PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شکایت از مخابرات سامانه 195.cra.ir

ali0000
April 8th, 2020, 19:20
سلام دوستان
سرویس 16mb مخابرات دارم الان حدود 60 روزه مخصوصا این ماه اخیر سرعت در حد Dial up بارها با سامانه 2020 یا درخواستهای پشتیبانی اصلاً نتیجه نداد خلاصه مطلب شکایت بلندبالایی از مشکلات در سامانه فوق تنظیم کردم و کد رهگیری و تایید فرستاد، به نظرتون پیگیری میشه ؟ تجربه چنین اتفاقی رو داشتید که سامانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات پاسخی بده یا اقدامی انجام بده ؟ /:)

hamra
April 8th, 2020, 19:37
چنین شرایطی که ذکر کردید برای تمام مشترکین هست در تمام نقاط ایران

قبلا پاسکاری ملت بصورت سنتی بوده الان یکمی مدرن شده که همون سیستم نمونه کارشونه
اگر رسیدگی میشد به این موارد کلا وضعیت اینترنت توی کل ایران به اینصورت نبود

ali0000
April 8th, 2020, 19:48
چنین شرایطی که ذکر کردید برای تمام مشترکین هست در تمام نقاط ایران

قبلا پاسکاری ملت بصورت سنتی بوده الان یکمی مدرن شده که همون سیستم نمونه کارشونه
اگر رسیدگی میشد به این موارد کلا وضعیت اینترنت توی کل ایران به اینصورت نبود

درود، من از بسته های شبانه ایرانسل تا 8mb هم سرعت میگیرم خب اگر کشور با مشکل پهنای باند یا شلوغی درگیر بود سایر اپراتورها یا شرکت ها بهتر از مخابرات فعال نبودن الانم بسته های رایگان آقای وزیر تموم شده و بهانه ایی برای پشتیبانی نیست... من الان بسته 860 گیگ 16mb دارم که در شرایط عادی سرعت بین 1.5 تا 2 بود و حدود 100 تومان پرداخت میکردم این 2 ماه در حد 10 گیگ نتونستم استفاده کنم از بس کاهش سرعت یا مشکلات شبکه داشتن پشتیبانی هم فقط ابراز همدردی میکنه. خیلی بده این وسط فقط ضرر متوجه مردم باشه و هیچکس زیر بار مسئولیت خودش نره، شاید برای شما جالب باشه روزی که درخواست ADSL به مخابرات منطقه ما رسید و تایید شده بود اون مسئولش زنگ زد گفت من تو منطقه شما تیرک ندارم باید بری آهنگری 2 یا 3 تا تیرک بسازه تا سیم رد کنم !!! همون اول 600 تومن پول گذاشت رو دستم این جیب ما مگه چقدر کشش داره و آخرش یه سرویس فاجعه تحویلت میدن ؟!

farmanrava
April 8th, 2020, 20:39
سلام دوستان
سرویس 16mb مخابرات دارم الان حدود 60 روزه مخصوصا این ماه اخیر سرعت در حد Dial up بارها با سامانه 2020 یا درخواستهای پشتیبانی اصلاً نتیجه نداد خلاصه مطلب شکایت بلندبالایی از مشکلات در سامانه فوق تنظیم کردم و کد رهگیری و تایید فرستاد، به نظرتون پیگیری میشه ؟ تجربه چنین اتفاقی رو داشتید که سامانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات پاسخی بده یا اقدامی انجام بده ؟ /:)

سلام

تجربه چندین مرتبه ثبت شکایت در سامانه 195 رو داشتم ... حتما پیگیری میکنند شما هم حتما شکایت رو ثبت کنید و مطمئن باشید پاسخ میگیرید .
ممکنه چند روز زمان ببره ولی حتما پیگیری میشه .

مینا-صیفی
April 8th, 2020, 21:08
بله پیگیری میشه و خیلی شکایت ها به نتیجه میرسه چند روز طول میکشه تا برسی و پیگیری کنند .

be099
April 8th, 2020, 21:34
سلام دوستان

سرعت کم هست ولی نه اونقدر
خیلی راحت میشه بدون قطعی ویدئو 720 از یوتوب دید ...

