزینه میشه
برای شروع از 45 یا 50 گیگ شروع کن
سرور وی پی اس واز هم همه جا ریخته...!

b3hrad
February 23rd, 2011, 14:16
واسه این گفتم 1 ترا چون فایل های که میخوام بذارم واسه دانلود معمولا 1 گیگ تا 4 گیگ هست ، و اینکه سایت رو به زبان انگلیسی میخوام بیارم بالا که قطعا بازدید کننداش زیاد هست و فایل ها رو با لینک مستقیم میخوام بذارم حالا با این مشخصات چه vps برای این کار مناسب هست با چه پهنای باندی

MbjHosting
February 23rd, 2011, 14:33
واسه این گفتم 1 ترا چون فایل های که میخوام بذارم واسه دانلود معمولا 1 گیگ تا 4 گیگ هست ، و اینکه سایت رو به زبان انگلیسی میخوام بیارم بالا که قطعا بازدید کننداش زیاد هست و فایل ها رو با لینک مستقیم میخوام بذارم حالا با این مشخصات چه vps برای این کار مناسب هست با چه پهنای باندی

سلام. اگر مایل بودید به بنده در یاهو مسنجر پیغام دهید تا کامل راهنماییتون کنم. چون وقت نمی کنم 24 ساعته در اینجا باشم.
ممنون.

armintanha
February 23rd, 2011, 14:34
دوست من اگه فکر میکنی سایت دانلود خارجی بزنی امار بزدید گیرت میاد کاملا در اشتباه هستی ممکنه فقط کشور های جهان سوم از شما دانلود کنند
کشور های اروپایی امریکایی به کپی رایت خیلی اهمیت میدن...!
اگه هم بخوان فایلی دانلود کنند سایت های مشخص شده دارن...! من الان حضور ذهن ندارم...!
من دوست من (سامان) ادمین ویوادانلود هم en.vivadl.com زد ولی فهمیدم گه زیاد از سایت های خارجی بازدید گیرش نمیاد
برای شروع از پهنای باند پایین شروع کن چون سایتت 1 روزه 10000000000 امار بازدید پیدا نمیکنه

hostgozar
February 23rd, 2011, 15:54
دوستان درست می گن از اول نپر پله آخر پله پله برو جلو با 100گیگ هارد با 1گیگ رم وی پی اس شروع کن بعدا راحت ارتقا می دی

b3hrad
February 23rd, 2011, 16:13
ممنون از راهنمایی دوستان ، از کم شروع میکنم ببینم جواب میده .... بعد ارتقاع میدم

یه سوال متفرقه : چطور میشه که وردپرس رو یه vps که ویندوز سرور 2008 داره نصب کرد منظورم اینه نرم افزار خاصی باید به عنوان پلتفرم وردپرس نصب بشه ؟ لطف میکنن راهنمایی کنین

Doublex
February 23rd, 2011, 16:23
انجمن
بخش آموزشی
نمایندگی میزبانی

وب سرور جهت راه اندازی سایت دانلود

؟؟؟

armintanha
February 23rd, 2011, 16:24
توضیح مختصر:
ویندوز مال microsoft است - زبان asp , asp.net همین طور
linux یه شرکت جداست که از asp پشتیبانی نمیکنه فقط از php
وردپرس هم به زبان php نوشته شده باید لینوکس بخری

AriyaDownload
February 24th, 2011, 15:00
به نظر من يه هاست دانلود بگيري براي نگهداري فايل هات بهتر هست
من براي سايت خودم (دانلود سنتر هست) حدود يه ماهي هست كه راهش انداختيم
از هاست دانلود استفاده مي كنم و الانم هيچ مشكلي پيش نيومده
اگه خواستي ما يه تيم سه نفره هستيم شما هم بيا تو جمع ما
البته فكر كنم يه نفر از اعضايه تيمون براش مشكل پيش اومده ، بره :-<

armintanha
February 24th, 2011, 15:18
به نظر من يه هاست دانلود بگيري براي نگهداري فايل هات بهتر هست
من براي سايت خودم (دانلود سنتر هست) حدود يه ماهي هست كه راهش انداختيم
از هاست دانلود استفاده مي كنم و الانم هيچ مشكلي پيش نيومده
اگه خواستي ما يه تيم سه نفره هستيم شما هم بيا تو جمع ما
البته فكر كنم يه نفر از اعضايه تيمون براش مشكل پيش اومده ، بره :-<

