PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی در انتقال اطلاعات از 9.5.1 Plesk به cpanel

tick
February 23rd, 2011, 02:48
با سلام خدمت دوستان
در حال انتقال سایتم Plesk 9.5.1 به cpanel هستم .
از plesk و هاستینگی که با آن کار می کنم راضی نیستم برای همین می خواهم منتقل کنم به cpanel
هاستینگ قبلی همکاری نمیکنه و هاستینگ جدید هم چون کارش فقط cpanel است نتونست کمکم کنه . البته ایشان خیلی سعی کردند کمکم کنند ولی خوب نشد .
چند سئوال دارم اینجا شماره گذاری شده قرار می دهم . دوستان اگر بتوانند راهنمایی کنند ممنون می شوم.

1 - بهترین روش انتقال اطلاعات از Plesk به Cpanel چیست ؟
2- آیا plesk قابلیت زیپ فایل هارو داره ؟ اگر داره کدام قسمت ؟
3- آیا Plesk قابیلت بکاپ گیری را داره ؟ اگر داره کدام قسمت ؟
4- آیا بعد از اینکه از دیتابیس plesk خروجی گرفتم در اینپورت کردن توی Cpanel مشکلی پیش نمیاد ؟ چند جا هم خوندم که بعد از خروجی گرفتن توی cpanel درست اینپورت نمیشه !
5- آیا بعد از انتقال کل محتویات سایت در plesk ( که در داخل پوشه httpdocs قرار داره) در cpanel آدرس دهی ها مشکل پیدا نمی کنه ؟

دو سئوال متفرقه :
6 - هاستینگ من الآن یک هاست در اختیارم گذاشته که بتونم اطلاعات را منتقل کنم . آیا می توان روی هاست cpanel که هنوز دامینی ندارد جوملا نصب کرد و آن را مثل سایت دومین دار اجرا کرد ؟
7- می خواهم اگر هیچ راهی وجود نداشت یک جوملا روی هاست جدید نصب کنم و اطلاعات را یکی یکی کپی پیست کنم . آیا می توان یک هاست را به یک دامنه متصل کرد تا بتوان روی آن جوملا نصب کرد و بعد همان هاست را به دامنه دیگر وصل کرد ؟

irlogo
February 23rd, 2011, 08:33
در PHPMyAdmin از هر دیتابیس export بگیرید و در سی پنل دیتابیسش رو بسازید و ریستور کنین، اگر حجم دیتابیس بالا بود آپلودش کنین و از هاستینگ جدیدتون بخواهید تا از ssh براتون بازگردانی کنن، آموزشش هم اینه Restore sql using ssh - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=446754)

در پلسک به صورت پیش فرض نمی تونین فایل ها رو زیپ کنین، بهترین روش اینه که روی هاست جدید در سی پنل رپیدلچ نصب کنید و با رپیدلچ اطلاعات هاست های پلسک رو منتقل کنین

atilnic
February 23rd, 2011, 09:37
1 - بهترین روش انتقال اطلاعات از Plesk به Cpanel چیست ؟
برای این کار صاحب اصلی سرور میتونه از روت سی پنل انتقال کنه به صورت آسان و سریع
که تنظیمات داره که میگه از پلسک هست یا ...؟

2- آیا plesk قابلیت زیپ فایل هارو داره ؟ اگر داره کدام قسمت ؟
3- آیا Plesk قابیلت بکاپ گیری را داره ؟ اگر داره کدام قسمت ؟
بله داره ولی باید خودتون جستجو کنین

4- آیا بعد از اینکه از دیتابیس plesk خروجی گرفتم در اینپورت کردن توی Cpanel مشکلی پیش نمیاد ؟ چند جا هم خوندم که بعد از خروجی گرفتن توی cpanel درست اینپورت نمیشه !
خوب شما از phpmyadmin اگه export بگیرین کار میکنه

6 - هاستینگ من الآن یک هاست در اختیارم گذاشته که بتونم اطلاعات را منتقل کنم . آیا می توان روی هاست cpanel که هنوز دامینی ندارد جوملا نصب کرد و آن را مثل سایت دومین دار اجرا کرد ؟
بله
به این شکل:
Http://ip-Server/~Username hoste shoma

مانند:
http://66.197.185.82/~webhosti
البته از سرور باید ایراد نگیره

7- می خواهم اگر هیچ راهی وجود نداشت یک جوملا روی هاست جدید نصب کنم و اطلاعات را یکی یکی کپی پیست کنم . آیا می توان یک هاست را به یک دامنه متصل کرد تا بتوان روی آن جوملا نصب کرد و بعد همان هاست را به دامنه دیگر وصل کرد ؟