ببین مشکل از مودم و سیما نیست ؟

مثلا اینا تجربه خود منه

ممکنه آب رفته باشه تو پریز تو حیاط یا سیما و این نویز شدید میندازه رو خط
یا مثلا یه پفیوزی سه خونه اونطرف تر ما کابل اصلی برق خونشو جابجا کرده بود انداخته بود جفت کابل تلفن ما شیش ماه تموم ریده بود تو سرعت تا بلخره کشفش کردیم

اینم ببین :
https://www.zoomit.ir/2017/2/15/152431/snr-adsl-snr-margin-line-attenuation/

https://cdn01.zoomit.ir/2017/2/ec09f57a-3e99-4b9d-ac27-6a5509fcbcda.jpg

SNR و line attenuation چیست و چه تاثیری بر سرعت ADSL دارد؟

توضیح DSL Noise margin / SNR

نویز (دسی‌بل) در ارتباطات به معنای ترکیبی از دخالت ناخواسته‌ی سیگنال‌های منبع است، مانند تداخل، دخالت فرکانس‌های رادیویی، اعوجاج و غیره است.

SNR یا Signal-to-noise ratio نسبت سیگنال به نویز، یعنی نسبت سیگنال (اطلاعات اصلی) و نویز پس‌زمینه (سیگنال‌های ناخواسته) است:
SNR = signal / noise

SNR زیر ۶ دسی‌بل بسیار بد است و مشکلات همگام کردن به وجود آورد.
۷ تا ۱۰ دسی‌بل خوب به نظر می‌رسد، اما زیاد مناسب نیست.
۱۱ تا ۲۰ دسی‌بل خوب است، اما ممکن است مشکلات همگام کردن به وجود آورد.
۲۰ تا ۲۸ دسی‌بل بسیار خوب است.
۲۹ دسی‌بل یا بالاتر بسیار عالی است.
برخی اوقات SNR margin نیز به‌صورت SNR نوشته می‌شود.

SNR margin یا noise margin تفاوت بین SNR حقیقی و حداقل SNR است که برای همگام‌سازی سرعت به آن نیاز دارید. واحد آن نیز دسی‌بل است. SNR margin عموما به‌اشتباه به جای SNR به کار گرفته می‌شود. برخی روترهای NAT عبارت SNR margin را به‌صورت SNR می‌نویسند.

Lovely Crazy
April 8th, 2020, 21:39
یادمه یه بار توی سایتشون زدم که سرعتم پایینه از 2020 زنگ زدن گفتن برو توی سایت ورزش 3 وقتی ادرس رو زدی بگو ، ادرس رو زدم و گفتم زدم چند ثانیه بعدش که بالا اومد گفتم بهش ، گفت خوبه که سرعتت ، گفتم این سایت داخلیه مهم نیست من با اینترنت داخلی کاری ندارم ، گفت مشکلی نداره اینترنت شما قطع کردم

پشتیبانی توی ایران معنی خاصی نداره اصلا :|

manisvp
April 8th, 2020, 22:29
من که خسته شدم عوضش کردم، کلا هرچی هم که تلاش کنی به جایی نمیرسه

*Mr.Mehdi*
April 8th, 2020, 23:00
سلام

من سرعت 16 دارم و دانلودم بین 1.7 تا 2.5 راضیم ، ولی حس میکنم مخابرات باید کلفت تر از این حرفا باشه که شکایت فایده ای داشته باشه!/:)

ali0000
April 8th, 2020, 23:25
سرعت کم هست ولی نه اونقدر
خیلی راحت میشه بدون قطعی ویدئو 720 از یوتوب دید ...