Mostafa جان وقتی امار بازدید بالا بره هاست جواب گو نیست فشاره زیادی میاره
ولی برای شروع بد نیست ولی برای انتقال خیلی اذیت میشه...!

b3hrad
February 24th, 2011, 17:42
میشه بگین تفاوت این هاست دانلود با سرورهای دیگه مثل vps چیه ؟ مگه اینم خودش سرور نیست ...؟ میشه روی خود vps سایت رو بالا اورد یا سایت رو حتما روی سرور میزبان وب بالا اورد .... ببخشید من اطلاعاتم کمه و تازه کارم اگه میشه یه توضیح مختصری مثل پست قیلی بدین مختصر و مفید ;)

021teh
February 25th, 2011, 15:33
چرا اين ها هم سرور هستن ولي رو سرور اكانت ميفروشن

شما هم براي شروع از سرويس دانلود استفاده كني بهتره

چون
vps هزينش بالاست شما هم جز ضرر تا معروف شدنتون چيزي گيرت نمياد

ورد پرس هم نياز به لينوكس داره

نه ويندوز

b3hrad
February 25th, 2011, 17:00
میشه سایت رو روی همون هاست دانلود بالا اورد منظورم اینه که هاست ها یکی باشه ....یا حتما هاست خود سایت از هاست فایل ها جدا باشه ؟

یه سوال دیگه واسه یه سایت دانلود که cms وردپرس داشته باشه چقدر فضا لازمه بطور متوسط ....؟ مگه غیر از فایل های خود سایت دیگه چی روی هاست خود وبسایت قرار میگیره ؟

alirezak
February 25th, 2011, 22:15
میشه سایت رو روی همون هاست دانلود بالا اورد منظورم اینه که هاست ها یکی باشه ....یا حتما هاست خود سایت از هاست فایل ها جدا باشه ؟

یه سوال دیگه واسه یه سایت دانلود که cms وردپرس داشته باشه چقدر فضا لازمه بطور متوسط ....؟ مگه غیر از فایل های خود سایت دیگه چی روی هاست خود وبسایت قرار میگیره ؟

سلام
آره میشه هر دو یکی باشن ولی شرکت هایی که ارائه میدن اکثرا کاربرای زیادی روی سرورشون هست و چون دانلود به سرور فشار میاره میان دو بخش را جدا می کنن تا وب سایت شما و سرورخودشون به مشکل بر نخوره
البته اگه سرور قوی باشه و کاربرای روی کم باشن می تونی هر دو را در کنار هم داشته باشی که هزینه کمتری بدی ، بازم این بستگی به شرکتش داره

در مورد cms هم وردپرس 100 مگابایت واسش کافیه ولی اگه مطالبت زیاد باشه و تصاویر آپلود کنی این فضا واست کمه و حداقل باید از یک گیگابایت استفاده کنی

armintanha
February 25th, 2011, 22:15
نخیر نمیشه یکی باشن ...!
برای این کار نیاز به یک هاست دانلود و گیگ 1 هاست خوب برای نصب سایت دارید ...! + یک دامنه برای هاست دانلود...!
ولی اگه وی پی اس بخرید میتونید کل هاست رو بر روی یک فضا قرار بدید دیگه هم نیازی به دامنه دیگری نیست...!
وی پی اس رم 1 گیگ به بالا بخرید...!
چون وردپرس رم بالایی نیاز داره ...!
فضا کل وردپرس خالی 11.8 MB Size On Disk Ast...!
با نصب پلاگین و قالب به 28 میرسه ...!
----------------

alirezak
February 25th, 2011, 22:38
نخیر نمیشه یکی باشن ...!
برای این کار نیاز به یک هاست دانلود و گیگ 1 هاست خوب برای نصب سایت دارید ...! + یک دامنه برای هاست دانلود...!
ولی اگه وی پی اس بخرید میتونید کل هاست رو بر روی یک فضا قرار بدید دیگه هم نیازی به دامنه دیگری نیست...!
وی پی اس رم 1 گیگ به بالا بخرید...!
چون وردپرس رم بالایی نیاز داره ...!
فضا کل وردپرس خالی 11.8 MB Size On Disk Ast...!
با نصب پلاگین و قالب به 28 میرسه ...!
----------------