بله میشه ، چرا ار دامین های رایگان استفاده نمی کنید؟

tick
February 23rd, 2011, 13:54
ممنون از دوستان
می توانید راهنمایی کنید چطور می توانم از رپیدلچ استفاده کنم . آیا منظور شما همین اسکریپت بود ؟
اسکریپت انتقال فایل Rapidleech فارسی دانلود رایگان نرم افزار (http://www.anobis.ir/script/farsisaz/995-Rapidleech.html)
اگر منظور همین اسکریپت است چگونه می توان اطلاعات کل سایت را با استفاده از آن انتقال داد ؟ داخل این اسکریپت لینک می خواهد که در این صورت درست کردن لینک فایل ها دردسر دارد . یا شاید روشی هم هست که من نمی دانم
ممنون می شوم راهنمایی کنید .

atilnic
February 23rd, 2011, 18:05
بله
از سی پنل قسمت روت میتونی اطلاعات هاست بدی خودش کامل بکشه به اینطرف
با تشکر

tick
February 23rd, 2011, 18:33
ببخشید من متوجه نشدم الآن cpanel را هم گشتم . می توانید بیشتر راهنمایی کنید

atilnic
February 24th, 2011, 10:06
ببخشید من متوجه نشدم الآن cpanel را هم گشتم . می توانید بیشتر راهنمایی کنید
سلام

سرور مال خودتان هست؟
یعنی با یوزر root میتونین کاری کنین؟
اگه آره وارد whm بشین و از اونجا قسمت سمت چپ تو منو transfare متونی پیدا کنی
بازم ممنون

tick
February 24th, 2011, 22:35
ممنون دوست عزیز
سرور مال من نبود و متأسفانه نتوانستم از راهنمایی شما استفاده کنم .
من کل اطلاعات هاست قبلی را دانلود و روی سرور جدید دانلود کردم فقط مونده دیتابیس .

من از دیتابیس Plesk خروجی SQL گرفتم و حالا که در cpanel اینپورت می کنم پیغام خطای زیر را می دهد :

#1044 - Access denied for user 'tickir'@'localhost' to database 'mydatabasename'

توضیح اینکه دیتابیسی در cpanel با همان نام و یوزر و پسوردی که در plesk بود ساختم و تمام پرمیشن ها را هم به یوزر دادم . مدیر هاستم می گفتم از لحاظ هاستینگ هم محدودیت اینپورت نداره . گفت احتمالاً مال plesk بودنشه که تو cpanel اینپورت نمیشه . و توضیح دیگه اینکه حجم دیتابیس هم 35 مگابایت است . خواستم روی لوکال (wamp2) اینپورت و دوباره اکسپورت کنم ولی نشد . به نظر شما الآن باید چه کاری انجام دهم تا مشکلم حل شود .

tick
February 25th, 2011, 23:38
بالاخره مشکل انتقال به دست آقای طالبی عزیز حل شد .
ایشون خیلی به من لطف داشتن . با اینکه برق خونشون قطع شده بود با لپتاپ و توی بی برقی و عصر جمعه از وقت استراحتشون زدند و مشکل بنده را حل کردند .
انشاء الله یه روزی یه جایی بتونم اگر کاری از دستم بر میاد برای ایشون انجام بدم .

---------

حالا یک جمع بندی می کنم که اگر دوستان دیگر خواستند اینکار را انجام بدهند سردرگم نشوند .

من طبق فرموده آقای طالبی عزیز :

1 - ابتدا اطلاعات داخل سایت را با کمک یک برنامه FTP دانلود کردم
2 - از دیتابیس با PHPMyAdmin یک خروجی SQL با همان تنظیمات پیش فرض خودش گرفتم . ( تنها گزینه Zip را انتخاب کردم )
3 - یک جوملا در هاست جدید نصب کردم . ( برای تست ساخت جداول دیتابیس و احتیاج به بعضی از فایل های اصلی از جمله configuration )
4 - در خروجی دیتابیسی که دانلود کرده بودم کد اضافی اضافی وجود داشت که آقای طالبی زحمت اصلاح و آپلود مجدد و تنظیمات آن را کشیدند (بازم ممنون)
5- بکاپ هاست قبلی را بدون فایل configuration زیپ کردم و آپلود کردم و روی هاست جدید ( روی جوملای جدید ) اکسپورت کردم ( فایل ها جایگزین شد )

البته یکسری از تنظیمات باید انجام شود تا سایت به درستی نمایش داده شود که دلیل آن فکر می کنم تغییر Plesk به Cpanel می تونه باشه