ببین مشکل از مودم و سیما نیست ؟

مثلا اینا تجربه خود منه

ممکنه آب رفته باشه تو پریز تو حیاط یا سیما و این نویز شدید میندازه رو خط
یا مثلا یه پفیوزی سه خونه اونطرف تر ما کابل اصلی برق خونشو جابجا کرده بود انداخته بود جفت کابل تلفن ما شیش ماه تموم ریده بود تو سرعت تا بلخره کشفش کردیم

اینم ببین :
https://www.zoomit.ir/2017/2/15/152431/snr-adsl-snr-margin-line-attenuation/

ممنون، ماجرای اینترنت من یه کتاب باید میشد خلاصه مطلب الان اینجوریه، اوایل قطعی زیاد بود گفتن سیم قدیمیه پارگی داره پریز مشکل داره تو دیوارا اتصالی داری و ... ، رفتم 50 تومن گذاشتم تو جیب کارگر مخابرات اونم رفت انبار کابل نو آورد از پست اصلی کابل نو کشید تا داخل خونه تحویلم داد منم نامردی نکردم دیوارو سوراخ کردم همون کابلو بدون اتصال به چیزی مستقیم دادمش داخل و سر سیم سوکت زدم متصل کردم به مودم در مجموع الان پشتیبانی مخابرات همون 2020 خودش جا میخوره میگه کیفیت خط محشره بقول خودشون 16mb برای همین باز میشه که کیفیت خط بالاس و من سفارش میدم اما بحث من الان این 200 تومن و 300 تومن پرداختیه طرف تو قرارداد کیفیت رو تضمین کرده و معادلش داره پول میگیره الان خلاف قرارداد 2 ماه یا 3 ماه سرویس بی کیفیت و غیر قابل استفاده تحویل داده پشتیبانیشم میگه بخدا خود منم از سرعت سرویس خودم شاکیم منظورم همون پیشتیبانی خودشونه ... اینقدر تیکت پشتیبانی زدم و اعتراض کردم طرف دیگه جوابی نداره فقط میاد میخونه تیکت رو میبنده ! :-|

- - - Updated - - -

یادمه یه بار توی سایتشون زدم که سرعتم پایینه از 2020 زنگ زدن گفتن برو توی سایت ورزش 3 وقتی ادرس رو زدی بگو ، ادرس رو زدم و گفتم زدم چند ثانیه بعدش که بالا اومد گفتم بهش ، گفت خوبه که سرعتت ، گفتم این سایت داخلیه مهم نیست من با اینترنت داخلی کاری ندارم ، گفت مشکلی نداره اینترنت شما قطع کردم

پشتیبانی توی ایران معنی خاصی نداره اصلا :|

درود، دقیقاً :)) معلومه با روش اپراتوراشون آشنایی ، اما این حرفا به خورد من نمیره دیگه داستان حذف تلفن و نمیدونم نویزگیر و ... جدا کنید 10 دقیقه مودم خاموش و از این حرفا چون همون اولش میگم الان سیم از مخابرات صاف اومده متصل شده به مودم :) اما انصافاً این 2 ماه اخیر یه بلایی نازل شد به مخابرات چون قبلش در بدترین شرایط 2mb ثابت بود الان در حد 56k ، امروزم دیدم تو سایتشون زدن سرویس VDSL با مودم مخصوص با سرعت 50mb معلومه یه حرکتایی در حد کشوری دارن میزنن !

bmi
April 8th, 2020, 23:33
با سلام و درود

افت سرعت برخی ارائه دهنده های FUB اینترنت Adsl در این روزها زیاد شده و امیدواریم مشکل ها رفع بشه.
به نظر من منتظر باشید ببینید رفع میشه یا نه

ali0000
April 8th, 2020, 23:37
سلام

من سرعت 16 دارم و دانلودم بین 1.7 تا 2.5 راضیم ، ولی حس میکنم مخابرات باید کلفت تر از این حرفا باشه که شکایت فایده ای داشته باشه!/:)

درود، منم خیلی امید به تنظیم مقررات ارتباطات ندارم ولی خب یه شکایت زدم ببینم جریانش چی میشه الانم بعضی دوستان عنوان کردن پیگیری میشه مقداری امیدوار شدم :)

OMIDTU5
April 9th, 2020, 00:11
دوست عزیز شکایت از یک سازمان دولتی به خود دولت مثل اینه که بری درب خونه یکی و از بچشون به پدر و مادرش شکایت کنی . هیچ کمکی به شما نخواهند کرد ...

ali0000
April 9th, 2020, 00:18
دوست عزیز شکایت از یک سازمان دولتی به خود دولت مثل اینه که بری درب خونه یکی و از بچشون به پدر و مادرش شکایت کنی . هیچ کمکی به شما نخواهند کرد ...