قسمت اول صحبتت را تا حدی موافقم ولی اگه سرور قوی باشه و یوزرها کم ، امکان قرارگیری هردو یکجا وجود داره

b3hrad
February 26th, 2011, 08:41
ممنون از راهنمایی دوستان تا حد زیادی قضیه واسم روشن شد فقط یه نکته دیگه اینکه چه cms رو واسه سایت دانلود پیشنهاد میدین ؟
میشه بگین cms سایت Hotfile Megaupload Zippyshare & Rapidshare Torrent - DownArchive (http://www.downarchive.com) چیه

4n0nym0us
February 26th, 2011, 09:17
توضیح مختصر:
ویندوز مال microsoft است - زبان asp , asp.net همین طور
linux یه شرکت جداست که از asp پشتیبانی نمیکنه فقط از php
وردپرس هم به زبان php نوشته شده باید لینوکس بخری

چرا اين ها هم سرور هستن ولي رو سرور اكانت ميفروشن

شما هم براي شروع از سرويس دانلود استفاده كني بهتره

چون
vps هزينش بالاست شما هم جز ضرر تا معروف شدنتون چيزي گيرت نمياد

ورد پرس هم نياز به لينوكس داره

نه ويندوز

http://www.mono-project.com

http://www.apache-asp.org

وردپرس هم روی ویندوز نصب کنی موردی نداره، بایدی در کار نیست.

alirezak
February 26th, 2011, 13:45
اینهایی که گفتی فکر کنم دیتالایف باشن
ولی از نظر من وردپرس هم موردی نداره

---
February 26th, 2011, 13:58
من نمی دونم دوستان روی چه حسابی به شما میگن وی پی اس بخر که حتی با هاست معمولی کار نکردید
عزیزانه من وی پی اس مدیریت می خواد ترابلشوتینگ می خواد شما می خوای انجام بدی ؟؟؟
شما بهتره از هاست دانلود استفاده کنید زمانی که دانشتون به حدی رسیدکه احساس کردید برای مدیریت حاضرید وی پی اس و سرور تهیه کنید .
درصورتی که می خوااهید هم فایل ها و هم سایت یکجا باشه از سرویس دهنده بخواید دیتابیس بهتون بده اما پیششنهاد نمیشه چون سرعت لود سایت بسیار بالا میره و کیفیت تقریبا تصف میشه
هاست دانلود +هاست معمولی برای سایت + ریموت وی پی اس چیزهایی هستن که شما می خواید

Iman.r
February 26th, 2011, 14:02
سلام
این سایتی که لینکشو دادی دیتالایف هست ولی وردپرس نصب کنی بهتره
به نظر من واسه اول کار هاست بگیر, میگی چرا؟
خوب اولا باید بگم رو هاستی که مخصوص دانلود هست نمیشه cms نصب کرد چون معمولا sql نداره, دوتا هاست بگیر یکی واسه دانلود و یکی هم واسه پرتال, ساب دومین رو هم متصل کن به هاست دانلود
بعد این که اگه vps بگیری باید به فکر کانفیگ و لاینسس هم باشی که به جز ضرر هیچ چیزی نداره
سخت تر میشه با vps کار کرد و اغلب پشتیبانیش نسبت به هاست کمتره و با خود طرف هست

موفق باشید

b3hrad
February 26th, 2011, 21:28
من نمی دونم دوستان روی چه حسابی به شما میگن وی پی اس بخر که حتی با هاست معمولی کار نکردید
عزیزانه من وی پی اس مدیریت می خواد ترابلشوتینگ می خواد شما می خوای انجام بدی ؟؟؟
شما بهتره از هاست دانلود استفاده کنید زمانی که دانشتون به حدی رسیدکه احساس کردید برای مدیریت حاضرید وی پی اس و سرور تهیه کنید .
درصورتی که می خوااهید هم فایل ها و هم سایت یکجا باشه از سرویس دهنده بخواید دیتابیس بهتون بده اما پیششنهاد نمیشه چون سرعت لود سایت بسیار بالا میره و کیفیت تقریبا تصف میشه
هاست دانلود +هاست معمولی برای سایت + ریموت وی پی اس چیزهایی هستن که شما می خواید

