PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالاتی در مورد Xen

Arashdn
July 8th, 2009, 07:43
سلام
من یه چند تا سوال در مورد زن دارم

- آیا زن برای نصب پارتیشن بندی خاصی نیاز داره؟
قبلا اینجوری بود الان دیدم تو سایت ال ایکس لبز زده فقط با 2 تا دستور نصب کنید

- شندیم تو زن اگه یه وی پی اس رو از طریق هایپر وی ام ریبوت کنی همه وی پی اس ها ریبوت میشه

- آیا زن کارت شبکه eth0 میده یا همش vnet هست؟

Vahid
July 8th, 2009, 08:01
lvm partition
نیاز داره

قبلا اینجوری بود الان دیدم تو سایت ال ایکس لبز زده فقط با 2 تا دستور نصب کنید
به اون راحتی هم که فکر میکنی نیست

- آیا زن کارت شبکه eth0 میده یا همش vnet هست؟
vnet

- شندیم تو زن اگه یه وی پی اس رو از طریق هایپر وی ام ریبوت کنی همه وی پی اس ها ریبوت میشه
تجربه نداشتم این مورد رو

Mozafary
July 8th, 2009, 09:02
نه همه reboot نمیشن.
نصب hypervm با دو دستور هست اما برای استفاده از XEN‌باید حتما lvm داشته باشی

Arashdn
July 8th, 2009, 12:05
این پارتیشن چه جور پارتیشنی هست؟
پارتیشن ها باید چه جوری باشه؟

rayannet
July 8th, 2009, 12:38
پارتیشن بندی اش کار همه نیست و خیلی درد سر داره
و اونایی که میگن بدون KVM نصب میکنیم هیچکدوم نمیتونن چون نیاز به سیستم عامل و پارتیشن بندی داره
من میخواستم بدم واسم Xen اوکی کنن چند نفر هم که تو همین انجمن فعالیت میکنن میگفتن که بدون KVM اوکی میکنیم اما هیچوقت امکان پدیز نیست اینجور که میگن حتما KVM میخواین

Arashdn
July 8th, 2009, 13:23
حالا این پارتیشن kvm به چه صورت هست؟

rayannet
July 8th, 2009, 13:28
فقط میدونم کار همه نیست من تو ایران هر چی گشتم کسی پیدا نکردم چند نفر هم بدون گفتن فقط Root سرور مورد نیاز است اما باید حتما با KVM این کار انجام داد و پارتیشن بندی کرد.
خود نصب Xen دو خط که بیشتر نیست اما پارتیشن بندی اش همه بلد نیستن اگر درست انجام ندن نمیشه سرور مجازی داد.
منم خودم بلد نیستم چجور باید پارتیشن بندی کرد اما من ددام یک نفر هندی واسم انجام داد.

aoscentral
July 20th, 2009, 16:43
فقط میدونم کار همه نیست من تو ایران هر چی گشتم کسی پیدا نکردم چند نفر هم بدون گفتن فقط Root سرور مورد نیاز است اما باید حتما با KVM این کار انجام داد و پارتیشن بندی کرد.
خود نصب Xen دو خط که بیشتر نیست اما پارتیشن بندی اش همه بلد نیستن اگر درست انجام ندن نمیشه سرور مجازی داد.
منم خودم بلد نیستم چجور باید پارتیشن بندی کرد اما من ددام یک نفر هندی واسم انجام داد.

بسیار ساده هست !

توضیح دادم و نیازی به KVM هم نیست ! فقط به دیتاسنتر بگین موقع نصب لینوکس پارتیشن هارو به این صورت بسازه :

1 - 200 MB EXT3 /boot
2 - 20 Gb EXT3 /
3 - 10 GB /Swap

و بعد از نصب سیستم عامل خودتون با استفاده از آموزشی که در اسن پست دادم اقدام به ایجاد LVM کنید !

لینک : http://www.webhostingtalk.ir/showpost.php?p=20238&postcount=18

موفق باشید