درود، میگم شاید باباهه اعصابش اون لحظه بهم ریخته بود و بعد از شکایت من، با کمربند افتاد به جون بچه :-s

AINALE
April 9th, 2020, 00:35
با سلام تنظیم مقررات پیگیری میکنه ولی به نظرم برا سرعت نتونین کاری بکنین
به نظرمنم بهتره نوئز رو از ورودی پیگیری کنید اگه نشد 2020 رو جمع اوری بزن که البته شاید مجبور باشی برا جمع اوری زود هم مجبور باشی به تنظیم مقررات دوباره شکایت کنی و گرنه باید 10 یا 15 روزی مننظر بمونی برا جمع اوری ولی اگر پورت کم داشته باشن یکی دوروزه جمع اوریش میکنن

iman.ir
April 9th, 2020, 02:25
سلام دوستان

من از شرکت دیگه ای شکایت کردم نه تنها کسی پاسخگو نیست 2 ماه الکی وقتمو بیخود هدر دادم آخر سر هم جمع آوری کردن سرویس تموم شد دنبال این چیزا نباش از پسر به مادر شکایت کردن فایده نداره

1online.ir
April 9th, 2020, 02:43
سلام
من هم سرویس 16 مگ مخابرات دارم.
سرعت بسیار داغونی داره این روزها . قبلا اینطوریا هم نبود 2 مگابایت بر ثانیه دانلود داشتم راضی بودم اما خب الآن حتی نیمه شب هم افت زیادی داره و مثل اینکه همه اینطور هستن در کشور.
سرعت دانلود در حال حاضر 200-500 کیلوبایت بر ثانیه متغیر هست

artinma
April 9th, 2020, 04:07
netsanjplus.ir
رو هم امتحان کن استارتر

ali0000
April 12th, 2020, 13:39
خب خبر جدید اینکه امروز از شماره ناشناس با من تماس گرفتن و مشکلات رو دوباره تلفنی جویا شدن و در نهایت گفت من الان نامه میزنم چون مشکل شما پهنای باند بوده تا پیگیری بشه ...
امیدوارم که پیگیری بشه
حالا یه سوال : به فرض پیگیری شد اینا چیکار میکنن ؟ چون بسته ها ظاهراً نامحدوده اما ترافیک داره و 30 روز تایم اینا میان ترافیک اضافی به من میدن ؟ یا فقط تعداد روزهارو زیاد میکنن ؟ یا مبلغ به پنل اضافه میکنن ؟

1online.ir
April 14th, 2020, 19:39
خب خبر جدید اینکه امروز از شماره ناشناس با من تماس گرفتن و مشکلات رو دوباره تلفنی جویا شدن و در نهایت گفت من الان نامه میزنم چون مشکل شما پهنای باند بوده تا پیگیری بشه ...
امیدوارم که پیگیری بشه
حالا یه سوال : به فرض پیگیری شد اینا چیکار میکنن ؟ چون بسته ها ظاهراً نامحدوده اما ترافیک داره و 30 روز تایم اینا میان ترافیک اضافی به من میدن ؟ یا فقط تعداد روزهارو زیاد میکنن ؟ یا مبلغ به پنل اضافه میکنن ؟

بنده ترافیک اضافه خریداری کردم . منتها به طرز عجیبی چند برابر از استفاده من داره از حجم ترافیکم کم میشه . مومدمم با کابل به سیستمم وصل هستش و همچنین هیچ دانلود خودکار یا استفاده دیگه از اینترنت نمیشه که مربوط به کم شدن حجم اینترنت باشه . استفاده داخلی و خارجی رو هم محاسبه میکنم با این وجود خیلی عجیب هستش . انگار که ترافیک اضافه سریعتر تمام میشه :|

ali0000
April 15th, 2020, 00:41
بنده ترافیک اضافه خریداری کردم . منتها به طرز عجیبی چند برابر از استفاده من داره از حجم ترافیکم کم میشه . مومدمم با کابل به سیستمم وصل هستش و همچنین هیچ دانلود خودکار یا استفاده دیگه از اینترنت نمیشه که مربوط به کم شدن حجم اینترنت باشه . استفاده داخلی و خارجی رو هم محاسبه میکنم با این وجود خیلی عجیب هستش . انگار که ترافیک اضافه سریعتر تمام میشه :|