ممنون از راهنمایتون ، حرف شما رو کاملا قبول دارم و من تجربه کاریم با سرور در حد خیلی کمیه فقط یه بار وردپرس رو سرور فری GIGFA که فکر کنم Cpanel بود نصب کردم و سایت رو بالا اوردم یه بار هم vps گرفتم ولی فقط باهاش دانلود و اپلود میکردم کانفیگ خاصی روش انجام ندادم

بازم ممنون از راهنماییتون[COLOR="Silver"]

به سوال دیگه اینکه روی این هاست دانلود میشه فایل ها رو از سرورهای اشتراک گذاری فایل از قبیل hotfile ریموت اپلود کرد رو هاست دانلود و روی هاست تغییرات لازم از قبیل zip , unzip کرد ....؟ یا فقط از طریق FTP امکان پذیره ؟

alirezak
February 26th, 2011, 22:26
نه امکانش نیست
اگه می خوای باید سرویسی بگیری که بتونی اسکریپت هایی مثل رپیدلیچ و ... استفاده کنی که بتونی منتقل کنی چون برخی سرویس ها که شرکت ها ارائه میدن رپیدلیچ روش بسته است و بهت کار نمیده.
راحت ترین کار vps ویندوز هست که ریموت کار کنی ولی چون میگی هاست ، باید از همون گزینه رپیدلیچ استفاده کنی

armintanha
February 26th, 2011, 23:15
ممنون از راهنمایتون ، حرف شما رو کاملا قبول دارم و من تجربه کاریم با سرور در حد خیلی کمیه فقط یه بار وردپرس رو سرور فری GIGFA که فکر کنم Cpanel بود نصب کردم و سایت رو بالا اوردم یه بار هم vps گرفتم ولی فقط باهاش دانلود و اپلود میکردم کانفیگ خاصی روش انجام ندادم

به سوال دیگه اینکه روی این هاست دانلود میشه فایل ها رو از سرورهای اشتراک گذاری فایل از قبیل hotfile ریموت اپلود کرد رو هاست دانلود و روی هاست تغییرات لازم از قبیل zip , unzip کرد ....؟ یا فقط از طریق FTP امکان پذیره ؟

در وی پی اس لینوکس فکر کنم راحت تر باشد
چون هم میتونید فایل ها رو نگهدارید...! سایت رو نصب کنید...! هم میتونید در ssh با دستور wget site.com/fileshoma.zip فایلتون رو دانلود کنید و با دستور
unzip fileshoma.zip از حال زیپ شارجش کنید هم میتونید با سیستم عامل "Centos 5 Desktop Edition" - "Centos 5.5 Desktop Edition 32Bit" از ریموت استفاده کنید...! - اگه تو مدیریت وی پی اس مشکل دارید بنده راهنماییتون میکنم

hamnafas
February 27th, 2011, 00:04
چون هنوز اول راه هستید بهتون هاست دانلود رو پیشنهاد میکنم.
در صورتی که بازدید سایتتون بالا رفت میتونید از وی پی اس ستفاده کنید
در هر دو زمینه در خدمت هستیم

---
February 27th, 2011, 00:48

آخرین باری که من گیگفا رو دیدم ویستا پنل نصب داشت جدیدا نرفتم و خبر ندارم
در جواب سوالتون باید بگم که خیر امکانش نیست
شما می تونید از طریق کنترل پنل زیپ و آنزیپ بکنید اما به صورت ریموت آپلود و دانلود کنید خیر .
بهترین کار استفاده از یک وی پی اس ویندوز هست که نیاز به هیچ دانش خاصی نداره و همچنین سرعت بالاتری داره