درود، بنده هم بارها با این مشکلات برخورد کردم مسئله اینجاست هر شرکت سیاست خودشو داره یکی ترافیک بین الملل رو 1 به 8 حساب میکنه یکی 1 به 4 دیگیری برابر البته مخابرات ماههاست ترافیک داخل رو نامحدود کرده و 860 گیگ ( در پنل جدید 180 گیگ ) بین الملل میده انصافاً تا قبل از کرونا کیفیتش قابل قبول بود

- - - Updated - - -

دوستان در مورد ادامه روند کار رییس مخابرات منطقه ما تماس گرفت و کی دلیل و منطق آورد که پهنای باند سراسری مشکل خورده و میلیونها کاربر همین مشکل و داشتن و ... منم گذاشتم حسابی توضیحاتشو داد گفتم آقای محترم من در قبال پول پرداختی سرویس تضمین شده طبق قرارداد میخوام حالا شبکه و زیرساخت ضعیف بوده چرا من باید متضرر شم خلاصه مطلب گفت باید بری مخابرات مرکز درخواست بدی روال اداریو طی کنی اتاق به اتاق امضاء بزنن تا مبلغ رو حسابداری برگشت بزنه تو پنل و من فقط میتونم الان کارشناس بفرستم جز به جز خط و چک کنه و عملاً تو بحث فنی دستم بازه اما مالی نه !!! من دوباره رو سامانه خواستم شکایت مضاعف بزنم قبول نکرد و اون درخواستمم هنوز بازه و در حال رسیدگی زده ... نمیدونم تا کی باید منتظر باشم ! و ظاهراً شکایت من رو ارجاع دادن به بخش فنی اما مشکل من فنی نبوده مالی بوده !

مینا-صیفی
April 15th, 2020, 09:59
بنظرم یا جمع اوری کنید شرکت خصوصی خوب شاتل و اسیاتک بگیرید اگر فیبر نوری هستید نمیتونید درخاست vdsl بدید که سرعت 5 برابر adsl فعلی هست یا کلا از شر تلفن و مخابرات اینها خلاص بشید سراغ مودم 4g برید ایرانسل البته هزینه تعرفه ها مقرون بصرفه نیست ولی راحتی هاب خود رو داره که هیچ نت ها دیگر نداره اگر هزینه تعرفه براتون زیاد مهم نباشه بهترین گزینه هست .

ali0000
April 15th, 2020, 10:48
بنظرم یا جمع اوری کنید شرکت خصوصی خوب شاتل و اسیاتک بگیرید اگر فیبر نوری هستید نمیتونید درخاست vdsl بدید که سرعت 5 برابر adsl فعلی هست یا کلا از شر تلفن و مخابرات اینها خلاص بشید سراغ مودم 4g برید ایرانسل البته هزینه تعرفه ها مقرون بصرفه نیست ولی راحتی هاب خود رو داره که هیچ نت ها دیگر نداره اگر هزینه تعرفه براتون زیاد مهم نباشه بهترین گزینه هست .

درود، الان یه مشکل اساسی داریم مخابرات برداشت همه کابلهارو فیبر نوری کرد من سالها از آسیاتک استفاده میکردم یکم هزینه بیشتر بود اما واقعاً کیفیت محشر بود اما دیگه هیچ شرکتی جز خود مخابرات نمیتونه ADSL بده یه جورایی انحصاریش کردن چندبار با پارس آنلاین و شاتل هم تماس گرفتم میگن شماره شما جدیده و روی فیبر نوریه فقط مخابرات میتونه سرویس بده :-s

salar123-user8
April 15th, 2020, 11:56
درود، الان یه مشکل اساسی داریم مخابرات برداشت همه کابلهارو فیبر نوری کرد من سالها از آسیاتک استفاده میکردم یکم هزینه بیشتر بود اما واقعاً کیفیت محشر بود اما دیگه هیچ شرکتی جز خود مخابرات نمیتونه ADSL بده یه جورایی انحصاریش کردن چندبار با پارس آنلاین و شاتل هم تماس گرفتم میگن شماره شما جدیده و روی فیبر نوریه فقط مخابرات میتونه سرویس بده :-s