AriyaDownload
February 27th, 2011, 09:19

وردپرس فضايه زيادي رو نمي خواد ولي پدر سرور رو در مي ياره (از لحاظ منابع)
مخصوصا اينكه رويه هاست اشتراكي باشي
الان همين سايت ما كه روي وردپرس هم هست
وقتي بازديد بالايه 5 هزار مي شد يا تعداد افراد آنلاين يكم زياد مي شد
از طرف مديريت سرور بهمون اخطار دادن و گفتن سايتتون منابع زيادي استفاده مي كنه
اونم نه يكي دوبار
يه چيزي حدود هفت هشت بار بهمون اخطار دادن
دو سه بار سايت ساس شد
بعد از يه هفته پيگيري متوجه شديم مشكل از كجاست
البته مديريت سرور خيلي با ما همكاري كرد (سايت ما براي دو روز مانيتورينگ 24 ساعته شد)
مشكل سايت رو گفتن و ما هم تا جايي كه مي تونسيم با كمك دوستان و مديريت سرور برطرفش كرديم
فعلا هنوز هيچ اخطاري رو دوباره دريافت نكرديم :o) (خدا رو شكر)
اينو گفتم كه يادت باشه كه وردپرس منابع سرور رو خيلي مشغول مي كنه
بايد يكم حواست به اين هم باشه

---------- Post added at 09:13 AM ---------- Previous post was at 09:10 AM ----------

براي اينكار مي توني يه وي پي اس بگيري (فقط براي دانلود و آپلود)
كه هزينه ي ماهيانه اش 15 تومن هست تفريبا
البته من از اين كمتر هم ديدم (ولي فكر نكنم زياد بدرد بخوره)

---------- Post added at 09:19 AM ---------- Previous post was at 09:13 AM ----------

ممنون از راهنمایی دوستان تا حد زیادی قضیه واسم روشن شد فقط یه نکته دیگه اینکه چه cms رو واسه سایت دانلود پیشنهاد میدین ؟
میشه بگین cms سایت Hotfile Megaupload Zippyshare & Rapidshare Torrent - DownArchive (http://www.downarchive.com) چیه

اينو يادم رفت جواب بدم
سي ام اس اين سايت ، ديتالايف هست
اينم تيم پشتيباني فارسي اين سي ام اس: دیتالایف انجین فارسی (http://www.datalifeengine.ir)

من با اين سيستم كار كردم
سيستم خوبي هست و انعطاف پذيري فوق العاده اي داره
مثل وردپرس هم منابع زيادي نمي خواد (زياد اذيتت نمي كنه)
ولي يه مشكلي كه هست اينه كه يكم سئوش ضعيفه
البته تويه اين ورژن جديدش مشكلاتش تاحدودي رفع شده
امنيت بالايي هم داره
ولي با اين حال به نظر من به پايه وردپرس نمي رسه (فقط مي تونيد اين سيستم رو به عنوان يه رقيب جدي براي وردپرس خطاب كنيم ;))
اينو يادم رفت كه بگم
ديتالايف سيستم خوبي هست فقط بايد حرفه اي باشه و مثل موم ديتالايف رو تويه دستت بگيري تا بتوني به نتيجه ي موردنظرت برسي
ولي وردپرس در حالت عادي و با نصب يه دو سه تا افزونه تاحدودي رو به را مي شه :67: (يه جورايي عالي مي شه 8-})

b3hrad
February 27th, 2011, 10:48
ممنمون از راهنمایی همه دوستان
کسی اطلاعاتی در مورد RDP Host داره که چیه و میشه به عنوان هاست دانلود ازش استفاده کرد ? به جای VPS برا ریموت کردن میشه میخوام ببینم میشه به جای هاست دانلود ازش استفاده کرد ؟

قیمت سرورهاش که افر داده مفته این به نمونه اش ....یکی از دوستام با سرعت 100 مگابایت در ثانیه هم باهاش دانلود کرده

100 GB HDD
unlimited bandwidth
I GBPS
16 GB DDR3
25 $

parsianwebhost
March 16th, 2011, 11:43
اگه آشنایی به vps داری و میتونی از پس کاراش بر بیای از اون استفاده کن اما در غیر این صورت منم با نظر بچه ها موافقم فعلا از هاست دانلود استفاده کن...