برخی شرکت ها اینترنت point to point اشتراکی هم میدن مثل اسیاتک. یه سری از افر هاشون هم تجهیزات امانی میدن و شما نیاز نیست تجهیزات هم بخری. به نظرم خودت عزیت نکن برو سمت این شرکت ها.
https://www.asiatech.ir/my/OWA

ali0000
April 15th, 2020, 12:59
برخی شرکت ها اینترنت point to point اشتراکی هم میدن مثل اسیاتک. یه سری از افر هاشون هم تجهیزات امانی میدن و شما نیاز نیست تجهیزات هم بخری. به نظرم خودت عزیت نکن برو سمت این شرکت ها.
https://www.asiatech.ir/my/OWA

سپاس از لطف شما، تنها مشکل این سرویس ها ترافیک هست که نسبت به مصرف من هزینه چند برابر ADSL میشود و البته از یه شرکت همین سرویس رو برای کارگاه کردان گرفتم یه آنتن بالای سوله نصب کردن و سیم و اتصالات رو آوردن تا داخل دفتر نوسان زیادی داره مخصوصاً در مواقع بارش باران یا برف، الان از همین مخابرات بین 800 الی 1TB ترافیک میکشم که با خرید ترافیک اضافه کمتر از 170 تا 200 تومان هزینه ماهانه میفته سرعت هم تا قبل از مشکلاتم در بدترین حالت 1.5 بود #-o الانم به نسبت روزای قبل اوضاع اینترنت بهتر شده اما من دنبال طلب اون 2 ماه گذشتم و میخوام برای حقم تلاش کنم :) وقتی پشتیبانی زنگ میزنه و میگه آقا خیلی درخواست میزنی یا میگه چرا شکایت میزنی الان سرویست خوبه که، احساس میکنم به نتیجه نزدیک شدم و اینقدر شکایت و تیکت پشتیبانی ایجاد میکنم تا شاید مجبور شن 2 ماه سرویس بدون هزینه شارژ کنن تا حداقل رضایت قلبی داشته باشم اگرم نشه حداقل من با توجه به شرایط موجود حداکثر تلاشمو کردم و جایی نبوده شکایت نکنم از تنظیم ارتباطات تا مدیریت استانی و حتی همون 2020 و دست کم چند بار سیستم مدیریت و پشتیبانی مخابرات رو درگیر نامه نگاری و پیگیری کردم :-s و البته همچنان شکایت بنده در سامانه وزارت ارتباطات در دست بررسی هست یعنی وضعیت شکایتم تغییری نکرده شاید هنوز در حال پیگیری باشن! به نتیجه برسم اینجا اعلام میکنم تا اگر مورد مشابهی برای سایر دوستان پیش بیاد همین روند رو پیگیری کنن...

مینا-صیفی
April 15th, 2020, 13:51
درود، الان یه مشکل اساسی داریم مخابرات برداشت همه کابلهارو فیبر نوری کرد من سالها از آسیاتک استفاده میکردم یکم هزینه بیشتر بود اما واقعاً کیفیت محشر بود اما دیگه هیچ شرکتی جز خود مخابرات نمیتونه adsl بده یه جورایی انحصاریش کردن چندبار با پارس آنلاین و شاتل هم تماس گرفتم میگن شماره شما جدیده و روی فیبر نوریه فقط مخابرات میتونه سرویس بده :-s
درسته فقط مخابرات سرویس میده بنده هم سالها هست اسیاتک دارم و همچنان هم هستم
پس vdsl سرویس جدیده مخابرات ارائه میده بگیرید تا 60مگ سرعت میده خوبه .
یا همانطور گفتم 4g مودم